Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Ο Άκης έχει 100% δίκιο. Μη σας παίρνει από κάτω με τα βλέμματα! Αυτοί που θα σας σχολιάσουν θα σας σχολίαζαν κι ας είχατε όλα σας τα μαλλιά!! Κάτι άλλο θα έβρισκαν να πούν!!
Πρίν καιρό με είχε σχολιάσει μία γυναίκα με πολύ άσχημο τρόπο. Η ίδια είχε πρόβλημα με τα μαλλιά της, φαινόταν αρκετά το κεφάλι της επάνω... Εκείνη τη στιγμή σάστισα!! Λέω τώρα πρέπει να τα πάρω στο κρανίο ή να γελάσω;;;;;
Κάποια μέρα τη ρώτησα τη θεραπεία κάνει και μου απαντάει : Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου!!!!!
Γι ' αυτό σας λέω με τον κόσμο άκρη δεν θα βγάλετε.. κάντε εσείς την προσπάθειά σας και αφήστε τους άλλους να σχολιάζουν και να κοιτάνε.. τι θα καταλάβουν; Η συγκεκριμένη γύναίκα τότε είχε μεγαλύτερο πρόβλημα απο εμένα!!!!!!!! :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Χριστινα είπε:
Ο Άκης έχει 100% δίκιο. Μη σας παίρνει από κάτω με τα βλέμματα! Αυτοί που θα σας σχολιάσουν θα σας σχολίαζαν κι ας είχατε όλα σας τα μαλλιά!! Κάτι άλλο θα έβρισκαν να πούν!!
Πρίν καιρό με είχε σχολιάσει μία γυναίκα με πολύ άσχημο τρόπο. Η ίδια είχε πρόβλημα με τα μαλλιά της, φαινόταν αρκετά το κεφάλι της επάνω... Εκείνη τη στιγμή σάστισα!! Λέω τώρα πρέπει να τα πάρω στο κρανίο ή να γελάσω;;;;;
Κάποια μέρα τη ρώτησα τη θεραπεία κάνει και μου απαντάει : Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου!!!!!
Γι ' αυτό σας λέω με τον κόσμο άκρη δεν θα βγάλετε.. κάντε εσείς την προσπάθειά σας και αφήστε τους άλλους να σχολιάζουν και να κοιτάνε.. τι θα καταλάβουν; Η συγκεκριμένη γύναίκα τότε είχε μεγαλύτερο πρόβλημα απο εμένα!!!!!!!! :p

Πριν μερικά χρόνια μου είπε ο κολητός μου ότι αρχίζουν και αραιώνουν τα μαλλιά μου από μπροστά. Εγώ είχα γελάσει και δεν του έδωσα και πολύ σημασία, νόμιζα ότι μου κανε πλάκα, μέχρι που μου το είπαν ακόμα 2 άτομα και μετά άρχισα να το καταλαβαίνω. Αυτό συνέβει γιατί όταν βλέπεις τον ευατό σου καθημερινά δεν διακρίνεις τόσο εύκολα τις αλλαγές, τις οποίες θα τις προσέξει πιο εύκολα αυτός που σε βλέπει μία στο τόσο.
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Εμένα πάλι μου έλεγαν ότι είμαι μια χαρά, ενώ εγώ έβλεπα στον καθρέπτη ένα σημείο να γυαλίζει...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

εμένα μου την έλεγαν 2 χρόνια οι κολλητοί και η τότε κοπέλα μου...
τι να πεις...
μερικά πράγματα δεν τα παίρνεις σοβαρά λόγω εγωισμού :-[ :-[
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

φιλε NomoreLoss relax για ολους εχει ο θεος

ασχημα πραγματα συμβαινουν σε ολους τους ανθρωπους

εδω και ειδικα στην ενοτητα μπλα μπλα ειναι για να συζηταμε διαφορα οποτε οτι θες να πεις ριξτο

η ποιοτητα ενος ανθρωπου δεν μετριετε με τριχες
 

magic810

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παναγιωτης είπε:
φιλε NomoreLoss relax για ολους εχει ο θεος

ασχημα πραγματα συμβαινουν σε ολους τους ανθρωπους

εδω και ειδικα στην ενοτητα μπλα μπλα ειναι για να συζηταμε διαφορα οποτε οτι θες να πεις ριξτο

η ποιοτητα ενος ανθρωπου δεν μετριετε με τριχες

Πλεον μετριεται με eyrw...... 8)
 

