Επικείμενη μεταμόσχευση μαλλιών

daskalos4

New Member
Καλησπέρα σας. Εδώ και δέκα χρόνια περίπου (τώρα είμαι 40 ετών) έχει ξεκινήσει η τριχόπτωση. Θεωρώ ότι δεν έχω τεράστιο θέμα (κατά δήλωση ενός μάνατζερ μιας εταιρείας, o ίδιος στη θέση μου δε θα προχωρούσε σε μεταμόσχευση),απλώς με ενοχλεί που συνεχώς "αδειάζω". Τα μαλλιά μου πάντα ήταν αραιά (λόγω κληρονομικότητας από τη μητέρα μου) κι όσο περνάει ο καιρός χειροτερεύουν. Το τελευταίο διάστημα έχω επισκεφτεί 2 εταιρείες μεταμόσχευσης μαλλιών κι έναν ιδιώτη γιατρό. Οι τιμές που μου έδωσαν ήταν 1.000, 2.500, και 5.500 χιλιάδες ευρώ. Η ερώτησή μου προς τα μέλη είναι για ποιο λόγο υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά; Ποιος κοροϊδεύει και πώς μπορώ να ελέγξω ότι θα τοποθετήσουν τα τριχοθυλάκια που λένε; Παραθέτω και 2 φωτό, όπως τις έβγαλαν από τη μία εταιρεία που επισκέφτηκα...
 

Συνημμένα

  • IMG_20210716_181322.jpeg
    IMG_20210716_181322.jpeg
    457.8 KB · Προβολές: 95
  • IMG_20210716_181337.jpeg
    IMG_20210716_181337.jpeg
    568.1 KB · Προβολές: 95

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλωσόρισες φίλε.
Ξεκίνα διάβασμα στο φόρουμ, και θα σου εισηγόμουν για αρχή, μην καταπιάνεσαι με γνώμονα την τιμή.
Όσο πιο δελεαστικές τιμές σου πλασάρουν, τόσο αυξάνεται το ρίσκο.
 

nick90

Well-Known Member
Καλά τι φωτογραφίες είναι αυτές; Ανέβασε καθαρές φωτογραφίες δότριας και λήπτριας.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φίλε μου καλησπέρα, στη 2η φώτο το άδεισμα σε αυτό το σημείο είναι λίγο περίεργο. Ψάξου λίγο μήπως παίζει τίποτα άλλο. Τώρα το ότι τα κροταφάκια μπήκαν μέσα δε λέει κάτι, ίσως να ναι και με τη πάροδο του χρόνου απλά και ΄΄καθαρίζουν''.
 

mike1988

Active Member
Καλά εταιρίες είναι...η τιμή εννοείται ποικίλει για πολλούς και διαφορετικούς λόγους, δεν σημαίνει ότι κάποιος σε κοροιδεύει απαραίτητα...ακόμα και στα σουβλάκια υπάρχει διαφοροποίηση....τώρα που πα σουβλάκια με την τιμή που έδωσα στον γιατρό, αν τα έδινα σε σουβλάκια θα μουν τώρα 400 Kg :p :p ....Οπότε βάλε καθαρές φωτογραφίες γιατί οι συγκεκριμένες που σε τράβηξαν θυμίζουν υπερηχογράφημα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Καλωσόρισες φίλε.
Ξεκίνα διάβασμα στο φόρουμ, και θα σου εισηγόμουν για αρχή, μην καταπιάνεσαι με γνώμονα την τιμή.
Όσο πιο δελεαστικές τιμές σου πλασάρουν, τόσο αυξάνεται το ρίσκο.
Αυτό που λες δεν ισχύει πάντα,μιας που έχω γνώσεις μάρκετινγκ πολλές επιχειρήσεις χρησιμοποιούν τιμολόγηση ψυχολογίας για παράδειγμα βάζουν υψηλή τιμή σε ένα προϊόν η υπηρεσία ώστε ο καταναλωτής να το συνδέσει στο μυαλό του με υψηλής ποιότητας.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αυτό που λες δεν ισχύει πάντα,μιας που έχω γνώσεις μάρκετινγκ πολλές επιχειρήσεις χρησιμοποιούν τιμολόγηση ψυχολογίας για παράδειγμα βάζουν υψηλή τιμή σε ένα προϊόν η υπηρεσίας ώστε ο καταναλωτής να το συνδέσει στο μυαλό του με υψηλής ποιότητας.
Έχεις δίκαιο, ισχύει και αυτό που λες.
Επειδή έχουν στο νου τους οι εταιρείες οτι ο καταναλωτής βλέποντας μια υψηλή τιμή θεωρεί ότι το προιόν είναι και καλό, και στο τέλος μπορεί να του πουλήσουν ένα χάλια προιον και σε υψηλή τιμή, που είναι ακόμη χειρότερο για τον ίδιο τον καταναλωτή.
 

