Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

dont

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Παιδια μια απλη ερωτηση και συγνωμη αν εχει τεθει ξανα, γιατι ενα τετοιο προιον εφοσον εχει εγριθει για την τριχωπτωση δεν βγαινει σε συσκευασια γι'αυτην μονο χρειαζεται να καθομαστε εμεις να το κοβουμε για να φτιαξουμε δοσεις?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

dont είπε:
Παιδια μια απλη ερωτηση και συγνωμη αν εχει τεθει ξανα, γιατι ενα τετοιο προιον εφοσον εχει εγριθει για την τριχωπτωση δεν βγαινει σε συσκευασια γι'αυτην μονο χρειαζεται να καθομαστε εμεις να το κοβουμε για να φτιαξουμε δοσεις?
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,212.0.html
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Γεια σας παιδια και συνχαρητηρια για αυτο το πολυ χρησιμο site!!!θα θελα να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι 25 χρονων και επειδη εχω μια ψιλο αραιωση στο σημειο ακριβως πισω απτην hairline το οποιο επειδη ειναι μπροστα και οπως ξερετε, η πρωτη επαφη με καποιον το ματι του πεφτει εκει πρωτα απο ολο το κεφαλι,αυτες τισ μερες ξεκινησα proscar με δοση 1,2μγ την μερα δηλ 1/4 και μαζι παιρνω και μια πολυβιταμινη μαλλιων μπας και περιορισω τις τυχον ανεπιθυμητες παρενεργειες που ισως εχω..θα θελα να μου πειτε αν θα δω καποιο αποτελεσμα στα μπροστα μαλλια πισω απτην hairlineγιατι δοξα το θεω ακομα την hairline μου την εχω ανεπαφη...τι με συμβουλευετε για αυτο το σημειο?
ευχαριστω..
 

dimp

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

παιδια εγω θελω να παρω το proscar αν κ δεν ηθελα με τπτ... τωρα το σκεφτομαι!
αλλα να μου πει καποιος που να ξερει γιατι διαβασα οτι μπορει να αδυνατιζει το σπερμα. κ γενικα ολο αυτο με εχει φοβισει λιγο!
ξερω εγω κ εαν με την χρηση δημιουργησει κανα προβλημα.!
μπορει καποιος να μ απαντησει?
ευχαριστω!!!!!!!!!!
 

dim74

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

πανω σε αυτο το θεμα εδω μεσα εχουν γραφτει τοσα...διαβασε τα και θα βγαλεις μονος σου την αποφαση...εγω το περνω 6 μηνες και ολα καλα...αλλα ακομα δεν εχω δει κατι ιδιαιτερο στα μαλλια μου...συνεχιζω ομως και βλεπω...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

YPOMONETIKOS είπε:
Γεια σας παιδια και συνχαρητηρια για αυτο το πολυ χρησιμο site!!!θα θελα να κανω μια ερωτηση μιας και ειμαι 25 χρονων και επειδη εχω μια ψιλο αραιωση στο σημειο ακριβως πισω απτην hairline το οποιο επειδη ειναι μπροστα και οπως ξερετε, η πρωτη επαφη με καποιον το ματι του πεφτει εκει πρωτα απο ολο το κεφαλι,αυτες τισ μερες ξεκινησα proscar με δοση 1,2μγ την μερα δηλ 1/4 και μαζι παιρνω και μια πολυβιταμινη μαλλιων μπας και περιορισω τις τυχον ανεπιθυμητες παρενεργειες που ισως εχω..θα θελα να μου πειτε αν θα δω καποιο αποτελεσμα στα μπροστα μαλλια πισω απτην hairlineγιατι δοξα το θεω ακομα την hairline μου την εχω ανεπαφη...τι με συμβουλευετε για αυτο το σημειο?
ευχαριστω..
γειά χαρά
1,2 mg αρχική δόση είναι λίγο "άγρια",και οι πολυβιταμίνες δεν προφυλάσσουν από sides
=>βάλε στη θεραπεία regain/rogain (regrowth) & fungoral (regrowth,αντιφλεγμονώδες,αντπιτυριδικό,αντιξηροδερμικό)


