Διασημοι/Celebrities

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εδώ με την περίοδο του χρόνου από φραπα το μάγουλο,σταφιδιασε και έγινε σαν μουστόγρια ,εσύ στο μαλλί κόλλας??ακόμα και η μύτη ψιλοστραβωσε ,τα μαλλιά θα έμεναν ως είχαν? Legwg,μην κοιτάς το δέντρο και χάνεις το δάσος..έχεις δει άνθρωπο ,να περνάνε 30-35 χρόνια και να μην υπάρχει εξ ολοκλήρου αλλαγή?μην συζητάμε τα αυτονόητα ρε
Μα για το μαλλί δεν είμαστε εδώ; Εξαρχής ο σκοπός του ποστ αυτός ήταν. Φθορά πάντα θα υπάρχει θα διαφέρει όμως η αιτία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εντάξει, αυτή είναι η φυσιολογική και προβλεπόμενη φθορά. Και πάλι για την ηλικία του, το μαλλί είναι πένα, δεν υπάρχει περίπτωση να τον δει κανείς και να πει 'Α τον κακομοίρη τον καραφλοπαππούλη'. Μακάρι στην ηλικία του να 'μαι κι εγώ έτσι!
Προφανώς και το μαλλί είναι πένα δεν ξέρω για ποιο λόγο παρεξηγήθηκε το ποστ. Ανέβηκε μόνο και μόνο για να φανεί ξεκάθαρα η διαφορά της απώλειας λόγω γήρανσης και λόγω προδιαθεσης.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μαζί σου σύντροφε Λέγκβεγκ. Αλλά πιστεύω όλοι οι καραφλοπαθείς εδώ μέσα νοιαζόμαστε να 'χουμε μαλλί κατά τα εμπορεύσιμα χρόνια μας. Εκεί μέχρι το δεύτερο διαζύγιο και το τελευταίο καριερίστικο άλμα. Μετά θαρρώ, λίγο θα μας κόφτει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μαζί σου σύντροφε Λέγκβεγκ. Αλλά πιστεύω όλοι οι καραφλοπαθείς εδώ μέσα νοιαζόμαστε να 'χουμε μαλλί κατά τα εμπορεύσιμα χρόνια μας. Εκεί μέχρι το δεύτερο διαζύγιο και το τελευταίο καριερίστικο άλμα. Μετά θαρρώ, λίγο θα μας κόφτει.
Σωστός από τη μία αλλά από την άλλη δε σε πιάνει και σένα ένας κόμπος στο στομαχάκι όταν βλέπεις κάτι 65χρονους με πυκνότητα 12χρονου ; Δεν λες από μέσα σου '' Ρε τον στηπου'' . Εγώ τους χαίρομαι και τους ζηλεύω ( καλοπροαίρετα) . Σωστός για τα πραιμ όμως. Το μαλλί Τζον Μπον Τζόβι το θες όταν η ΄΄χρηματιστηριακή΄΄ σου αξία (ποδοσφαιρικός όρος) είναι στα ύψη.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα σε όλους και καλή Μεγάλη Παρασκευή σε εσάς και τις οικογένειες σας !
Με αφορμή το χθεσινό ματς κυπέλλου μεταξύ του ΠΑΟΚ και του ΟΣΦΠ ήθελα να κοινοποιήσω το βίντεο του μικρού και γλυκύτατου Λέανδρου ο οποίος είναι ένα παράδειγμα προς μίμηση για όλους μας. Βλέποντας αυτό το βίντεο συνειδητοποίησα ποια ΟΝΤΩΣ είναι τα πραγματικά προβλήματα στη ζωή και ποια άλλα ( μαλλί ) απασχολούν το κεφάλι μας ( εγκεφαλικά ) και ΜΟΝΟ. Υγεία σε όλους σας όπως και στον μικρό φίλο μας. Καλό Πάσχα !

 
Τελευταία επεξεργασία:

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους και καλή Μεγάλη Παρασκευή σε εσάς και τις οικογένειες σας !
Με αφορμή το χθεσινό ματς κυπέλλου μεταξύ του ΠΑΟΚ και του ΟΣΦΠ ήθελα να κοινοποιήσω το βίντεο του μικρού και γλυκύτατου Λέανδρου ο οποίος είναι ένα παράδειγμα προς μίμηση για όλους μας. Βλέποντας αυτό το βίντεο συνειδητοποίησα ποια ΟΝΤΩΣ είναι τα πραγματικά προβλήματα στη ζωή και ποια άλλα ( μαλλί ) απασχολούν το κεφάλι μας ( εγκεφαλικά ) και ΜΟΝΟ. Υγεία σε όλους σας όπως και στον μικρό φίλο μας. Καλό Πάσχα !

Όπως τα είπες αδελφέ,
Υγεία υπεράνω όλων.
Καλό Πάσχα σε όλους.
Το Άγιο Φως της Ανάστασης, ας φωτίσει τις ψυχές και τις ζωές όλων μας.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Όπως τα είπες αδελφέ,
Υγεία υπεράνω όλων.
Καλό Πάσχα σε όλους.
Το Άγιο Φως της Ανάστασης, ας φωτίσει τις ψυχές και τις ζωές όλων μας.
Ας φωτίσει και τα ανενεργά τριχοθυλάκια μας παρακαλώ πολύ... Αμαρτία είναι να κάθονται και να ξύνονται ενώ μέσα τους κρύβουν το εφηβικό μαλλί μας... Πλακίζω, κάθε καλό σου εύχομαι αδερφούλη ;)
 

dlazaros

Well-Known Member
Μαζί σου σύντροφε Λέγκβεγκ. Αλλά πιστεύω όλοι οι καραφλοπαθείς εδώ μέσα νοιαζόμαστε να 'χουμε μαλλί κατά τα εμπορεύσιμα χρόνια μας. Εκεί μέχρι το δεύτερο διαζύγιο και το τελευταίο καριερίστικο άλμα. Μετά θαρρώ, λίγο θα μας κόφτει.
εγώ θέλω να φύγω απο αυτή την ζωή με μαλλιά!!! :p
 

dlazaros

Well-Known Member
Σε χασαμε Λαζαρε τελευταιες μερες. Δεν ξερω αν παρακολουθουσες, αλλα ειχαμε καταιγιδα :D
Το είδα το έργο, συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες. Τα λάθη είναι για να συγχωρούνται, ιδίως αυτές τις μέρες...
Το οτι δεν μιλάω δεν σημαίνει οτι λείπω... αφουγκράζομαι...

Με τη φίνα συνοδοιπόρο όλα γίνονται φίλε @dlazaros !
Έτσι είναι φίλε μου καλέ, με μέτρο όλα γίνονται και οι επιθυμίες δεν γίνονται εμμονές...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Το είδα το έργο, συμβαίνουν αυτά και στις καλύτερες οικογένειες. Τα λάθη είναι για να συγχωρούνται, ιδίως αυτές τις μέρες...
Το οτι δεν μιλάω δεν σημαίνει οτι λείπω... αφουγκράζομαι...


Έτσι είναι φίλε μου καλέ, με μέτρο όλα γίνονται και οι επιθυμίες δεν γίνονται εμμονές...
Παν μέτρον άριστον!
Φίνα με μέτρο να κρατιέται κάθε στιγμή το balance προστάτη-μαλλιών-τυχόν παρενεργειών.
 

Andreas10

Active Member
Αυτο θα εστελνα. Δυστυχως μουφα μου φανηκε η φαση και στεναχωρηθηκα.
Εντωμεταξύ του λέγανε του παιδιού ότι θα ανεμίζει το μαλλί το καλοκαίρι. Για προχειροδουλεια το κόβω δυστυχώς με τα μοσχεύματα που εβαλε
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εντωμεταξύ του λέγανε του παιδιού ότι θα ανεμίζει το μαλλί το καλοκαίρι. Για προχειροδουλεια το κόβω δυστυχώς με τα μοσχεύματα που εβαλε
Νομίζω η συζήτηση τελείωσε στο '' Έχεις 6000 τρίχες διαθέσιμες ''. Ελπίζω τουλάχιστον να του έδωσαν φιναστεριδη διαφορετικά παμε για μεγάλη πατάτα.
 

