ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ BI/GA ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ

tol

Well-Known Member
γνωμη μου ειναι οτι επρεπε να με δουνε απο κοντα αν οχι ο κυριος Bisanga, τουλαχιστον οι Ελληνες συνεργατες του ιατροι
Εσυ, φιλε μου, ακομη και χιλια ατομα να σου πουν οτι εισαι ακαταλληλος για μεταμοσχευση (ηδη 5 μελη του forum σου το εγραψαν), θα εξακολουθεις να πιστευεις του "φοβερους" απατεωνες ελληνες γιατρους που τους εκθειαζεις σε πολλα σου σχολια...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι το δεντρολιβανο, το σκορδο, το κρεμμυδι, η ελληνικη σαλατα με τη φετα, ειναι πιο αποτελεσματικα απο τη μινοξιδιλη...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι η φιναστεριδη "καταστρεφει τα γεννητικα οργανα και μετατρεπει σε τρανσεξουαλ τους χρηστες" (ολες αυτες οι μπαρουφες ειναι δικες σου αποψεις).

Δυστυχως, οσο υπαρχεις εσυ και πολλοι αλλοι, οι ελληνες επιτηδειοι κομπογιαννιτες θα ζουν και θα βασιλευουν εις βαρος των κορόιδων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Εσυ, φιλε μου, ακομη και χιλια ατομα να σου πουν οτι εισαι ακαταλληλος για μεταμοσχευση (ηδη 5 μελη του forum σου το εγραψαν), θα εξακολουθεις να πιστευεις του "φοβερους" απατεωνες ελληνες γιατρους που τους εκθειαζεις σε πολλα σου σχολια...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι το δεντρολιβανο, το σκορδο, το κρεμμυδι, η ελληνικη σαλατα με τη φετα, ειναι πιο αποτελεσματικα απο τη μινοξιδιλη...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι η φιναστεριδη "καταστρεφει τα γεννητικα οργανα και μετατρεπει σε τρανσεξουαλ τους χρηστες" (ολες αυτες οι μπαρουφες ειναι δικες σου αποψεις).

Δυστυχως, οσο υπαρχεις εσυ και πολλοι αλλοι, οι ελληνες επιτηδειοι κομπογιαννιτες θα ζουν και θα βασιλευουν εις βαρος των κορόιδων.
Επειδη εχουν εκπαιδευτει απο το σπουδαιο γιατρο κυριο bisanga εγραψα οτι επρεπε να με δουνε..αρα ισχυριζεσαι κ εσυ οτι δεν επρεπε να προβω σε δευτερη μεταμοσχευση
 

