Διόρθωση των προηγούμενων μεταμοσχεύσεων μου στην MHRC 1700 grafts

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά, έστω οτι ήθελα να αξιολογήσετε την περιπτωσή μου και σας έστελνα quote πόσα g θα χρειάζονταν σε 18 cm λήπτρια , τι νούμερα θα μου λέγατε ?
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ας αφησουμε τωρα το παρελθον και ας δουμε το παρον και ας αφησουμε το μελος να παρουσιασει την μεταμοσχευση του.
 

nick90

Well-Known Member
Από τους τελευταίους που έκαναν Γεωργίου είναι ο @gregkont13 και το αποτέλεσμα είναι παρα πολύ καλό.
Εκτος απο τον gregkont13 που εκανε το 20, εχει αλλα 3 πολυ δυνατά περιστατικά ο Γεωργίου απο το 2019 ( pes, tasmania, john82). Δηλαδή μόνο το 2021 δεν εχει περιστατικό στο φόρουμ και λεει κατι αυτο αφου ειναι απο τους πιο παλιες κλινικες στο φόρουμ η κλινική του Γεωργίου μαζι με hdc.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν καταλαβαίνεις τι σου λέω,η δεν τα λέω σωστά?? ΔΕΝ είναι 1 η 2 τα δυνατά αποτελέσματα..απλά αυτά τα δύο που θυμήθηκα τώρα ,σου γράφω πως είναι αποτελέσματα που έγιναν πριν 10 χρόνια κοντά με φυσικότητα και πυκνότητα του σήμερα από κορυφαίους παγκοσμίως γιατρούς..εδώ και πολλά χρόνια υπάρχουν οι δυνατότητες του γιατρού,αυτό λέω..πως δεν είναι κανένας χθεσινος..όταν έφτιαχνε hairline με 55-60 grafts ο Γεωργίου πριν 10 χρόνια,το 90-95% αυτών εδώ των γιατρών σήμερα που συζητάμε σήμερα έπαιζαν κουτσό ήλιο..είναι πολλά τα αποτελέσματα.ilcapitano,robot elmajiko dance και άλλοι πολλοί..αν αυτόν,εσύ τον λες μέτριο,επειδή στα τόσα χρόνια έτυχαν και κάποια αποτελέσματα να μην έχουν πάει καλά,κάτι δεν σκέφτεσαι σωστά
Διαφωνω στο "ετυχε".
Εσυ αερατε θα επελεγες Γεωργιου για τον εαυτο σου;Εγω με αυτα που εχω δει(και αναφερω ξανα αλλη μια φορα οτι δεν ειναι μονο το τελικο αποτελεσμα αλλα κυριως ο τροπος που προσεγγισε το περιστατικο και τα θελω του ιδιου του ασθενη)ουτε εξω απο την κλινικη του δεν θα περνουσα.Ο καθε σκεπτομενος πελατης παντως θεωρει λογικη την αναγκη διερευνησης των αιτιων της υπεροπτικης στρατηγικης προσεγγισης του εν λογω περιστατικου απο τον γιατρο που οδηγησε σε ενα κακο αποτελεσμα.Δεν ειναι μονο το τελικο αποτελεσμα σε ορους εμφανισιακης αλλαγης αλλα σε ορους ολιστικης προσεγγισης της επεμβασης που περιλαμβανει και το μη χειρουργικο κομματι.Και σε αυτο η επιλογη Γεωργιου κρινεται μη συνεπης και επισφαλης.Αποψη μου ,καλη συνεχεια.
 

jersey

Well-Known Member
Ρε παιδιά καλές όλες οι τεχνικές αναλύσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ γιατρών δεν αντιλέγω αλλά θα σταθεί κανένας στο γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για 2500 grafts ( συν τα 300 που του τα έκανε ''δώρο'' ο γιατρός ) και εν τέλει στο κεφάλι του τώρα βρίσκονται 1400 από αυτά καθώς τα υπόλοιπα δεν μπήκαν ΠΟΤΕ ; Ο ορισμός του deception. Δε γίνεται να μη σχολιαστεί αυτό το πράγμα.
Πραγματικά αυτο είναι το σημαντικό της υπόθεσης μαζι με την κακη φύτρωση απο τις επεμβάσεις στον Αναστασ@κη. Και προφανώς και η άσχημη ουλη FUT που ειπε οτι του έκανε. Δηλαδή τέτοιες ανηθικες πρακτικές γιατρών που αλλα βάζουν και αλλα δηλώνουν και χρεώνουν πρέπει να καταδικάζονται για να μη την πατήσουν και οι επόμενοι. Χρειαζόμαστε ομως κ το χαρτί της κλινικής που λεει οτι του εβαλε 2500 grafts για να μη μπορεί να το αμφισβητήσει κανενας. @Finally Restore μπορείς να ανεβάσεις το χαρτί της επέμβασης με το στριπ των 2500g ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδιά καλές όλες οι τεχνικές αναλύσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ γιατρών δεν αντιλέγω αλλά θα σταθεί κανένας στο γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για 2500 grafts ( συν τα 300 που του τα έκανε ''δώρο'' ο γιατρός ) και εν τέλει στο κεφάλι του τώρα βρίσκονται 1400 από αυτά καθώς τα υπόλοιπα δεν μπήκαν ΠΟΤΕ ; Ο ορισμός του deception. Δε γίνεται να μη σχολιαστεί αυτό το πράγμα.

Θα συμφωνήσω με τον Oreo. Υπάρχει μια τάση στο φόρουμ να μπαίνει το κάρο μπροστά από το άλογο. Σε μια ¨ανάκριση" πρώτα ζητάς στοιχεία, μετά τα εξετάζεις, ύστερα ρωτάς για διευκρινήσεις και στο τέλος εκθέτεις το συμπερασμά σου (ειδικά όταν είναι "καταπέλτης"). Ως εκ τούτου κάνε λίγο κράτει μέχρι να το διελευκάνουμε. Έχω κάνει μια ερώτηση στον @Finally Restore και χαίρομαι που βλέπω και άλλους να ζητούν περισσότερα στοιχεία. Από την στιγμή που είπε κάποια πράγματα οφείλει να μας πει (και να μας ποστάρει) όλα τα στοιχεία που έχει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θα συμφωνήσω με τον Oreo. Υπάρχει μια τάση στο φόρουμ να μπαίνει το κάρο μπροστά από το άλογο. Σε μια ¨ανάκριση" πρώτα ζητάς στοιχεία, μετά τα εξετάζεις, ύστερα ρωτάς για διευκρινήσεις και στο τέλος εκθέτεις το συμπερασμά σου (ειδικά όταν είναι "καταπέλτης"). Ως εκ τούτου κάνε λίγο κράτει μέχρι να το διελευκάνουμε.
Έχεις δίκιο. Τρέχω υπερβολικά.
 

aeratos28

Just aeratos
Άρα με το σκεπτικό σου,να σου κάνω μια ίδια ερώτηση..πιστεύεις πως "έτυχε" να έχει τόσα πολλά και δυνατά αποτελέσματα εδώ και πόσα χρόνια?high class αποτελέσματα..όχι μαλακίες.δωσε μου μια εξήγηση..στο είπα και πριν..μην κοιτάς το δέντρο..το δάσος να κοιτάς.συνολικα.
Διαφωνω στο "ετυχε".
Εσυ αερατε θα επελεγες Γεωργιου για τον εαυτο σου;Εγω με αυτα που εχω δει(και αναφερω ξανα αλλη μια φορα οτι δεν ειναι μονο το τελικο αποτελεσμα αλλα κυριως ο τροπος που προσεγγισε το περιστατικο και τα θελω του ιδιου του ασθενη)ουτε εξω απο την κλινικη του δεν θα περνουσα.Ο καθε σκεπτομενος πελατης παντως θεωρει λογικη την αναγκη διερευνησης των αιτιων της υπεροπτικης στρατηγικης προσεγγισης του εν λογω περιστατικου απο τον γιατρο που οδηγησε σε ενα κακο αποτελεσμα.Δεν ειναι μονο το τελικο αποτελεσμα σε ορους εμφανισιακης αλλαγης αλλα σε ορους ολιστικης προσεγγισης της επεμβασης που περιλαμβανει και το μη χειρουργικο κομματι.Και σε αυτο η επιλογη Γεωργιου κρινεται μη συνεπης και επισφαλης.Αποψη μου ,καλη συνεχεια.
 