NGL

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Χριστινα είπε:
Ο Άκης έχει 100% δίκιο. Μη σας παίρνει από κάτω με τα βλέμματα! Αυτοί που θα σας σχολιάσουν θα σας σχολίαζαν κι ας είχατε όλα σας τα μαλλιά!! Κάτι άλλο θα έβρισκαν να πούν!!
Πρίν καιρό με είχε σχολιάσει μία γυναίκα με πολύ άσχημο τρόπο. Η ίδια είχε πρόβλημα με τα μαλλιά της, φαινόταν αρκετά το κεφάλι της επάνω... Εκείνη τη στιγμή σάστισα!! Λέω τώρα πρέπει να τα πάρω στο κρανίο ή να γελάσω;;;;;
Κάποια μέρα τη ρώτησα τη θεραπεία κάνει και μου απαντάει : Μα εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα μαλλιά μου!!!!!
Γι ' αυτό σας λέω με τον κόσμο άκρη δεν θα βγάλετε.. κάντε εσείς την προσπάθειά σας και αφήστε τους άλλους να σχολιάζουν και να κοιτάνε.. τι θα καταλάβουν; Η συγκεκριμένη γύναίκα τότε είχε μεγαλύτερο πρόβλημα απο εμένα!!!!!!!! :p

Πολλοι ανθρωποι εχουν κομπλεξ κατωτεροτητας και αυτο δεν εχει να κανει με τα μαλλια!
το τραβελι της περιπτωσης του NO MORE LOSS και η γυναικα με το προβλημα της περιπτωσης εδω ειναι χαρακτηριστικα παραδειγματα και οχι μονα!
προσπαθουν να σε κανουν ισαξιο τους και να το πιστεψουν και οι ιδιοι λοιπον!σου πετανε την μ@λ@κια και γιναμε ισα κι ομοια!
εγω για τον εαυτο μου εχω τετοια παραδειγματα ,αλλα σ αυτες τις περιπτωσεις το καλυτερο εκεινη την στιγμη ειναι να το παιρνεις στην πλακα,να δειχνεις οτι δεν σε νοιαζει ,ασχετα αν βραζεις απο μεσα σου,(πλεον ισως και λογω ηλικιας το μονο που λεω απο μεσα μου ειναι ,''με τι ασχολεισαι ρε μακακα κομπλεξικε?'' και τιποτα αλλο)ν΄αυτοσαρκαζεσαι αν το σηκωνει η παρεα και στην πρωτη ευκαιρια να του δειχνεις γιατι ειναι λιγος και κατωτερος απο εσενα!τον τελειωνεις λοιπον μια και καλη και αυτον και τους υπολοιπους επιδοξους κομπλεξικους!

και κατι ακομα...ειναι πολυ μικροτερο θεμα για τις γυναικες να μην εχεις τριχες πολλες στο κεφαλι,απ το να εχεις...τριχες στην τσεπη,το μυαλο,και το βρακι!!! 8)ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ απο πολλες πλευρες! 8) 8) 8) ;) ;) ;)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

magic810 είπε:
Πλεον μετριεται με eyrw...... 8)

δεν ξερω αν πρεπει να γελασω η να κλαψω ρε φιλε

το οτι συμφωνω ειναι το μονο σιγουρο συμβαινει σε πολλες περιπτωσεις δυστυχως
 

Άκης

Administrator
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Σε αυτό που λέει ο NGL έχει δίκιο. Πολλές φορές το έχω παρατηρήσει και εγώ.
Ένα άλλο όπλο μας είναι το "γράψιμο". Αν κάποιος στην παρέα ενώ μιλάτε σας πει για τα μαλλιά σας, γράψτε τον και συνεχίστε να μιλάτε σαν να μην συμβαίνει τπτ. Θα το συνεχίσει για να δείξει, αλλά όσο και να θέλετε να του σπάσετε τα μούτρα, συνεχίστε να τον γράφετε (ξέρετε που, εκεί που έλεγε να τα κόψουμε ο Death Valley :) ) . Δεν μπορείτε να καταλάβετε πόσο ισχυρό είναι, μόνο στην πράξη...

Επίσης αυτό με τα λεφτά, το οποίο δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο...
Να πω κάποια παραδείγματα.
Ήταν ένας γνωστός μου, ο οποίος καθαρίζει κοντά στα 3.000 το μήνα. Μακρύ μαλλι, ρούχο "αρμάνιοι" κλπ πήγε και κόλλησε σε μία, δούλευε σε ένα μαγαζί στην Λάρισα.
Της πήγαινε δώρα, "λελούδια" κλπ. Δεν του έκατσε.
Πήγα στην ίδια μετά από καιρό και εγώ :)
Σε 15' έφυγα με το τηλ της, όπου βγήκαμε μετά από μέρες.
Παρόλο που είμαι και M.U.H.W (Most Ugly Hairloss Warrior :D ).

Μία άλλη πάλι, την γνώρισα στο Ρεινα (για τους Λαρισαίους :) ) και ήταν σε μια παρέα (από χλιδάτους όπως τους λέμε στην παρέα μας) όπου δεν έλεγαν και πολλά, απλώς έπιναν το ποτό τους. Ένας από αυτούς ήταν και ο δικός της.
Να μην τα πολυλογώ, όταν βγήκαμε για καφέ μου είπε ότι η παρέα της είναι "ανώριμοι" ενώ εγώ είμαι αλλιώς... :D

Αυτό πάει να πει ότι δεν είναι όλες euro leechers, υπάρχουν μπόλικες εξαιρέσεις ευτυχώς...
 
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παιδιά για να υπερασπίσω και λίγο τις γυναίκες! Δε λέω αυτά που λέτε ισχύουν και σε μεγάλο βαθμό. Πολλές φορές μου έχει τύχει να ακούω γνωστές μου να γοητεύονται περισσότερο από κάποιον που να έχει λίγο περισσότερα λεφτά, καλό αμάξι, σπίτι κτλ. Αλλά δεν είναι όλες έτσι.
Αλλά και εσείς δεν πάτε πίσω!! Το ένα σας ξενίζει το άλλο σας βρωμάει... Πόσες φορές έχω διαβάσει τον Άκη να αναφέρεται για το βάψιμο των γυναικών!!! Φυσικά και το βάψιμο σε κάνει καλύτερη όπως και το ντύσιμο και το μαλλί ( που οι περισσότερες το έχουν :mad: ).
Δύσκολα θα βρείς κάποια που τελείως άβαφτη θα είναι πολύ όμορφη.
Η ομορφιά των περιοδικών και γενικά του θεάματος είναι τελείως fake. Όπως είχατε βάλει και ένα βιντεάκι εδώ με το πώς είναι οι διάσημες χωρίς make-up.

Όσο για τη συμπεριφορά των άλλων έχω να σας πώ χιλιάδες παραδείγματα και μάλιστα έχω και αρκετά πρόσφατο άλλα δεν θα το αναφέρω γιατί τελικά πιστεύω ότι δεν αξίζει. Καταλαβαίνω ότι νιώθετε άσχημα αλλά φανταστείτε πώς μπορεί να νιώθει μία κοπέλα γί' αυτό!!! Έχω περάσει από πολλά στάδια γιατί είναι πολύ δύσκολο να αποδεχτείς πρώτα αυτό που σου συμβαίνει και μετά να αντιμετωπίσεις την συμπεριφορά του κόσμου.
Το μαλλί δεν είναι σαν τα κιλά που το ράβεις και αδυνατίζεις. Κι εγώ έχω καταλήξει σε αυτό που λέει ο NGL. Αν κάποιος δεν έχει άλλο τρόπο να σε μειώσει σε "χτυπάει" εκεί που πονάς!

Πιστεύω ότι ξέρετε πολύ καλά το πόσο μεγάλος είναι ο ανταγωνισμός μεταξύ των γυναικών! Προσωπικά μου έχει τύχει να με θέλει κάποιος που τον ήθελε άλλη με πολύ μαλλί!!!
Εκεί να δείτε καζούρα που έφαγα από αυτήν :p!!!
Αλλά εδώ υπάρχει πιστεύω κατανόηση μπορούμε να τα γράφουμε για να ξεσπάμε και λίγο!

Ένα άλλο που μου είχε κάνει εντύπωση. Σε ένα δερματολόγο που είχα πάει, εκεί που κάθεσαι και περιμένεις ήταν κάποιος νέος σε ηλικία που έλεγε την ιστορία του σε έναν γνωστό του γαι το πώς έχασε τα μαλλιά του. Ο συγκεκριμένος επίσης με κορόϊδεψε όταν κατάλαβε το πρόβλημα με το μαλλί μου!! Αυτό το βρίσκω.... Τί να πώ!
Γι' αυτό αν σας τύχει να δείτε μία κοπέλα μην της φερθείτε τόσο σκληρά. Αν εσείς νιώθετε άσχημα φανταστείτε πώς νιώθουμε εμείς.
 

NGL

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Άκης είπε:
Επίσης αυτό με τα λεφτά, το οποίο δεν με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο...
Να πω κάποια παραδείγματα.
Ήταν ένας γνωστός μου, ο οποίος καθαρίζει κοντά στα 3.000 το μήνα. Μακρύ μαλλι, ρούχο "αρμάνιοι" κλπ πήγε και κόλλησε σε μία, δούλευε σε ένα μαγαζί στην Λάρισα.
Της πήγαινε δώρα, "λελούδια" κλπ. Δεν του έκατσε.
Πήγα στην ίδια μετά από καιρό και εγώ :)
Σε 15' έφυγα με το τηλ της, όπου βγήκαμε μετά από μέρες.
Παρόλο που είμαι και M.U.H.W (Most Ugly Hairloss Warrior :D ).

Μία άλλη πάλι, την γνώρισα στο Ρεινα (για τους Λαρισαίους :) ) και ήταν σε μια παρέα (από χλιδάτους όπως τους λέμε στην παρέα μας) όπου δεν έλεγαν και πολλά, απλώς έπιναν το ποτό τους. Ένας από αυτούς ήταν και ο δικός της.
Να μην τα πολυλογώ, όταν βγήκαμε για καφέ μου είπε ότι η παρέα της είναι "ανώριμοι" ενώ εγώ είμαι αλλιώς... :D

Αυτό πάει να πει ότι δεν είναι όλες euro leechers, υπάρχουν μπόλικες εξαιρέσεις ευτυχώς...

Σιγουρα Ακη υπαρχουν αρκετες τετοιες περιπτωσεις και αυτο ειναι το ευχαριστο.
βασικα πιστευω ο συνδυασμος μυαλου,προσωπικοτητας,χρηματος και καλου sex ειναι αυτο που τραβαει τις γυναικες!
αν τυχαινει καποιος να ειναι και μαλλιας,με γαλανα ματια και 2 μετρα τοτε τον ξερουν ολοι απ την τηλεοραση! ;) ;) ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Χριστινα είπε:
Η ομορφιά των περιοδικών και γενικά του θεάματος είναι τελείως fake. Όπως είχατε βάλει και ένα βιντεάκι εδώ με το πώς είναι οι διάσημες χωρίς make-up.

Με βρισκεις συμφωνο σ αυτο Χριστινα!βασικα η κοινωνια ειναι fake και κατ επεκταση και το συστημα lifestyle !
Αν δεν υπηρχαν οι ''δεκτες'' που τα τρωνε ολα αμασητα δεν θα υπηρχε κανενα Lifestyle! ::) ::) ::)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

αρε παιδες το θεμα εχει τοσες οπτικες πλευρες που δεν μου φτανουν σελιδες και σελιδες για να αναλυσω το σκεπτικο μου

ομως οτνα μαζευτουμε με το καλο ολοι μας κανενα βραδυ θα περασει και αυτο το θεμα μαζι με τα τοσα αλλα που θα εχουμε να πουμε

το μονο που θα πω ειναι οτι οτι και να ειναι ο αλλος φαλακρος η μη αξιζει σεβασμο
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Εξαρταται στην κοπελα πιστευω. Αλλα η αληθεια ειναι οτι τα φραγκα κ τα εφε περναν στις μερες μας περισσοτερο απο ποτε. :-\
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

το θεμα ειναι τι μπορεις να προσφερεις

βλεπεις οι γυναικες εχουν πολλες επιλογες

οσο ωραιο παιδι και να ειναι καποιος υπαρχουν και καλυτεροι απο τον οποιονδηποτε

οποτε μια γυναικα μπορει ευκολα να σκεφτει

οκ καλως ο ταδε ομορφος ευγενικος και λοιπα

ομως και ο αλλος και αυτος καλως ειναι μιλαει και αυτος ομορφα και λοιπα

ααααα και ο αλλος τις προαλες που γνωρισα δεν ηταν και ασχημος

και και και και πολλοι αλλοι αρκει μια εξοδο να κανει μια γυναικα λιγο να περιποιηθει και θα μαζευτουν τριγυρο οι κυνηγοι (ανδρες)

