Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

dk

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

NGL είπε:
να προσθεσω και το καπελακι σαν προεκταση του κεφαλιου σου στην φαση β'...
Το μονο που δεν εκανα ΠΟΤΕ. Θεωρουσα οτι ειναι πολυ καλυτερος να σε δουν μια κι εξω παρα την στιγμη που θα βγαλεις το καπελο. Ισως γιατι οταν βγαζεις το καπελο ασυναισθητα ο αλλος επικεντρωνεται στην κινηση και τοτε...σοκ.Οποτε καλυτερα να σε δει απο την αρχη.

Προσωπικα ειμαι στην φαση 2 στα τελειωματα ομως προς 3. Θες ο γαμος?Θες οτι μεγαλωσα και δεν μετρανε μονο οι εξοδοι και οι γκομενες? Πλεον δεν με πιανει καταθλιψη οποτε μου την λεει καποιος και γενικα εχω παρατηρησει οτι εκει που το σκεφτομουν 24/7 το θεμα, εχω αρχισει να απορροφουμαι και απο αλλα πραγματα. Βεβαια οταν ειμαι μονος μου το σκεφτομαι συνεχεια αλλα οχι στο σημειο οπως παλια(πχ να επηρεαζει την αποδοση μου στη δουλεια επειδη ειχα κολλησει με αυτο)

Το μονο σημειο που μενει να ξεπερασω πιστευω για να νιωθω ηρεμος με τον εαυτο μου ειναι

α. Οι παλιοι γνωστοι που σε βλεπουν μετα απο καιρο(μιλαμε 6 χρονια και πανω γιατι τα τελευταια 5 χρονια ηταν εμφανες που παω αρα δεν παθαινει σοκ κανενας). Θα περασει ομως γιατι καποια στιγμη οσοι ειναι να με δουν θα με δουν, θα το πουν 1-2 και τελος. Μην σας πω οτι εκει που καποτε παθαινα καταθλιψη πλεον ΕΠΙΔΙΩΚΩ να βλεπω παλιους γνωστους σε φαση "Αντε λιγοι μεινατε, πειτε οτι ειναι να πειτε να τελειωνουμε με αυτο"

β. Στις παλιες φωτογραφιες. Γιατι ρε γαμωτο ειχα και πολυ μαλλουρα μεχρι τα 20... :( :(Εκει ναι, ξενερωνω γιατι ειναι λογικο ολοι να το σχολιαζουν και δεν ειναι κατι που παιρναει γιατι η φωτογραφια δειχνει ΠΑΝΤΑ αυτο που τραβηχτηκε εκεινη την στιγμη.

Να κλεισω παραθετοντας καποιες "εγωιστικες" σκεψεις

α. Ειναι κακο που ξενερωνω με τον πατερα μου που μου το κληρονομησε? Ρε γαμωτο, ο ανθρωπος δεν φταιει σε τιποτα, ειναι καλος πατερας, και πληγωνεται και ο ιδιος γιατι νομιζω το καταλαβαινει. Κανω παντως φιλοτιμες προσπαθειες τον τελευταιο καιρο να ισορροπησω. Δεν μου φταιει σε κατι, παντα διπλα μου ηταν και προσπαθω να μην "¨ντρεπομαι" πλεον να κυκλοφορω μαζι του ούτε να κατεβαζω τα ματια οταν μου λενε οτι "μοιαζεις στον πατερα σου"(γιατι μοιαζουμε και στην φατσα. Δυστυχως ή ευτυχως μονο στην φατσα και την καραφλα, πηρα σωμα απο την μαμα. Θα μου πεις ο πατερας μου ειναι 25π πιο κοντος και 10κιλα πιο βαρυς οποτε θα μπορουσε να ειναι και χειροτερα :D :D)

β. Ειναι κακο που θελω να κανω κοριτσια για να μην εχουν το προβλημα μου? Και ειναι πολυ κακο και εγωιστικο εκ μερους μου που ενα μερος της επιθυμιας μου να κανω παιδια ειναι γιατι το νιωθω μεσα μου οτι με ενα παιδι ολη μου η προσοχη θα ειναι εκει και μετα δεν πα να με λενε ολοι καραφλα, θα εχει αποκτησει αλλο νοημα η ζωη μου?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

dk είπε:
[quote author=NGL link=topic=257.msg29342#msg29342 date=1268816169]

να προσθεσω και το καπελακι σαν προεκταση του κεφαλιου σου στην φαση β'...
Το μονο που δεν εκανα ΠΟΤΕ. Θεωρουσα οτι ειναι πολυ καλυτερος να σε δουν μια κι εξω παρα την στιγμη που θα βγαλεις το καπελο. Ισως γιατι οταν βγαζεις το καπελο ασυναισθητα ο αλλος επικεντρωνεται στην κινηση και τοτε...σοκ.Οποτε καλυτερα να σε δει απο την αρχη.

