Επιλογή κλινικής

kassandros

New Member
Καλησπέρα σας. Παρακολουθώ το forum περίπου έναν χρόνο και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για δυο κλινικές στις οποίες έχω καταλήξει. Έχω επισκεφτεί 3 κλινικές στην Ελλάδα και έχω μιλήσει τηλεφωνικά-στέλνοντας φωτογραφίες με άλλες 2 της Κύπρου. Τελείως αντικειμενικά, παραθέστε την γνώμη σας. Το πρόβλημα μου υπάρχει στο ζώνη Α΄ - hairline , με τις εκτιμήσεις από κλινικές που έχω επισκεφτεί να κυμαίνονται από 2200 - 3200 grafts. Παρακαλώ μην προτείνετε top ονόματα εξωτερικού διότι ξεφεύγουν από το budget μου.
Έχω καταλήξει λοιπόν στην HDC και στην κλινική του Αναστασάκη , με την πρώτη να δίνει μια τιμή 0,5 ευρώ φθηνότερα από τον Αναστασάκη , αλλά να υστερεί σε concsultation - σχεδιασμο.
Ποια θεωρείται πιο safe επιλογή; Αξίζει η μεγαλύτερη τιμή του Αναστασάκη;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ch7.panos

Active Member
Καλησπέρα σας. Παρακολουθώ το forum περίπου έναν χρόνο και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για δυο κλινικές στις οποίες έχω καταλήξει. Έχω επισκεφτεί 3 κλινικές στην Ελλάδα και έχω μιλήσει τηλεφωνικά-στέλνοντας φωτογραφίες με άλλες 2 της Κύπρου. Τελείως αντικειμενικά, παραθέστε την γνώμη σας. Το πρόβλημα μου υπάρχει στο ζώνη Α΄ - hairline , με τις εκτιμήσεις από κλινικές που έχω επισκεφτεί να κυμαίνονται από 2200 - 3200 grafts. Παρακαλώ μην προτείνετε top ονόματα εξωτερικού διότι ξεφεύγουν από το budget μου.
Έχω καταλήξει λοιπόν στην HDC και στην κλινική του Αναστασάκη , με την πρώτη να δίνει μια τιμή 0,5 ευρώ φθηνότερα από τον Αναστασάκη , αλλά να υστερεί σε concsultation - σχεδιασμο.
Ποια θεωρείται πιο safe επιλογή; Αξίζει η μεγαλύτερη τιμή του Αναστασάκη;
Για μένα αξίζει. Δες το αποτέλεσμα του στο κεφάλι μου. Από την άλλη έχει κι ένθερμους hater. Δεν το πολυκαταλαβαίνω αν εξαιρέσεις το attitude. Σαν φαν του Cristiano Ronaldo μου αρέσει κιόλας… Αυτά από εμένα. Γενικά πολύ συχνά ότι πληρώνεις παίρνεις. Ας σου στείλω και εδώ τι πήρα εγώ με μια τωρινή σέλφι στο 8μηνο και κάτι

 

TopBoy

Member
Καλησπέρα σας. Παρακολουθώ το forum περίπου έναν χρόνο και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για δυο κλινικές στις οποίες έχω καταλήξει. Έχω επισκεφτεί 3 κλινικές στην Ελλάδα και έχω μιλήσει τηλεφωνικά-στέλνοντας φωτογραφίες με άλλες 2 της Κύπρου. Τελείως αντικειμενικά, παραθέστε την γνώμη σας. Το πρόβλημα μου υπάρχει στο ζώνη Α΄ - hairline , με τις εκτιμήσεις από κλινικές που έχω επισκεφτεί να κυμαίνονται από 2200 - 3200 grafts. Παρακαλώ μην προτείνετε top ονόματα εξωτερικού διότι ξεφεύγουν από το budget μου.
Έχω καταλήξει λοιπόν στην HDC και στην κλινική του Αναστασάκη , με την πρώτη να δίνει μια τιμή 0,5 ευρώ φθηνότερα από τον Αναστασάκη , αλλά να υστερεί σε concsultation - σχεδιασμο.
Ποια θεωρείται πιο safe επιλογή; Αξίζει η μεγαλύτερη τιμή του Αναστασάκη;
Δεν θεωρώ οτι αξίζει τα περισσότερα καθώς με τέτοιες τιμές πας και σε τοπ γιατρούς του εξωτερικού. Γενικά από τις 2 επιλογές που λες θεωρώ καλύτερη και πιο εμπειρη κλινική την HDC, οπότε μονο σε αυτη θα πήγαινα. Αλλιώς θα κοίταζα σε άλλους τοπ γιατρούς του εξωτερικού που βρισκεις σε αυτά τα παραπάνω λεφτά που λες.

Γενικά αν θεω safe και τοπ επιλογή πρέπει να κοιτάξεις μονο εξωτερικό.
 

ch7.panos

Active Member
Δεν θεωρώ οτι αξίζει τα περισσότερα καθώς με τέτοιες τιμές πας και σε τοπ γιατρούς του εξωτερικού. Γενικά από τις 2 επιλογές που λες θεωρώ καλύτερη και πιο εμπειρη κλινική την HDC, οπότε μονο σε αυτη θα πήγαινα. Αλλιώς θα κοίταζα σε άλλους τοπ γιατρούς του εξωτερικού που βρισκεις σε αυτά τα παραπάνω λεφτά που λες.
Νομίζω οι Ισπανοί είναι ελάχιστα πιο ακριβοί. Επίσης αναμονές ακραίες. Επίσης επιτηδευμένες αναμονές να παίρνεις 1 χρόνο + φιναστερίδη. Εγώ μπήκα στα μπαμ (τυχερός και με ακύρωση) και voila.
 

TopBoy

Member
Νομίζω οι Ισπανοί είναι ελάχιστα πιο ακριβοί. Επίσης αναμονές ακραίες. Επίσης επιτηδευμένες αναμονές να παίρνεις 1 χρόνο + φιναστερίδη. Εγώ μπήκα στα μπαμ (τυχερός και με ακύρωση) και voila.
στις ιδιες τιμές ειναι περίπου και πας σε τοπ γιατρό στο εξωτερικό, άρα δεν θεωρώ οτι αξίζει τα παραπάνω για ελλάδα. Η αναμονή δεν ειναι κάτι και όλο και κάποιος ακυρώνει επίσης πολυ πιο πριν οπότε μπαίνεις πιο άμεσα. Επίσης και στον Lorenzo κανεις εδώ Ελλάδα στα 2.5 ευρώ/graft.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε Πάνο σίγουρα ότι δίνεις παίρνεις αλλά πιστεύεις ότι με 0,50 λεπτά λιγότερο εσύ τι λες δεν θα πάρει αποτέλεσμα από την HDC.
Όσο για το αν υστερεί φιλε kassandro δεν υστερεί στον σχεδιασμό απλά μετρήσεις δεν γίνονται ναι.

Εμείς θέλουμε σωστή διαχείριση δοτριας, φυσικότητα,φορά της τρίχας και την σωστή πυκνότητα για να επιτευχθεί ο στόχος όλα αυτά τα έχουμε με χρονια έμπειρους ιατρούς και placers.

Τώρα όσο για τις μετρήσεις είδαμε και τον Λορέντζο που οι περισσότεροι χρειάζονται να ξανά μπούνε για touch up.
 

TopBoy

Member
Π.....ς μπλε φιλε μου σκοτωμος γινεται, μονο αμα σε συμπαθησει ο/η εκπροσωπος για καποιο λογο κλπ μπορει να σε βαλει βυσματικα
δεν νομίζω, σχεδόν ολοι μπαίνουν πιο νωρίς από οτι κλείνουν αφού πάντα υπάρχουν ακυρώσεις
 

ch7.panos

Active Member
Φίλε Πάνο σίγουρα ότι δίνεις παίρνεις αλλά πιστεύεις ότι με 0,50 λεπτά λιγότερο εσύ τι λες δεν θα πάρει αποτέλεσμα από την HDC.
Όσο για το αν υστερεί φιλε kassandro δεν υστερεί στον σχεδιασμό απλά μετρήσεις δεν γίνονται ναι.

Εμείς θέλουμε σωστή διαχείριση δοτριας, φυσικότητα,φορά της τρίχας και την σωστή πυκνότητα για να επιτευχθεί ο στόχος όλα αυτά τα έχουμε με χρονια έμπειρους ιατρούς και placers.