οποτε οταν εχει τοσες επιλογες διαλεγε αυτον που μπορει να της προσφερει τα περισσοτερα αυτος που θα τις βγαζει τα γουστα και λοιπα , , , , ομορφα παιδια υπαρχουν πολλα , , , οποτε απο μια σειρα ωραιων παιδιων η επιλογη μετα παει σε αλλη κριτηρια ,,,, ξερεις χρημα , , , δουλεια , , , κοινωνικη καταξιωση , , ,και πολλα αλλα
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Οπως ειπες κ εσυ το θεμα εχει παρα πολλες πτυχες-χωραει τεραστια αναλυση.
Σιγουρα ολα αυτα που αναφερεις μετρανε.
Αλλα καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστος-αυτο που θελω να πω ειναι οτι δεν θα πρεπει να τα εχουμε ολα αυτα σαν κανονα οταν θελουμε να προσεγγυσουμε μια κοπελα. Το παν ειναι να εχουμε αυτοπεποιθηση.
Το να σκεφτεσαι οτι μια ομορφη κοπελα σιγουρα θα εχει καλυτερες επιλογες απο εμενα, μπορει να ειναι κ λαθος. Παντα θα υπαρχει το υποκειμενικο στοιχειο σ'αυτα. Μπορει να κολλησει καποια και με εναν θεωρητικα λιγοτερο ομορφο-με λιγοτερα χρηματα κλπ. Δεν ειναι μαθηματικα 1+1=3 :p
Αλλα σιγουρα ο κανονας ειναι αυτος που ανεφερες. ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

αλλα ειναι αναλογα αλλα οχι

συμφωνο πως δεν ειναι ολα μαθηματικα αλλα ειναι και αλλα που ειναι

βγαζεις ακρη με γυναικες και η επιστημη τα σηκωσε τα χερια ψιλα !! ;D ;D ;D ;D ;D
 

Pierre

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Η ομορφιά ενός ανθρώπου βρίσκεται στις ατέλειες, τα σημάδια, τις ιδιαιτερότητες...

Προσωπικά, αυτά είναι που με κάνουν να ερωτεύομαι μια γυναίκα, να κολλάω μαζί της...

Αντίστοιχα νομίζω ισχύει και για τις γυναίκες...

Το τέλειο, απλά ΔΕΝ υπάρχει...(προσωπική και μόνο άποψη...)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

το τελειο ειναι κατι υποκειμενικο

αλλο θεωρω εγω τελειο αλλα θεωρεις εσυ αλλο θεωρει ο γειτονας και λοιπα

ανθρωπο να βρεις πρωτα και ολα τα αλλα ερχονται

ο ερωτας απο αυτα που βλεπω πιστευω πως τον σκοτωνει η καθημερινοτητα

αυτα που μενουν ειναι η αλληλοκατανοηση αλληλοσεβασμος αλληλοεκτιμηση

οτι βασιζετε εκει εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει

και σε μια κοινωνια οπου τα διαζυγια ειναι περισσοτερα απο τους γαμους
ειναι δυσκολο να το αποφασισει καποιος

ο ενθουσιασμος και ο ερωτας ειναι αρνητικοι παραγοντες σε μια προθεση γαμου

η λογικη κερδιζει κατα κρατος τον ερωτα σε ολα τα σημεια
 

Pierre

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Παναγιωτης είπε:
ο ερωτας απο αυτα που βλεπω πιστευω πως τον σκοτωνει η καθημερινοτητα

αυτα που μενουν ειναι η αλληλοκατανοηση αλληλοσεβασμος αλληλοεκτιμηση

οτι βασιζετε εκει εχει περισσοτερες πιθανοτητες να πετυχει

και σε μια κοινωνια οπου τα διαζυγια ειναι περισσοτερα απο τους γαμους
ειναι δυσκολο να το αποφασισει καποιος

ο ενθουσιασμος και ο ερωτας ειναι αρνητικοι παραγοντες σε μια προθεση γαμου

η λογικη κερδιζει κατα κρατος τον ερωτα σε ολα τα σημεια

Συμφωνώ...η καθημερινότητα φθείρουν δυστυχώς μια σχέση...
Προσωπικά, όλες μου οι σχέσεις που ξεκίνησαν τίγκα στην καψούρα και την τρέλα, τελείωσαν άδοξα και σύντομα, σε σχέση με άλλες που ξεκίνησαν ηπία και εξελίχθηκαν σταδιακά...

Τεσπα...είναι λίγο άτοπο να βάζεις κανόνες και νόρμες σε αυτά τα πράγματα...αλλά σαν γενική προσωπική παρατήρηση μπορώ να το επισημάνω...
 
Μπλουζα