Προσωπικα ειμαι στην φαση 2 στα τελειωματα ομως προς 3. Θες ο γαμος?Θες οτι μεγαλωσα και δεν μετρανε μονο οι εξοδοι και οι γκομενες? Πλεον δεν με πιανει καταθλιψη οποτε μου την λεει καποιος και γενικα εχω παρατηρησει οτι εκει που το σκεφτομουν 24/7 το θεμα, εχω αρχισει να απορροφουμαι και απο αλλα πραγματα. Βεβαια οταν ειμαι μονος μου το σκεφτομαι συνεχεια αλλα οχι στο σημειο οπως παλια(πχ να επηρεαζει την αποδοση μου στη δουλεια επειδη ειχα κολλησει με αυτο)

Το μονο σημειο που μενει να ξεπερασω πιστευω για να νιωθω ηρεμος με τον εαυτο μου ειναι

α. Οι παλιοι γνωστοι που σε βλεπουν μετα απο καιρο(μιλαμε 6 χρονια και πανω γιατι τα τελευταια 5 χρονια ηταν εμφανες που παω αρα δεν παθαινει σοκ κανενας). Θα περασει ομως γιατι καποια στιγμη οσοι ειναι να με δουν θα με δουν, θα το πουν 1-2 και τελος. Μην σας πω οτι εκει που καποτε παθαινα καταθλιψη πλεον ΕΠΙΔΙΩΚΩ να βλεπω παλιους γνωστους σε φαση "Αντε λιγοι μεινατε, πειτε οτι ειναι να πειτε να τελειωνουμε με αυτο"

β. Στις παλιες φωτογραφιες. Γιατι ρε γαμωτο ειχα και πολυ μαλλουρα μεχρι τα 20... :( :(Εκει ναι, ξενερωνω γιατι ειναι λογικο ολοι να το σχολιαζουν και δεν ειναι κατι που παιρναει γιατι η φωτογραφια δειχνει ΠΑΝΤΑ αυτο που τραβηχτηκε εκεινη την στιγμη.

Να κλεισω παραθετοντας καποιες "εγωιστικες" σκεψεις

α. Ειναι κακο που ξενερωνω με τον πατερα μου που μου το κληρονομησε? Ρε γαμωτο, ο ανθρωπος δεν φταιει σε τιποτα, ειναι καλος πατερας, και πληγωνεται και ο ιδιος γιατι νομιζω το καταλαβαινει. Κανω παντως φιλοτιμες προσπαθειες τον τελευταιο καιρο να ισορροπησω. Δεν μου φταιει σε κατι, παντα διπλα μου ηταν και προσπαθω να μην "¨ντρεπομαι" πλεον να κυκλοφορω μαζι του ούτε να κατεβαζω τα ματια οταν μου λενε οτι "μοιαζεις στον πατερα σου"(γιατι μοιαζουμε και στην φατσα. Δυστυχως ή ευτυχως μονο στην φατσα και την καραφλα, πηρα σωμα απο την μαμα. Θα μου πεις ο πατερας μου ειναι 25π πιο κοντος και 10κιλα πιο βαρυς οποτε θα μπορουσε να ειναι και χειροτερα :D :D)

β. Ειναι κακο που θελω να κανω κοριτσια για να μην εχουν το προβλημα μου? Και ειναι πολυ κακο και εγωιστικο εκ μερους μου που ενα μερος της επιθυμιας μου να κανω παιδια ειναι γιατι το νιωθω μεσα μου οτι με ενα παιδι ολη μου η προσοχη θα ειναι εκει και μετα δεν πα να με λενε ολοι καραφλα, θα εχει αποκτησει αλλο νοημα η ζωη μου?
[/quote]