vlafo

Well-Known Member
Επειδη εχουν εκπαιδευτει απο το σπουδαιο γιατρο κυριο bisanga εγραψα οτι επρεπε να με δουνε..αρα ισχυριζεσαι κ εσυ οτι δεν επρεπε να προβω σε δευτερη μεταμοσχευση
Φίλε μου από τη στιγμή που στο λέει αυτός που είναι ο καθ ύλην αρμόδιος γιατρός,που είναι αποκλειστικά υπεύθυνος δεν χρειαζόσουνα καμία άλλη άποψη ειδικά από τους εκπαιδευόμενους γιατρούς του.
Αυτό που λές είχε λογική μόνο αν πήγαινες να πάρεις άλλη άποψη από top γιατρό για να το διασταυρώσεις.
Δεν έπρεπε να προβείς σε καμία μμ πιθανότατα αν είχες τόσο αδύναμη δότρια.Με τους Έλληνες ερασιτέχνες που έμπλεξες και ταλαιπωρήθηκες και τα λεφτά σου έχασες και κανένα αποτέλεσμα δεν πήρες.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φίλε μου από τη στιγμή που στο λέει αυτός που είναι ο καθ ύλην αρμόδιος γιατρός,που είναι αποκλειστικά υπεύθυνος δεν χρειαζόσουνα καμία άλλη άποψη ειδικά από τους εκπαιδευόμενους γιατρούς του.
Αυτό που λές είχε λογική μόνο αν πήγαινες να πάρεις άλλη άποψη από top γιατρό για να το διασταυρώσεις.
Δεν έπρεπε να προβείς σε καμία μμ πιθανότατα αν είχες τόσο αδύναμη δότρια.Με τους Έλληνες ερασιτέχνες που έμπλεξες και ταλαιπωρήθηκες και τα λεφτά σου έχασες και κανένα αποτέλεσμα δεν πήρες.
Δεν ειπα ποτε οτι ειναι ανηθικος ο κυριος Μπισανγκα..με τον εκπροσωπο του Ιαν ειχα επικοινωνησει στο μειλ..ακομα ομως και να μην επρεπε να υποβληθω σε δευτερη μεταμοσχευση(αν κ ολα ειναι σχετικα διοτι πρεπει πρωτα να δουμε το αποτελεσμα μου)..εγινε λαθος διαγνωση μεσω του ιντερνετ! Δεν πασχω απο οπισθοδρομικη απωλεια μαλλιων ενω απο την κλινικη κυριου Μπισανγκα εξηγαγαν αυτο το συμπερασμα..γιατι λοιπον τα βλεπουμε ολα στραβα απο τη μερια των Ελληνων? Οπου εκανε λαθος και ο κυριος Μπισανγκα η ο εκπροσωπος του πρεπει κι αυτο να το σημειωνουμε και να μην το παραβλεπουμε!Τωρα τι να κανω για να βοηθηθω? Πως θα πορευτω? Prp και λειζερ δε μπορω να κανω λογω ελλειψης μπατζετ..θα περιμενω τη φυτρωση και παραλληλα θα το παλεψω με δεντρολιβανο βιολογικο που το θεωρω ισαξιο της μινοξ στο θεμα regrowth και τσουκνιδα τοπικη αντι φιναστεριδης! Εσυ θεωρεις πως αν επισκεπτομουν τον κυριο Αναστασακη φερειπειν, θα με εκοβε? Η θα με εβαζε στο χειρουργειο(για fue, fut δε θελω με τιποτα) για mega session? Παντως σιγουρα ο κυριος Αναστασακης δε θα εκανε διαγνωση διαδικτυακως!
 