Τώρα όσο για τις μετρήσεις είδαμε και τον Λορέντζο που οι περισσότεροι χρειάζονται να ξανά μπούνε για touch up.
Κοίτα εγώ δεν κάνω το είπα για να αμαυρώσω ας πούμε την δίκη σας κλινική. Απλά είπα την δίκη μου εμπειρία. Δεν είχα προσωπικά ούτε την καύλα ούτε την όρεξη να τρέχω σε άλλες χώρες και πλήρωσα το κάτι της παραπάνω για να μπω εδώ Ελλάδα και να κάνω ό,τι κάνω και να είμαι σε μισή ώρα σπίτι μου. Από εκεί και πέρα κι από τα δικά σας αποτελέσματα που βλέπω εδώ, βλέπω προσεγμένη δουλειά. Εν τέλει είναι προσωπικό γούστο αλλά και τσέπη το τι θα επιλέξεις.
 

ch7.panos

Active Member
Φίλε Πάνο σίγουρα ότι δίνεις παίρνεις αλλά πιστεύεις ότι με 0,50 λεπτά λιγότερο εσύ τι λες δεν θα πάρει αποτέλεσμα από την HDC.
Όσο για το αν υστερεί φιλε kassandro δεν υστερεί στον σχεδιασμό απλά μετρήσεις δεν γίνονται ναι.

Εμείς θέλουμε σωστή διαχείριση δοτριας, φυσικότητα,φορά της τρίχας και την σωστή πυκνότητα για να επιτευχθεί ο στόχος όλα αυτά τα έχουμε με χρονια έμπειρους ιατρούς και placers.

Τώρα όσο για τις μετρήσεις είδαμε και τον Λορέντζο που οι περισσότεροι χρειάζονται να ξανά μπούνε για touch up.
Επίσης εδώ να προσθέσω… 1000 φορές Κύπρο κι ας είναι λίγο πιο ακριβά παρά Τουρκία. Για εμένα τα αποτελέσματα είναι απλά της μόστρας και της βιτρίνας μπροστά μόνο και από πάνω τα περιστατικά έχουν κενά που φολιάζει πουλί. Μη μιλήσω για τις δότριες με τα αυτοματοποιημένα punches.
 

Harris_G

Well-Known Member
Αν και φοβερα ανεβασμενος ο Αναστασακης το τελευταιο διαστημα , εγω θα επελεγα HDC γιατι ειναι στο επιπεδο που ειναι ο Αναστασακης εδω και πολυ καιρο αρα υπαρχει longevity. Δικο μου καθαρα υποκειμενικο κριτηριο.
Αμα ημουν Αθηνα ισως και να το εβλεπα αλλιως λογω της αποστασης και να επελεγα Αναστασακη.Απο Θεσνικη τι Κυπρος τι Αθηνα το ιδιο πραγμα ειναι σχεδον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Κάποτε, πριν λίγα χρόνια σε ένα τέτοιο νήμα θα γινόταν σφαγή για ένα γιατρό στη Θεσσαλονίκη από τρελούς υποστηρικτές.. μάλλον εξαφανίστηκε.
Όπως και να έχει φίλε μου , είτε Κύπρο είτε Αθήνα το ίδιο είναι σαν απόσταση . Τα αποτελέσματα είναι αυτά που πρέπει να εξετάσεις..
 

Harris_G

Well-Known Member
Κάποτε, πριν λίγα χρόνια σε ένα τέτοιο νήμα θα γινόταν σφαγή για ένα γιατρό στη Θεσσαλονίκη από τρελούς υποστηρικτές.. μάλλον εξαφανίστηκε.
Όπως και να έχει φίλε μου , είτε Κύπρο είτε Αθήνα το ίδιο είναι σαν απόσταση . Τα αποτελέσματα είναι αυτά που πρέπει να εξετάσεις..
Αν εισαι αποφασισμενος για κλινικη και Περου πας, αλλα αμα εισαι στο ντεμι οπως ο φιλος, εεε νταξει αμα περνας την Κηφισίας εξω απο την κλινικη σε τραβαει πιο πολυ να μπεις
 