πραγματικα πολυ καλες οι σκεψεις σου.....μου εχει περασει και εμενα απο το μυαλο πως αν ειναι να κανω αγορι και να εχει το προβλημα μου καλυτερα να κανω 2-3 κοριτσια......οσο για το αλλο λογικο ειναι να θες να αναζητησεις κατι που να σε αναγεννησει και να σου δωσει αλλη σημασια στη ζωη.......
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

dk είπε:
Προσωπικα ειμαι στην φαση 2 στα τελειωματα ομως προς 3. Θες ο γαμος?Θες οτι μεγαλωσα και δεν μετρανε μονο οι εξοδοι και οι γκομενες? Πλεον δεν με πιανει καταθλιψη οποτε μου την λεει καποιος και γενικα εχω παρατηρησει οτι εκει που το σκεφτομουν 24/7 το θεμα, εχω αρχισει να απορροφουμαι και απο αλλα πραγματα. Βεβαια οταν ειμαι μονος μου το σκεφτομαι συνεχεια αλλα οχι στο σημειο οπως παλια(πχ να επηρεαζει την αποδοση μου στη δουλεια επειδη ειχα κολλησει με αυτο)

Χαχαχαχα, κάποιον μου θυμίζει.
Είναι ο εαυτός μου πριν κάποια χρόνια. Τώρα που τα βλέπω αλλιώς τα πράγματα δεν λυπάμαι τα μαλλιά που έχασα, αλλά για τα χρόνια στενοχώριας εξαιτίας του προβλήματος.
 
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Χμμ hopefull αν δεν ήξερα ότι είσαι άντρας θα νόμιζα ότι αυτό το κείμενο είναι γραμμένο από γυναίκα που αντιμετωπίζει πρόβλημα τριχόπτωσης και μου κάνει επίσης πολύ μεγάλη εντύπωση που γράφετε και άλλοι ότι έχετε νιώσει έτσι. Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση, γιατί έχω γνωστούς μου άντρες που έχουν τριχόπτωση και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο , εκτός αν σχεδόν όλοι οι άντρες το βιώνετε έτσι και το κρύβετε καλά. Άντρας στο συγγενικό μου περιβάλλον επίσης που βιώνει την τριχόπτωση ναι μεν κατά καιρούς κάνει θεραπείες γιατί τον ενδιαφέρει η εμφάνιση του αλλά ποτέ δεν είχε νιώσει έτσι, και πάντα η ζωή του κυλάει κανονικά.

Ναι έχετε δίκιο ότι θα ήθελα λίγη περισσότερη ευαισθησία αλλά όχι για εμένα, έχω ζήσει πολύ άσχημες συμπεριφορές λόγω της απώλειας των μαλλιών μου και για τον εαυτό μου είμαι πάρα πολύ σκληρή, δε θα στεναχωρηθώ με ΟΤΙ κι αν γράψετε εδώ, το πολύ πολύ που μπορεί να μου συμβεί είναι να νευριάσω λίγο, αλλά σκέφτομαι τα κορίτσια που είναι 24 χρονών και διαβάζουν το φόρουμ και ίσως είναι καινούριες στο θέμα τριχόπτωση και από ότι καταλαβαίνω πολλοί έχετε νιώσει αυτά τα άσχημα συναισθήματα που έχει ένας άνθρωπος όταν έχει μεγάλη απώλεια μαλλιών ( γιατί νομίζω ότι αυτά τα νιώθει κάποιος/α μόνο τότε ). Εσείς πολλές φορές έχετε γράψει πάλι καλά που βρήκα αυτό το forum και μπορώ επιτέλους να μιλήσω άνετα για το πρόβλημα μου, και η κάθε κοπέλα (από τη στιγμή που ο χώρος είναι κοινός) δεν είναι πιο όμορφο να μη ντρέπεται να γράψει λίγο πιο ανοιχτά εδώ; Αφού είναι κατανοητό ότι τη κοπέλα θα την κοιτάξουν κάπως αν το συζητήσει εκεί έξω..όχι πάντα αλλά κανείς δε ξέρει τι βιώματα έχει κάποιος.