dimp είπε:
παιδια εγω θελω να παρω το proscar αν κ δεν ηθελα με τπτ... τωρα το σκεφτομαι!
αλλα να μου πει καποιος που να ξερει γιατι διαβασα οτι μπορει να αδυνατιζει το σπερμα. κ γενικα ολο αυτο με εχει φοβισει λιγο!
ξερω εγω κ εαν με την χρηση δημιουργησει κανα προβλημα.!
μπορει καποιος να μ απαντησει?
ευχαριστω!!!!!!!!!!
είπαμε ότι τα sides σε δοσολογίες 0,8-1,2 mg/24h είναι παροδικά και υποχωρούν,εμφανίζονται σε 1-2% από αυτούς που παίρνουν proscar
επίσης,αν υπάρξει μεγάλη παρενέργεια,το σταματάς και τα συμπτώματα αντιστρέφονται πλήρως... ;D
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

SPIROS ευχαριστω για την απαντηση αλλα ξεχασα να σου πω οτι χρησιμοποιω και το fungoral μερα παρα μερα..βασικα οσον αφορα την πολυβιταμινη που παιρνω την περνω επειδη περιεχει συστατικα που βοηθουν την γονιμοτητα του ανδρα πχ ψευδαργυρος και ισως αυτα εκμηδενισουν την οποια προδιαθεση εχω να μου εμφανιστουν παρενεργειες...πιστευω σωστα η κανω λαθος?τωρα θα θελα να ξερω εαν,επειδη δεν εχω σε ολο το κεφαλι προβλημα αλλα μονο απτη μεση και μπροστα ψιλο αραιωσηεαν το proscar 1/4 θα μουδωσει καποιο αποτελεσμα η το παιρνω τσαμπα?
παρακαλω να μου απαντησει καποιος που να εχει ιδιο προβλημα και να γνωριζει..
ευχαριστω..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

να ξέρεις ότι δεν υπάρχει σκεύασμα (με/χωρίς Zn) που να περιορίζει τα sides - το τσάι (μαύρο/πράσινο) προσφέρει καλά αποτελέσματα,όπως και η L-Αργινίνη http://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=712&language=gr&ref=pathfinder ... :-\

αυτό πάλι που λες για την αραίωση μόνο από την μέση και μπροστά είναι άκυρο - η dht δεν εκκρίνεται επιλεκτικά στον τριχωτό,ούτε η φιναστερίδη μπλοκάρει επιλεκτικά συγκεκριμένη dht... ;)
στο site της MERCK γράφει : "PROPECIA (φιναστερίδη) was developed to treat mild to moderate male pattern hair loss on the vertex (top of head) and anterior mid-scalp area (middle front of head) in MEN ONLY. There is not sufficient evidence that PROPECIA works for receding hairlines at the temples."

ελπίζω να'σαι αυτό που δηλώνει το nickname - υπομονετικός,γιατί τα αποτελέσματα γίνονται ορατά μετά από 6-8 μήνες και πάντα σε συνδυαστική θεραπεία (big 3)...
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Ευχαριστω σπυρο απο υπομονη εχω μπολικη αλλα να σε ρωτησω και κατι αλλο..επειδη δεν θελω να χρησιμοποιησω regaine υπαρχει περιπτωση να δω αποτελεσμα με συνδυαμο proscar 1/4 και fungoral 2% και την πολυβιταμινη μαλλιων που παιρνω(το ονομα της ειναι wellman tricologic)??απο οσα ειπες θα σου πω οτι επειδη δεν εχω υποχωρησει στους κροταφους ουτε στην hairline αλλα η αραιωση ειναι εμφανης σε μικρο βαθμο απτη μεσα μερια τοτε αυτο που μου ειπες για την φιναστεριδη ισως ειναι ιδανικο για μενα τωρα στην περιπτωση μου..
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

είσαι καλυμμένος με revivogen,proscar & fungoral...
άρχισε και βλέπεις μετά 6-8 μήνες..
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

οκ έγινε μόλις διάβασα τα παραπάνω έτρεξα και αγόρασα proscar κόψιμο στα τέσσερα και πάμε για 8 μήνες τουλάχιστον μαζί με το homemade spironolactone και τίποτα άλλο να δούμε τι θα γίνει και φυσικά έχω και φωτο απο πριν για να ποστάρω. α για τα sex side effects πόσοι απο εδω καπνίζουν? μάλλον το κάπνισμα κάνει πολύ χειρότερα απο το proscar για να το κόψουμε εε!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

