Δότρια 1 μήνα μετά..

Neas

New Member
Cvial με χει εντυπωσιάσει φίλε ο τρόπος που ανέδειξες το πρόβλημα. Στο τετράγωνο αυτό εγώ βλέπω πέραν του 40-50% των grafts να είναι κόκκινα. Πραγματικά είμαι έξαλλος. Η φωτογραφία δεν δείχνει τα πλαινά που νομίζω έχουν ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα (ακόμα νοιώθω ελαφρύ πόνο εκεί να φανταστείς). Και όπως μου είπαν σήμερα φαίνεται σαν να έχω τρυπούλες εκεί.
Άρα βάσει αυτών που λες, δεν παίζει να έχω υποστεί shock loss που μου ανέφερε ο Dimitris αλλά ξεκάθαρα depletion που δεν επανέρχεται. Πραγματικά είναι απαράδεχτο παιδιά - σκέφτηκα να παρω τηλ. η να πάω αλλά μετά σκέφτομαι (γιατί?). Αν τίποτα δεν μπορεί να γίνει πια απλά θα εκνευριστώ παραπάνω γιατί θα μου αρχίσουν τις παπαριές όπως τη 1η φορά. Αλήθεια δεν υπήρχε ο λόγος να με μαδήσουν τόσο - το πρόβλημα ήταν σχετικά μικρό και ήθελα αξιοπρεπές μαλλί 40άρη και όχι 20άρη γι'αυτό και ζήτησα μόνο πύκνωση μπροστά και ούτε καν να κατεβάσουν τη hairline. Πήγα συντηρητικά και βγήκα μαδημένος (κυριολεκτικά).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Η διαχείριση καλα έκανε. Εσύ παραμένεις στο ίδιο πνευματικό επίπεδο με σφραγίδα και βούλα.
Αν η διαχειρηση αποφασισει να κανει sticky ας κανει.
Καλο ειναι αν θελουμε να σωσουμε κοσμο να γινει και κανενα sticky για κλινικες-ιατρους-απατεωνες που διαφημιζονται συνεχως και λενε αρλουμπες και σφαζουν κεφαλια η βαζουν τοπικ και τραβανε φωτογραφιες για να δειξουν ποσο καλοι ειναι.
Δεν θα ερθω ξανα σε αντιπαραθεση μαζι σου γιατι το επιπεδο σου το εχουμε δει πολλες φορες.
Ας πραξει η διαχειρηση οπως νομιζει οτι ειναι σωστο και δικαιο για τα μελη του φορουμ και οσους μας διαβαζουν

Όταν κράζω την κλινική σας ή ανεβάζω νήματα και sticky κατα καιρούς ,
με κύριο γνώμονα την προστασία των μελλών και των αναγνωστών του forum,
έχουμε δεί όλοι την προσπάθεια υπεράσπισή σας και την ενόχλησή σας.

Τώρα που θέλει να το κάνει η διαχείρηση...λέτε καλά θα κάνει :D

Τελικά τσαρλατάνοι είστε και οι δύο , όπου θέλετε ένα χωροφύλακα μπάς και γλυτώσει κανένα κεφάλι !!!

Αλλά άς το κάνει η διαχείριση (με τη βούλα) ,
γιατί πολύ απλά δέν θα μπορείτε να γράφετε και να λέτε του κεφαλιού σας.

Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο , απλά η "βούλα" θα σας κόψει την φόρα !!!

:D
 

tasos33

Well-Known Member
παιδες ας μην αρχισουμε παλι, ολα εινια εμφανεστατα και ολοι ευκολα βγαζουν τα συμπερασματα που πρεπει.
 

Tsek

Well-Known Member
Όταν κράζω την κλινική σας ή ανεβάζω νήματα και sticky κατα καιρούς ,
με κύριο γνώμονα την προστασία των μελλών και των αναγνωστών του forum,
έχουμε δεί όλοι την προσπάθεια υπεράσπισή σας και την ενόχλησή σας.