Με αυτό μερικές φορές που εκνευρίζομαι είναι πως έχουμε γίνει έρμαιο τις εικόνας. Το να προσπαθεί ο καθένας/καθεμια και να μη το βάζει κάτω ναι, αλλά όχι η ζωή μας όλη να είναι οι τρίχες. Την απόλυτη συντριβή που έχετε γράψει φυσικά και την έχω ζήσει και σε κάποιες φάσεις με πάρα πολύ άσχημο τρόπο, αλλά όταν σκεφτόμουνα λίγο πιο λογικά, αναρωτιόμουνα αν μου είχε συμβεί κάτι άλλο πολύ σοβαρότερο από θέμα υγείας το τι θα έκανα! Αν κάποιος είναι τόσο αδύναμος/-η καθαρά για την εικόνα του, ένα σοβαρό πρόβλημα υγείας πως θα το αντιμετωπίσει; Αυτό δε το λέω με το σκεπτικό παρηγοριά στον άρρωστο αλλά σκεφτείτε το λίγο όσοι δε νιώθετε καλά για το μαλλί σας. Συμφωνώ με πάρα πολλά από αυτά που έχετε γράψει.
 

dk

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Βασικα για να σας βοηθησω...
Αν το 51% ηταν καραφλοι ολοι θα ξυριζαν το κεφαλι τους.
Αν το 51% ηταν χοντροι θα κατεβαζαμε τις παστες 2-2
Ολα γινονται γιατι βλεπεις τριγυρω σου και εισαι μειοψηφια. Γιαυτο οσο περνανε τα χρονια το ξεπερνας σχετικα
Στα 27 μου αισθανομουν να αυτοκτονησω
Πλεον στα 31 μου νιωθω καπως καλυτερα
Θελω να ελπιζω οτι εκτος αν το λυσω το θεμα, στα 45 μου θα με επηρεαζει τοσο οσο και να καθυστερησω μια δοση για το αμαξι μου

Το προβλημα των γυναικων ειναι εκει. Εμεις τουλαχιστον σαν last mesure εχουμε την ξουρα ή στο φιναλε, οταν γινεις 45 δεν θασαι ενας στους 1/10 αλλα 1/3
Δυστυχως για τις γυναικες...
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

εγω θα ξαναπω οτι ο hopefull τα ειπε ολα......επισης αυτο με τασεις ''αυτοκτονιας''ειναι γαμησε τα....ωρες ωρες σε πιανει μια μαλακια και θελεις να εξαφανιστεις απο προσωπου γης.....ειναι το χειροτερο συναισθημα που εχω νιωσει στη ζωη μου...
 
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Λίγο άσχετο με τη τροπή που έχει πάρει το θέμα αλλά dk για αυτό που έγραψες στο άλλο σου post κατά τη δική μου άποψη αυτό πρέπει να το ξεπεράσεις γιατί δεν έχει νόημα να νιώθεις έτσι και το μόνο που κάνεις είναι να χαλιέσαι. Καμία γυναίκα εδώ δε μπορεί να ξέρει τι μπορεί να σκέφτονται οι γυναίκες που μιλάς. Πολλές φορές μία γυναίκα με κάποια άλλη μπορεί να είναι η μέρα με τη νύχτα, στο πως σκέφτεται και πως λειτουργεί. Γενικά θα σου πώ ότι αυτό μάλλον το σκέφτεσαι μόνο εσύ και όχι οι κοπέλες που συζητάς..τώρα αν έχεις πέσει σε περίπτωση που είναι τρελό ψώνιο δε ξέρω.. Αλλά και πάλι νομίζω ότι εσύ το έχεις στο μυαλό σου , εκτός αν έχει πέσει κάτι στην αντίληψή σου.
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Χριστίνα είπε:
Μου κάνει πολύ μεγάλη εντύπωση, γιατί έχω γνωστούς μου άντρες που έχουν τριχόπτωση και δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο , εκτός αν σχεδόν όλοι οι άντρες το βιώνετε έτσι και το κρύβετε καλά. Άντρας στο συγγενικό μου περιβάλλον επίσης που βιώνει την τριχόπτωση ναι μεν κατά καιρούς κάνει θεραπείες γιατί τον ενδιαφέρει η εμφάνιση του αλλά ποτέ δεν είχε νιώσει έτσι, και πάντα η ζωή του κυλάει κανονικά.

