Δεν κανετε τιποτα με τα τοπικα !!!

panoslydios

New Member
Komis είπε:
Pano, μου στελνεις λινκ απο που το αγορασες?
Ειναι πολυ φθηνο για 100ml.

To παρηγγειλα απο φαρμακειο .
Πρεπει να ψαξεις φαρμακεια που κανουν χημικα.Και το πηρα μετα απο το καταστημα.
Αναλογα που μενεις καποιο θα υπαρχει.
Δεν το περιμενα να ειναι τοσο φθηνο.

Επειδη δεν εχω συμπληρωματα για να μηδενοποιηθουν
οι αποτοξινωτικες παρενεργειες(σεληνιο,μαγνησιο,βιταμινη c,
ψευδαργυρος) εφαγα ενα μηλο και ενα καροτο(παντα με τετοια σειρα πρεπει) που υποτιθεται κανει δουλεια σε αυτο.
Εδω ειναι ενα συγκεκριμενο πρωτοκολλο αποτοξινωσης
ΜΟΝΟ με φρουτα ,λαχανικα και χυμους τους(πολυ απλο,αλλα δυνατο).

http://robertvon.com/mbp.html
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

George3V

Member
panoslydios είπε:
εφαγα ενα μηλο και ενα καροτο(παντα με τετοια σειρα πρεπει) που υποτιθεται κανει δουλεια σε αυτο.
Εδω ειναι ενα συγκεκριμενο πρωτοκολλο αποτοξινωσης
ΜΟΝΟ με φρουτα ,λαχανικα και χυμους τους(πολυ απλο,αλλα δυνατο).

μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;
 

panoslydios

New Member
George3V είπε:
panoslydios είπε:
εφαγα ενα μηλο και ενα καροτο(παντα με τετοια σειρα πρεπει) που υποτιθεται κανει δουλεια σε αυτο.
Εδω ειναι ενα συγκεκριμενο πρωτοκολλο αποτοξινωσης
ΜΟΝΟ με φρουτα ,λαχανικα και χυμους τους(πολυ απλο,αλλα δυνατο).

μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;

Καπου εδω βρισκεται η απαντηση. http://robertvon.com/mbp.html
Αν θελεις ρωτησε τον ,εχει και mail.

Απο οτι καταλαβαινω λειτουργουν συνεργιστικα με αυτη τη σειρα.
Και μηδενιζουν τα συμτωματα αποτοξινωσης απο το χυμο απο παντζαρια/σπαραγγια.
Πρωτα πρεπει οι ινες απο το μηλο να βοηθσουν τον οργανισμο να καθαριστει.Αν εχεις παρατηρησει οταν τρως μηλο,για καποιο περιεργο λογο εχεις ενα συναισθημα καθαροτητας. Ειτε το πιστευεις ειτε οχι τα παντζαρια δρουν
σε επιπεδο dna(ειναι dna corrector) οπως ακριβως και ο κολλοειδης αργυρος.

Aυτη τη φορα εβαλα 5 σταγονες=15 mg χωρις να φαω τιποτα μετα για να βοηθησει στο
καθαρισμα του οργανισμου.
Θα ενημερωσω το πρωι αν εχω καμια παρενεργεια ή αποτοξινωτιο συμπτωμα.
Συνολικα πηρα γυρω 40 mg.
 

vag25

Well-Known Member
George3V είπε:
μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;
Dimit είπε:

Aν δεν σας ενδιαφερει μην συμμετεχετε.




Προς Ακη.
Θα προτεινα να υπαρχει ενα κομματι στο φορουμ για εναλλακτικες θεραπειες,manual μεθοδοι κτλ.
Οποιος ενδιαφερεται θα μπαινει εκει.Οποιος δεν ενδιαφερεται μπορει να μιλαει μεχρι την επομενη ζωη για φινα στο αλλο κομματι του φορουμ.
Καθε μερος να εχει ως κανονα ''απαγορευεται το trolling''.