Τώρα που θέλει να το κάνει η διαχείρηση...λέτε καλά θα κάνει :D

Τελικά τσαρλατάνοι είστε και οι δύο , όπου θέλετε ένα χωροφύλακα μπάς και γλυτώσει κανένα κεφάλι !!!

Αλλά άς το κάνει η διαχείριση (με τη βούλα) ,
γιατί πολύ απλά δέν θα μπορείτε να γράφετε και να λέτε του κεφαλιού σας.

Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο , απλά η "βούλα" θα σας κόψει την φόρα !!!

:D
Εσυ το βιολί σου.. γελάκια και ειρωνίες πάνω απ το κεφάλι του ανθρώπου.
Πότε θα καταλάβεις ό,τι δεν είμαι η κλινική ? Εχεις καταντήσει εμετικός
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Cvial με χει εντυπωσιάσει φίλε ο τρόπος που ανέδειξες το πρόβλημα. Στο τετράγωνο αυτό εγώ βλέπω πέραν του 40-50% των grafts να είναι κόκκινα. Πραγματικά είμαι έξαλλος. Η φωτογραφία δεν δείχνει τα πλαινά που νομίζω έχουν ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα (ακόμα νοιώθω ελαφρύ πόνο εκεί να φανταστείς). Και όπως μου είπαν σήμερα φαίνεται σαν να έχω τρυπούλες εκεί.
Άρα βάσει αυτών που λες, δεν παίζει να έχω υποστεί shock loss που μου ανέφερε ο Dimitris αλλά ξεκάθαρα depletion που δεν επανέρχεται. Πραγματικά είναι απαράδεχτο παιδιά - σκέφτηκα να παρω τηλ. η να πάω αλλά μετά σκέφτομαι (γιατί?). Αν τίποτα δεν μπορεί να γίνει πια απλά θα εκνευριστώ παραπάνω γιατί θα μου αρχίσουν τις παπαριές όπως τη 1η φορά. Αλήθεια δεν υπήρχε ο λόγος να με μαδήσουν τόσο - το πρόβλημα ήταν σχετικά μικρό και ήθελα αξιοπρεπές μαλλί 40άρη και όχι 20άρη γι'αυτό και ζήτησα μόνο πύκνωση μπροστά και ούτε καν να κατεβάσουν τη hairline. Πήγα συντηρητικά και βγήκα μαδημένος (κυριολεκτικά).

Σαφώς παίζει και να έχεις υποστεί shock loss, απλά αν υπάρχει είναι τοπικό σε κάποια σημεία. Πιθανόν κάποιες περιοχές που είναι πιο άδειες να βελτιωθούν κάπως. Απλά όταν σου έχουν φύγει τα μισά graft και μάλιστα σε ευθείες γραμμές η διαφορά με τα δίπλα θα είναι εμφανέστατη με κοντό μαλλί. Μόνο με μακρύ μαλλί και layering από τα πάνω θα χαθεί. Είναι σαφέστατο ότι η περιοχή είναι depleted και είναι κρίμα γιατί δεν υπήρχε κανένας μα κανένας λόγος.
 

Stripar

Established Member
Εσυ το βιολί σου.. γελάκια και ειρωνίες πάνω απ το κεφάλι του ανθρώπου.
Πότε θα καταλάβεις ό,τι δεν είμαι η κλινική ? Εχεις καταντήσει εμετικός

Εσύ και το "φιλαράκι" σου, με την βλακωδώς προσπάθεια συγκάλυψης που κάνετε,έχετε οδηγήσει σε αυτά τα λάθη.

Τις περιόδους που τους κράζαμε , είχανε σταματήσει να πέρνουν παράθυρα.

Σταματήσαμε λίγο καιρό να το κάνουμε , βρήκατε "αέρα" εσείς και ξανά τα ίδια

ΕΣΕΙΣ είστε οι ηθικοί αυτουργοί !!!