Χριστίνα δεν ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία των αντρών αλλά αν γνώριζες εμένα παλιά που με απασχολούσε το πρόβλημα πιο πολύ, θα έλεγες τι ωραίος τύπος όλο χαβαλέ και αναισθησία σα μην τον απασχολεί τίποτα και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.
Και επειδή μόνο ο χαβαλές μας έμεινε θα σας πω και ένα σύντομο ανέκδοτο

Τι είπε το 0 όταν συνάντησε το 6
.
.
.
.
.
.
Ρε συ 6, σου πετάει μια τρίχα
 

xk

Active Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

jk είπε:
Και θάρρος δεν μετράνε μόνο τα μαλλιά. Είμαστε καλοί σε κάτι άλλο. Ας το τονίσουμε.

φαση 1---> 18-22 χρονων φαση 2---->23-25 χρονων....τωρα 26 και ειμαι στην κατα hopefull ευαγγελιον φαση 3 χωρις να σημαινει όμως ότι το χω ξεπερασει τελειως απο την άποψη ότι η φαση 2 αφηνει ''σημαδια'' μεσα σου θες δε θες

απλά να πω ότι ενας τροπος να αρχισουμε να νιωθουμε ειναι αυτο που λεει ο jk δηλαδη να τονίζουμε διακριτικά τα καλά μας στοιχεια...ειτε αυτα ειναι εξωτερικα χαρισματα ειτε εσωτερικα,να τα ριχνουμε όλα στο τραπέζι.



να πω κι εγω ενα αυθορμητο μπραβο για την καλοσυνη και την ωριμότητα πολλών αντρων κ γυναικων εδω μέσα...
 

Teri

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Κύριοι,ειστε τα μοναδικά άτομα,που αγγίζετε στο 100% την ψυχολογία μου. Δάβασα όλα όσα έχουν ειπωθεί , και θεωρώ ότι όλοι μας, απο την Χριστίνα και τις άλλες κοπέλες μέχρι τον hopefull (εξαιρετικό το Post του) έχουν απο ένα δίκιο. Ακόμα και ο κολλητός μου, 20 χρόνια μαζί, παρέα στην γειτονιά έχουμε ζήσει τόσα και τόσα, δεν θα μπορέσει να με καταλάβει τόσο όσο εσείς, γιατί απλά δεν το αντιμετωπίζει. Είμαι ευάισθητο σαν άτομο, και γενικά είμαι άνθρωπος της ψυχολογίας. Υπάρχουν στιγμές που δεν βγαίνω κάποιο Σάββατο βράδυ έξω, η τουλάχιστον βγαίνω με πεσμένο ηθικό, επειδή βρίσκομαι σε φάση εντονότερης αραίωσης. Υπάρχουν στιγμές που στο γυμναστήριο η σε άλλα μέρη νιώθω άσχημα όταν κάθομαι κάτω απο περισσότερο φωτεινά σημεία γιατί φοβάμαι μην φαίνεται. Υπάρχουν στιγμές όταν ασυναίσθητα με κοιτάνε ψηλά στο κεφάλι, μου έχει συμβεί και με κοπέλες και είναι χειρότερο.

Το έχω ξαναπεί, και θα το ξαναπώ και τώρα, αν δεν υπήρχε αυτό το forum και κατ'επέκταση εσείς να το συζητάμε και να βρίσκουμε λύσεις, θα είχα πάθει κατάθλιψη. Είναι το μόνο σίγουρο.Επηρεάζομαι πολύ εύκολα ψυχολογικά και νομίζω ότι δεν μπορεί και δεν έχει δικαίωμα να με κατηγορήσει κανένας γι'αυτό..
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Λευτέρης είπε:
Κύριοι,ειστε τα μοναδικά άτομα,που αγγίζετε στο 100% την ψυχολογία μου. Δάβασα όλα όσα έχουν ειπωθεί , και θεωρώ ότι όλοι μας, απο την Χριστίνα και τις άλλες κοπέλες μέχρι τον hopefull (εξαιρετικό το Post του) έχουν απο ένα δίκιο. Ακόμα και ο κολλητός μου, 20 χρόνια μαζί, παρέα στην γειτονιά έχουμε ζήσει τόσα και τόσα, δεν θα μπορέσει να με καταλάβει τόσο όσο εσείς, γιατί απλά δεν το αντιμετωπίζει. Είμαι ευάισθητο σαν άτομο, και γενικά είμαι άνθρωπος της ψυχολογίας. Υπάρχουν στιγμές που δεν βγαίνω κάποιο Σάββατο βράδυ έξω, η τουλάχιστον βγαίνω με πεσμένο ηθικό, επειδή βρίσκομαι σε φάση εντονότερης αραίωσης. Υπάρχουν στιγμές που στο γυμναστήριο η σε άλλα μέρη νιώθω άσχημα όταν κάθομαι κάτω απο περισσότερο φωτεινά σημεία γιατί φοβάμαι μην φαίνεται. Υπάρχουν στιγμές όταν ασυναίσθητα με κοιτάνε ψηλά στο κεφάλι, μου έχει συμβεί και με κοπέλες και είναι χειρότερο.