Εχω ξαναπει οτι δεν συμφωνω σε ολα με τον Pano και τον καθε Pano αλλα ΘΕΛΩ να διαβαζω την αποψη του καθε Πανου.Με ενδιαφερει.
 

panoslydios

New Member
Ξαναεβαλα σημερα σε ενα ποτηρι νερο
7 σταγονες Lugol's(21 mg ιωδιου/ιωδιουχου καλιου)
και τιποτα απο συπτωματα.Θα ανεβασω το βραδυ σε
20 σταγονες δηλαδη 60 mg να δω τι θα γινει.

Το πηρα μολις 8 ευρω.Ειναι ποσιμη λυση(μεχρι και ο φαρμακοποιος μου το ειπε) . Απλα πρεπει να ανακατευτει στο ποτηρι γιατι αλλιως θα καιει
για πολλη ωρα τον λαιμο.

Η τοξικοτητα βαρεων μεταλλων παιζει τεραστια ρολο στην ποιοτητα του
αιματος και με τις απαραιτητες προφυλαξεις ,μια αντιτοξικη θεραπεια θα ευνοουσε οσους εχουν θεμα τριχοπτωσης.
Αν σκεφτουμε κιολας οτι οι περισσοτεροι μεθοδοι εχουν να κανουν με αιματωση(λχ ρολλερ) δεν εχει νοημα να φερνουμε στην περιοχη αιμα μολυσμενο απο τοξικες ουσιες. Απλα οι σκεψεις μου.
 

weznem

Well-Known Member
μηπως ανεβαινεις αποτομα αδερφε??δεν ειμαι ειδκιος απλα για το καλο σου το λεω πηγαινε στις 11 σταγονες και ανεβα σταδιακα δεν ειναι ασφαλέστερη οδος?
 

Άκης

Administrator
vag25 είπε:
Προς Ακη.
Θα προτεινα να υπαρχει ενα κομματι στο φορουμ για εναλλακτικες θεραπειες,manual μεθοδοι κτλ.
Οποιος ενδιαφερεται θα μπαινει εκει.Οποιος δεν ενδιαφερεται μπορει να μιλαει μεχρι την επομενη ζωη για φινα στο αλλο κομματι του φορουμ.
Καθε μερος να εχει ως κανονα ''απαγορευεται το trolling''.

Εχω ξαναπει οτι δεν συμφωνω σε ολα με τον Pano και τον καθε Pano αλλα ΘΕΛΩ να διαβαζω την αποψη του καθε Πανου.Με ενδιαφερει.
Υπάρχει μια κατηγορία που αναφέρεται σε ιδιοκατασκευές και διάφορες πατέντες, σαν εναλλακτική μορφή θεραπείας. Αν υπάρξουν παρόμοια άρθρα και στο μέλλον, θα υπάρξει και τέτοια κατηγορία αποκλειστικά για διαφορετικές προσεγγίσεις του θέματος.
 

dk1984

Member
http://robertvon.com/mbp.html
μπορει καποιος να με βοηθησει αν του ειναι ευκολο με την μεταφραση τι περιπου λεει το πρωτο πρωτοκολλο για παραδειγμα στην αρχη λεει ενα ποτηρι με 2 stick κανελας και ενα σκετο νερο για να ξεπλυνεις το καψιμο της κανελας και καπακι μισο φλυτζανι απο χυμο πατζαρι και 1/2φλυτζανι
χυμο σπαραγγια ? και μετα 1-2 μηλα και καροτα ολα αυτα τα κνεις για μια εβδομαδα?
 

panoslydios

New Member
dk1984 είπε:
http://robertvon.com/mbp.html
μπορει καποιος να με βοηθησει αν του ειναι ευκολο με την μεταφραση τι περιπου λεει το πρωτο πρωτοκολλο για παραδειγμα στην αρχη λεει ενα ποτηρι με 2 stick κανελας και ενα σκετο νερο για να ξεπλυνεις το καψιμο της κανελας και καπακι μισο φλυτζανι απο χυμο πατζαρι και 1/2φλυτζανι
χυμο σπαραγγια ? και μετα 1-2 μηλα και καροτα ολα αυτα τα κνεις για μια εβδομαδα?

Ναι αυτο ειναι λοιπον.

α)Παιρνεις ενα σφηνακι-ποτηρι.Βαζεις στο σφηνοποτηρο,δυο κουταλιες
της Σουπας νερο,και ενα κουταλακι του γλυκου κανελλα.
Πριν το πιεις βαζεις και ενα ποτηρι νερο ξεχωριστο.

Πινεις το σφηνακι(πρεπει πρωτα να το εχεις ανακατεψει καλα γιατι αλλιως θα σε καψει στο λαιμο) και αμεσως μετα γρηγορα πινεις το
ποτηρι με το νερο για να μην σε καψει.

β)Μετα,φτιαχνεις εναν χυμο,αποτελουμενο απο 60% παντζαρια και
40% σπαραγγια.Θελεις αποχυμωτη να φανταστω.
Πρεπει να ξεκινησεις απο μικρες ποσοτητες και να ανεβαζεις καθε εβδομαδα τη συνολικη ποσοτητα.

1η εβδομαδα: φτιαχνεις 1/4 του ποτηριου χυμο απο παντζαρια
και 1/4 του ποτηριου χυμο απο σπαραγγια.

2η εβδομαδα: φτιαχνεις 1/2 του ποτηριου χυμο αο παντζαρια
και κατι λιγοτερο απο 1/2 του ποτηριου απο σπαραγγια.(λογω αναλογιας 60/40).

3 εβδομαδα φτιαχνεις 3/4 του ποτηριου χυμο απο παντζαρια
και κατι λιγοτερο απο 3/4 του ποτηριου απο σπαραγγια.

4 εβδομαδα και τελικος σκοπος του πρωτοκολλου,φτιαχνεις
ενα ολοκληρο ποτηρι απο παντζαρια και 3/4 του ποτηριου απο
σπαραγγια.

Απο'οτι καταλαβαινω τους χυμους τους μετρας ξεχωριστα και τους ανακατευεις.

Τα σπαραγγια εχουν σκοπο να βοηθουν τον οργανισμο απο την υπερ-αποτοξινωση που προκαλει ο ΧΥΜΟΣ απο παντζαρια.Τα παντζαρια στη στερεη τους μορφη δεν ειναι τοσο ισχυρα λογω μεγαλυτερων ινων αλλα και σε αυτη την περιπτωση δρουν αλλα σε μεγαλυτερο χρονικο διαστημα απο τη στιγμη της ληψης τους.


3) Μετα το χυμο τρως 1 ή 2 ή 3 μηλα αναλογως του ποσου
χυμου απο παντζαρια εχεις βαλει.
Για [αραδειγμα την πρωτη και την δευτερη εβδομαδα που βαζεις
χυμο απο παντζαρια μεχρι 1/2 του ποτηριου ,τρως ΕΝΑ μηλο μετα το χυμο.
Την τριτη εβδομαδα 2 μηλα.Την τεταρτη 3 μηλα.

Σε καθε πριπτωση μετα τα μηλα τρως τελικως 1-2 καροτα.Παντα με αυτη τη σειρα.


Εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι αν το συγκεκριμενο πρωτοκολλο,
ειναι νηστεια(fasting) ή αν μπορεις να συνεχισεις μια καλη διατροφη παραλληλα ή αν τελικα δεν εχει και τοσο σημασια αυτο.


weznem είπε:
μηπως ανεβαινεις αποτομα αδερφε??δεν ειμαι ειδκιος απλα για το καλο σου το λεω πηγαινε στις 11 σταγονες και ανεβα σταδιακα δεν ειναι ασφαλέστερη οδος?

Ναι ειναι ,απλα θελω να δω απλα τα συμπτωματα που αναφερουν οι αλλοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panoslydios

New Member
Mπορει να γελανε καποιοι με αυτο,αλλα 1 ποτηρι απο χυμο παντζαρια
και 3/4 απο χυμο απο σπαραγγια ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.
Και λογικα δεν νομιζω να μου ερθει και φθηνα αν πρεπει να στιβω τετοιους χυμους καθε μερα(+ του οτι θελω και αποχυμωτη).
Bεβαια εχει και εναλλακτικο πρωτοκολλο ,αλα θα το τσεκαρω αλλη φορα.
 

George3V

Member
vag25 είπε:
George3V είπε:
μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;
Dimit είπε:

Aν δεν σας ενδιαφερει μην συμμετεχετε.

Προσωπικά μ ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα.Διότι βλέπω ότι ένα φόρουμ, το οποίο έγινε για να ενημερώσει τον κόσμο που υποφέρει από τριχόπτωση και να τον προστατεύσει από τον κάθε παπατζή που εκει έξω πουλάει μαντζούνια και φύκια ως μεταξωτές κορδέλες, αρχίζει να κατακλύζεται από χειρότερους παπατζήδες. Και όταν βλέπω παραληρηματικό λόγο,με ασυνάρτητα και ασύνδετα επιχειρήματα να εκφέρεται δημόσια έχω το δικαίωμα (αν όχι την υποχρέωση να τον αντικρούσω).
Όποιος βγαίνει και λέει δημόσια αρλούμπες τύπου πρώτα τρως το μήλο και μετά το καρότο από μένα θα αντιμετωπίζεται πάντα με χλευασμό.
 

Dimit

New Member
Θεωρώ ότι ίσως θα έπρεπε να υπήρχε μια προειδοποίηση στο φόρουμ για ότι ματζούνι, φάρμακο, βότανο, συνταγή προτείνει ο καθένας για την τριχόπτωση, επειδή είτε του ήρθε στο μυαλό του είτε το διάβασε κάπου είτε... είτε... Επειδή νεαρά μέλη μπορεί από το να χάσουν χρόνο με δήθεν θεραπείες έως και να πάθουν ζημιά, καλό θα ήταν να προσέξουν οι διαχειριστές αυτό το θέμα.

Δείτε για παράδειγμα εδώ:

panoslydios είπε:
weznem είπε:
μηπως ανεβαινεις αποτομα αδερφε??δεν ειμαι ειδκιος απλα για το καλο σου το λεω πηγαινε στις 11 σταγονες και ανεβα σταδιακα δεν ειναι ασφαλέστερη οδος?

Ναι ειναι ,απλα θελω να δω απλα τα συμπτωματα που αναφερουν οι αλλοι.

Ο ένας δοκιμάζει ιώδιο αν θυμάμαι καλά (ή ιωδιούχο κάλιο) και περιμένει να δει συμπτώματα, και ο άλλος, ο οποίος δηλώνει μη ειδικός, του προτείνει να πάρει 11 σταγόνες από αυτό.

Μήπως πιτσιρικάδες που βρίσκονται σε δύσκολη ψυχολογική κατάσταση λόγω τριχόπτωσης είναι καλύτερο να προστατεύονται από τέτοιου είδους συζητήσεις με κάποιο τρόπο;
 

panoslydios

New Member
George3V είπε:
vag25 είπε:
George3V είπε:
μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;
Dimit είπε:

Aν δεν σας ενδιαφερει μην συμμετεχετε.