Μερικές απο τις χιλιάδες βλακωδώς προσπάθειες συγκάληψής σας !!! :

Κοίτα, το μόνο που θα άλλαζα εγω στην δική μου μμ θα ήταν να μην επιμένω να μου πάρουν απο το πλάί.
Κακως επιρρεάστηκα απο φόβους άλλων.
Έχω αλλα 2.000 περίπου στο φιλέτο να καθονται και εφερα τα πλαϊνά μου οριακά και εχασαν χρόνο όταν σταματήσαμε και συμπληρώσανε απο γένια ενω μπορούσαν να παρουν ευκολα απο πίσω και να ειχα ξεπερασει και τα 5000 γκραφς οπότε καλό είναι να είμαστε προσεκτικοί στο τι προτρέπουμε τον άλλο να κάνει και επεμβαίνουμε στην δουλειά του γιατρού του.

Για αυτο τον λογο στη δικη μου περιπτωση και οχι γενικα χαιρομαι που δεν πηραν σε εμενα απο τα πλαγια. Για 2300 grafts αν επαιρναν απο πλαγια θα ειχα μικροτερο λογο και συνολικα λιγοτερες τριχες στη ληπτρια. Επισης απο πισω εχω ακομη μοσχευματα για μελλοντικη χρηση.
Ειτε το ενα ειτε το αλλο για εμενα εχει θετικα και αρνητικα στοιχεια.

Μάγκες σταματήστε να λέτε ότι να ναι..john1924dimitris50423,tsek..δικαιολογείται τακτική λανθασμένη και προσπαθειτε να την βγάλετε και σωστή κιόλας..παράθυρο έχουν κάνει και στον Γιάννη εδώ.που κινήθηκαν πλάγια στην εξαγωγή?πλάκα κάνετε?πλάγια δεν έχει ακουμπήσει η εξαγωγη

Tsek, με όλο το συμπάθειο, σταμάτα την παραπληροφόρηση γιατί πραγματικά προσφέρεις πολύ κακές υπηρεσίες στο φόρουμ. Οι απόψεις σου είναι σε ευθεία γραμμή υπεράσπισης μιας όχι και τόσο ανόητης, αλλά σκόπιμης, τακτικής της κλινικής η οποία δεν βλέπω να εγκαταλείπεται.

Έχετε καταντήσει άκρως επικίνδυνοι για το Forum !!!
 

Tsek

Well-Known Member
Εσύ και το "φιλαράκι" σου, με την βλακωδώς προσπάθεια συγκάλυψης που κάνετε,έχετε οδηγήσει σε αυτά τα λάθη.

Τις περιόδους που τους κράζαμε , είχανε σταματήσει να πέρνουν παράθυρα.

Σταματήσαμε λίγο καιρό να το κάνουμε , βρήκατε "αέρα" εσείς και ξανά τα ίδια

ΕΣΕΙΣ είστε οι ηθικοί αυτουργοί !!!

Μερικές απο τις χιλιάδες βλακωδώς προσπάθειες συγκάληψής σας !!! :









Έχετε καταντήσει άκρως επικίνδυνοι για το Forum !!!
Πρέπει να μας βλέπεις εφιάλτη εσυ στον ύπνο σου. Πάω να πιώ μπύρες με τον φίλο μου τον Δημήτρη και να σε σχολιάζουμε.
 

Stripar

Established Member
Πρέπει να μας βλέπεις εφιάλτη εσυ στον ύπνο σου. Πάω να πιώ μπύρες με τον φίλο μου τον Δημήτρη και να σε σχολιάζουμε.

Το παραπάνω post μου λέει ακριβώς ποια είναι η θέση σας στο forum και συγκεκριμένα το post του moderator:

Tsek, με όλο το συμπάθειο, σταμάτα την παραπληροφόρηση γιατί πραγματικά προσφέρεις πολύ κακές υπηρεσίες στο φόρουμ. Οι απόψεις σου είναι σε ευθεία γραμμή υπεράσπισης μιας όχι και τόσο ανόητης, αλλά σκόπιμης, τακτικής της κλινικής η οποία δεν βλέπω να εγκαταλείπεται.