aeratos28

Just aeratos
Μήπως τότε,ο Ντοκ μίλαγε με τρίχες?και του είπε 2500 τρίχες?? Και νομίζει ο φίλος εδώ grafts?γτ στην έκταση αυτή στη ληπτρια με τπτ ο συγκεκριμένος να μπορούσε τότε,(εδώ δεν μπορεί για κανένα λόγο τώρα,θα μπορούσε πριν χρόνια??)να βάλει τόσα grafts ..και έχει γίνει μπέρδεμα..επίσης,ίσως κάνω και λάθος τώρα που το λέω,γτ μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως δικαιολογία από
Θα συμφωνήσω με τον Oreo. Υπάρχει μια τάση στο φόρουμ να μπαίνει το κάρο μπροστά από το άλογο. Σε μια ¨ανάκριση" πρώτα ζητάς στοιχεία, μετά τα εξετάζεις, ύστερα ρωτάς για διευκρινήσεις και στο τέλος εκθέτεις το συμπερασμά σου (ειδικά όταν είναι "καταπέλτης"). Ως εκ τούτου κάνε λίγο κράτει μέχρι να το διελευκάνουμε. Έχω κάνει μια ερώτηση στον @Finally Restore και χαίρομαι που βλέπω και άλλους να ζητούν περισσότερα στοιχεία. Από την στιγμή που είπε κάποια πράγματα οφείλει να μας πει (και να μας ποστάρει) όλα τα στοιχεία που έχει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα με το σκεπτικό σου,να σου κάνω μια ίδια ερώτηση..πιστεύεις πως "έτυχε" να έχει τόσα πολλά και δυνατά αποτελέσματα εδώ και πόσα χρόνια?high class αποτελέσματα..όχι μαλακίες.δωσε μου μια εξήγηση..στο είπα και πριν..μην κοιτάς το δέντρο..το δάσος να κοιτάς.συνολικα.

Ειναι απλή η εξήγηση. Όταν κάποιος ρισκάρει συνεχώς με πολύ υψηλές πυκνότητες θα έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα αλλά και εντυπωσιακές αποτυχίες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Πολλές οι επιτυχίες του όμως cvial,διαχρονικά..άρα προσωπικά πιστεύω πως δεν είναι ρίσκο για αυτον
Ειναι απλή η εξήγηση. Όταν κάποιος ρισκάρει συνεχώς με πολύ υψηλές πυκνότητες θα έχει εντυπωσιακά αποτελέσματα αλλά και εντυπωσιακές αποτυχίες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και αρκετά κακά αποτελέσματα αν θυμάσαι (ακόμα και τελευταία, του Giannis1991). Για όλους είναι ρίσκο Αεράτε άρα και για αυτόν. Μην απατάσαι.
 

Billys85

Member
Δυστυχως τελευταια εχουμε και απο εκει καποιες αποτυχιες,θα χρειαστουν πολλα καλα περιστατικα σε σταθερη και συνεχη βαση για να αντιστραφει το αισθημα ανασφαλειας και ρισκου.Απο Γεωργιου αναρωτιεμαι πως γινεται να εχουμε αποψη αφου τα τελευταια χρονια δεν υπαρχει ουτε ενα ολοκληρωμενο περιστατικο του στο φορουμ.
Καλησπέρα και καλή φυτρωση στον φί
Δυστυχως τελευταια εχουμε και απο εκει καποιες αποτυχιες,θα χρειαστουν πολλα καλα περιστατικα σε σταθερη και συνεχη βαση για να αντιστραφει το αισθημα ανασφαλειας και ρισκου.Απο Γεωργιου αναρωτιεμαι πως γινεται να εχουμε αποψη αφου τα τελευταια χρονια δεν υπαρχει ουτε ενα ολοκληρωμενο περιστατικο του στο φορουμ.
Καλησπέρα φίλε! Η δική μου περίπτωση νομίζω πως είναι ένα ολοκληρωμένο περιστατικο της κλινικής.
 

