Γνώμη για μεταμόσχευση!!

SEMIS93

New Member
Καλησπέρα στο Forum.
Αρχικά θα ήθελα να σας πω ότι νιώθω πολύ τυχερός που βρήκα έγκαιρα αυτό το forum μιας και σκέφτομαι να προχωρήσω σε μεταμόσχευση μαλλιών τους επόμενους μήνες.
Λίγα λόγια για εμένα είμαι 30 χρονών και ξεκίνησα να χάνω τα μαλλιά μου απο τα 25 γενίκα απο μικρός είχα πολύ πυκνό μαλλί αλλά λόγω κληρονομικότητας, άγχους και ελαφριάς κατάθλιψης ξεκίνησα να μπαίνω και εγώ στο club .Μετά απο online διαγνώσεις η περίπτωση μου χαρακτηρίζεται ως NW4 θέλω να μου πείτε και εσείς βέβαια την άποψη σας.Είμαι πολύ αδιάβαστος όσον αφορά το θέμα γενικά της τριχόπτωσης και της μεταμόσχευσης για αυτο και θα ήθελα να με βοηθήσετε.
Λοιπόν αρχικά θα ήθελα να εκφράσετε την άποψη σας για τις συγκεκριμένες κλινικές όπου είναι οι εξής.Seneca-DHI-CHOI EXPERT-BHR.Εχω έρθει σε επαφή με 2 από αυτές εκτός την BHR CLINIC.Να συμπληρώσω ότι σε καμία από αυτές δεν έχω πάει στην κλινική τους διότι βρίσκομαι στην Ρόδο και ακόμα δουλεύω οπότε έκανα μόνο ένα online consultion.
Πρώτη διάγνωση από DHI μου είπανε 3500 grafts-3500 ευρώ, για να έχουμε μια πλήρη κάλυψη στο μπροστινό μέρος για πίσω μέρος ελαφρός λεγόμενο μπιφτέκι:p
θα πρέπει να κάνουμε δεύτερη συνεδρία μετά από 2-3 χρόνια γιατί μου είπανε ότι ίσως χάσω και άλλα μαλλιά .Γενικά ήτανε πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί απλά το red flag της υπόθεσης ΄ήτανε ότι πριν κανένα μήνα που είχαμε ξαναμιλήσει μου είπανε 3000 ευρώ αντί 3500 που μου είπανε τώρα.
Δεύτερη διάγνωση από Seneca 2000-2500grafts μια πρώτη εκτίμηση για κάλυψη του μπροστινού μέρους σε μία συνεδρία και για το πίσω κομμάτι ανέφεραν οτι και στην DHI επειδή είμαι ακόμα μικρός θα χάσω και άλλα μαλλιά για αυτό θα αφήσουν το πίσω μέρος για αργότερα. Το πακέτο μου πρότειναν λέγεται mega session plus με τιμή στα 2800 για συγκεκριμένες ημερομηνίες μέσα στην τιμή αυτή θα έχω και ένα PRP treatment.
Παρακάτω θα σας επισυνάψω τις φωτογραφίες μου και θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας για τα grafts περίπου που θα χρειαστώ για να έχουμε μια αρκετά καλή πυκνότητα και φυσικά ένα natural αποτέλεσμα, και πέρα από αυτό αν μπορώ πέρα από το μπροστινό μέρος να κάνω σε μια συνεδρία και το μεσαίο μέρος και το πίσω, ή αν πρέπει για αρχή να ασχοληθώ μόνο με το μπροστά.
Ευχαριστώ!
 

Συνημμένα

  • 379924134_7416146088413275_1502493041121545216_n.jpg
    379924134_7416146088413275_1502493041121545216_n.jpg
    41 KB · Προβολές: 47
  • 382258040_208922375537156_1812825777885392451_n.jpg
    382258040_208922375537156_1812825777885392451_n.jpg
    70.4 KB · Προβολές: 41
  • 382411452_298692426229802_3811581876408009383_n.jpg
    382411452_298692426229802_3811581876408009383_n.jpg
    50.7 KB · Προβολές: 39
  • 382710585_707266711295146_5616176392630980305_n.jpg
    382710585_707266711295146_5616176392630980305_n.jpg
    35.2 KB · Προβολές: 38
  • 385395850_824656352478138_220394295151879320_n.jpg
    385395850_824656352478138_220394295151879320_n.jpg
    26 KB · Προβολές: 39
  • 385513662_1305836880068515_4892618349404312998_n.jpg
    385513662_1305836880068515_4892618349404312998_n.jpg
    28.1 KB · Προβολές: 40

