Γνωμη για μεταμοσχευση μαλλιων στη κλινικη του Dr Theochari στη Γλυφαδα

ntinzerv

Member
Μηπως εχει καποιος γνωμη για αυτη τη κλινικη? Ενδιαφερομαι να κανω μεταμοσχευση και ψαχνω κλινικη....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Πρωτη φορα την ακουω αυτη την κλινικη.Πηγαινε στην ενοτητα με τις μεταμοσχευσεις εδω στο φορουμ και θα βρεις οτι πληροφορια χρειαζεσαι.Γενικα να εισαι προσεκτικος με την επιλογη γιατρου,ειδικα αν το ονομα του δεν υπαρχει εδω μεσα.Τι προβλημα αντιμετωπιζεις αν επιτρεπεται;
 

vlafo

Well-Known Member
Nik δεν είσαι παλιός για αυτό.
Ο Θεοχάρης είναι πολύ καλός δερματολόγος και κάνει χρόνια μμ και θεωρείται από τους τοπ.
Εδώ δεν έχουμε κανένα αποτέλεσμα.
Τουλάχιστον ήταν ο μόνος που πήγαινε στα workshop να παρακολουθεί τις εξελίξεις και να μαθαίνει και αυτό τον τιμάει.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Δεν θα το ελεγα vlafo.Με μια γρηγορη ματια στο website του μπορει να δει κανεις οτι καθε περιστατικο του εχει ταβανι τα 2200 grafts,μεχρι και nw6 μας παρουσιαζει μετα απο 1400 μοσχευματα,πολυ φτωχα αποτελεσματα.Πριν μια 20ετια ισως να μπορουσαμε να τον πουμε τοπ,σημερα παντως σιγουρα δεν ειναι.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν με κατάλαβες.
Προφανώς και δεν είναι τοπ απλά σου λέω τι επικρατεί στην ελληνική αγορά των μμ.

Και ο Γκούρας θεωρείται κορυφή στις μμ εδώ στην Ελλάδα.Είναι?Προφανώς και όχι.

Υ.Γ:Παρεπιμπτόντως είδα από κοντά περιστατικό του και έπαθα πλάκα.Πολύ δυνατή πυκνότητα και φυσικότητα.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Περιστατικο του Γκουρα εννοεις ειδες απο κοντα ή του Θεοχαρη;Ναι καταλαβα τι εννοεις,προσωπικα μου δινει την εντυπωση οτι προκειται για εναν part-time γιατρο μεταμοσχευσης,δεν εξηγειται αλλιως να ανεβαζει τετοια περιστατικα για να διαφημισει την δουλεια του.Εχει μεινει πραγματικα μια δεκαετια πισω τουλαχιστον.Βλεπω προσφερει και combo.Τι βγαζει δηλαδη;mega session 900 grafts strip+ 900 grafts FUE;Ακομη και η DHI εχει δουλεψει μεγαλυτερα νουμερα μοσχευματων
 

ntinzerv

Member
Είμαι norwood 3-4 εε και θα συνεχιστει κι αλλο λογικά. 24 χρονων ειμαι. Ο θεοχαρης είναι φίλος του πατερα μου γιατί ήταν στην αεροπορία μαζί. Οπότε και πήγαμε σε αυτόν..Οντως τα αποτελέσματα που διαφημίζει είναι αρκετά κακά..Βλεπω θετικο το οτι ειναι δερματολογος..
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Περιστατικο του Γκουρα εννοεις ειδες απο κοντα ή του Θεοχαρη;Ναι καταλαβα τι εννοεις,προσωπικα μου δινει την εντυπωση οτι προκειται για εναν part-time γιατρο μεταμοσχευσης,δεν εξηγειται αλλιως να ανεβαζει τετοια περιστατικα για να διαφημισει την δουλεια του.Εχει μεινει πραγματικα μια δεκαετια πισω τουλαχιστον.Βλεπω προσφερει και combo.Τι βγαζει δηλαδη;mega session 900 grafts strip+ 900 grafts FUE;Ακομη και η DHI εχει δουλεψει μεγαλυτερα νουμερα μοσχευματων
Γκούρα ναι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τον γνώρισα στο workshop. Πολύ γνώστης του αντικειμένου της δερματολογίας και με ενδιαφέρον για μμ, η αίσθησή μου όμως είναι, όπως είπε και o Nik.Mos, ότι μάλλον το βλέπει part time και δυστυχώς στις μμ προοδεύουν συνήθως αυτοί που είναι full time και dedicated. Πάντως σαν άνθρωπος είναι κύριος με Κ κεφαλαίο.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Oταν ειδα αυτα τα χαμηλα νουμερα μοσχευματων το μυαλο μου πηγε κατευθειαν σε artas system,NeoGraft κτλ,απο οτι ειδα κανει μια νηξη στην ρομποτικη fue αλλα δεν αναφερει αν την δουλευει ο ιδιος
Παντως πρεπει να ειναι ηθικος γιατρος γιατι αναφερει σε ξεχωριστο section στο website του την αναγκαιοτητα ληψης φαρμακευτικης αγωγης μιλωντας ανοικτα για φιναστεριδη και μινοξιδιλη,ποσοι δερματολογοι στην Ελλαδα το κανουν αυτο αραγε;Και μονο που σπαει το κατεστημενο αξιζει συγχαρητηρια
 