Το έχω ξαναπεί, και θα το ξαναπώ και τώρα, αν δεν υπήρχε αυτό το forum και κατ'επέκταση εσείς να το συζητάμε και να βρίσκουμε λύσεις, θα είχα πάθει κατάθλιψη. Είναι το μόνο σίγουρο.Επηρεάζομαι πολύ εύκολα ψυχολογικά και νομίζω ότι δεν μπορεί και δεν έχει δικαίωμα να με κατηγορήσει κανένας γι'αυτό..

ακριβως....και εγω επηρεαομαι πολυ ψυχολογικα και πολλες φορες δεν εβγαινα κιολας....αναρωτιομουν αν ειναι υπερβολικη ολη αυτη η αντιδραση αλλα μαλλον δεν ηταν....βλεπω οτι ολοι εχουμε καποια κοινα βιωματα.....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

δε νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην επηρεαζεται ψυχολογικα απ την τριχοπτωση.....
οσο ωραιος και να εισαι.....οσα λεφτα κι αν εχεις.....οσες γκομενες....ακομα κι ο Ωνασης να εισαι ρε παιδι μου....και να εχεις οτι θελεις.....αν αρχισεις να καραφλιαζεις....θα την φας την ηττα σου...δεν παιζει.....
 

magic810

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Διαβαζω απο πολλα παιδια ....με τι θαρρος να μιλησω σε γυναικα.....?

Παιδες σιγουρα εχετε παρεξηγησει τους εαυτους σας αλλα και τις γυναικες.......
Σιγουρα το μαλλι παιζει το δικο του ρολο κυριως στη ψυχολογια μας.....αλλα πιστεψτε με οταν εισαι ενας hopefull :p ονομα και πραγμα ας πουμε που τα χει βρει με τον εαυτο του (ετσι δειχνει τουλαχιστον) δεν νομιζω οτι ειναι ικανο το μαλλι να σε κανει να αισθανθεις ασχημα απεναντι σε μια γυναικα που θελεις....
Αρκει να την θελεις και να νιωσεις ανετα μαζι της....πιστεψτε με η χημεια που μπορει να αναπτυχθει αναμεσα σε δυο ανθρωπους δεν εχει απαραιτητο συστατικο το μαλλι..... :)
 

Pierre

Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Hello σε όλους...
Θα ήθελα με τη σειρά μου και με αφορμή την όμορφη αυτή συζήτηση να καταθέσω και εγώ την άποψη μου...
Δεν υπάρχει πιο εγκεφαλικό πλάσμα απο την γυναίκα...Εάν υπάρχει χημεία στην επικοινωνία, στο κρεβάτι, στο κοίταγμα, στο φιλί κ.ο.κ το μαλλί κατα την ταπεινή μου άποψη δεν παίζει κανένα ρόλο...
Γτ πολύ απλά, μια ερωτευμένη :worshipper, ικανοποιημένη 8) και ευτυχισμένη :angel:γυνάικα, θα δει τον άντρα της ώς το πιο γοητευτικό άντρα του κόσμου...ακόμα και αν δεν έχει μείνει τρίχα για τριχα στο κεφάλι του. ::)
Συμπέρασμα: Η πιο φτηνή, σίγουρη και έξυπνη λύση στο πρόβλημα της τριχόπτωσης, είναι ο έρωτας...
 