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Marios1982

Well-Known Member
Γνώμη μου 4.000 για ένα ολικό αποτέλεσμα μπρος πίσω. Το μπροστινό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως σου είπαν 2 με 2.5 χρειάζεται ανετα 3.000 για να κλείσει σωστα και με κροτάφους.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Φιλαράκι Καλώς μας ήρθες!Πιστεύω ότι πρέπει να ξεκινήσεις το μπροστά μέρος να κλείσεις καλά Α και mid Β!Με θεραπεία θα δείς μεγάλη βελτίωση στα υπόλοιπα !Απο ότι κατάλαβα δεν πρέπει να κάνεις κάποια θεραπεία σωστά?
Το καλό είναι ότι έχει κρατηθεί καλά το crown και φαίνεται μια σχετικά καλή δότρια!Οπότε αν κάνεις την ΜΜ σε συνδυασμό με την θεραπεία θα έχεις ένα όμορφο αποτέλεσμα!Θεραπεία απαραίτητα για να μείνεις στάσιμος σε αυτή την κατάσταση και να δώσει εκεί που φεγγίζει στο επάνω μέρος!Μπροστά δεν σώζεται παρα μόνο με την ΜΜ!
 

SEMIS93

New Member
Φιλαράκι Καλώς μας ήρθες!Πιστεύω ότι πρέπει να ξεκινήσεις το μπροστά μέρος να κλείσεις καλά Α και mid Β!Με θεραπεία θα δείς μεγάλη βελτίωση στα υπόλοιπα !Απο ότι κατάλαβα δεν πρέπει να κάνεις κάποια θεραπεία σωστά?
Το καλό είναι ότι έχει κρατηθεί καλά το crown και φαίνεται μια σχετικά καλή δότρια!Οπότε αν κάνεις την ΜΜ σε συνδυασμό με την θεραπεία θα έχεις ένα όμορφο αποτέλεσμα!Θεραπεία απαραίτητα για να μείνεις στάσιμος σε αυτή την κατάσταση και να δώσει εκεί που φεγγίζει στο επάνω μέρος!Μπροστά δεν σώζεται παρα μόνο με την ΜΜ!
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν να προχωρήσω. Όσον αφορά τα τριχοθυλαάκια είναι αρκετά πιστεύεις; Όχι δεν έκανα ποτε κάποια θεραπεία.
 

SEMIS93

New Member
Γνώμη μου 4.000 για ένα ολικό αποτέλεσμα μπρος πίσω. Το μπροστινό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως σου είπαν 2 με 2.5 χρειάζεται ανετα 3.000 για να κλείσει σωστα και με κροτάφους.
Γνώμη μου 4.000 για ένα ολικό αποτέλεσμα μπρος πίσω. Το μπροστινό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως σου είπαν 2 με 2.5 χρειάζεται ανετα 3.000 για να κλείσει σωστα και με κροτάφους.
Να σου πω την αλήθεια και εμένα μου φαίνονται πολύ λίγα για να Καλυψώ αυτήν την περιοχή,τώρα τι να πω δεν ξέρω για να μου λένε τόσα κάτι θα ξέρουν παραπάνω, βέβαια μου εξηγήσανε ότι αυτοί δεν βλέπουν με τριχοθυλακια αλλά με το περιστατικό για να έχουν την μέγιστη δυνατή φύτρωση.
 

Συνημμένα

  • 07835d4a-e41b-4576-b313-060741ff12c0.jpeg
    07835d4a-e41b-4576-b313-060741ff12c0.jpeg
    101.5 KB · Προβολές: 37

LoverBoy

Well-Known Member
Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες και εγώ κάπως έτσι σκεφτόμουν να προχωρήσω. Όσον αφορά τα τριχοθυλαάκια είναι αρκετά πιστεύεις; Όχι δεν έκανα ποτε κάποια θεραπεία.
Φιλαράκι μου πιστεύω ότι για να έχεις ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα θα χρειαστείς τουλάχιστον 3000 γιατί σε εκείνη την περιοχή απο ότι είδα στις φώτο δεν υπάρχουν καθόλου "μαμά" μαλλιά!Όσο για την θεραπεία ξεκίνα άμεσα Φίνα να δέσουν καλά τα υπόλοιπα που δεν έχουν φύγει!
 