Να πάς να κάνεις meeting με τον συνάδελφό σου γιατί πλεόν είναι με την "βούλα" :

https://www.hairlossgr.com/threads/...όσους-σκέφτονται-να-κάνουν-μμ-στην-ahc.11761/

Αντε ΓΕΙΑ !!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Pierre

Member
Φίλε @Neas καλησπέρα και από εμένα. Διαβάζω πολύ προσεκτικά την περίπτωση σου και τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα. Μην το βάζεις κάτω φίλε και άφησε λίγο χρόνο να περάσει το 3μηνο για να δεις πως θα καταλήξει η δότρια. Κατά την άποψή μου μια από τις μεγαλύτερες προκλήσεις μετά την μμ είναι οχι τοσο το look που θα αποφασισεις να υιοθετήσεις (κοντό ή μακρύ) αλλά το κούρεμα καθεαυτό... Στην περίπτωση σου, η ομοιομορφία και η ομοιογένεια ειναι σημαντικά στοιχεία. Προσπάθησε να βρεις ένα καλό κομμωτήριο που να μπορέσει να σου εξισορροπήσει την πυκνότητα στην δότρια (μεταξύ παραθύρου και απείραχτης ζώνης). Υπάρχουν τεχνικές αραίωσης/πύκνωσης (με χρήση ξυραφιού, μηχανής και ειδικών ψαλιδιών) που μπορούν πραγματικά να "απαλύνουν" οπτικά και μόνο τις αντιθέσεις (φυσικα αφου εχει επανέλθει μετεγχερητικα η περιοχη). Σκοπός πια, είναι να παίξεις οπτικά, ώστε να μην φαίνεται η αντίθεση στα μάτια των υπολοίπων ανθρώπων του περιβάλλοντος σου. Ψάξε το φίλε προτού κάνεις οποιαδήποτε σκέψη για 2η μμ. Καλή συνέχεια και να πάνε όλα καλά στην φυτρωση σου!
 

Tsek

Well-Known Member
Cvial με χει εντυπωσιάσει φίλε ο τρόπος που ανέδειξες το πρόβλημα. Στο τετράγωνο αυτό εγώ βλέπω πέραν του 40-50% των grafts να είναι κόκκινα. Πραγματικά είμαι έξαλλος. Η φωτογραφία δεν δείχνει τα πλαινά που νομίζω έχουν ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα (ακόμα νοιώθω ελαφρύ πόνο εκεί να φανταστείς). Και όπως μου είπαν σήμερα φαίνεται σαν να έχω τρυπούλες εκεί.
Άρα βάσει αυτών που λες, δεν παίζει να έχω υποστεί shock loss που μου ανέφερε ο Dimitris αλλά ξεκάθαρα depletion που δεν επανέρχεται. Πραγματικά είναι απαράδεχτο παιδιά - σκέφτηκα να παρω τηλ. η να πάω αλλά μετά σκέφτομαι (γιατί?). Αν τίποτα δεν μπορεί να γίνει πια απλά θα εκνευριστώ παραπάνω γιατί θα μου αρχίσουν τις παπαριές όπως τη 1η φορά. Αλήθεια δεν υπήρχε ο λόγος να με μαδήσουν τόσο - το πρόβλημα ήταν σχετικά μικρό και ήθελα αξιοπρεπές μαλλί 40άρη και όχι 20άρη γι'αυτό και ζήτησα μόνο πύκνωση μπροστά και ούτε καν να κατεβάσουν τη hairline. Πήγα συντηρητικά και βγήκα μαδημένος (κυριολεκτικά).
Να πας και να απαιτήσεις να στο διορθώσουν. Δεν παίρνει να σου πουν μαλακίες.
 
Μπλουζα