Denvi

Well-Known Member
Καλύτερα ξούρα……
Με τπτ..παρόλο την περούκα,ακόμα αραιός στο crown,ακόμα λείπουν τα temporals και έχεις πάντα στο μυαλό μην γίνει και καμιά στραβή και ξεκολλήσει η μαλαστουπα και γίνεις ρεζίλι..από μένα είναι όχι..χαχα
Δεν σας κρύβω πως αν ήταν πιο φθηνό θα το δοκίμαζα. Με τις γνώσεις από το φόρουμ μπορείς άνετα να προσαρμόσεις μία περούκα με το κατάλληλο density ώστε να μην γίνεις κράχτης ( εγώ πχ από NW3 σε NW1 με φουλ πυκνότητα θα ναι χαζό ) και με το σωστό κούρεμα θα δείχνεις πενάτος. Με το κόστος που έχει όμως άστο. Τα μαζεύεις σιγά σιγά μία πενταετία πας couto βάζεις 3κ και ηρεμείς.
Όχι τσάμπα να ήταν ...να με πλήρωναν με το μήνα δεν έβαζα περούκα... Καλύτερα καραφλος και στα φρύδια ..... Για πιο λόγο; Τα χουμε αναλύσει και παλιότερα....
Μπορείς και φθηνότερα,η ώρα του καρναβαλιού δε σταματάει ποτέ.
Ρε legwg,βλέπεις που απευθύνεται η περούκα?σε αεροδρόμια.οχι σε norwood 3.τα αεροδρόμια ,δεν γίνονται πένα με 3000 grafts.13000 χρειάζονται..
Θελω να αναφερω εδω την αποψη μου, γιατι δεν εχω αρκετο υλικο προς το παρον ωστε να ανοιξω ενα νημα με αυτο το θεμα. Και αυτο που μου λειπει κυριως ειναι οι χρηστες.

Με αφορμη συζητησεις που εχω κανει με διάφορους, εχω να καταθεσω το εξης:
Ειμαστε σε ενα φορουμ οπου οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, ξερουν πολυ καλα ποσο σκληρη ειναι η αλωπεκια. Δε θα το αναλυσω αλλο εδω, το θεωρω αυτονοητο.
Αν εμεις, που γνωριζουμε καλυτερα απ'τους υπολοιπους, δεν αλλαξουμε σταση απεναντι στο θεμα "Περούκα" διαιωνιζουμε οι ιδιοι την ιδεα της απεχθειας, για κατι που γνωριζουμε πολυ καλα οτι για καποιους αποτελει τη μονη ή εστω την πιο προτιμητέα λυση.
Δε λεω να αποθεωσουμε την περουκα (αυτο μπορει να το κανω μονη μου αν βρω πατηματα :p ), ουτε να την προτεινουμε ως γ@μ@τη επιλογη (ολα μονη μου θα τα κανω πια :p)
λεω ομως οτι αν μπει εδω μεσα καποιος με δυσεπιλυτο προβλημα και διαβασει την αρχικη δικη μου δηλωση για την επιλογη της περουκας "απ'το κακο στο χειροτερο" και τις υπολοιπες που κατα καιρους παραθετουμε, θα απογοητευτει ακομα περισσοτερο καθως αυτο που ενισχυουμε ειναι μια "υποτιμητικη" θεση σε ενα συστημα, που, αν μη τι αλλο, εξυπηρετει καποιες περιπτωσεις.
Δεν πρεπει να αρχισουμε ολοι εμεις που εχουμε ζησει ειτε σε μικροτερο ειτε σε μεγαλυτερο βαθμο τον ψυχολογικο αντικτυπο να μην την κατακρινουμε ως επιλογη?
Αν υπηρχαν χρηστες και υλικο παρουσιασης, θα μπορουσαμε να κανουμε ο,τι και για τις μμ, δλδ να κρινουμε τη φυσικοτητα κτλ. Μεχρι να γινει αυτο ομως μηπως πρεπει να αναλογιστουμε οτι ως παθοντες εχουμε χρεος να αποδεχτουμε και την περουκα ως μια εστω εσχατη ή μόνη επιλογη και να μην την κατακρινουμε εξ'αρχης?
Λεω εν ολιγοις, οτι μηπως πρωτοι εμεις, οφειλουμε να σταματησουμε τους χαρακτηρισμους και να ενταξουμε την περουκα στην ακολουθια
Αγωγη
ΜΜ
Ξυρισμα/Περουκα