Legend

Member
Από τις φωτογραφίες σου φαίνεται οτι θα εξελιχθεί αρκετά ακόμα η τριχόπτωση σου και πας για norwood 5, καθώς έχεις και στο midscalp αραίωση και εισαι μόλις 30...Γιατί και θεραπεία να ξεκινήσεις δεν ξέρεις αν θα μπορείς να την παίρνεις και για πόσο και αν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα/παρενέργεια. Και εγώ έπαιρνα φινα και την σταμάτησα λόγω παρενεργειών που με έβγαλε..
Αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει να πας επιθετικά τώρα και να βάλεις πολλά μοσχεύματα στην μπροστινή ζώνη αλλά να πας πιο συντηρητικά ώστε να έχεις απόθεμα να καλύψεις και τις πίσω περιοχές που αναμένεται να εξελιχθούν αρκετά τα επόμενα χρόνια. Εξάλλου δεν σε εμποδίζει κανείς να κάνεις και μερική πύκνωση αργότερα..
 
Τελευταία επεξεργασία:

SEMIS93

New Member
Γνώμη μου 4.000 για ένα ολικό αποτέλεσμα μπρος πίσω. Το μπροστινό ειλικρινά δεν καταλαβαίνω πως σου είπαν 2 με 2.5 χρειάζεται ανετα 3.000 για να κλείσει σωστα και με κροτάφους.Ζ
Από τις φωτογραφίες σου φαίνεται οτι θα εξελιχθεί αρκετά ακόμα η τριχόπτωση σου και πας για norwood 5, καθώς έχεις και στο midscalp αραίωση και εισαι μόλις 30...Γιατί και θεραπεία να ξεκινήσεις δεν ξέρεις αν θα μπορείς να την παίρνεις και για πόσο και αν θα σου βγάλει κάποιο πρόβλημα/παρενέργεια. Και εγώ έπαιρνα φινα και την σταμάτησα λόγω παρενεργειών που με έβγαλε..
Αυτό σημαίνει ότι δεν πρέπει να πας επιθετικά τώρα και να βάλεις πολλά μοσχεύματα στην μπροστινή ζώνη αλλά να πας πιο συντηρητικά ώστε να έχεις απόθεμα να καλύψεις και τις πίσω περιοχές που αναμένεται να εξελιχθούν αρκετά τα επόμενα χρόνια. Εξάλλου δεν σε εμποδίζει κανείς να κάνεις και μερική πύκνωση αργότερα.
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! Εκτιμώ πολύ την άποψη σου, όντως φαίνεται ότι αραίωση θα συνεχίσω και άλλο όμως έτσι και αλλιώς μετά την Μ.Μ δεν θα μου χορηγηθεί φίνα; Βλέπω οτι οι περισσότεροι παίρνουν για αυτό ρωτάω. Ποιες ήτανε ακριβώς οι παρενέργειες που είχες; Έπαιρνες φίνα σε χάπι η την έβαζες τοπικά; Διαβάζω οτι τοπικά έχει λιγότερες παρενέργειες.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Φίλε μου η Φίνα έχει σχεδόν μηδενικές παρενέργειες και επηρεάζει ένα πολύ μικρό ποσοστό των αντρών!Και εγώ έτσι φοβόμουν τόσα χρόνια που δεν έπαιρνα και έφυγαν τα μισά μου μαλλιά!Μετανιώνω όσο δεν πάει αλλά ποτέ δεν είναι αργά!Ξεκίνα σε μικρή νορμάλ δόση και βλέπεις πως σου πάει!Όσο για το σεξουαλικό δεν με πείραξε καθόλου!Το αντίθετο έγινε!Με μπούσταρε και εκεί!
Σχετικά με το τοπικά που ναι μεν λιγότερες παρενέρεγειες αλλά και λιγότερο αποτέλεσμα!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
3500 μόσχευμα χαλαρά και δεν πειράζεις ακόμη πίσω μιας και εξελίσεται η τριχόπτωση.
Αν θέλεις να σώσεις το middle και πίσω ίσως με θεραπεία για να καθυστερήσεις την δεύτερη μεταμόσχευση.
Αν θελήσεις μπορούμε να σου κάνουμε και εμείς μια εκτίμηση.
 