vlafo

Well-Known Member
Κανείς δεν είπε ότι τον αποκάλεσες ανήθικο.
Στο ανέφερε και άλλος ένας.Τέτοιου επιπέδου γιατροί και σε περιπτώσεις σαν τη δική σου κάνουν εύκολα διαγνώσεις και από φωτό γιατί έχουνε τεράστια εμπειρία και γνώση και αυτό που φαίνεται για σένα ακατανόητο για αυτούς είναι λογικό.Αν δεν το δέχεσαι τώρα αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.Πήγαινε στον Ερντογάν να σου κάνει πλήρη ανάλυση να ηρεμήσεις.Αν κα φωτό να του στείλεις πάλι θα σε απορρίψει.
Προσωπικά όπως σου είπανε και άλλοι, μην κάνεις τίποτα.Βγάλτο πλέον από το μυαλό σου.Τη στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος να πάρεις και τίποτα από φάρμακα.
Για τον Αναστασάκη και τον κάθε Αναστασάκη δεν έχω να σχολιάσω κάτι.Η εκτίμηση μου για τους έλληνες γιατρούς στο κομμάτι των μμ,είναι απαξιωτική.Το τονίζω "μόνο" σε αυτό το κομμάτι.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Κανείς δεν είπε ότι τον αποκάλεσες ανήθικο.
Στο ανέφερε και άλλος ένας.Τέτοιου επιπέδου γιατροί και σε περιπτώσεις σαν τη δική σου κάνουν εύκολα διαγνώσεις και από φωτό γιατί έχουνε τεράστια εμπειρία και γνώση και αυτό που φαίνεται για σένα ακατανόητο για αυτούς είναι λογικό.Αν δεν το δέχεσαι τώρα αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.Πήγαινε στον Ερντογάν να σου κάνει πλήρη ανάλυση να ηρεμήσεις.Αν κα φωτό να του στείλεις πάλι θα σε απορρίψει.
Προσωπικά όπως σου είπανε και άλλοι, μην κάνεις τίποτα.Βγάλτο πλέον από το μυαλό σου.Τη στιγμή που δεν είσαι διατεθειμένος να πάρεις και τίποτα από φάρμακα.
Για τον Αναστασάκη και τον κάθε Αναστασάκη δεν έχω να σχολιάσω κάτι.Η εκτίμηση μου για τους έλληνες γιατρούς στο κομμάτι των μμ,είναι απαξιωτική.Το τονίζω "μόνο" σε αυτό το κομμάτι.
Θελω να πω με αλλα λογια...επειδη ο κυριος Μπισανγκα ειναι ηθικος τοτε δε σημαινει οτι μπορουμε ανερυθριαστα να χαρακτηριζουμε ανηθικους και αντιεπαγγελματιες τους Ελληνες μεγαλογιατρους του χωρου των μεταμοσχευσεων ( δεν εχεις προβει σε τετοιους χαρακτηρισμους..γενικα μιλαω)..ξαναλεω οι φωτοζ τραβηχτηκαν σε εξωτερικο χωρο και αλλιως φαινεται το κεφαλι στο ιατρειο μεσα με φως οχι φυσικο αλλα και κατω απο το μικροσκοπιο! Κι οχι μονο αλλιως, αλλα εχουμε και υπαρξη εκμεταλλευσιμης ακομα δοτριας οσο κι αν αυτο σε εκπλησσει πιθανα! Για Αναστασακη εννοουσα πριν υποβληθω σε δευτερη μεταμοσχευση και οχι φυσικα για τωρα! Αυτη τη στιγμη μονο λειζερ θα μπορουσα να κανω στην κλινικη του κυριου Αναστασακη αλλα δεν ειναι εφικτο απο τη μερια μου! Μεχρι στιγμης εχω υποβληθει σε δυο μεταμοσχευσεις με τη μεθοδο fue...1η Φεβρουαριος 2016 , κυρια Λινα(ονομα της οχι επιθετο) στην Advanced H.C. συν μια prp (Μεταμοσχευση διημερη) 2η Νοεμβριος 2019 στην κλινικη του κυριου Παπανικολαου (Μεταμοσχευση μονοημερη) και περιμενω τα αποτελεσματα (12 μερες εχουν περασει απο την επεμβαση!)
 

theoxaris

Member
Ο καλύτερος ιατρός είναι αυτός που δεν σου έκανε την επέμβαση, και άμα είναι από το εξωτερικό τότε είναι και τοπ.
Είναι σαν το ελληνικό ποδόσφαιρο ο καλυτερος παίχτης είναι αυτός που δεν έπαιξε και άμα είναι και ξένος φαντάζεσαι.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Ο καλύτερος ιατρός είναι αυτός που δεν σου έκανε την επέμβαση, και άμα είναι από το εξωτερικό τότε είναι και τοπ.
Είναι σαν το ελληνικό ποδόσφαιρο ο καλυτερος παίχτης είναι αυτός που δεν έπαιξε και άμα είναι και ξένος φαντάζεσαι.
Για αυτο εστειλα μειλ στην κλινικη του κυριου Μπισανγκα..για να κανω μεταμοσχευση σε αυτον μιας και ανοιξε στην Αθηνα και επειδη αυτος δε βρισκεται στην Ελλαδα συνεχεια, ας μου εκαναν τη μεταμοσχευση οι Ελληνες που εχει εκπαιδευσει...αφου με απερριψε ο καλυτερος, επρεπε απλα να μην κανω μεταμοσχευση? Επισης η λεξη καλυτερος ειναι σχετικη..καλυτερο μπορει να τον θεωρουμε συγκριτικως σε σχεση με κορυφαιους Ελληνες γιατρους..αλλος με τη λεξη καλυτερος μπορει να εννοει καλυτερος μεταξυ των Ελληνων ιατρων της εγχωριας αγορας..τελοσπαντων..οτι εγινε εγινε..κι οτι εκανα εκανα..θα φανει απο το αποτελεσμα αν επρεπε να προβω σε δευτερη μεταμοσχευση η οχι...δεν προτεινω στους συνΕλληνες να κανουν επεμβαση οπωσδηποτε σε Ελληνα γιατρο...να εξεταζουν λεπτομερως καθε κλινικη..να κανουν consultations κι ας αποφασισει ο καθεις συμφωνα με τη δικια του κριση για το ποιος ιατρος θα τον αναλαβει (αρκει βεβαια να υπαρχουν οι προυποθεσεις να γινει η μεταμοσχευση)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσυ, φιλε μου, ακομη και χιλια ατομα να σου πουν οτι εισαι ακαταλληλος για μεταμοσχευση (ηδη 5 μελη του forum σου το εγραψαν), θα εξακολουθεις να πιστευεις του "φοβερους" απατεωνες ελληνες γιατρους που τους εκθειαζεις σε πολλα σου σχολια...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι το δεντρολιβανο, το σκορδο, το κρεμμυδι, η ελληνικη σαλατα με τη φετα, ειναι πιο αποτελεσματικα απο τη μινοξιδιλη...θα εξακολουθεις να πιστευεις οτι η φιναστεριδη "καταστρεφει τα γεννητικα οργανα και μετατρεπει σε τρανσεξουαλ τους χρηστες" (ολες αυτες οι μπαρουφες ειναι δικες σου αποψεις).

