Γυμναστηριο

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω συμπλήρωμα?

http://www.ebay.com/itm/Driven-Sports-Lean-Xtreme-Extreme-Cortisol-Control-Extreme-/201065253556

Διαβάζω πολύ θετικά σχόλια για αντιμετώπιση της κορτιζόλης, που με ενδιαφέρει κυρίως, άσχετα αν το χρησιμοποιούν ως λιποδιαλύτη.

Φίλε tropheus, έχεις κάποια γνώμη για το τι μπορεί να προκαλέσει σε άλλες ορμόνες η χρήση του? Το σκέφτομαι για καθαρά χρήση 1 μήνα να με βοηθήσει να ρίξω την κορτιζόλη, καθώς δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...

Επίσης διάβασα και για αυτό

http://www.vitaminshoppe.com/p/m-a-n-sports-products-nolvadren-xt-56-capsules/xj-1004#.U3h2Afl_uHs

αλλά με φοβίζει περισσότερο, καθώς φαίνεται πολύ δυνατότερο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
paoki είπε:
gomi οταν λες καθολου τι ενοεις?λίγες ώρες η εντελώς καθόλου?

Συνήθως στις 3 βαριά 4 ώρες ξυπνάω...Δηλαδή έχω αίσθηση του τι συμβαίνει γύρω μου....Τα μάτια μου πονάνε, νυστάζω απίστευτα, αλλά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...Επίσης το μεσημέρι που συνήθως κοιμόμουν ένα 2ωρο, δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...Είμαι σίγουρος ότι είναι από την αυξημένη κορτιζόλη.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
paoki είπε:
GOMI είπε:
paoki είπε:
gomi οταν λες καθολου τι ενοεις?λίγες ώρες η εντελώς καθόλου?

Συνήθως στις 3 βαριά 4 ώρες ξυπνάω...Δηλαδή έχω αίσθηση του τι συμβαίνει γύρω μου....Τα μάτια μου πονάνε, νυστάζω απίστευτα, αλλά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ...Επίσης το μεσημέρι που συνήθως κοιμόμουν ένα 2ωρο, δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...Είμαι σίγουρος ότι είναι από την αυξημένη κορτιζόλη.

φιλε είμαι σίγουρος αυτό σου συμβαίνει από τους αγωνιστές ντοπαμίνης που παίρνεις. δεν θέλω να σε φρικάρω αλλα να είσαι πολύ προσεκτικός ειδικά άμα έχεις ιστορικό κατάθλιψης μπορεί να σε πάει στο άλλο άκρο και πίστεψε με δεν θέλεις να το ζήσεις αυτό. όσο τραγικό είναι να έχεις χαμηλά τις ορμόνες σου άλλο τόσο τραγικό και επικίνδυνο είναι να παίζουν πολύ ψιλά. πριν πάρεις αγωνιστές ντοπαμίνης είχες αϋπνίες όπως τώρα?

Μπορεί και αυτό μιας και η προλακτίνη που την έχω μηδενίσει, φέρνει ύπνο, αλλά και η κορτιζόλη μου ανέβηκε πάρα πολύ σε σχέση με τις τελευταίες εξετάσεις.
Γενικώς όμως ποτέ δεν είχα καλό ύπνο. Το max μου ήταν το 6ωρο. Το μόνο θετικό είναι ότι δεν νιώθω πτώμα μέσα στην ημέρα, ενώ θα πρεπε με τόσο λίγο ύπνο.
 

tropheus

Well-Known Member
GOMI είπε:
Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω συμπλήρωμα?

http://www.ebay.com/itm/Driven-Sports-Lean-Xtreme-Extreme-Cortisol-Control-Extreme-/201065253556

Διαβάζω πολύ θετικά σχόλια για αντιμετώπιση της κορτιζόλης, που με ενδιαφέρει κυρίως, άσχετα αν το χρησιμοποιούν ως λιποδιαλύτη.

Φίλε tropheus, έχεις κάποια γνώμη για το τι μπορεί να προκαλέσει σε άλλες ορμόνες η χρήση του? Το σκέφτομαι για καθαρά χρήση 1 μήνα να με βοηθήσει να ρίξω την κορτιζόλη, καθώς δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...