Legend

Member
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! Εκτιμώ πολύ την άποψη σου, όντως φαίνεται ότι αραίωση θα συνεχίσω και άλλο όμως έτσι και αλλιώς μετά την Μ.Μ δεν θα μου χορηγηθεί φίνα; Βλέπω οτι οι περισσότεροι παίρνουν για αυτό ρωτάω. Ποιες ήτανε ακριβώς οι παρενέργειες που είχες; Έπαιρνες φίνα σε χάπι η την έβαζες τοπικά; Διαβάζω οτι τοπικά έχει λιγότερες παρενέργειες.
Οι περισσότεροι δεν παίρνουν φινα.
Μετά την μεταμόσχευση προαιρετικά όποιος θέλει παίρνει ουσιαστικά. Οι περισσότεροι μετά την μεταμόσχυεση απλά παίρνουν μια λοσιόν με μινοξιδίλη και ίσως με φιναστερίδη μέσα τοπικά.
Παρενέργειες που ειχα με την φιναστερίδη σε χάπι ηταν χαμηλή λίμπιντο, απώλεια πρωινών στύσεων και γενικά μαλακές στύσεις. Την έκοψα και μετά από 5 μήνες επανήλθα.
Με τοπική φίνα θα έχεις πολυ λιγότερες πιθανότητες για παρενέργειες αλλά και η δράση της θα ειναι πιο ήπια..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Οι περισσότεροι δεν παίρνουν φινα.
Μετά την μεταμόσχευση προαιρετικά όποιος θέλει παίρνει ουσιαστικά. Οι περισσότεροι μετά την μεταμόσχυεση απλά παίρνουν μια λοσιόν με μινοξιδίλη και ίσως με φιναστερίδη μέσα τοπικά.
Παρενέργειες που ειχα με την φιναστερίδη σε χάπι ηταν χαμηλή λίμπιντο, απώλεια πρωινών στύσεων και γενικά μαλακές στύσεις. Την έκοψα και μετά από 5 μήνες επανήλθα.
Με τοπική φίνα θα έχεις πολυ λιγότερες πιθανότητες για παρενέργειες αλλά και η δράση της θα ειναι πιο ήπια.
Οι περισσότεροι δεν παίρνουν Φίνα όντως φίλε μου γιατί μας είχαν κλείσει τα μάτια!Για αυτό βλέπεις στον δρόμο ΜΜ που είναι μόνο οι τρίχες που είχαν βάλει και τα υπόλοιπα έχουν χαιρετίσει και μοιάζουν σαν κάτι κούκλες που είχαν μείνει μόνο κάτι τουφάκια!Δοκιμάζεις και βλέπεις αν σε πάει η Φίνα!Σε εσένα μπορεί όντως να μην έκτασε καλά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάτσει σε άλλον όπως σε εμένα καθώς η στύση δεν είναι μόνο η Φίνα αλλά και η διατροφή ψυχολογικοί παράγοντες και άλλα πολλά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Marios1982

Well-Known Member
Ακριβώς. Μας είχαν κλείσει τα μάτια γιατί προφανώς ενοχλούσε πολλούς η αποτελεσματικότητα. Πως θα συντηρηθεί το εμπόριο ελπίδας και φιδελαιων ; Το θέμα μας είναι, στα πόσα χρόνια κρατάει η φίνα χωρίς να χάσει τη δραστικότητα της ..
 

