Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

NGL

Member
ανοιγω αυτο το θεμα εδω και οχι στο κλασσικο που ηδη υπαρχει σχετικα ,γιατι πιστευω οτι προκειται για ενα πολυ καλο προιον που δεν πρεπει να ''χαθει'' σ οτι γενικα αφορα την αλοη σαν συμπληρωματικο θεραπειων...

πριν απο περιπου 2 εβδομαδες αγορασα απ το φαρμακειο της γειτονιας το παρακατω σαμπουαν αλοης της γνωστης σειρας με το πολυ καλο gel...
εντελως τυχαια επεσε στην αντιληψη μου και το τσακωσα..
λοιπον οι εντυπωσεις μου ειναι παρα πολυ καλες..
δεν αφηνει ιχνος λιπαροτητας ,καθαριζει απιστευτα και σκληραινει και δινει ογκο στο μαλλι.μετα απο καθε λουσιμο χρησιμοποιω minox η οποια απορροφαται απ το δερμα σαν νερακι,δειγμα του καθαρου δερματος.
λογω της επεμβασης που ειχα το δερμα του κεφαλιου μου ειχε μια μικρη κοκκινιλα η οποια μετα απο 2-3 λουσιματα σχεδον εχει εξαφανιστει.
επιπλεον τα συστατικα του ειναι φυτικα,παρα πολλα κι εξαιρετικα...
δεν συνηθιζω παιδες να κανω διαφημιση για κατι αλλα νομιζω οτι εχουμε να κανουμε με μια πολυ καλη περιπτωση σαμπουαν..

αν και τα σαμπουαν ειναι υποβοηθητικα μιας θεραπειας καλο ειναι να χρησιμοποιουμε κι εκει οτι καλυτερο.

αν καποιος το εχει χρησιμοποιησει κι εχει διαφορετικη αποψη ας το αναφερει εδω..


Ingredients
Organic Aloe Barbadensis (99% Bio Active Aloe Vera Inner Gel – organically grown),Aqua, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Hydoxysultaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Glucoside, Glycerly Oleate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cerimide 3, Cerimide 6 11, Cerimide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauryl Lactylate, Xanthan Gum, Hypericum Perforatum (St. John’s Wort*),Panax Ginseng (Ginseng*) Salvis Officinalis (Sage*), Urtica Diocia (Common Nettle*), Vaccinium Myrtillus (Bilberry*), Melilotus Officinalis ( Sweet Clover ), Glycyrrhiza Glabra (Liquorice Shrub*), Centraria Islandica (Iceland Moss*) Tilia Vulgaris (linden*), Anthemis Nobilis (Roman Chamomile*), Symphytum Officinale (Comfrey*), Calendula Officinalis (Marigold*) Allantoin, Panthenol, Lavendula Hybrida (Lavender*), Eugenia Caryphyllus (Clove*), Citrus Aurantifoila (Lime*), Cymbopogon Schoenanthus (Lemongrass*), Litsea, Cubeba, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben. * Organically Grown
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

heyya

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

Φίλε ngl, εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού του σαμπουάν και ένα της Jason (επίσης αλόη, αν και σκέφτομαι και αντίστοιχό της με Jojoba)!!

Θα τα δοκιμάσω όλα ένα ένα αν μπορέσω, για να αποφασίσω για καθημερινό σαμπουάν αλλά και μόνο το θετικό post σου με χαροποιεί ιδιαίτερα ;D
 

NGL

Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

heyya είπε:
Φίλε ngl, εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού του σαμπουάν και ένα της Jason (επίσης αλόη, αν και σκέφτομαι και αντίστοιχό της με Jojoba)!!

Θα τα δοκιμάσω όλα ένα ένα αν μπορέσω, για να αποφασίσω για καθημερινό σαμπουάν αλλά και μόνο το θετικό post σου με χαροποιεί ιδιαίτερα ;D

φιλε μου το χρησιμοποιω 2 εβδομαδες κι εχω παθει πλακα.παντα μετα απο μερικα λουσιματα ,με οποιοδηποτε νεο σαμπουαν ,το δερμα συνηθιζε και παλι πισω στα ιδια.αυτο το χρησιμοποιω καθημερινα για 2+ εβδομαδες και ολο και καλυτερο γινεται...
εχεις κυριως την αισθηση του υγειους δερματος.απο που σκοπευεις να τ αγορασεις?
 