aprilianos

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Οσο ποιο μικρος εισαι τοσο ποιο δυσκολο ειναι, το σιγουρο ειναι οτι δεν πρεπει να μας διακρινει μια απελπισια, εξάλλου εγω λογω δουλειας εχω δει 10000000 ατομα, μεσα σε αυτα ζευγάρια, ε συχνό φαινόμενο φαλακρός με ωραία γυναίκα και δεν ηταν λεφταδες, "με θέση", κλπ...
Οσο αφορά τις σχέσεις, η αραίωση δεν ειναι και καταστροφή, παιζει ρολο η εμφανιση αλλα οχι οσο νομιζουμε μερικοι, εξαλλου εαν οι καραφλοί ηταν καταδικασμένοι δεν θα υπήρχαν αφου λογω επιλογης θα εξαφανιζονταν. :D Δεν κοιτανε ολες το μαλλι.
Ειναι δυσκολο οταν αρχίσει να χάνεις μαλλιά αλλα σκεψεις του τυπου "η ζωη τελειωσε" "καταστραφηκα" "δεν ξαναβγαινω εξω" ειναι το λιγοτερο ανοητες αφου δεν σκεφτονται ολοι/ολες το ιδιο.
Αν και ποιο δυσκολη περιπτωση το ιδιο ειναι και με την γυναικεια τριχ. πχ εγω προσωπικα θα εκανα σχεση με γυναικα με αραιωση, αλλος ισως οχι. Ο ενας μπορει να ηταν ενας μετριος σε εμφανιση και να μην ηθελε, και τον αλλο να τον κυνηγαγανε οι γυναίκες παντός ηλικιας (και λιγα λεω) και να εκανε.
 

M.M

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Μη στεναχωριεστε/αγχωνεστε τοσο για εμας (τις γυναικες),υπαρχουν αρκετες,που ψαχνουν για αλλες ποιοτητες σε εναν αντρα. Να φροντισετε λοιπον εκτος απο ενα αρμονικο σωμα, να καλλιεργησετε τον εσωτερικο σας κοσμο, για να αγαπηθειτε ως ολοτητες, κατ' επεκταση διαχρονικα. Οσοι εχουν μονον την "ομορφια" σα στοχο (καλο ειναι βεβαια να υπαρχει, αλλα οχι ως προαπαιτουμενο), την ιδια επιφανεια θα συναντησουν. Ασε που η ομορφια ειναι υποκειμενικη και συν τω χρονω παρερχεται. Στην τελικη, ουτε ολοι οσοι εχουν μαλλια ειναι ομορφοι, ενω αντιθετα υπαρχουν πολλοι χωρις μαλλια γοητευτικοτατοι. Εμεις σας αγαπαμε, οπως κι αν ειστε, αρκει να ειστε "καλοι καγαθοι" με τον αρχαιοελληνικο ορισμο και να μας σεβεστε και εκτιματε, οπως π.χ. ο Pierre (που φαινεται να γνωριζει τη γυναικεια φυση και τον..ευχαριστουμε γι' αυτο!!!). Φροντισετε λοιπον ολα τα υπολοιπα και θα σας ερθει οτι σας αξιζει, ειτε ειστε..μαλλιαδες, ειτε οχι.
Κι αν νιωθετε αβολα για το προβλημα σας, να σας πω, πως -με τοσα ψωνια τριγυρω μας- δεν υπαρχει τιποτε πιο αξιολατρευτο σε εναν αληθινο αντρα, απο το να ειναι συνεσταλμενος!!
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Panos1982 είπε:
δε νομιζω να υπαρχει καποιος που να μην επηρεαζεται ψυχολογικα απ την τριχοπτωση.....
οσο ωραιος και να εισαι.....οσα λεφτα κι αν εχεις.....οσες γκομενες....ακομα κι ο Ωνασης να εισαι ρε παιδι μου....και να εχεις οτι θελεις.....αν αρχισεις να καραφλιαζεις....θα την φας την ηττα σου...δεν παιζει.....

Γεια σου ρε Πάνο με τα ωραία σου.
Πάντως κάποιοι ψυχολόγοι θα έλεγαν ότι η τριχόπτωση είναι ένα άλλοθι για να κρύψουν πολλοί από εδώ άλλες αδυναμίες με το να κάνουν σχέση ή να πλησιάσουν κάποια κοπέλα.
Μάλιστα θα έλεγαν ότι και μαλλιά να είχαν το πρόβλημα θα ήταν το ίδιο (σχέσεις) η αιτία θα άλλαζε.
Όσο αφορά εμένα στο παρελθόν ποτέ δεν με απέρριψε γυναίκα για τα μαλλιά μου, μάλλον εγώ απέρριπτα πολλές λόγο της εμφάνισης τους.
Αυτός που με απόρριπτε και μου χαλούσε την διάθεση όσο και αν ακούγετε ναρκισσιστικό ήταν ο ίδιος ο εαυτός μου.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