εγώ θα έλεγα να πας σταδιακά από 1/6 στο 1/4 σε 2-3 μήνες - συνηθίζει και προετοιμάζεται καλύτερα ο οργανισμός ;)

τώρα, κάπνισμα...μόνο στον ύπνο μου δεν καπνίζω!!! :p
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

TO REVIVOGEN απο που θα το παρω?υπαρχει στα φαρμακεια και ποσο κοστιζει?τι ειναι?τοπικο?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

να ρωτησω και κατι αλλο ρε παιδια?εαν στην περιπτωση που παρουμε proscar 1/4 καθε πρωι και δουμε απο την πρωτη βδομαδα οτι δεν χανουμε πια τριχα αυτο σημαινει οτι δουλευει το φαρμακο σε μας η οχι??το λεω αυτο επειδη λεμε οτι πρωτα πρεπει να εμφανιστει μια μερικη πτωση μαλλιων λογικα για να πουμε οτι αντιδρουμε στο φαρμακο, και μετα οτι σταματαει σταδιακα η τριχοπτωση...αν ξερει καποιος ας απαντησει...ευχαριστω..
 

magic810

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Υποτιθεται οτι απο ερευνες το φυσιολογικο ειναι να συμβει αυτο...μιας και αναφερουν τους πρωτους τρεις μηνες τριχοπτωση...που την δικαιολογει το γεγονος οτι πεφτουν οι μη υγιεις τριχες.....
Ορατα αποτελεσματα αναφερονται μετα απο ενα χρονο χρησης..... 8)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

YPOMONETIKOS είπε:
στην περιπτωση που παρουμε proscar 1/4 καθε πρωι και δουμε απο την πρωτη βδομαδα οτι δεν χανουμε πια τριχα αυτο σημαινει οτι δουλευει το φαρμακο σε μας η οχι??το λεω αυτο επειδη λεμε οτι πρωτα πρεπει να εμφανιστει μια μερικη πτωση μαλλιων λογικα για να πουμε οτι αντιδρουμε στο φαρμακο, και μετα οτι σταματαει σταδιακα η τριχοπτωση...
shedding παρατηρείται 3-4 εβδ. της χρήσης και το συνδέουμε με πτώση τριχών στη τελογενή φάση (=θα έπεφταν έτσι και αλλιώς)

1 εβδ. είναι πολύ νωρίς για να κρίνεις,αφού αποτελέσματα έχεις σε 6-8 μήνες και ορατά σε 18 μήνες...
 

YPOMONETIKOS

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

δεν κρινω τιποτα χωρις να το γνωριζω εκ πειρας....απλα επειδη εγω παρατηρησα στον εαυτο μου οτι απο την πρωτη εβδομαδα σταματησε η τριχοπτωση με το proscar 1/4 αλλα ισως αυτο να οφειλεται και στο tricologicπου μπορει να κανει καλο συνδυασμο με το proscar 1/4...δεν ξερω...υποθεση κανω...
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Μην σας ενοχλεί ή τρελαίνει η τριχόπτωση στην αρχή μιας θεραπείας.
Είναι οι τρίχες που θα χάνατε ούτως ή άλλος σε 3 μήνες και μάλιστα χωρίς να ξαναβγούν οι μισές ή θα βγαίναν ποιο λεπτές. Απλώς τώρα σας δίνεται η δυνατότητα να ξαναβγούν normal.
Οπότε μην το σκέφτεστε "ωχ θα μου πέσουν" γιατί θα πέσουν όπως και να έχει...

Πάντως τελευταία νιώθω τα μαλλιά μου τέλεια. Στο μπάνιο, με ζελέ κλπ, τα νιώθω δυνατά.
Είχα να τα δω έτσι από τα 18 μου... Φιναστερίδη; Spiro; Δεν ξέρω τι, αλλά "i love that feeling"...
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ΠΑΙΡΝΩ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ 1/4 PROSCAR.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΑΠΟ ΟΣΕΣ ΛΕΓΟΝΤΑΙ.ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΟΤΗΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ..ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝIA ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ PROSCAR? ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ?
 
Μπλουζα