Διορθωτική επέμβαση

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλημέρα! Να αφαιρέσω όλα αυτά αντιλαμβάνομαι ότι δεν υπάρχει σαν σενάριο. Το καλύτερο σενάριο που βλέπω εγώ αλλά θα πρέπει να μου το επικυρώσει γιατρός είναι όσα μπορούν να αφαιρεθούν με punch και άλλα τόσα με lazer. Να κατάφερνα δλδ να αφαιρούσα 1000-1200 grafts αν ήταν δυνατό..Και να είχα ένα χάσιμο 700-800 grafts.
Καλο θα ειναι να με επισκεφτεις τοτε, εχω ποσταρει πολλα περιστατικα σαν εσενα και με πολυ χειροτερα hairlines.
Αν επιθυμεις εκτιμηση απο ιατρο φυσικα.
δες ενα παραδειγμα εδω

Επίσης, η δουλεια του ιατρου ειναι να χαράξει ΑΥΤΟΣ/Η την στρατηγική αντιμετωπισης σου.
Αν ειναι να το κανεις εσυ, αν δηλαδη υπάρχει οποιαδηποτε περισπτωση να το κανεις εξισου καλα ή καλύτερα απο καποιον ιατρο, βρες αλλον ιατρό! Το οτι εκανες λαθος επιλογη κλινικής στην αρχη δεν διορθωνεται με το να κανεις το δευτερο λάθος να κανεις ΕΣΥ τον ιατρό.
Λυπαμαι που εχεις ταλαιπωρηθει αλλα ΑΝ επισκεφθεις άλλη κλινική ή ιατρό ΖΗΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΒΙΝΤΕΟ ΜΟΝΟ!

ΟΛΕΣ οι .....παρεξηγησεις γινονται επειδη ΑΛΛΑ φανταζεσαι και ΑΛΛΑ σου κανουν.
Αν ειχες δει βιντεο ΠΟΤΕ δεν μπορει να συμβει αυτο!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Μόλις θα έγραφα ότι πρέπει να επισκεφθείς γιατρό.. και ότι πρέπει να ακούσεις αυτόν τι θα σου πει και να αποφασίσεις.. πάντως όλα διορθώνονται χωρίς να πετάξεις ούτε ένα graft...
 

bobby

Well-Known Member
Καλησπέρα σας. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Ανεβάζω τέσσερις φωτογραφίες. Όπως θα διαπιστώσετε τα μαλλιά των κροτάφων τα ξυρίζω μήπως και βελτιωθεί λίγο η εικόνα.



Προβολή συνημμένου 60279 Προβολή συνημμένου 60280Προβολή συνημμένου 60281Προβολή συνημμένου 60282
Και εγώ δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να βγάλεις κάτι. Δεν βλέπω κάτι άσχημο πέρα από αυτές τις «ξέμπαρκες» τριχες που ξυρίζεις. Αυτές κατά μεγάλο ποσοστό δεν θέλουν βγάλσιμο αλλά συμπλήρωμα με σωστό σχέδιο. Οι κρόταφοι σου και τα temporal peaks θέλουν επανασχεδιασμό και θα είσαι μια χαρά! Αν μπορείς βάλε φωτο από τα φρύδια και πάνω τόσο φατσα όσο και από τα πλάγια γιατί έτσι δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβές συμπέρασμα.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Και εγώ δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να βγάλεις κάτι. Δεν βλέπω κάτι άσχημο πέρα από αυτές τις «ξέμπαρκες» τριχες που ξυρίζεις. Αυτές κατά μεγάλο ποσοστό δεν θέλουν βγάλσιμο αλλά συμπλήρωμα με σωστό σχέδιο. Οι κρόταφοι σου και τα temporal peaks θέλουν επανασχεδιασμό και θα είσαι μια χαρά! Αν μπορείς βάλε φωτο από τα φρύδια και πάνω τόσο φατσα όσο και από τα πλάγια γιατί έτσι δεν μπορούμε να βγάλουμε ακριβές συμπέρασμα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον Φίλο μου!Απο αυτό που βλέπω και εγώ πύκνωση θέλεις εκείς που είναι οι λίγες τρίχες!
 

Legend

Member
Γενικά φαινεται οκ το αποτέλεσμα της 1η σου επέμβασης. Και εγώ δεν βλέπω να χρειάζεται να βγάλεις κάτι, αν θες μπορείς να συμπληρώσεις πάνω στις υπάρχουσες αν και δεν πιστεύω οτι αξίζει να μπεις για αυτό άμεσα. Στη θέση σου θα το άφηνα όπως ειναι και αν μελλοντικά αραίωνα και πιο πίσω θα έμπαινα τοτε και θα συμπλήρωνα και μπροστά...

