ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟΝ Κ BI/GA ΚΑΙ ΔΙΛΗΜΜΑΤΑ

theoxaris

Member
ΘΑ ήθελα την γνώμη σας είμαι 40 ετών με αραίωση μπροστά θα ανεβάσω και φοτο.Κάνω χρήση ragane 8 με 10 χρονιά και έχω μείνει σταθερός.
Έκανα επίσκεψη στον κ Bisanga και με είδε μαζί με τους 2 Έλληνες συναδέρφους μια κοπέλα και έναν δερματολόγο μου έκοψαν με το ψαλίδι μερικές τρίχες και έλεγξαν την δότρια περιοχή και μου είπαν ότι είμαι κάλος υποψήφιος δοτής και ότι το ιδανικό είναι οτι θα χρειαστώ 3500 τριχοθιλακια με κόστος 2,5 ευρώ το 1.
το θέμα μου είναι οτι Θέλω μια 2 γνώμη απο οτι εχω διαβάσει εδώ για ERDOGAN η ΙΣΠΑΝΙΑ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Medde

Active Member
Πηγα και εγω πριν λιγες μερες και με εδιωξε και μου εκοψαν και εμενα 3 σημεια. Ποσα γκραφτς σου ειπαν οτι εχεις διαθεσιμα? Σου μιλησε για πυκνοτητες στη δοτρια? Εμενα μου ειπε οτι ειμαι κατω του μεσου ορου σαν πυκνοτητα σε δοτρια και μου ανεφερε πως εχω donor capacity 5200 grafts και με εδιωξε. Θελω να αναφερω οτι ειχα παει για consultation απο κοντα στον Ερτνογαν και μου ανεφερε donor capacity 9100. Μετρησα τα τετραγωνα που μου εκοψε ο Bisanga και δεν ειναι 1 τετραγωνικο εκατοστο. Πως γινεται να υπαρχει τετοια αποκλιση σε 2 θεωρητικα καλους γιατρους? Πιστευω πως επειδη εχω διαχυτη αραιωαη πανω και δεν ειμαι ευκολη περιπτωση ηθελε να με διωξει. Η δοτρια μου οπτικα φαινεται πυκνη μπορω να πω ανω του μεσου ορου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitris50423

Well-Known Member
Πηγα και εγω πριν λιγες μερες και με εδιωξε και μου εκοψαν και εμενα 3 σημεια. Ποσα γκραφτς σου ειπαν οτι εχεις διαθεσιμα? Σου μιλησε για πυκνοτητες στη δοτρια? Εμενα μου ειπε οτι ειμαι κατω του μεσου ορου σαν πυκνοτητα σε δοτρια και μου ανεφερε πως εχω donor capacity 5200 grafts και με εδιωξε. Θελω να αναφερω οτι ειχα παει για consultation απο κοντα στον Ερτνογαν και μου ανεφερε donor capacity 9100. Μετρησα τα τετραγωνα που μου εκοψε ο Bisanga και δεν ειναι 1 τετραγωνικο εκατοστο. @CVIAL τι πιστευεις οτι μπορει να συμβαινει εδω πως γινεται να υπαρχει τετοια αποκλιση σε 2 θεωρητικα καλους γιατρους? Πιστευω πως επειδη εχω διαχυτη αραιωαη πανω και δεν ειμαι ευκολη περιπτωση ηθελε να με διωξει. Η δοτρια μου οπτικα φαινεται πυκνη μπορω να πω ανω του μεσου ορου.
Από αυτό να καταλάβουμε ότι οι μετρήσεις δοτριας στις περισσότερες κλινικές είναι απλά για να πουν ένα νούμερο. Στη μια περίπτωση μέτρησε ο bisanga και στην άλλη ο erdogan.
Απόκλιση στις μετρήσεις τους μόνο 3900 μοσχευματα. Ότι να ναι.
 