Δυστυχως, οσο υπαρχεις εσυ και πολλοι αλλοι, οι ελληνες επιτηδειοι κομπογιαννιτες θα ζουν και θα βασιλευουν εις βαρος των κορόιδων.

Με την ευκαιρία εδώ να πω ότι εμείς στην HDC 4 στις 10 περιπτώσεις παιδιών που βλέπουμε τους απορρίπτουμε για μεταμόσχευση και πολλές φόρες είναι και μέλη του φόρουμ σε παρόμοιες περιπτώσεις σαν του φίλου αν δεν τηρούν τις προϋποθέσεις.
Πολλές φόρες μας πιέζουν να τους βάλουμε και μέσα για επέμβαση αν και ξέρουν τα ρίσκα αλλά αν η κλινική θεωρεί ότι η δότρια είναι αρρωστημένη,πάσχει το σωστό είναι του εξηγήσεις κάποια πράματα ακόμη και ότι τα λεφτά που θα δώσει θα τα πετάξει.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Πριν την πρωτη μεταμοσχευση ηξερα οτι το προβλημα μου ηταν μεγαλο. Στο κεφαλι μου το 1/3 ηταν η δοτρια και τα 2/3 η ληπτρια η οποια ηταν κενη. Δεν περιμενα θαυματα εξ αρχης. Ο κυριος Μπισανγκα και ο καθε κυριος μεγαλογιατρος του εξωτερικου δε θα με αναλαμβανε απο την αρχη οπως αποδεικνυεται εκ των υστερων γιατι λειτουργουν με κριτηριο τις σιγουρες μεταμοσχευσεις. Δε ρισκαρουν σε ενα αμφιβολο αποτελεσμα για να μη χαλασουν τη φημη απο τη στιγμη που διαθετουν μεγαλο πελατολογιο. Αυτο δε σημαινει οτι οι Ελληνες επιστημονες γιατροι μεταμοσχευσεων υστερουν στην τεχνογνωσια. Αναμφιβολα περιμενω μετρια αποτελεσματα αλλα σιγουρα πολυ καλυτερα απο το να εχω εντελως αδειο το κεφαλι. Δεν παρακαλεσα κανεναν γιατρο να με αναλαβει με το ζορι. Οσον αφορα τη μινοξιδιλη, σε εμενα προσωπικα δημιουργει αλλεργιες και προβληματα. Γι αυτο χρησιμοποιω φυτικα ελαια και εννοειται οχι σκορδα και κρεμμυδια. Ουτε με εκμεταλλευτηκε κανεις ουτε εκμεταλλευτηκα κανεναν ουτε κανω διαφημιση ουτε εχω συμφεροντα με οσα παρουσιαζω στο φορουμ. Εκεινο που γνωριζω ειναι οτι γενικοτερα οι Ελληνες επιστημονες διαπρεπουν στο εξωτερικο αλλα στην πατριδα τους συκοφαντουνται.
 