Θελω την αποψη σας για να δω αν καπου κανω λαθος
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Θελω να αναφερω εδω την αποψη μου, γιατι δεν εχω αρκετο υλικο προς το παρον ωστε να ανοιξω ενα νημα με αυτο το θεμα. Και αυτο που μου λειπει κυριως ειναι οι χρηστες.

Με αφορμη συζητησεις που εχω κανει με διάφορους, εχω να καταθεσω το εξης:
Ειμαστε σε ενα φορουμ οπου οι περισσοτεροι, αν οχι ολοι, ξερουν πολυ καλα ποσο σκληρη ειναι η αλωπεκια. Δε θα το αναλυσω αλλο εδω, το θεωρω αυτονοητο.
Αν εμεις, που γνωριζουμε καλυτερα απ'τους υπολοιπους, δεν αλλαξουμε σταση απεναντι στο θεμα "Περούκα" διαιωνιζουμε οι ιδιοι την ιδεα της απεχθειας, για κατι που γνωριζουμε πολυ καλα οτι για καποιους αποτελει τη μονη ή εστω την πιο προτιμητέα λυση.
Δε λεω να αποθεωσουμε την περουκα (αυτο μπορει να το κανω μονη μου αν βρω πατηματα :p ), ουτε να την προτεινουμε ως γ@μ@τη επιλογη (ολα μονη μου θα τα κανω πια :p)
λεω ομως οτι αν μπει εδω μεσα καποιος με δυσεπιλυτο προβλημα και διαβασει την αρχικη δικη μου δηλωση για την επιλογη της περουκας "απ'το κακο στο χειροτερο" και τις υπολοιπες που κατα καιρους παραθετουμε, θα απογοητευτει ακομα περισσοτερο καθως αυτο που ενισχυουμε ειναι μια "υποτιμητικη" θεση σε ενα συστημα, που, αν μη τι αλλο, εξυπηρετει καποιες περιπτωσεις.
Δεν πρεπει να αρχισουμε ολοι εμεις που εχουμε ζησει ειτε σε μικροτερο ειτε σε μεγαλυτερο βαθμο τον ψυχολογικο αντικτυπο να μην την κατακρινουμε ως επιλογη?
Αν υπηρχαν χρηστες και υλικο παρουσιασης, θα μπορουσαμε να κανουμε ο,τι και για τις μμ, δλδ να κρινουμε τη φυσικοτητα κτλ. Μεχρι να γινει αυτο ομως μηπως πρεπει να αναλογιστουμε οτι ως παθοντες εχουμε χρεος να αποδεχτουμε και την περουκα ως μια εστω εσχατη ή μόνη επιλογη και να μην την κατακρινουμε εξ'αρχης?
Λεω εν ολιγοις, οτι μηπως πρωτοι εμεις, οφειλουμε να σταματησουμε τους χαρακτηρισμους και να ενταξουμε την περουκα στην ακολουθια
Αγωγη
ΜΜ
Ξυρισμα/Περουκα

Θελω την αποψη σας για να δω αν καπου κανω λαθος
Ολόσωστη ! Έτσι είναι :)
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ωραίο θέμα άνοιξες @Denvi .