theoxaris

Member
Μου είπε ότι ειναι πολυ καλή η δοτρια περιοχή και μου έκοψε 2 σημεία στο πρώτο μέτρησε πάνω από 7 λίγο πιο πίσω πάνω από 9 και μου είπε ότι είμαι ιδανικός υποψήφιος. Το θέμα είναι ότι πρέπει μετά 2 βδομάδες να είμαι με καπέλα σκουφιά και είναι δύσκολο λόγο δουλειάς παντός είχε ραντεβού για επέμβαση τον Ιανουάριο. Δεν ξέρω αν πρέπει να το ψάξω σε Έλληνες ιατρούς η να στείλω φότο στο εξωτερικό παντός το οικονομικό είναι το λιγότερο που με απασχολεί, έχω δει μερικούς ιατρούς που είναι μόνοι τους και έχουν γύρο γύρο νοσηλεύτριες τουλάχιστον αυτό που μου έκανε καλή εντύπωση στον bisanga ήταν ότι μίλησα με 3 ιατρούς την ίδια στιγμή. Το όλο θέμα μου είναι ότι πρέπει να είναι ο άλλος και ιατρός και καλήτεχνεις από ότι έχω καταλάβει.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Δυστυχώς πλέον οι γνωστοί φίρμες γιατροί δεν αναλαμβάνουν όποιον απλά διαθέτει χρημα γιατί η ζήτηση είναι μεγάλη. αν δεν έχουν να κερδίσουν (εκτός από χρήμα )ένα εν δυνάμει καλό αποτέλεσμα για αυτόματη δωρεάν διαφήμιση και υστεροφημία σε απορρίπτουν ευγενικά η σε δέχονται υπό όρους( πχ φίνα κλπ).αυτο πριν μια 10ετια δεν συνέβαινε.σημεια των καιρών....
 

giwrgos athina

Active Member
Η κλινικη του bisanga στην Ελλαδα παραμενει καλη επιλογη οπως παλια που ηταν τοπ επιλογη αυτος ο γιατρος?Δεν ξενιτευεσαι και ολας στο εξωτερικο και η τιμες εχουν πεσει παλια zhtage 5e ανα grafts.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η κλινικη του bisanga στην Ελλαδα παραμενει καλη επιλογη οπως παλια που ηταν τοπ επιλογη αυτος ο γιατρος?Δεν ξενιτευεσαι και ολας στο εξωτερικο και η τιμες εχουν πεσει παλια zhtage 5e ανα grafts.

8750 ευρω για να βαλει 3500 μοσχευματα και να τον χειρουργησουν 2 νεοι γιατροι που μαθαινουν ακομα σε κεφαλια δεν θεωρω οτι ειναι και το καλυτερο deal. Δεν πιστευω οτι θα ασχοληθει ο ιδιος ο Bisanga γιατι σκοπος του ειναι να μαθουν οι νεοι και να μην τον εχουν αναγκη. φανταζομαι κατι σαν franchise οτι εδωσε το ονομα του και τους εκπαιδευει.
Και μολις μαθουν οι νεοι γιατροι την τεχνογνωσια θα του πουν αντε γεια του bisanga και θα κανουν μαγαζακι μονοι τους.
 

theoxaris

Member
Η κλινικη του bisanga στην Ελλαδα παραμενει καλη επιλογη οπως παλια που ηταν τοπ επιλογη αυτος ο γιατρος?Δεν ξενιτευεσαι και ολας στο εξωτερικο και η τιμες εχουν πεσει παλια zhtage 5e ανα grafts.
Μου άρεσε σαν προσέγγιση μια χαρά η ομάδα είναι θετικό που μίλαγα με 3 ιατρούς παράλληλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Medde

Active Member
Εγω που πηγα για consultation εκει δεν αποκομισα την καλυτερη εντυπωση παντως. Αφενος γιατι η μετρηση του Bisanga πιστευω δεν ειναι τοσο σωστη (δεν γινεται να υπαρχει αποκλιση 3900 γκραφτς με Ερντογαν στο donor capacity) αφετερου είδα κατι κυριες μεγαλης ηλικιας να μπαινουν για bottox κλπ και δεν μου φανηκε dedicated κλινικη για μεταμοσχευσεις, ενω ισχυριστηκε το αντιθετο η υπευθηνη κυρια στην υποδοχη.
 

giwrgos athina

Active Member
Οποτε αν θελεις να σε χειρουργησει ο bisanga καλυτερα να πας στο βελγιο που ειναι η δικια του κλινικη και θα ασχοληθει αυτος με το κεφαλι σου?
 

theoxaris

Member
Οποτε αν θελεις να σε χειρουργησει ο bisanga καλυτερα να πας στο βελγιο που ειναι η δικια του κλινικη και θα ασχοληθει αυτος με το κεφαλι σου?
Άμα Είναι να πάμε Βέλγιο πιο εύκολα πάμε Κύπρο η Τουρκία.το θέμα είναι να το κάνεις Ελλάδα αλλά να αξίζεις άλλιος έχεις χάσει και τρίχες και λευτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