Τώρα εννοείται οι κλινικές θα ανακαλύψουν λάθη και θα προσπαθήσουν να σε βάλουν άμεσα για επέμβαση, ώστε να πάρουν και τα λεφτά σου καθώς ειναι επιχειρήσεις. Τι περιμένεις να σου πουν δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

JDalton

New Member
Καλησπέρα παιδιά! Σας ευχαριστώ αρχικά όλους για τα σχόλια σας και τον χρόνο σας για τη δικιά μου περίπτωση. Σχετικά με το αίτημα της φωτό με θαμπωμένο πρόσωπο, δεν θα ανεβάσω ακόμα. Θα περιμένω λίγο να μακρύνουν και θα ανεβάσω τότε. Όπως είπα και στο φίλο LoverBoy, οι φωτό αντιλαμβάνομαι ότι εξαπατούν και δίνουν την αίσθηση της φυσικότητας. Αν παρατηρήσετε στην τρίτη φωτό τα μαλλιά μου από πίσω έρχονται κανονικά προς τα εμπρός...και ξαφνικά..στην πορεία, συνταντούν τα μεταμοσχευμένα, τα οποία πάνε προς τα πίσω και προς τα δεξιά(δεν χτενίζονται εντωμεταξύ προς τα αριστερά...ξαναγυρνάνε δεξιά από μόνα τους λες και ακολουθούν κυβερνητική πολιτική). Όλο αυτό λοιπόν το αντάμωμα είναι κάτι που δεν δένει..Δεν θυμίζει ούτε στο 10% τα μαλλιά που είχα.Επίσης στην τελευταία φωτό για κάποιο έμπειρο μάτι ίσως διαπιστώσει ότι το τσουλούφι έχει φύγει προς τα αριστερά..
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γενικά φαινεται οκ το αποτέλεσμα της 1η σου επέμβασης. Και εγώ δεν βλέπω να χρειάζεται να βγάλεις κάτι, αν θες μπορείς να συμπληρώσεις πάνω στις υπάρχουσες αν και δεν πιστεύω οτι αξίζει να μπεις για αυτό άμεσα. Στη θέση σου θα το άφηνα όπως ειναι και αν μελλοντικά αραίωνα και πιο πίσω θα έμπαινα τοτε και θα συμπλήρωνα και μπροστά..

Τώρα εννοείται οι κλινικές θα ανακαλύψουν λάθη και θα προσπαθήσουν να σε βάλουν άμεσα για επέμβαση, ώστε να πάρουν και τα λεφτά σου καθώς ειναι επιχειρήσεις. Τι περιμένεις να σου πουν δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι ;
Δεν ειναι ετσι

-Ο ασθενής ο ίδιος έχει πρόβλημα και δηλωνει πως δεν ειναι φυσικό το αποτέλεσμα του
-Ο ιδιος ειναι τοσο ενοχλημένος που ξυριζει μάλιστα τις τριχες που τον ενοχλούν
- ΕΓΩ , ως ειδικος συμφωνω, εχει δικιο.
Ειναι κλασσικό σχεδιο που γινεται σε ΟΛΟΥΣ τους ασθενείς σε συγκεκριμενη κλινική με ...πολλα βραβεια μαρκετινγκ και μου κανει εντυπωση που έχει τοσο καλή αντιληψη και ξυριζει αυτα που ΟΝΤΩΣ ειναι αλλα ντάλλων τοποθετημενα!

Οπότε, ΟΧΙ, δεν ειναι η κλασικλη συνομωσια κακων κλινικών- καλού φορουμίτη που την ανακάλυψε.
Το θεμα ΔΕΝ ειναι σοβαρο, αλλα υπάρχει.
 

Legend

Member
Δεν ειναι ετσι

-Ο ασθενής ο ίδιος έχει πρόβλημα και δηλωνει πως δεν ειναι φυσικό το αποτέλεσμα του
-Ο ιδιος ειναι τοσο ενοχλημένος που ξυριζει μάλιστα τις τριχες που τον ενοχλούν
- ΕΓΩ , ως ειδικος συμφωνω, εχει δικιο.
Ειναι κλασσικό σχεδιο που γινεται σε ΟΛΟΥΣ τους ασθενείς σε συγκεκριμενη κλινική με ...πολλα βραβεια μαρκετινγκ και μου κανει εντυπωση που έχει τοσο καλή αντιληψη και ξυριζει αυτα που ΟΝΤΩΣ ειναι αλλα ντάλλων τοποθετημενα!