Legend

Member
Οι περισσότεροι δεν παίρνουν Φίνα όντως φίλε μου γιατί μας είχαν κλείσει τα μάτια!Για αυτό βλέπεις στον δρόμο ΜΜ που είναι μόνο οι τρίχες που είχαν βάλει και τα υπόλοιπα έχουν χαιρετίσει και μοιάζουν σαν κάτι κούκλες που είχαν μείνει μόνο κάτι τουφάκια!Δοκιμάζεις και βλέπεις αν σε πάει η Φίνα!Σε εσένα μπορεί όντως να μην έκτασε καλά αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα κάτσει σε άλλον όπως σε εμένα καθώς η στύση δεν είναι μόνο η Φίνα αλλά και πολλά άλλα όπως διατροφή ψυχολογικοί παράγοντες και άλλα πολλά!
Αυτό που λες οτι ειχαν βάλει μαλλιά και μετά ειχαν κενά που έπεσαν τα υπόλοιπα αλλού δείχνει και γιατι δεν πρέπει να βάζεις εξαρχής πολλά μοσχεύματα σε μια περιοχή, καθώς μετά δεν θα φτάσουν και για τα πίσω και θα φαίνεται αφύσικο το αποτέλεσμα ειδικά αν εισαι σε νεαρή ηλικία.
Σε μένα ναι έβγαλε παρενέργειες οπότε και ηταν μονόδρομος να την κόψω, όπως και σε αλλους πολλούς που έχω δει..ειναι και αναλόγως τον οργανισμό. Αλλά έχω δει και σε άλλους που ενώ αρχικά δεν είχαν μετά από καιρό απέκτησαν, οπότε υπάρχει και αυτή η κατηγορία. Διάφοροι το παλεύουν κιόλας με τις παρενέργειες και προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους οτι ειναι εντάξει, φοβούμενοι για τα μαλλιά τους, το οποίο δεν με βρίσκει σύμφωνο..
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Ακριβώς. Μας είχαν κλείσει τα μάτια γιατί προφανώς ενοχλούσε πολλούς η αποτελεσματικότητα. Πως θα συντηρηθεί το εμπόριο ελπίδας και φιδελαιων ; Το θέμα μας είναι, στα πόσα χρόνια κρατάει η φίνα χωρίς να χάσει τη δραστικότητα της ..
Εγώ ξέρω 3 που τη χρησιμοποιούν πάνω από 20 χρόνια χωρίς θέματα παρενεργειών και αποτελεσματικότητας. Λορέντζο, Αναστασάκης και το αγαπητό μέλος vlafo.
 

bobby

Well-Known Member
Αυτό που λες οτι ειχαν βάλει μαλλιά και μετά ειχαν κενά που έπεσαν τα υπόλοιπα αλλού δείχνει και γιατι δεν πρέπει να βάζεις εξαρχής πολλά μοσχεύματα σε μια περιοχή, καθώς μετά δεν θα φτάσουν και για τα πίσω και θα φαίνεται αφύσικο το αποτέλεσμα ειδικά αν εισαι σε νεαρή ηλικία.
Σε μένα ναι έβγαλε παρενέργειες οπότε και ηταν μονόδρομος να την κόψω, όπως και σε αλλους πολλούς που έχω δει..ειναι και αναλόγως τον οργανισμό. Αλλά έχω δει και σε άλλους που ενώ αρχικά δεν είχαν μετά από καιρό απέκτησαν, οπότε υπάρχει και αυτή η κατηγορία. Διάφοροι το παλεύουν κιόλας με τις παρενέργειες και προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους οτι ειναι εντάξει, φοβούμενοι για τα μαλλιά τους, το οποίο δεν με βρίσκει σύμφωνο.
Για την φίνα τα έχουμε πει πολλάκις…. Δεν λέω ότι σε κάποιους δεν βγάζει παρενέργειες αλλά στατιστικά είναι λίγοι, οι περισσότεροι δεν έχουν κάποιο μόνιμο ή επίμονο θέμα.

Όσοι έχουν παρενέργειες με την κανονική δόση 1mg ή την (VFM για τη τσέπη) 1,25mg αξίζει να δοκιμάσουν μειωμένη δόση (πχ μέρα παρά μέρα) ή και ντουτα μια και είναι διαφορετικό φάρμακο και έχουμε μαρτυρίες ότι μικροπαρενέργειες που υπήρξαν με φίνα δεν υπάρχουν με ντουτα (Αγαπητό μέλος Λαζαρος).

Δυστυχώς ΜΜ ιδιαίτερα σε μικρές ηλικίες (<35) χωρίς φαρμακευτική αγωγή είναι συνήθως προβληματική, και εννοώ για το προβληματική ότι δεν βγαίνει το ισοζύγιο των απαιτούμενων γκραφτ για κάλυψη, οπότε έχουμε τα φαινόμενα που αναφέρονται παραπάνω με τις «σκόρπιες» τρίχες…..
 