Antonis80

Member
Πιστεύω με τα μισά χρηματα από αυτά που σου είπαν μια χαρά θα έπαιρνες το αποτέλεσμα που θες σε αλλες κλινικές στην Ελλάδα, οπότε στην θέση σου θα κοίταζα σε άλλες επιλογές της Ελλάδας που έχουν αναφερθεί στο φορουμ...αλλιώς αμα ειναι να δώσεις τόσα πας και εξωτερικό που είπε ένας φιλος πιο πάνω.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα σας. Παρακολουθώ το forum περίπου έναν χρόνο και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας για δυο κλινικές στις οποίες έχω καταλήξει. Έχω επισκεφτεί 3 κλινικές στην Ελλάδα και έχω μιλήσει τηλεφωνικά-στέλνοντας φωτογραφίες με άλλες 2 της Κύπρου. Τελείως αντικειμενικά, παραθέστε την γνώμη σας. Το πρόβλημα μου υπάρχει στο ζώνη Α΄ - hairline , με τις εκτιμήσεις από κλινικές που έχω επισκεφτεί να κυμαίνονται από 2200 - 3200 grafts. Παρακαλώ μην προτείνετε top ονόματα εξωτερικού διότι ξεφεύγουν από το budget μου.
Έχω καταλήξει λοιπόν στην HDC και στην κλινική του Αναστασάκη , με την πρώτη να δίνει μια τιμή 0,5 ευρώ φθηνότερα από τον Αναστασάκη , αλλά να υστερεί σε concsultation - σχεδιασμο.
Ποια θεωρείται πιο safe επιλογή; Αξίζει η μεγαλύτερη τιμή του Αναστασάκη;
Αδερφέ καλησπέρα!Θεωρώ καλές και τις 2 επιλογές σου αλλά το τελικό αποτέλεσμα έχει να κάνει με την τρίχα που φοράς και το πρόβλημα που έχεις!δλδ μπορεί απο κάποια κλινική-γιατρό να δείς ένα σούπερ αποτέλεσμα και απο τις ίδιες πάλι επιλογές κάτι που μπορεί να μην σε ικανοποιεί και αυτό είναι κάτι που έχει να κάνει με την έκταση της αραίωσης σου και την τρίχα σου!Καλά θα ήταν να είχαμε μια φώτο αν σου ήταν εύκολο για να μπορέσουμε να έχουμε μια εικόνα!
 

JimKan1

Well-Known Member
Κάποτε, πριν λίγα χρόνια σε ένα τέτοιο νήμα θα γινόταν σφαγή για ένα γιατρό στη Θεσσαλονίκη από τρελούς υποστηρικτές.. μάλλον εξαφανίστηκε.
Όπως και να έχει φίλε μου , είτε Κύπρο είτε Αθήνα το ίδιο είναι σαν απόσταση . Τα αποτελέσματα είναι αυτά που πρέπει να εξετάσεις..
Απλα δεν γραφουν πλεον στο φορουμ οι υποστηρικτες
 

ch7.panos

Active Member
Αν εισαι αποφασισμενος για κλινικη και Περου πας, αλλα αμα εισαι στο ντεμι οπως ο φιλος, εεε νταξει αμα περνας την Κηφισίας εξω απο την κλινικη σε τραβαει πιο πολυ να μπεις
Χαχαχ έλα μου ντε δεν έχεις άδικο. Αν κι εγώ ήμουν αποφασισμένος και μου έκατσε κουτί.
 

Chris34

Active Member
Ο καθένας εμπιστεύεται οποία κλινική θέλει και δίνει τα χρήματα του. Όπως είπε και ο john john και στον Lorenzo βλέπω πολλούς μπαίνουν για touch up με δεύτερη επέμβαση για πυκνότητα.
Υποτίθεται πληρώνεις τα μέγιστα για να τελειώνεις με τη μία.
Εγώ πλήρωσα κοντά στο 1€ το μόσχευμα στην Advanced και άλλαξε η εμφάνιση μου πέρα των προσδοκιών μου.
Υπερκοστολογουν κάποιοι τις υπηρεσίες τους και νομίζεις ότι θα πάρεις κάτι το φανταστικό. Αν δεν με ένοιαζε καθόλου το οικονομικό μπορεί και να σκεφτομουν λίγο διαφορετικά αλλά οι τιμές που χρεώνουν κάποιοι ειδικά στην Ελλάδα είναι εκτός πραγματικότητας για αυτό που προσφέρουν.
 

Harris_G

Well-Known Member
Θα σου κάνω μια σύντομη ανάλυση το πως θα επέλεγα εγώ.
Όπως έχω πει κάθε γιατρός/κλινική εχει την αισθητική του προσέγγιση ή στυλ. Επιθετικότητα, ξεκίνημα της Transition (εκει προδίδονται οι πιο πολλοί), σχεδιασμός Hairline τα πιο βασικά. Μετά από τόσο καιρό μπορώ πλέον να καταλάβω 8 φορές στις 10 ποιανού γιατρού είναι η κάθε δουλειά.**Όχι μόνο εγώ φυσικά άλλα και πολλά άλλα παλιότερα μελη**.
Οποτε δες πολλα περισταστικα του ενος και του αλλου και οραματισου πιο καθεται πιο καλα στα γουστα σου,
 
Μπλουζα