Billys85

Member
Και αρκετά κακά αποτελέσματα αν θυμάσαι (ακόμα και τελευταία, του Giannis1991). Για όλους είναι ρίσκο Αεράτε άρα και για αυτόν. Μην απατάσαι.
Ε οκ τον 1 κακό αποτέλεσμα τελευταια δε το λες και αρκετά σε σχέση με αυτά που διαβάζουμε για άλλους γιατρούς τελευταια αλλά οκ! Για αυτό είναι το φόρουμ... διαβάζεις τα πάντα, προσέχεις και κρίνεις....
 

nick90

Well-Known Member
Καλησπέρα και καλή φυτρωση στον φί

Καλησπέρα φίλε! Η δική μου περίπτωση νομίζω πως είναι ένα ολοκληρωμένο περιστατικο της κλινικής.
εκτός από το δικό σου, έχει και του gregkont το 2020, και αλλά 3 περιστατικά το 2019 (pes, tasmania, jonh82). Όλα αυτά ειναι ολοκληρωμένα και δυνατά αποτελέσματα.
 

aeratos28

Just aeratos
Υπάρχουν και καλά και κακά..δεν αντιλέγω.ομως το να υπάρξουν κακά σε περιστατικά στα οποία πάει για μαμά πυκνότητες,σε πολλά εισαγωγικά το (((δέχομαι)))..όταν προσπαθείς εδώ και χρόνια και έχεις καταφέρει να δουλεύεις στο άψογο,οκ θα υπάρξουν και κάποια που κάτι μπορεί να στραβωσει..μεγαλύτερο ποσοστό επιτυχιών έχει πάντως με αποτελέσματα που ρίχνουν σαγόνια..ο τύπος είναι φοβερός στο σχεδιασμό σε φυσικότητα πυκνότητα .τον θεωρώ έναν πολύ δυνατό γιατρό,με πολλά χρόνια σε υψηλότατο επίπεδο που δυστυχώς για κάποια παιδιά δεν τους βγήκε ..τυχαίνουν σε όλους τους γιατρούς κάποιες αποτυχίες.
Και αρκετά κακά αποτελέσματα αν θυμάσαι (ακόμα και τελευταία, του Giannis1991). Για όλους είναι ρίσκο Αεράτε άρα και για αυτόν. Μην απατάσαι.
 

bobby

Well-Known Member
Όχι φίλε δεν διαφωνώ με αυτά που έγραψες, βάση πάντα με το πως ερμηνεύουμε μια περιοχή χωρίς να έχουμε ακριβής μέτρηση.
Απο την δική μου οπτική έχω τόση εμπιστοσύνη στους γιατρούς, όσο και στον πισινό μου μετά απο ατελείωτο ξύδι και σβήσιμο με πατσά.
Για αυτό έβαλα το disclaimer και τα σχόλια ότι δεν είμαι γιατρός και ότι είναι προσωπική μου άποψη….απο αυτά που βλέπω και ότι χθες πήγα οφθαλμίατρο…. Για να μην παρεξηγηθώ ότι το παίζω γιατρός….;););););):p:p:p:p:p Μπορεί να έχει κεφάλι για καπέλο μέγεθος 64 εγώ έχω το ταπεινό 57……
 

bobby

Well-Known Member
Ρε παιδιά καλές όλες οι τεχνικές αναλύσεις και οι συγκρίσεις μεταξύ γιατρών δεν αντιλέγω αλλά θα σταθεί κανένας στο γεγονός ότι ο άνθρωπος πλήρωσε για 2500 grafts ( συν τα 300 που του τα έκανε ''δώρο'' ο γιατρός ) και εν τέλει στο κεφάλι του τώρα βρίσκονται 1400 από αυτά καθώς τα υπόλοιπα δεν μπήκαν ΠΟΤΕ ; Ο ορισμός του deception. Δε γίνεται να μη σχολιαστεί αυτό το πράγμα.
Ούτε 1400 βρίσκονται….. πολύ λιγότερα φύτρωσαν…. Εμένα η hairline μου (που την ξέρεις) πιο πολύ μαλλί έχει…..
 

bobby

Well-Known Member
Να ρωτήσω και εγώ ρε παιδιά, έστω οτι ήθελα να αξιολογήσετε την περιπτωσή μου και σας έστελνα quote πόσα g θα χρειάζονταν σε 18 cm λήπτρια , τι νούμερα θα μου λέγατε ?
Για την πρώτη ΜΜ σου (γιατί οι πυκνότητες που θες με μια ΜΜ δεν βγαίνουν) θα σου έλεγα 18x50=900 και αλλά 18x20=360 στην δεύτερη ΜΜ σύνολο δηλαδή 1200-1300 το πολύ. Αν έχεις χοντρή τριχα λίγο λιγότερα.
 
Μπλουζα