Διακοπή μινοξιδίλης - Χάλια μαύρα.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

panagiotis1988

New Member
Kαλησπέρα, για 1μιση περίπου χρόνο έβαζα minoxidil και απ ότι φάνηκε τα αποτελέσματα ήταν θετικά. Από τον Μάρτιο περίπου σταμάτησα κυρίως λόγω κόστους του φαρμάκου, είχα παρατηρήσει κάποια αραίωση αλλά εδώ και ένα μήνα φεύγουν με το κιλό! οπότε θα ξανααρχίσω.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω κυρίως είναι αν θα επανεμφανιστούν όσες τρίχες έχασα, η τουλάχιστον οι μισές και τι παρενέργειες μπορεί να έχω στο μέλλον αν συνεχίσω να την χρησιμοποιώ καθώς όπως βλέπω είναι η μόνη μου λύση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ την έχω σταματήσει αρκετές φορές και πάντα όταν ξανα άρχιζα, επανερχόμουν. Στην τελική μπορείς να προσθέσεις και λίγο elocon αν χρειαστεί, για μικρό διάστημα όμως. Για τις παρενέργειες...όλα είναι σχετικά, απλά να ξέρεις πως δεν είναι ότι καλύτερο για μια ζωή να εξαρτάσαι από ένα φάρμακο.
Ίσως την επόμενη φορά να προσπαθήσεις να την κόψεις σταδιακά ώστε να περιορίσεις το shed
Τέλος, δεν ξέρω κατά πόσο πλέον είναι η μόνη λύση...ίδωμεν
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Είναι κοντά.. νιώθω την ανάσα τους :fighting:

S-Equol - διατηρεί τις αφανες

TB4 - Ραστα

HSC - Τζιβες
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
Είναι κοντά.. νιώθω την ανάσα τους :fighting:

S-Equol - διατηρεί τις αφανες

TB4 - Ραστα

HSC - Τζιβες

ή εαν συνδυαστουν ολα αυτα
monkey-hair-3031.jpg

:m02:
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αχ βρε Κώστα.. που την βρήκες αυτη την φωτό.. σε αυτή τη φωτό είμαι πριν το live στο Άβατον στην Σαλαμίνα, αξέχαστες στιγμές 8) 8)

Τότε ακολουθούσα το look --->
john-petrucci.jpg
 

kos1987

New Member
Ρε τωρα τι κανουμε εμενα με βλεπω για kerry king...χωρις τοσα tattoo (δε με χαλαει να σ πω την αληθεια αλλα πρεπει να αρχισω τις ντοπες του tropheus για να γινω αλλο τοσος χαχαχα)
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
Ρε τωρα τι κανουμε εμενα με βλεπω για kerry king...χωρις τοσα tattoo (δε με χαλαει να σ πω την αληθεια αλλα πρεπει να αρχισω τις ντοπες του tropheus για να γινω αλλο τοσος χαχαχα)

Kerry King?? ??? έλεος.. από Νοέμβρη φίνα Κώστα.. :s
 

kos1987

New Member
Chs είπε:
Kerry King?? ??? έλεος.. από Νοέμβρη φίνα Κώστα.. :s

Ποτε φινα...δεν μπαινω στο τρυπακι...εαν αφησω τα γονιδια να κανουν τη δουλεια τους τοτε σε 10-15 χρονια θα ειμαι αεροδρομιο.Το γεγονος οτι αρχισα να χανω μαλλια απο το λυκειο με εχει συνηθισει στην ιδεα του καραφλου...
Τωρα το θεμα ειναι οτι σε περιπου 7-8 χρονια θα υπαρχει διαθεσιμη στην αγορα η οριστικη λυση(μακαρι να ρθει νωριτερα αλλα δεν το βλεπω).Ολα αυτα που δοκιμαζουμε @@ κανουν κρατανε τριχες που ειναι φτιαγμενες να πεσουν...και δεν εχω σκοπο ολη μου τη ζωη να παιρνω φαρμακα για ενα "νοσημα" που ειναι μεσα στο μυαλο και οχι πανω στο κεφαλι.Τωρα θα μ πεις δοκιμαζεις πολλα...αληθεια ειναι για να δω τι δουλευει και τι οχι, απλα δεν εχω αυτοσκοπο να κρατησω το μαλλι.
Να ευχεσαι να βγει το cb γρηγορα στην αγορα, ειναι το πιο ελπιδοφορο τοπικο προϊον που εχει βγει μεχρι σημερα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kos1987 είπε:
Chs είπε:
Kerry King?? ??? έλεος.. από Νοέμβρη φίνα Κώστα.. :s

Ποτε φινα...δεν μπαινω στο τρυπακι...εαν αφησω τα γονιδια να κανουν τη δουλεια τους τοτε σε 10-15 χρονια θα ειμαι αεροδρομιο.Το γεγονος οτι αρχισα να χανω μαλλια απο το λυκειο με εχει συνηθισει στην ιδεα του καραφλου...
Τωρα το θεμα ειναι οτι σε περιπου 7-8 χρονια θα υπαρχει διαθεσιμη στην αγορα η οριστικη λυση(μακαρι να ρθει νωριτερα αλλα δεν το βλεπω).Ολα αυτα που δοκιμαζουμε @@ κανουν κρατανε τριχες που ειναι φτιαγμενες να πεσουν...και δεν εχω σκοπο ολη μου τη ζωη να παιρνω φαρμακα για ενα "νοσημα" που ειναι μεσα στο μυαλο και οχι πανω στο κεφαλι.Τωρα θα μ πεις δοκιμαζεις πολλα...αληθεια ειναι για να δω τι δουλευει και τι οχι, απλα δεν εχω αυτοσκοπο να κρατησω το μαλλι.
Να ευχεσαι να βγει το cb γρηγορα στην αγορα, ειναι το πιο ελπιδοφορο τοπικο προϊον που εχει βγει μεχρι σημερα.

Αν το εύχομαι λέει..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα