ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

kabamarou

Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

όχι magic δεν περιμένω κάποια εγγυητική επιστολή, απλά επηδεί την έχουν ψάξει πολύ τα συγκεκριμένα άτομα θα με ενδιέφερε και η γνώμη τους σε αυτά που έγραψε ο tropheus.
Το τι αποτελέσματα έχει κάποιος μετά από χρόνια σίγουρα δεν είναι πρόβλεψη του τι θα συμβεί και σε εμένα στο μέλλον αλλά καλά είναι να ξέρουμε σε τι ποσοστό κυμαίνονται περίπου οι επιτυχίες.

Στο ότι απογοητεύομαι εύκολα έχεις δίκιο :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

ωραια...η μινοξιδιλη λοιπον βοηθαει στο regrowth....η σπιρονολακτονη δεν αφηνει την ενωση της dht με τους υποδοχεις των ανδρογονων....αυτο που μειωνει τη δραση του ενζυμου αναγωγαση ειναι η φιναστεριδη....το παλμετο κανει και αυτο αυξηση των ανδρογονικων υποδοχεων? πρεπει να προσθεσουμε στη θεραπεια μας και το fluridil που μειωνει τους υποδοχεις ανδρογονων? o παραγοντας tgf-b μειωνεται με το σπρει της folligen?

δηλαδη εκτος απο regrowth (minox),dht blcker(saw palmetto ή φινα),αντιανδρογονο(spironolactone),καλο σαμπουαν(fyngoral ή revita),βιταμινων για τα μαλλια(ενα να βοηθα στην καλη τους υγεια ή σπιρουλινα ή ιπποφαες) πρεπει να παιρνουμε και το φλουριντιλ που μειωνει τους ανδρογονικους υποδοχεις και ενα προιον που να μειωνει τον παραγοντα tgf? δηλαδη πρεπει να προσθεσουμε και fluridil kai folligen therapy spray για ολοκληρωμενη θεραπεια? τι πιστευεις?
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

show_palmettos είπε:
δηλαδη πρεπει να προσθεσουμε και fluridil kai folligen therapy spray για ολοκληρωμενη θεραπεια? τι πιστευεις?


Το θέμα με τα fluridil και folligen είναι το κατά πόσο είναι πράγματι αποτελεσματικά στο έργο το οποίο ισχυρίζονται ότι επιτελούν.

- Το folligen δεν το έχω δοκιμάσει αλλά έχω δοκιμάσει το Tricomin (αντίστοιχο του folligen) και δεν με έχει πείσει για τη δράση του. Πάντως ούτε οι συστηματικοί χρήστες του folligen έχουν πειστεί και μάλλον δεν θα με απασχολούσε ....

- Το fluridil επίσης δεν το έχω δοκιμάσει αλλά εκτός του ότι το κρίνω πανάκριβο (83€/μήνα) γιατί πρέπει μηνιαίως να καταναλώνεις τουλάχιστον 2 κουτιά των 30amps σύμφωνα με όσα ισχυρίζονται οι χρήστες του (και όχι η εταιρεία) δεν υπάρχει σοβαρή σημαντική επιστημονική τεκμηρίωση για την αποτελεσματικότητα του. Έχω μια δυο έρευνες αλλά δεν τις θεωρώ αυστηρά ελεγχόμενες... Πάντως είναι ένα θέμα που το παρακολουθώ ...
 

show_palmettos

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

το folligen spray εχει copper peptides και αυτα ειναι που μειωνουνε τον παραγοντα tgf-b..ομως copper peptides ειναι και συστατικο του spectral dnc-l οποτε και αυτο την ιδια δουλεια θα κανει πανω κατω δηλαδη θα μειωνει λογικα και αυτο το προιον τον παραγοντα tgf-b που eεγραψες οτι αν τον μειωσουμε θα μειωθει και η τριχοπτωση

οσον αφορα το fluridil...γιατι να αγορασεις τις αμπουλες που ειναι πανακριβες? αν αγορασεις palistop χαπια που εχουν μεσα fluridil τοτε μπορεις να κανεις μια λοσιον-ιδιοκατασκευη και ετσι χτυπας την αυξηση των ανδρογονικων υποδοχεων που προκαλει η φιναστεριδη ή το saw palmetoo
 

azyx

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

mean_change_crossover_data_chart.gif

Απο αυτο το γραφημα φαίνεται οτι για 5 χρονακια δουλεύει αψογα! οχι απλος δεν εχουμε χασει μαλια στα 5 χρονια απο την στιγμη που ξεκινήσαμε αλλα εχουμε περισσότερα απο πριν! Ενω αν δεν περναμε ΦΙΝΑ θα μας ειχαν πεσει πολλα απο αυτα... Τωρα σε συνδιασμο μ!ε μινοξ και κετοκοναζολη και ισως καποιο αλλο τοπικο αντιανδρογονο νομιζω τα αποτελεσματα θα ηταν 2 φορες καλύτερα!
 

George3V

Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

Ωραία η παρατήρηση σου φίλε azyx αλλά μάλλον κάτι σου διέφυγε.Εκείνο το αστεράκι παραπομπή στο τέλος του Data . Που να παραπέμπει άραγε?
Μα φυσικά στο ότι οι μετρήσεις που απεικονίζονται αφορούν ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ ΚΑΙ ΜΟΝΟ την περιοχή του vertex.

ΥΓ Και όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός "ένα vertex δε φέρνει την άνοιξη" :p
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

show_palmettos είπε:
οσον αφορα το fluridil...γιατι να αγορασεις τις αμπουλες που ειναι πανακριβες? αν αγορασεις palistop χαπια που εχουν μεσα fluridil τοτε μπορεις να κανεις μια λοσιον-ιδιοκατασκευη και ετσι χτυπας την αυξηση των ανδρογονικων υποδοχεων που προκαλει η φιναστεριδη ή το saw palmetoo

To palistop δεν περιέχει fluridil περιέχει flutamide που είναι κάτι εντελώς διαφορετικό ...
 

show_palmettos

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

εχεις δικιο τροφεους...απλα μπερδεψα τις δυο ουσιες γιατι ξεκινανε απο φλου και οι δυο :D :D
σε εχω ζαλισει με αυτο το φλουριδιλ αλλα μια ακομα ερωτηση.....ειναι συνεργικος ο συνδυασμος φλουριδιλ και σπιρονολακτονης σε μια λοσιον μαζι με οινοπνευμα εννοειται?..και αν ξερεις πες μου απο ποιο χαπι μπορει κανεις να παρει φλουριδιλ (αν υπαρχει χαπι που να το περιεχει) ?
 

azyx

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

George3V είπε:
ΥΓ Και όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός "ένα vertex δε φέρνει την άνοιξη" :p

απλα ολες οι ερευνες γινονται στου βερτεξ αλλα αυτο δεν σημαιν οτι δεν δουλεβ σε ολου το κεφαλ...
εγω με την μινοξ βγαζου μαλι στους κροταφους,,,,
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

show_palmettos είπε:
σε εχω ζαλισει με αυτο το φλουριδιλ αλλα μια ακομα ερωτηση.....ειναι συνεργικος ο συνδυασμος φλουριδιλ και σπιρονολακτονης σε μια λοσιον μαζι με οινοπνευμα εννοειται?..και αν ξερεις πες μου απο ποιο χαπι μπορει κανεις να παρει φλουριδιλ (αν υπαρχει χαπι που να το περιεχει) ?

Δεν υπάρχει χάπι η κρέμα με fluridil οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε σκέψεις για ιδιοκατασκευές ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

azyx είπε:
απλα ολες οι ερευνες γινονται στου βερτεξ αλλα αυτο δεν σημαιν οτι δεν δουλεβ σε ολου το κεφαλ...
εγω με την μινοξ βγαζου μαλι στους κροταφους,,,,

Θα σε στεναχωρήσω αλλά γέρασα και δεν είδα ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ που να έβγαλε μαλλιά, ειδικά στους κροτάφους, και να τα κράτησε ... :'(
Ειδικά για τους κροτάφους ΜΟΝΟ Η ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ...
 

azyx

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

Μετα απο 2,5-3 μηνες χρηση αυτα που γραφω στην υπογραφη μου... ξεκινησα με 0,5mg fin την ημερα και εκει θα παω μαλλον παλι γιατι βλεπω πιο πολα sides με 1.25 mg καθε 2 μερες... ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ μονο βαζω 3-5 φορες τη μερα μινοξ...+ 2 φορες τη μερα τρετινοινη κρεμα 0,05% και καμια φορα κετοκοναζολη κρεμα 2%
Θα πσαξω να βρω και αλλες φοτο απο πριν για να ποσταρω καποια στιγμη αποτελεσματα!
 

George3V

Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

azyx είπε:
Μετα απο 2,5-3 μηνες χρηση αυτα που γραφω στην υπογραφη μου... ξεκινησα με 0,5mg fin την ημερα και εκει θα παω μαλλον παλι γιατι βλεπω πιο πολα sides με 1.25 mg καθε 2 μερες... ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ μονο βαζω 3-5 φορες τη μερα μινοξ...+ 2 φορες τη μερα τρετινοινη κρεμα 0,05% και καμια φορα κετοκοναζολη κρεμα 2%
Θα πσαξω να βρω και αλλες φοτο απο πριν για να ποσταρω καποια στιγμη αποτελεσματα!

Καταρχήν συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα και εύχομαι να πας ακόμα καλύτερα :)
Δεν αμφισβήτησε κανείς αυτά που λες για την περίπτωσή σου.Αυτό που λέμε είναι ότι ανεξαρτήτως πρόσκαιρων περιπτώσεων regrowth δεν υπάρχει τεκμηριωμένη έρευνα που να λέει ότι σε βάθος χρόνου υφίσταται regrοwth ή πύκνωση στους κροτάφους.Δεν υπάρχει ουτε καν μια (σοβαρή κ εγκεκριμένη εταιρία) που να ισχυρίζεται ότι το κάνει αυτό.Οι έρευνες γίνονται με αστερίσκους που παραπέμπουν σε vertex όχι γιατί έτσι κάπνισε στις εταιρίες αλλά γιατί μόνο εκεί μπορούν να αποδείξουν τα λεγόμενα τους για διατήρηση-επανέκφυση σε (σχετικό) βάθος χρόνου.
Μακάρι σε 5 χρόνια από τώρα να μας παραθέσεις φωτογραφίες με πιο βελτιωμένους κροτάφους.Αλλά φωτογραφίες 3μήνου εξαμήνου χρόνου κτλ ενισχύουν αυτό που υποστηρίζουμε χωρίς να το αντικρούουν.Μακάρι να καταρίψεις τις στατιστικές.Μέχρι τότε επέτρεψε μου να μιλάω με βάση τις δημοσιευμένες έρευνες.Νομίζω ότι είναι ο πιο έγκυρος τρόπος χωρίς φυσικά να ακυρώνει την προσωπική εμπειρία.

ΥΓ1 Όλα αυτά φιλικά ,χωρίς καμία διάθεση αντιδικίας αλλά στο πνεύμα ανταλλαγής επιχειρημάτων.
ΥΓ2 Το ότι δεν πιστευώ στην μακρά δράση-αποτελεσματικότητα των φαρμάκων σε κροτάφους-hairline δε σημαίνει ότι δε τα χρησιμοποιώ.Big 3 κανονικά και με το νόμο ;)
 

azyx

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

Και εγω θελω να περιμενω κανα εξαμηνο τουλαχιστον για να κρινω τα αποτελεσματα... και να ποσταρω τοτε πολλες εικονες ... αν εχω καλα αποτελεσματα γιατι μεχρι τωρα νομιζω πως εχω χασει περισσοτερες τριχες απο αυτες που εχω βγαλει αλλα εκει που πεφτουν βλεπω να βγενουν νεες και ετσι συνεχιζω...Απο την αλλη ακουω απ ολους για του κοταφους οτι δεν.... και εγω βλεπω να βγαζω αρκετες τριχουλες ακομα και εκει που δεν ειχα... Παντος πιστευω πως πολυ δουλεια κανει η τρετινοινη,,, την βαζω χρονια στα σπυρακια για ακμη και ειναι απο της λιγες που κανουν δουλεια εκει... Απλα πιστευω πως πρεπει να την βαζεις μονη της και οχι την ιδια ωρα με τη μινοξ (ποσο μαλλον στο ιδιο σκευασμα απο αυτα που πουλανε ετοιμα μινοξ+τρετινοινη) για να δεις αποτελεσματα...
 

eniote

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

azyx είπε:
Μετα απο 2,5-3 μηνες χρηση αυτα που γραφω στην υπογραφη μου... ξεκινησα με 0,5mg fin την ημερα και εκει θα παω μαλλον παλι γιατι βλεπω πιο πολα sides με 1.25 mg καθε 2 μερες... ΣΤΟΥΣ ΚΡΟΤΑΦΟΥΣ μονο βαζω 3-5 φορες τη μερα μινοξ...+ 2 φορες τη μερα τρετινοινη κρεμα 0,05% και καμια φορα κετοκοναζολη κρεμα 2%
Θα πσαξω να βρω και αλλες φοτο απο πριν για να ποσταρω καποια στιγμη αποτελεσματα!

MONO 3-5 ΦΟΡΕΣ ΤΗ ΜΕΡΑ?????!!!!!!!! Μιλάμε για φορές ή για ψεκασμούς??
 

azyx

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

eniote 3-5 φορες τη μερα kirkland minoxidil με 3 προσκαρ μεσα ειναι περιπου μια σταγονα με το σταγονομετρο σε καθε κροταφo! Μπορει μα τυχει να βαλω και 6-7 φορες τη μερα... δεν της μετραω ;D Εχω ενα μπουκαλακι απο αυτο μεσα στο αμαξι παντα... και βαζω οταν σταματαω σε κανα φαναρι:)
Αυτα που λεει στην συσκευασια της ΜινοΞ πως οι περισσοτρες φορες δεν εχουν καλυτερα αποτελεσματα ειναι Π@Π@ΡΙΕΣ! Εχουν και μαλιστα πολυ!!! απλα δεν κανει να βαζουμε πανω απο 2 φορες σε ολο το κεφαλι γιατι θα εχουμε SIDES πιστευΩ! Αλλα στους κροταφους μονο απο 1 σταγονα και 10 φορες να βαλουμε θα ειναι λιγοτερο απο 0,5ml συνολο :tease:
 

Joda

Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

εγω πιστευω 2 φορες καλα ειναι την ημερα..αλλοι και με μια φορα την ημερα εχουν δει αποτελεσματα..εγω παντως πιστευω οτι αν την χρτησιμοποιεις πολυ την μινοξ ο οργανισμος θα την συνηθισει και δεν θα εχεις τα αποτελεσματα που θα μπορουσες να ειχες μακροχρονια..μπορει να εχεις αποτελεσματα αλλα θα ειναι πιο πολυ προσωρινα κατα την αποψη μου..κ η μινοξ θελει μετρο και καμια φορα διακοπη για ενα μικρο χρονικο διαστημα
 

xtapus

New Member
Απ: ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ τα αποτελέσματα των θεραπειών !!!

Azyx οταν επαιρνες 0.5 mg φιναστεριδη εκοβες προσκαρ?? Ειναι εφικτο να το κοψεις τοσο πολυ?
 
Μπλουζα