Τελευταία επεξεργασία:

ntinzerv

Member
Σας ευχαριστώ πολύ! Advanced hair clinics βλέπω δεν έχει αποτέλεσματα ανεβασμένα εδώ..Αλλα έχει αρκετά στο σαιτ της.. Ποια είναι η γνώμη σας;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

v_anast

Member
Καλησπέρα φίλε μου,
Χρόνια Πολλά!

Είχα επισκεφτεί και εγώ το ιατρείο του κυρίου Θεοχάρη, πριν περίπου 2 χρόνια. Ήταν από τους πρώτους γιατρούς που είχα συμβουλευτεί εκείνη την περίοδο που σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο μεταμόσχευσης. Αφενός μου άφησε πολύ θετική εντύπωση ο χρόνος που αφιέρωσε ο γιατρός για να απαντήσει στις ερωτήσεις μου. Από την άλλη με αποθάρρυνε το γεγονός ότι δεν εξειδικευόταν αποκλειστικά στις μεταμοσχεύσεις καθώς και κάποια αποτελέσματα που μου έδειξε ο γιατρός εκείνη την ώρα. Πάντως μου είχε φανεί άνθρωπος που»το ψάχνει» και προσπαθεί να βελτιώνεται.
 

ntinzerv

Member
Καλησπέρα φίλε μου,
Χρόνια Πολλά!

Είχα επισκεφτεί και εγώ το ιατρείο του κυρίου Θεοχάρη, πριν περίπου 2 χρόνια. Ήταν από τους πρώτους γιατρούς που είχα συμβουλευτεί εκείνη την περίοδο που σκεφτόμουν σοβαρά το ενδεχόμενο μεταμόσχευσης. Αφενός μου άφησε πολύ θετική εντύπωση ο χρόνος που αφιέρωσε ο γιατρός για να απαντήσει στις ερωτήσεις μου. Από την άλλη με αποθάρρυνε το γεγονός ότι δεν εξειδικευόταν αποκλειστικά στις μεταμοσχεύσεις καθώς και κάποια αποτελέσματα που μου έδειξε ο γιατρός εκείνη την ώρα. Πάντως μου είχε φανεί άνθρωπος που»το ψάχνει» και προσπαθεί να βελτιώνεται.
Καλησπερα φιλε! Ναι κι εγω ακριβως το ιδιο θα λεγα γι αυτον, ναι μεν ψαχνοταν αλλα δεν ειχε καλα αποτελεσματα... Οποτε μετα απο μια συζητηση που ειχα με εναν που εκανε στην advanced hair clinics μαλλον σε αυτη θα κανω.. εσυ τελικα τι εκανες?
 

v_anast

Member
Καλησπερα φιλε! Ναι κι εγω ακριβως το ιδιο θα λεγα γι αυτον, ναι μεν ψαχνοταν αλλα δεν ειχε καλα αποτελεσματα... Οποτε μετα απο μια συζητηση που ειχα με εναν που εκανε στην advanced hair clinics μαλλον σε αυτη θα κανω.. εσυ τελικα τι εκανες?

Δεν έχω κάνει ακόμα μεταμόσχευση. Εκείνη την περίοδο ανακάλυψα το φόρουμ και συνειδητοποίησα ότι μου έλειπαν πολύ βασικές γνώσεις. Προτείνω να αφιερώσεις χρόνο για να διαβάσεις τα σχετικά νήματα παρουσιάσεων και να σχηματίσεις μία καλύτερη εικόνα για τις -πολλές- διαθέσιμες επιλογές κλινικών, τη δημιουργία ολοκληρωμένου πλάνου αντιμετώπισης του προβλήματός σου και τις διαθέσιμες θεραπείες που ενδεχομένως θα χρειαστούν μαζί με την όποια μεταμόσχευση.
 
Μπλουζα