''Αυτός που με απόρριπτε και μου χαλούσε την διάθεση όσο και αν ακούγετε ναρκισσιστικό ήταν ο ίδιος ο εαυτός μου. ''

ακριβως αυτο νιωθω και εγω..... ;)
 
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

geofish είπε:
Κάποτε τα παλιά χρόνια φλέρταρα με μια κοπέλα και παρ ότι μου έδωσε πολλές ευκαιρίες με τον τρόπο δεν της την έπεσα ποτέ λόγου του κόμπλεξ με την φαλάκρα. Μετά από λίγα χρόνια σαν φίλοι πλέον μου είπε ότι με γούσταρε πολύ και περίμενε να κάνω την κίνηση και γιατί δεν την έκανα ποτέ που στο τέλος νόμιζε ότι δεν την ήθελα εγώ. Όταν της είπα ότι φοβόμουν την απόρριψη εξαιτίας της φαλάκρας έβαλε τα γέλια. Μου είπε ειλικρινά ότι η φαλάκρα μου την ενόχλησε (σε εισαγωγικά) μόνο τις πρώτες μέρες μετά ούτε που την απασχολούσε καθόλου. Και επίσης μου είπε ότι καλύτερα που δεν έγινε κάτι, γιατί δεν ήθελε με τίποτα σχέσεις με ανθρώπους που έχουν κόμπλεξ.
Ένας άνθρωπος (είτε είναι γυναίκα είτε άντρας) μπορεί να έχει πολλά κόμπλεξ και με το μαλλί να μην έχει κανένα πρόβλημα..Αυτό καλό είναι να ειπωθεί, έχω γνωρίσει άτομα πολύ κομπλεξικά που καμία σχέση με τριχόπτωση και μάλιστα απορείς μερικές φορές όταν όλα είναι οκ γιατί ένας άνθρωπος να έχει τόσες ανασφάλειες και να δυσκολεύει τη ζωή του (ή μερικές φορές τη ζωή των άλλων).

geofish είπε:
Χριστίνα δεν ξέρω τι κάνει η πλειοψηφία των αντρών αλλά αν γνώριζες εμένα παλιά που με απασχολούσε το πρόβλημα πιο πολύ, θα έλεγες τι ωραίος τύπος όλο χαβαλέ και αναισθησία σα μην τον απασχολεί τίποτα και δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα.
Το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά οι πολύ κοντινοί σου άνθρωποι γνώριζαν ότι δεν ένιωθες καλά; Ή είχαν την εντύπωση ότι ναι μεν δε σου αρέσει ότι χάνεις το μαλλί σου αλλά ότι δε θα κάτσεις να στενοχωριέσαι και να το σκεφτεσαι συνέχεια;

Pierre είπε:
Hello σε όλους...
Θα ήθελα με τη σειρά μου και με αφορμή την όμορφη αυτή συζήτηση να καταθέσω και εγώ την άποψη μου...
Δεν υπάρχει πιο εγκεφαλικό πλάσμα απο την γυναίκα...Εάν υπάρχει χημεία στην επικοινωνία, στο κρεβάτι, στο κοίταγμα, στο φιλί κ.ο.κ το μαλλί κατα την ταπεινή μου άποψη δεν παίζει κανένα ρόλο...
Γτ πολύ απλά, μια ερωτευμένη :worshipper, ικανοποιημένη 8) και ευτυχισμένη :angel:γυνάικα, θα δει τον άντρα της ώς το πιο γοητευτικό άντρα του κόσμου...ακόμα και αν δεν έχει μείνει τρίχα για τριχα στο κεφάλι του. ::)
Συμπέρασμα: Η πιο φτηνή, σίγουρη και έξυπνη λύση στο πρόβλημα της τριχόπτωσης, είναι ο έρωτας...
Συμφωνώ 100% ;D
 

geofish

New Member
Απ: Γυναίκες, σχέσεις και τριχόπτωση

Αν και πρόκειται για εκπομπή τηλε-σκουπίδι εντούτοις ο τύπος είναι φοβερός. Ο λόγος που το έβαλα είναι ότι πέρα του ότι το πρόβλημα του δεν συγκρίνετε με το δικό μας, είναι ότι με την στάση του μόνο, μας δείχνει σαν να μην υπάρχει.

nikos apostolidhs-greek idol
 
Μπλουζα