Προσωπικά μ ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα.Διότι βλέπω ότι ένα φόρουμ, το οποίο έγινε για να ενημερώσει τον κόσμο που υποφέρει από τριχόπτωση και να τον προστατεύσει από τον κάθε παπατζή που εκει έξω πουλάει μαντζούνια και φύκια ως μεταξωτές κορδέλες, αρχίζει να κατακλύζεται από χειρότερους παπατζήδες. Και όταν βλέπω παραληρηματικό λόγο,με ασυνάρτητα και ασύνδετα επιχειρήματα να εκφέρεται δημόσια έχω το δικαίωμα (αν όχι την υποχρέωση να τον αντικρούσω).
Όποιος βγαίνει και λέει δημόσια αρλούμπες τύπου πρώτα τρως το μήλο και μετά το καρότο από μένα θα αντιμετωπίζεται πάντα με χλευασμό.

Εγω μεταφερω πληροφοριες ατομων που εχουν πειραματιστει με τις συνεργιστικες ιδιοτητες τροφων,φρουτων,λαχανικων.
Αυτο κανω.
Αν δεις ολες οι μεθοδοι ,περιλαμβανουν ενα ειδος αιματωσης.
Το ιδιο κανει και η μινοξιδιλη που ανοιγει τα καναλια καλιου στα κυτταρα.

Το θεμα ειναι πρεπει να παει ξανα υγιες και καθαρο αιμα.
Αιμα με χιλια δυο μεσα,γερναει το ατομο.Και μαντεψε που φαινεται οτι τον γερναει μεταξυ των αλλων?

ανεις το χρονο σου ,αν νομιζεις θα βρεις ακρη με cox-1 2 inhibitors,nsaid, pdg2inhiitors+pge2 regulators ,bnp-32.
Οι συγχρονες ερευνες μελετουν πολυ συγκεκριμενα πραγματα,χωρις να εχουμε μια καθολικη και συνολικη εικονα του τι συμβαινει.
Γι αυτο το εφτιαξα αυτο το thread,για να δουμε την εικονα γενικα χωρις να εξαρτομαστε απο το κυρος και τις εξειδικευμενες λεπτομερειες των συγχρονων ερευνων.
 

Dimit

New Member
panoslydios είπε:
George3V είπε:
vag25 είπε:
George3V είπε:
μπορείς να μας εξηγήσεις αν φας πρώτα το καρότο και μετά το μήλο ποια είναι η διαφορά;
Dimit είπε:

Aν δεν σας ενδιαφερει μην συμμετεχετε.

Προσωπικά μ ενδιαφέρει και πολύ μάλιστα.Διότι βλέπω ότι ένα φόρουμ, το οποίο έγινε για να ενημερώσει τον κόσμο που υποφέρει από τριχόπτωση και να τον προστατεύσει από τον κάθε παπατζή που εκει έξω πουλάει μαντζούνια και φύκια ως μεταξωτές κορδέλες, αρχίζει να κατακλύζεται από χειρότερους παπατζήδες. Και όταν βλέπω παραληρηματικό λόγο,με ασυνάρτητα και ασύνδετα επιχειρήματα να εκφέρεται δημόσια έχω το δικαίωμα (αν όχι την υποχρέωση να τον αντικρούσω).
Όποιος βγαίνει και λέει δημόσια αρλούμπες τύπου πρώτα τρως το μήλο και μετά το καρότο από μένα θα αντιμετωπίζεται πάντα με χλευασμό.

Εγω μεταφερω πληροφοριες ατομων που εχουν πειραματιστει με τις συνεργιστικες ιδιοτητες τροφων,φρουτων,λαχανικων.
Αυτο κανω.
Αν δεις ολες οι μεθοδοι ,περιλαμβανουν ενα ειδος αιματωσης.
Το ιδιο κανει και η μινοξιδιλη που ανοιγει τα καναλια καλιου στα κυτταρα.

Το θεμα ειναι πρεπει να παει ξανα υγιες και καθαρο αιμα.
Αιμα με χιλια δυο μεσα,γερναει το ατομο.Και μαντεψε που φαινεται οτι τον γερναει μεταξυ των αλλων?