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

:grandpa: το χρησιμοποιώ κι εγώ εδώ και κάποιο διάστημα όταν νιώθω να επανέρχεται κάποιος ερεθισμός furious3 , αφού έχω βαρεθεί να βάζω το ζελέ :p

Είμαι ευχαριστημένη κι εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα.Το δικό μου γράφει normal/frequent use. Δε το βρίσκω γενικά εύκολα.
 

heyya

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

NGL είπε:
απο που σκοπευεις να τ αγορασεις?

http://www.pharmacyline.gr/product_info.php?products_id=454

Βέβαια υπάρχει και από εξωτερικό -νετ, σε αγγλικό είχα δει παλιότερα κάπου στα 4ε αλλά και με τα μεταφορικά πάνω - κάτω τόσο θα βγαίνει. Εσύ από που το ψώνισες;;

Με την ευκαιρία, με το ποστ αυτό θα ενθουσιαστεί και ο genesis -ξέρει αυτός- :p
 

NGL

Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

πρωτη φορα τ αγορασα απο φαρμακειο με βιολογικα.
αυριο θα παραγγειλω 2-3 απο εδω.

http://www.mistrys.co.uk/aloe-pura-aloe-vera-herbal-shampoo-p-6043.html?osCsid=1831833c36a7f677b5f3d138b5fd7bfc&currency=EUR

απο κει αγοραζω και τα gel αλοης..
και με τα μεταφορικα μεσα ,που ειναι πολυ λιγα αν κανεις μια αγορα 2-3 μαζι ,καμια σχεση στην τιμη...
ΔΕΙΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΝΑ ΦΡΙΞΕΤΕ........... :knup:
 

heyya

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

Ναι αυτό είναι το site!! Και τώρα που το θυμήθηκα εσύ είσουν που το είχες προτείνει στο άλλο thread της αλόης ;)
 

NGL

Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

heyya είπε:
Ναι αυτό είναι το site!! Και τώρα που το θυμήθηκα εσύ είσουν που το είχες προτείνει στο άλλο thread της αλόης ;)

ναι ,και ειναι και γρηγορο και καλο και αξιοπιστο.το μονο κακο που εχει ειναι οτι στα προιοντα που ψαχνουμε εμεις θα μπορουσε να εχει περισσοτερα... 8)
 

genesis

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

κι εγω αυτο θελω να παρω...το ειχα παραγγειλει μαλιστα αλλα ειχα κανει μια λαλακια... τωρα θα το παρω απο ενα μαγαζι με βιολογικα εδω κοντα και μετα θα παραγγειλω απο internet...αλλα θα παρω αυτο που λεει για κανονικα μαλλια και οχι για damaged...
 

genesis

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

δεν υπαρχει για λιπαρα μαλλια αλλα παρε για normal.. νομιζω θα σου κανει πολυ καλο...ειναι πολυ καλο αυτο το σαμπουαν. τουλάχιστον φαίνεται να είναι. σου καθαρίζει πολυ καλα το κεφαλι. δοκίμασε και θα δεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakos

Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

heyya είπε:
Φίλε ngl, εδώ και καιρό αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αυτού του σαμπουάν και ένα της Jason (επίσης αλόη, αν και σκέφτομαι και αντίστοιχό της με Jojoba)!!

Θα τα δοκιμάσω όλα ένα ένα αν μπορέσω, για να αποφασίσω για καθημερινό σαμπουάν αλλά και μόνο το θετικό post σου με χαροποιεί ιδιαίτερα ;D

heyya, πάρτα και τα 2....
 

genesis

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

show_palmettos είπε:
http://www.bioshop.gr/0706000.html

TO VERALOE ΠΕΜΠΤΟ ΑΠΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΤΗΛΗ ΚΑΛΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!

βρε show...εκτος του οτι ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ (100 ml ειναι), νομιζω οτι τα Gel της aloe pura είναι μακραν τα καλυτερα..δεν εχω δοκιμασει αλλο για να σου πω την αληθεια αλλα έχω κολλήσει με το συγκεκριμενο. είναι απο πολυ καλη εταιρια και τα τζελ της αποροφφουνται πολυ γρηγορα και ειναι πολυ αποτελεσματικα. το καλοκαιρι καηκα μια μερα στο στηθος και το εβαλα και το επινε αμεσα!!! και την αλη μερα ημουν περδικι!!! ξερω γω τι να πω? ας μας πει αποψη καποιος που να εχει δοκιμασει πολλα... (και ειναι και 99.9%)
 
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

εμενα προσωπικα η αλοη μου εκανε κατι που καμια αλλη αληφη δεν μου το εχει κανει
μου εξαφανησε τον ερπη σε 1 μερα!!!!!
 

genesis

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

dimitris1991 είπε:
εμενα προσωπικα η αλοη μου εκανε κατι που καμια αλλη αληφη δεν μου το εχει κανει
μου εξαφανησε τον ερπη σε 1 μερα!!!!!
ναι ρε η αλοη ρουλαρει... :worshipper

*μονο μαλλια δε βγαζει...ΓΜΤ!!!
**βεβαια το θεμα ειναι για ενα σαμπουαν αλοης κι εμεις λεμε οτι ναναι...τεσπα... ο μαλλιας φταιει...
 

genesis

New Member
Απ: Εξαιρετικο σαμπουαν aloe vera!!!

show_palmettos είπε:

χαχχαχαχα...καλα ετσι κι αλλιως η εταιρια μου φαινεται ψιλολ@λ@κ1α... εχει και κατι περιεργες φωτο πριν και μετα και λεει ``σιγφουρα δεν ειναι η μοιρα ας να ειστε φαλακρος``...lol δηλαδη..
 
Μπλουζα