Αγαπητέ GOMI προσωπικά δε μου "γεμίζει το μάτι" το συγκεκριμένο σκεύασμα. Σίγουρα δεν είναι προβλέψιμο το αποτέλεσμα του αλλά δεν πιστεύω στην αποτελεσματικότητά του.
Η αντιμετώπιση των υψηλών επιπέδων της κορτιζόλης (όπως είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις) δεν αντιμετωπίζεται εύκολα.
Δεν ξέρω αν ένα κομμάτι της υψηλής κορτιζόλης σου οφείλεται και σε ψυχολογικό στρες και αν θα έπρεπε να το ψάξεις και προς τα εκεί αντί να επιχειρείς να το ελέγξεις με πιο χημικούς τρόπους οι οποίοι μπορεί να επιδράσουν - απρόβλεπτα - και αλλού...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
paoki είπε:
ναι έχεις τα κλασικά συμπτώματα υψηλής ντοπαμίνης . φιλε δεν είμαι ιατρός,αλλα εγώ στην θέση σου θα έκανα μια αναπροσαρμογή στους αγωνιστές σε σημείο ώστε να έχω και τον ύπνο αλλα και μια φυσιολογική σεξουαλική ορμή.

Ναι λογικά μέσα στη βδομάδα που έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο σίγουρα θα μου μειώσει τη δόση.


tropheus είπε:
GOMI είπε:
Μήπως έχει χρησιμοποιήσει κανείς το παρακάτω συμπλήρωμα?

http://www.ebay.com/itm/Driven-Sports-Lean-Xtreme-Extreme-Cortisol-Control-Extreme-/201065253556

Διαβάζω πολύ θετικά σχόλια για αντιμετώπιση της κορτιζόλης, που με ενδιαφέρει κυρίως, άσχετα αν το χρησιμοποιούν ως λιποδιαλύτη.

Φίλε tropheus, έχεις κάποια γνώμη για το τι μπορεί να προκαλέσει σε άλλες ορμόνες η χρήση του? Το σκέφτομαι για καθαρά χρήση 1 μήνα να με βοηθήσει να ρίξω την κορτιζόλη, καθώς δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου...

Αγαπητέ GOMI προσωπικά δε μου "γεμίζει το μάτι" το συγκεκριμένο σκεύασμα. Σίγουρα δεν είναι προβλέψιμο το αποτέλεσμα του αλλά δεν πιστεύω στην αποτελεσματικότητά του.
Η αντιμετώπιση των υψηλών επιπέδων της κορτιζόλης (όπως είμαι σίγουρος ότι γνωρίζεις) δεν αντιμετωπίζεται εύκολα.
Δεν ξέρω αν ένα κομμάτι της υψηλής κορτιζόλης σου οφείλεται και σε ψυχολογικό στρες και αν θα έπρεπε να το ψάξεις και προς τα εκεί αντί να επιχειρείς να το ελέγξεις με πιο χημικούς τρόπους οι οποίοι μπορεί να επιδράσουν - απρόβλεπτα - και αλλού...

Ναι ρε γμτ, πολύ ύπουλη ορμόνη...αλλά έχω διαβάσει, ότι αν είναι χρόνια ανεβασμένη, ακόμα και να ηρεμήσεις μετά (ακόμα πιο δύσκολο αν είναι μόνιμα ανεβασμένη) πάλι δεν πέφτει.
Θα το σκεφτώ για το συγκεκριμένο συμπλήρωμα και κοιτάω και για ACTH antagonist μιας και επίσης ήταν ανεβασμένη.
Το τελευταίο θα το συζητήσω με τον γιατρό πριν κάνω κάτι, αλλά δεν νομίζω ότι θα ασχοληθεί με την κορτιζόλη ιδιαίτερα.
Και την τελευταία φορά, απλά μου είπε να ηρεμήσω...

thx
 
ρε γκομι ακριβως το ιδιο παθαινω, δεν κοιμαμαι βαθια και πολλες ωρες εδω και μια δεκαετια , βεβαια ειναι ψυχολογικος ο λογος νομιζω αλλα δεν ξερω απο τι προηλθε και να φανταστεις οτι κοιμομουν το βραδυ ενα εννιαωρο και το μεσημερι ενα δυωρο πριν το παθω ,αν βρεις κατι που να μειωνει την κορτιζολη η να βοηθαει στον υπνο σφυρα το .εγω παντως εδω και δυο μερες δοκιμαζω βαλεριανα σαν αφεψημα οταν περασει λιγο ο καιρος θα δειξει ,παντως να σε ρωτησω πιστευεις οτι το οτι δεν κοιμασαι εχει να κανει με το θεμα που ειχες στην υποφυση ?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
stavros_1983 είπε:
ρε γκομι ακριβως το ιδιο παθαινω, δεν κοιμαμαι βαθια και πολλες ωρες εδω και μια δεκαετια , βεβαια ειναι ψυχολογικος ο λογος νομιζω αλλα δεν ξερω απο τι προηλθε και να φανταστεις οτι κοιμομουν το βραδυ ενα εννιαωρο και το μεσημερι ενα δυωρο πριν το παθω ,αν βρεις κατι που να μειωνει την κορτιζολη η να βοηθαει στον υπνο σφυρα το .εγω παντως εδω και δυο μερες δοκιμαζω βαλεριανα σαν αφεψημα οταν περασει λιγο ο καιρος θα δειξει ,παντως να σε ρωτησω πιστευεις οτι το οτι δεν κοιμασαι εχει να κανει με το θεμα που ειχες στην υποφυση ?