Οπότε, ΟΧΙ, δεν ειναι η κλασικλη συνομωσια κακων κλινικών- καλού φορουμίτη που την ανακάλυψε.
Το θεμα ΔΕΝ ειναι σοβαρο, αλλα υπάρχει.
Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι άσχημο που να χρειάζεται άμεσα κάτι. Στη θέση του θα το άφηνα όπως ειναι και αν μελλοντικά αραίωνα και πιο πίσω θα συμπλήρωνα και μπροστά...Ούτε κανένας θα παρατηρήσει κάτι στον δρομο κτλπ.
Ο καθένας κάνει οτι θέλει βέβαια...τη γνώμη μας λέμε..
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά! Σας ευχαριστώ αρχικά όλους για τα σχόλια σας και τον χρόνο σας για τη δικιά μου περίπτωση. Σχετικά με το αίτημα της φωτό με θαμπωμένο πρόσωπο, δεν θα ανεβάσω ακόμα. Θα περιμένω λίγο να μακρύνουν και θα ανεβάσω τότε. Όπως είπα και στο φίλο LoverBoy, οι φωτό αντιλαμβάνομαι ότι εξαπατούν και δίνουν την αίσθηση της φυσικότητας. Αν παρατηρήσετε στην τρίτη φωτό τα μαλλιά μου από πίσω έρχονται κανονικά προς τα εμπρός...και ξαφνικά..στην πορεία, συνταντούν τα μεταμοσχευμένα, τα οποία πάνε προς τα πίσω και προς τα δεξιά(δεν χτενίζονται εντωμεταξύ προς τα αριστερά...ξαναγυρνάνε δεξιά από μόνα τους λες και ακολουθούν κυβερνητική πολιτική). Όλο αυτό λοιπόν το αντάμωμα είναι κάτι που δεν δένει..Δεν θυμίζει ούτε στο 10% τα μαλλιά που είχα.Επίσης στην τελευταία φωτό για κάποιο έμπειρο μάτι ίσως διαπιστώσει ότι το τσουλούφι έχει φύγει προς τα αριστερά..
Θα είμαστε σε αναμονή φίλε μου να δούμε φώτο όταν μπορείς και νιώθεις εσύ έτοιμος να μας παρουσιάσεις μια γενική εικόνα για να καταλάβουμε το πόσο αφύσικο μπορεί να δείχνει στο πρόσωπο σου!
Μη βιαστείς να πάρεις απόφαση πάντως για να βγάλεις κάτι με το δικό μου μάτι φαίνεται να είναι "εύκολο" το πρόβλημα σου!(Γιατρός δεν είμαι)
Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα απο όλους μας γιατί εσύ το φοράς το νέο σου μαλλί!
Περιμένουμε νέες σου φώτο φιλαράκι μου!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εγώ προσωπικά δεν βλέπω κάτι άσχημο που να χρειάζεται άμεσα κάτι. Στη θέση του θα το άφηνα όπως ειναι και αν μελλοντικά αραίωνα και πιο πίσω θα συμπλήρωνα και μπροστά...Ούτε κανένας θα παρατηρήσει κάτι στον δρομο κτλπ.
Ο καθένας κάνει οτι θέλει βέβαια...τη γνώμη μας λέμε.
Απλα μέσα στην γνωμη σου πεταξες και το οτι οι κλινικες θα σε χρισουν υποψηφιο ενω δεν εισαι κτλ κτλ.
Στην προκειμενη ΔΕΝ ισχυει.
ΥΠΑΡΧΕΙ θέμα.
Οχι τραγικο, αλλα σιγουρα το παλληκαρι δεν ειναι ουτε τρελος (να φανταζεται προβλημα χωρις να υπάρχει), ουτε καν υπερβολικός.
 

Legend

Member
Απλα μέσα στην γνωμη σου πεταξες και το οτι οι κλινικες θα σε χρισουν υποψηφιο ενω δεν εισαι κτλ κτλ.
Στην προκειμενη ΔΕΝ ισχυει.
ΥΠΑΡΧΕΙ θέμα.
Οχι τραγικο, αλλα σιγουρα το παλληκαρι δεν ειναι ουτε τρελος (να φανταζεται προβλημα χωρις να υπάρχει), ουτε καν υπερβολικός.
Όπως ειπα εγώ δεν βλέπω κάτι άσχημο που να χρίζει άμεσης επέμβασης. Πολλοί μπορεί να θεωρούνται εν δυνάμει υποψήφιοι....ακόμα και κάποιος που δεν έχει πρόβλημα μπορει να μπει για επέμβαση να χαμηλώσει τη hairline του αν θέλει..Το θέμα ειναι αν χρειάζεται να μπει άμεσα ή όχι.
Εγώ με αυτό που βλέπω δεν πιστεύω πως χρειάζεται να μπει άμεσα για επέμβαση και να υποστεί αυτή την ταλαιπωρία και να μπει και στα περαιτέρω έξοδα μιας δεύτερης επέμβασης χωρίς σημαντικό λόγο. Μελλοντικά αν θα μπει για να καλύψει πίσω μέρος συμπληρώνει και στο μπροστά...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JDalton

New Member
Καλησπέρα παιδιά...ασχέτως με το πότε θα ανεβάσω νέες φωτογραφίες, σε περίπτωση που κάποιο μέλος έχει υποβληθεί σε μεγάλη διορθωτική επέμβαση ας με ενημερώσει αν θέλει. Είτε εδώ, είτε με προσωπικό μήνυμα.
 
Μπλουζα