Legend

Member
Για την φίνα τα έχουμε πει πολλάκις…. Δεν λέω ότι σε κάποιους δεν βγάζει παρενέργειες αλλά στατιστικά είναι λίγοι, οι περισσότεροι δεν έχουν κάποιο μόνιμο ή επίμονο θέμα.

Όσοι έχουν παρενέργειες με την κανονική δόση 1mg ή την (VFM για τη τσέπη) 1,25mg αξίζει να δοκιμάσουν μειωμένη δόση (πχ μέρα παρά μέρα) ή και ντουτα μια και είναι διαφορετικό φάρμακο και έχουμε μαρτυρίες ότι μικροπαρενέργειες που υπήρξαν με φίνα δεν υπάρχουν με ντουτα (Αγαπητό μέλος Λαζαρος).

Δυστυχώς ΜΜ ιδιαίτερα σε μικρές ηλικίες (<35) χωρίς φαρμακευτική αγωγή είναι συνήθως προβληματική, και εννοώ για το προβληματική ότι δεν βγαίνει το ισοζύγιο των απαιτούμενων γκραφτ για κάλυψη, οπότε έχουμε τα φαινόμενα που αναφέρονται παραπάνω με τις «σκόρπιες» τρίχες…..
Λίγοι δεν ξέρω αν ειναι γιατί βλέπω πολλοί να αναφέρουν προβλήματα με παρενέργειες ή αλλοι που έβγαλαν δεν την κόβουν και προσπαθούν να το παλέψουν με τις παρενέργειες ώστε να μην χάσουν έδαφος στα μαλλιά τους, κάτι που δεν θεωρώ σωστό όπως είπα και πριν.
Απλά για να πάρεις φινα και να φτιάξεις ένα πλάνο μεταμοσχεύσεων με αυτή θα πρέπει ηδη να την παίρνεις πολύ καιρό για να ξέρεις πως θα σου κάτσει και αν θα μπορείς να την παίρνεις μακροχρόνια..γιατι σε διαφορετική περίπτωση που την κόψεις θα βγεις εκτός πλάνου καταλήγοντας χωρίς απόθεμα. Οπότε αν πας συντηρητικά από την αρχή ειτε την κόψεις ειτε όχι θα έχεις απόθεμα, και θα εισαι καλυμμένος χωρίς να εξαρτάσαι από αυτή για την υπόλοιπη ζωή σου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

LoverBoy

Well-Known Member
Αυτό που λες οτι ειχαν βάλει μαλλιά και μετά ειχαν κενά που έπεσαν τα υπόλοιπα αλλού δείχνει και γιατι δεν πρέπει να βάζεις εξαρχής πολλά μοσχεύματα σε μια περιοχή, καθώς μετά δεν θα φτάσουν και για τα πίσω και θα φαίνεται αφύσικο το αποτέλεσμα ειδικά αν εισαι σε νεαρή ηλικία.
Σε μένα ναι έβγαλε παρενέργειες οπότε και ηταν μονόδρομος να την κόψω, όπως και σε αλλους πολλούς που έχω δει..ειναι και αναλόγως τον οργανισμό. Αλλά έχω δει και σε άλλους που ενώ αρχικά δεν είχαν μετά από καιρό απέκτησαν, οπότε υπάρχει και αυτή η κατηγορία. Διάφοροι το παλεύουν κιόλας με τις παρενέργειες και προσπαθούν να πείσουν τους εαυτούς τους οτι ειναι εντάξει, φοβούμενοι για τα μαλλιά τους, το οποίο δεν με βρίσκει σύμφωνο.
Ακριβώς αυτό που λές και εσύ συμβαίνει!Βάζουν μαλλιά και πέφτουν τα υπόλοιπα όταν δεν κάνεις ΘΕΡΑΠΕΙΑ!Εδώ έβγαλα μαλλιά σε σημεία που ήμουν άδειος στα 40 φίλε μου!Όσο για τις παρενέργειες και αυτά τα υπόλοιπα το τσιγάρο δεν το φοβάται κανείς επειδή είναι μαγκιά αλλά την Φϊνα ναι!
 
Μπλουζα