Προσωπικά, είμαι λίγο διχασμένος : στη γυναίκα η περούκα μου φαίνεται απόλυτα φυσική, είτε έχει θέμα αλωπεκίας, είτε όχι. Δεν ξέρω γιατί, αλλά στο νου μου είναι μέρος του γυναικείου 'φτιασιδώματος'. Φόραγε η γιαγιά μου, γνώρισα κατά καιρούς διάφορες γυναίκες που φορούσαν περούκες, ποτέ δε μου φάνηκε παράξενο ή αφύσικο. Μάλλον ενδιαφέρον θα έλεγα.

Στον άντρα όμως, είναι διαφορετικό. Είναι ίσως και κοινωνικό το ζήτημα, καθώς ενώ η γυναικεία περούκα έχει συνδεθεί με την ομορφιά, το καμπαρέ, την αποπλάνηση και έτσι, ευχάριστες καταστάσεις και συνειρμούς, η αντρική έχει συνήθως συνδεθεί με γελοιότητα, άκρατο τζιτζιφιογκισμό και θλιβερές μορφές τύπου Ρέβη. Προσωπικά, θα προτιμούσα με κλειστά μάτια μια ξούρα δια βίου ως άντρας, παρά να κυκλοφορώ με Περουκίνι-Κουναβέξ και να ασχολούμαι μαζί του ολημερίς και ολονυχτίς. Γιατί η σωστή περούκα, θέλει πλύσιμο, χτένισμα, ούτε σκύλο να 'χεις.

Εδώ στη ΜΜ και είμαι κάθετος πως δεν θέλω κατόπιν ν'ασχοληθώ με φάρμακα, σπρέη και ιστορίες, ακριβώς γιατί δεν θέλω να ασχολούμαι με το ζήτημα περισσότερο από έναν 'φυσιολογικό' άνθρωπο, που δεν τον έχει χτυπήσει η Καραφλίαση (ΤΜ).
 

Denvi

Well-Known Member
Στον άντρα όμως, είναι διαφορετικό. Είναι ίσως και κοινωνικό το ζήτημα, καθώς ενώ η γυναικεία περούκα έχει συνδεθεί με την ομορφιά, το καμπαρέ, την αποπλάνηση και έτσι, ευχάριστες καταστάσεις και συνειρμούς, η αντρική έχει συνήθως συνδεθεί με γελοιότητα, άκρατο τζιτζιφιογκισμό και θλιβερές μορφές τύπου Ρέβη. Προσωπικά, θα προτιμούσα με κλειστά μάτια μια ξούρα δια βίου ως άντρας, παρά να κυκλοφορώ με Περουκίνι-Κουναβέξ και να ασχολούμαι μαζί του ολημερίς και ολονυχτίς. Γιατί η σωστή περούκα, θέλει πλύσιμο, χτένισμα, ούτε σκύλο να 'χεις.
Δε σε αδικω για οποιαδηποτε προσωπικη σου αποψη, ισα ισα, κατανοω ολα οσα λες ειδικα για το πως δημιουργηθηκε η καθε ιδεα.
Ωστοσο, να, για παραδειγμα, το να επιμενουμε σε συνδεσεις (παραδειγμα γελοιοτητας που πολυ σωστα αναφερεις) που ξερουμε οτι δεν ισχυουν στην πραγματικοτητα, πλεον τουλαχιστον, ή να χρησιμοποιουμε εκφρασεις "περουκινι-κουναβεξ" που αντικατοπτριζουν καποιες μονο περιπτωσεις κακης ποιοτητας ή χρησης, δε θα επρεπε να σταματησει κατ'αρχας απο εμας?
Εννοειται, αν προτιμας ξουρα τοτε ναι, ξουρα, αλλα αν δεν την προτιμας για το χ,ψ λογο τοτε all in περουκα.
 
Μπλουζα