athenian

Well-Known Member
Φίλε σε καταλαβαίνω,αλλά καλά έκανε ο Μπισανγκα και σε απότρεψε έστω κι από τις φωτογραφίες.Δεν είναι θέμα ''μεγαλογιατρού'' όπως λες ειρωνικά αλλά ηθικής και επαγγελματισμού.Όποιος κι αν σε αναλάβει είναι ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ εκτός αν προχωρήσεις σε χρήση φιναστερίδης για 1 χρόνο και σε δουν μετά πάλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Φίλε σε καταλαβαίνω,αλλά καλά έκανε ο Μπισανγκα και σε απότρεψε έστω κι από τις φωτογραφίες.Δεν είναι θέμα ''μεγαλογιατρού'' όπως λες ειρωνικά αλλά ηθικής και επαγγελματισμού.Όποιος κι αν σε αναλάβει είναι ΑΝΤΙΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ εκτός αν προχωρήσεις σε χρήση φιναστερίδης για 1 χρόνο και σε δουν μετά πάλι.
Προσωπικα την φοβαμαι τη φιναστεριδη και για αυτο την αποφευγω...καλυτερα σκευασμα σοου παλμετο σαν αυτο που προτεινει ο gerassis να λαμβανει κανεις...βεβαια ο καθεις κανει τις προσωπικες του επιλογες σχετικα με την αγωγη που θα ακολουθησει...κοιτα..σε αλλο περιστατικο του κυριου Παπανικολαου ο λογος ηταν 3,1 ενω ο δικος μου 2,1 ..παιζει ρολο και αυτο νομιζω!
 

Harris_G

Well-Known Member
Μονο με στρατηγικη Lorenzo (εχει πολλά βιντεο απο "καμμενες γαίες") και φινα σωζεσαι.Αρα θελεις και budget και οχι μα-μου-σου-του για φινα. Αλλιως ξουρα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Μονο με στρατηγικη Lorenzo (εχει πολλά βιντεο απο "καμμενες γαίες") και φινα σωζεσαι.Αρα θελεις και budget και οχι μα-μου-σου-του για φινα. Αλλιως ξουρα.
Καμενη γη εννοεις τη δοτρια? Η ληπτρια ηταν αδεια τελειως και με δυο μεταμοσχευσεις (3 συνεδριες) γεμισε σε καποιο βαθμο (απ το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα)...δωσε λινκ απ τα βιντεο του λορεντζο..φινα δεν αγγιζω με τιποτα! Ξεκινησα τοπικα βιολογικη τσουκνιδα(dht blocker). Αν με δεχοταν ο κυριος Μπισανγκα θα βρισκοταν και το μπατζετ..τελικα εκανα μια συνεδρια με τον κυριο Παπανικολαου...τα μαλλια θα τα ξυρισω για να μη φαινεται η διαφορα (μη ομοιομορφια) του κραουν που δεν ειναι τιγκα γεμισμενο, σε σχεση με τη δοτρια...να δες πως ειναι τωρα το μαλλι στο πισω μερος του κεφαλιου: https://imgur.com/i8skGlo
θελει αρκετο γεμισμα το μπιφτεκι διοτι ειμαι σαν τον τζολε σχεδον (χρειαζεται η συγκεκριμενη περιοχη, ας πουμε 400 grafts απο στηθος η γενια η παλι απο τη δοτρια)
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Καταλαβα..δηλαδη σχεδον αλλη μια μεταμοσχευση διπλης συνεδριας απο 1000 grafts τη συνεδρια με μοσχευματα απο οπου ειναι δυνατον να παρθουν..πχ ψηλα στη δοτρια(κατω απο το crown) , χαμηλα στη δοτρια(κοντα στο λαιμο), πανω απο τα αυτια, γενια,στηθος....η τουλαχιστον επρεπε να κανω διπλη συνεδρια με τον κυριο Παπανικολαου οπως ειχα κανει διπλη στην κλινικη του κυριου Βεκρη
 
Μπλουζα