Νομίζω ότι έχει να κάνει κυρίως με την κορτιζόλη και όχι τόσο με το όλο θέμα της υπόφυσης.
Η κορτιζόλη υπό φυσιολογικές συνθήκες, αυξάνεται τις πρώτες πρωινές ώρες για να σε ξυπνήσει. Αν είναι ήδη ανεβασμένη, είναι λογικό να υπάρχει διαταραχή στον ύπνο.
Δοκιμάζω διάφορα, αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει να την ρίξω. Μου έχει σπάσει τα νεύρα...
 

ilcapitano

Member
όχι, τα συμπληρώματα διατροφής για αύξηση τεστοστερόνης δεν επηρεάζουν το μαλλί, η κληρονομικότητα το επηρεάζει!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ilcapitano

Member
Έχω φίλο που παίρνει χρόνια συμπληρώματα διατροφής για αύξηση τεστοστερόνης και έχει μαλλί σαν τον Μπέζο. Πιστεύω ότι και το γυμναστήριο βοηθάει στην τριχόπτωση με θετικό πρόσημο. Εγώ στις περιόδους που κάνω εντατικά γυμναστική έχω ελάχιστη τριχόπτωση.
 

mimis giova

Active Member
γυμναστικη πολυ γενικοτερα!!τωρα γυμναστηριο κανα 3μηνακι το καλοκαιρι!!οπως λες το dna ειναι ασταματητο..μια προσπαθεια κανουμε για το γαμωτο..
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
edyuser1 είπε:
λοιπον tropheus η δοση που θα παιρνω winstrol ειναι 3 χαπακια την ημερα των 10mg για 1 μηνα μαζι θα παιρνω και γαιδουραγκαθο σε ταμπλετες και liv52 για προστασια παντως αν δω μεγαλη κατρακυλα το κοβω κιολας στις 2 εβδομαδες.μετα μπορω να παρω και προσκαρ αφου τελειωσω τον κυκλο?ριξε μας τα φωτα σου φιλε μου

το προχωρησες?
με ενδιαφερει το τι επιπτωσεις εχει στην τριχοπτωση-αραιωση
 

edyuser1

Active Member
μεγαλη επιπτωση ειχε σε μενα kapa δλδ στις 2 εβδομαδες ενιωθα το κοινο σε ολους μας κατι να περπαταει στο κεφαλι μου και η τριχοπτωση ηταν αρκετη οπως και η φαγουρα και την σταματησα για να μην τα κανουμε τα πραγματα πιο δυσκολα στην κεφαλη μας.σωματικος βοηθαει και στην δυναμη αλλα δεν ειδα μεγαλη διαφορα γιατι δεν εκανα και σωστα τον κυκλο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχει ψαξει κανεις η χρησιμοποιησει το συμπληρωμα gaba?
http://www.bodybuilders.gr/forum/showthread.php?t=15432
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ψαχνω τις τελευταιες μερες τι θα μπορουσε να ηταν καλυτερο για τον καραφλό τον αντρα στο θεμα αναβολικων.(σιγουρα κανενα αναβολικο :p)
διαβαζωντας τα ενα ενα οι δρομοι οδηγουν στο TURINABOL http://www.hairloss-research.org/SpecificAnabolicSteroidsandHairlossGuide4-14.html
εχει τις λιγοτερες παρενεργειες απο ολα.
και την λιγοτερη ζημια στο μαλλι απο ολα τα αναβολικα.
κανενας χρηστης?η καποιος να τα εχει ψαξει λιγο?
 

tropheus

Well-Known Member
kapa είπε:
ψαχνω τις τελευταιες μερες τι θα μπορουσε να ηταν καλυτερο για τον καραφλό τον αντρα στο θεμα αναβολικων.(σιγουρα κανενα αναβολικο :p)
διαβαζωντας τα ενα ενα οι δρομοι οδηγουν στο TURINABOL http://www.hairloss-research.org/SpecificAnabolicSteroidsandHairlossGuide4-14.html
εχει τις λιγοτερες παρενεργειες απο ολα.
και την λιγοτερη ζημια στο μαλλι απο ολα τα αναβολικα.
κανενας χρηστης?η καποιος να τα εχει ψαξει λιγο?

Μακράν το πιο ασφαλές αναβολικό στεροεϊδές από όλες τις απόψεις.
Το μόνο προστατευτικό που απαιτείται είναι για το συκώτι (Liv52ds ή Milk thistle).
 
Μπλουζα