ανεις το χρονο σου ,αν νομιζεις θα βρεις ακρη με cox-1 2 inhibitors,nsaid, pdg2inhiitors+pge2 regulators ,bnp-32.
Οι συγχρονες ερευνες μελετουν πολυ συγκεκριμενα πραγματα,χωρις να εχουμε μια καθολικη και συνολικη εικονα του τι συμβαινει.
Γι αυτο το εφτιαξα αυτο το thread,για να δουμε την εικονα γενικα χωρις να εξαρτομαστε απο το κυρος και τις εξειδικευμενες λεπτομερειες των συγχρονων ερευνων.

Παρότι είσαι ευγενικός, παρατηρώ διαβάζοντας τα posts σου ότι, πως να το πω, κάπως έχεις μπερδευτεί στη ζωή σου. Δεν έχεις δικαίωμα όμως, θεωρώ, να διαδίδεις ότι σαχλαμάρα έχεις διαβάσει σε sites δήθεν εναλλακτικων θεραπειών γιατί παίρνεις κόσμο στο λαιμό σου. Αν θες να πίνεις ιώδια, να μην τρως βρώμιο, να τρως μήλα και καρότα (με αυτη τη σειρά) κράτησε τα για τον εαυτό σου, γιατί ο 20χρονος που του πέφτουν τα μαλλιά (όπως εγω στα 20 μου) είναι διατεθειμένος να δοκιμάσει το οτιδήποτε για να βγάλει μαλλιά.

και κάτι τελευταίο και δεν ξανασχολούμαι: Σε ρωμαικά γλυπτά (αντίγραφα αρχαίων ελληνικών) αρχαίων ελλήνων, όπως του Σωκράτη, του Ηροδότου, του Θουκυδίδη κ.α. είναι όλοι από nw3 και πάνω. Μήπως υπήρχε καμιά συνωμοσία των φαρμακευτικών εναντίον μας τότε; Ή μήπως δεν έκαναν υγιεινή διατροφή αυτοί τότε (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν πρέπει να τρώμε υγιεινά βεβαια);
 

petrospap

Active Member
Πως γίνεται να Απαντας σε όλων τις ερωτήσεις και τα σχόλια και στο δικό μ όχι;;
Δεν θέλω να γίνομαι δύσπιστος αλλα τουλάχιστον πες "δεν μπορώ να βάλω φωτογραφια για τον τάδε λόγο"
Το να αγνοεις την ερώτηση δείχνει ότι δεν έχεις δει κάποιο αποτέλεσμα μέχρι τώρα παρόλο που ισχυριζεσαι το αντίθετο
 

Dimit

New Member
petrospap είπε:
Πως γίνεται να Απαντας σε όλων τις ερωτήσεις και τα σχόλια και στο δικό μ όχι;;
Δεν θέλω να γίνομαι δύσπιστος αλλα τουλάχιστον πες "δεν μπορώ να βάλω φωτογραφια για τον τάδε λόγο"
Το να αγνοεις την ερώτηση δείχνει ότι δεν έχεις δει κάποιο αποτέλεσμα μέχρι τώρα παρόλο που ισχυριζεσαι το αντίθετο

σε μένα απευθύνεσαι; αν ναι για ποια ερωτηση μιλάς;
 

somari

Active Member
Επίσης, δεν καταλαβαίνω... αν για την τριχόπτωση έφταιγε η κακη διατροφή και η δηλητηριαση απο βαρεα μεταλλα, γιατί οι γυναίκες καραφλιάζουν ΜΟΝΟ οταν ανεβει στο αιμα τους η αναλογία ανδρογονων / οιστρογονων (μετα την εμμηνοπαυση) ;
 

petrospap

Active Member
Αναφέρομαι στον Πανο και στη ερώτηση αν μπορεί να ανεβάσει κάποια φωτογραφία για να μας δείξει πως νίκησε την τριχοπτωση όπως λέει και ο ίδιος
 
Μπλουζα