theoxaris

Member
Οποτε αν θελεις να σε χειρουργησει ο bisanga καλυτερα να πας στο βελγιο που ειναι η δικια του κλινικη και θα ασχοληθει αυτος με το κεφαλι σου?
Παντός οι ιατροί που ήταν μαζί του έχουν καλά βιογραφικά μπορεί να είναι και καλύτεροι από τον bisanga στην όρεξη και στην δουλεια και ο bisanga πόσο μπορεί να κάτσει σε αυτήν την καρέκλα αντε μαχ 4 με 6 πιστεύω όλη την δουλειά την κάνει η ομάδα και ίσος καλύτερα έτσι, αλλά 2.5 τα θεωρώ αρκετά αυτά τα δίνω μόνο στον Τούρκο που έχει όλα τα μέσα και κλινική πρότυπο.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Συναδελφοι:
Αυτούς τους μεγαλογιατρους πρέπει να τους πετύχεις στην φάση που προσπαθούν να μεγαλοπιαστουν και όχι στην φάση που έχουν μεγαλοπιαστει.αν μεγαλοπιαστουν δεν ασχολούνται όπως πριν.ελειψη κινήτρου λέγεται.φυσικα υπάρχουν και ευσυνείδητοι επαγγελματίες που αποτελούν την εξαίρεση.παραδειγματα πολλά.εκει έξω υπάρχουν πολύ καλοί και ταλαντούχοι γιατροί που παλεύουν για το όνομα τους και εκεί χτυπάς.
 

theoxaris

Member
Συναδελφοι:
Αυτούς τους μεγαλογιατρους πρέπει να τους πετύχεις στην φάση που προσπαθούν να μεγαλοπιαστουν και όχι στην φάση που έχουν μεγαλοπιαστει.αν μεγαλοπιαστουν δεν ασχολούνται όπως πριν.ελειψη κινήτρου λέγεται.φυσικα υπάρχουν και ευσυνείδητοι επαγγελματίες που αποτελούν την εξαίρεση.παραδειγματα πολλά.εκει έξω υπάρχουν πολύ καλοί και ταλαντούχοι γιατροί που παλεύουν για το όνομα τους και εκεί χτυπάς.
Έτσι ακριβός αλλά πρέπει να πιάσεις γρήγορα τον ταλαντούχο αλλά πιστεύω ότι παίζει ρόλο και το χέρι και η τοποθέτηση και το μελλοντικό πλάνο που έχει κάνει ο ιατρός αν και η άποψη μου είναι άμα είναι κάποιος σωστός επαγγελματίας θα έχει μάθει και τους συνεργάτες του την τεχνική, ο Τούρκος βάζει την ημέρα ένα σωρό χειρουργεία δεν νομηζω να πρόλαβαινει να είναι πανό σε όλα απλά τα ξεχωρίζει σε εύκολα και δύσκολα και επεμβαίνεις εκεί που πιστεύει αν και είναι βιομηχανία όλο το στιλ αλλά από την άλλη έχει κλινική πρότυπό.
 

giwrgos athina

Active Member
Εγω περιμενω να δω καποιο αποτελεσμα του bisanga αο την ελληνικη κλινικηωστε να τον κρινουνε..Ειναι μεγαλη προοδος παντος να εχουμε τετοιες επιλογες γιατρων στην χωρα μας παλια οσοι δεν θελανε να πανε εξωτερικο τους εσφαζαν η γνωστες ελληνικες κλινικες.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Είναι σαν να έρθει ο μεσσι να ανοίξει ακαδημία.μπαλα για την ομάδα σου ο ίδιος δεν θα παίξει.απλα θα χαίρεσαι γιατί θα λες πάω στην Ακαδημία του μεσσι.τι να τον κάνω λοιπόν τον μπισανκα και τον κάθε μπισανκα αν δεν με αναλάβει ο ίδιος?να χαρώ για μια μπίζνα που άνοιξε ?χαίρομαι αλλά μέχρι εκεί ....ο τύπος είναι ξεκάθαρο γιατί,πως και πότε άνοιξε στο ελλαδισταν.και καλά έκανε.αποτελεσματα μπισανκα μην περιμένετε...ειδικά τώρα που δεν έχει ούτε κίνητρο ούτε και ανταγωνισμό.Το να πληρώσω μπισανκα και να περιμένω αποτέλεσμα τύπου -υπο την επίβλεψη μπισανκα δεν μου φαίνεται λογικο.ας πάω στην μπισανκα κλινική στο Βέλγιο στην τελική.δεν θα πληρώσω για να κάνω μάγκες μαθητές του-συνεργατες του στο κεφάλι μου.ας πληρώσω κάποιον ταλαντούχο υποσχόμενο committed σε αυτό που κάνει χωρίς να μου λέει υπό μπισανκα γιατί αυτό με παραπέμπει σε άλλες καταστάσεις τύπου ομάδα ποδοσφαίρου επαγγελματική Μπαρτσελόνα Β η κ18 κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giwrgos athina

Active Member
Ναι ετσι που τα λες συμφωνω μαζι σου απλα ειμαστε σιγουροι πως ο bisanga υο μονο που κανει ειναι να παρακολουθει τους νεους γιατρους που σου κανουβ την επεμβαση?
 
Μπλουζα