Gianney

Well-Known Member
Έχεις δίκαιο, ισχύει και αυτό που λες.
Επειδή έχουν στο νου τους οι εταιρείες οτι ο καταναλωτής βλέποντας μια υψηλή τιμή θεωρεί ότι το προιόν είναι και καλό, και στο τέλος μπορεί να του πουλήσουν ένα χάλια προιον και σε υψηλή τιμή, που είναι ακόμη χειρότερο για τον ίδιο τον καταναλωτή.
Έτσι ακριβώς και στον αντίποδα,οι φθηνές τιμές δεν σημαίνει πάντα κακό και ρίσκο,καθώς πολλές επιχειρήσεις προτιμούν χαμηλές τιμές σε ιδιαίτερα υψηλής ποιότητας προϊόντα και υπηρεσίες μόνο και μόνο για να κατακτήσουν γρήγορο μερίδιο αγοράς προσελκύοντας πολλούς
 

Ronaldo

Well-Known Member
Αυτό που λες δεν ισχύει πάντα,μιας που έχω γνώσεις μάρκετινγκ πολλές επιχειρήσεις χρησιμοποιούν τιμολόγηση ψυχολογίας για παράδειγμα βάζουν υψηλή τιμή σε ένα προϊόν η υπηρεσία ώστε ο καταναλωτής να το συνδέσει στο μυαλό του με υψηλής ποιότητας.
Αυτοί είναι οι λεγόμενοι απατεώνες...που προσπαθούν να σε εξαπατήσουν με το πρόσχημα της υψηλής τιμής ότι σου παρέχουν και ανάλογες υπηρεσίες "υψηλής ποιότητας"...
 

daskalos4

New Member
Καλά τι φωτογραφίες είναι αυτές; Ανέβασε καθαρές φωτογραφίες δότριας και λήπτριας.
Αυτές είναι οι φωτό που μου έβγαλαν από τη μία εταιρεία. Οι υπόλοιποι δεν μπήκαν καν στον κόπο... Να προσπαθήσω μόνος μου από κινητό λες;;
 

daskalos4

New Member
Έβγαλα κάποιες καλύτερες νομίζω...
 

Συνημμένα

  • IMG_20210719_135643.pdf
    71.8 KB · Προβολές: 43
  • IMG_20210719_135632.pdf
    59.2 KB · Προβολές: 19
  • IMG_20210719_135910.pdf
    57.6 KB · Προβολές: 14
  • IMG_20210719_135837.pdf
    54.6 KB · Προβολές: 10
  • IMG_20210719_135916.pdf
    76.1 KB · Προβολές: 12
  • IMG_20210719_135650.pdf
    70.2 KB · Προβολές: 9
  • IMG_20210719_135757.pdf
    55.6 KB · Προβολές: 9
  • IMG_20210719_135746.pdf
    522.5 KB · Προβολές: 11

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Έβγαλα κάποιες καλύτερες νομίζω...

Αδερφέ μου οι φωτογραφίες είναι αρκετά blurry ( μάλλον δεν έκανε φόκους η κάμερα ) και εκτός αυτού τις έχεις στείλει σε μορφή PDF. Γιατί απλά δεν τις επισυνάπτεις στο comment section ?
 

daskalos4

New Member
Αδερφέ μου οι φωτογραφίες είναι αρκετά blurry ( μάλλον δεν έκανε φόκους η κάμερα ) και εκτός αυτού τις έχεις στείλει σε μορφή PDF. Γιατί απλά δεν τις επισυνάπτεις στο comment section ?
Τις έκανα PDF γιατί είχαν μεγάλο μέγεθος και δεν τις φόρτωνε
 
Μπλουζα