Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

@ggelos

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ωχ κ εγώ generic finasteride παίρνω από ελληνικό φαρμακείο ομως, να αγχωθώ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

@ggelos είπε:
ωχ κ εγώ generic finasteride παίρνω από ελληνικό φαρμακείο ομως, να αγχωθώ?
έτσι και αλλιώς η Αγγλία δουλεύει generic όλα τα σκευάσματα που συνταγογραφούνται - χαλαρά!
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Το Proscar ποιος γιατρος το συνταγογράφει;
Εχω τεβε και θελω να παω να μου το γραψουν
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Ερώτηση παιδες
Το να παίρνουμε ενα χαπι (proscar) που ειναι για μια ασθενεια χωρις να πασχουμε απο αυτην δεν ειναι λιγο επικίνδυνο;
Ειναι σαν να παιρνουμε ενα χαπι για την πιεση χωρις να εχουμε δεν θα μας δημιουργήσει προβλημα;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ναι αλλα εμεις εδω μιλαμε για ποτητες του 1/5
και αυτες οι ποτητες πηραν εγγριση απο το fda

ξερεις οτι πολλα φαρμακα που βγηκαν για εντελως διαφοτετικους λογους
στην πορεια βρεθηκε πως κανουν καλο και σε αλλους τομεις και ετσι το φτιαξανε σε αλλες version
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Όντως ANAR, όπως τα λέει ο Παναγιώτης.
Θα ήταν πχ χαζό να λέγαμε "πάρε αυτό φάρμακο που είναι για την τάδε ασθένεια και ανέμειξε το με το τάδε και από παρενέργειες μην μασάς, εγώ δεν είδα τπτ" και άλλο να λέμε όπως τώρα πάρε το χάπι που έχουν γίνει έρευνες, έχει αποτελέσματα, έχει το ΟΚ του FDA, σύντομα θα πωλείτε Ελλάδα μέσο ΕΟΦ, το συνιστούν και Έλληνες γιατροί πλην των Αμερικανών.
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Υπάρχει μία έρευνα για το proscar με placebo (4-Year Placebo-Controlled Study).
Σε αυτήν, έγινε έρευνα για να διαπιστωθούν τα sides σε μακροχρόνια χρήση.
Τα αποτελέσματα;
Παρατηρήστε τον 1ο χρόνο σύγκριση με το placebo (το ψευτικο χάπι) και τα υπόλοιπα χρόνια πως τα sides έχουν γίνει ίσα με το placebo, δηλαδή δεν ισχύουν (θέμα μυαλού;

Με το proscar:
5year.GIF
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

αυτες οι φωτογραφιες που βαζεις ακη ειναι τρομερες
πολυ ΒΟΗΘΑΝ πιστευω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bad boy

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ PROPECIA ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο Ε.Ο.Φ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΕΡΕΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ? ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ????
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

ΕΟΦ? Δεν το φερνει; Ποιος το λέει;
Από τον εοφ το παρακάτω:

Κωδικός Ονομασία Περιεκτικότητα Μορφή Κατάσταση Εταιρία
2430201 PROPECIA 1MG/TAB F.C.TAB Εγκεκριμένο (Αμοιβαία) VIANEX A.E

Κάτι άλλο; :)
 

dim74

Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

και να το φερει με 55 ευρω που κανει και δεν γραφεται ποιος θα το παρει?εδω περνεις το προσκαρ 16 ευρω το γραφεις...αρα 4 ευρω και περνας 14 επι 5=70!!70 μερες με 4 ευρω η 30 μερες με 55 ευρω?διαλεγεις και περνεις!!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

οχι δεν νομιζω οτι ειναι καλο
αν δεν πιασεις γερα τα 21 καλυτερα ξεχνα το μην σου πω καλυτερα πιασε τα 22
 

stelios_19

New Member
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

eνας φίλος μου,20 χρονων παίρνει πρόσκαρ 3 φορές την εβδομάδα με καλά αποτελέσματα...
 

Άκης

Administrator
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

Λογικό είναι. Δεν παίζει ρόλο η ηλικία τόσο. Δηλαδή αν είναι 20 ή 30, θα δει αποτελέσματα.
Άλλωστε, το να δεις αποτέλεσμα κάπου σε φάρμακο εγκεκριμένο για την δουλειά που το παίρνεις, δεν φαίνεται περίεργο.

Επίσης, επειδή τα επίπεδα dht παραμένουν χαμηλά για μερικές ημέρες, μπορεί ο καθένας μας να δοκιμάσει να παίρνει μερα παρα μέρα. Υπάρχει και σχετική έρευνα γι'αυτό (για τα επίπεδα).

Να πω για πολλοστή φορά, να μην ακούτε κανένα άσχετο. Αν σου πω εγώ πχ μην παίρνεις avodart, μην σκεφτείς αμέσως "α, έχει δίκιο αυτός. Δεν παίρνω", αλλά να μου πεις γιατί να μην το πάρω; Το έχεις ψάξει; Γνωριζεις κάτι;
Μην ακούτε γενικά τον κάθε άσχετο που απλώς ψάχνει στο google και στην πρώτη λίστα με sides την μεταφράζει και σε γεμίζει φοβίες.
Ένας, μου έστειλε με email ότι ρωτησε σε forum από social network ότι είδε στο site αυτό το proscar και ρωτησε εκεί (φαίνεται, τους εμπιστεύτηκε) τι παίζει.

Δειτε τι του απάντησαν:
Θελεις να σου πεφτουν τα μαλλια ή να μην σε πεφτουν; Η φαλακρα ειναι η λυση και στις δυο περιπτωσεις

Να πάς στον δερματολόγο και να σταματήσεις τις βλακείες. Στο ίντερνετ ψάχνεις την λύση;

Νομίζω οτι σπάνια υπάρχει λύση για την τριχόπτωση. Αν δεις ότι άρχισαν να σου πέφτουν οι τρίχες, καλύτερα να το πάρεις απόφαση ότι θα μείνεις καραφλός. Δεν είναι όμωε και τόσο άσχημα τα πράγματα, αρέσει και στις γυναίκες. Εμπόδισε ποτέ το σκάλπ - κάτοπτρο τον Μπρούς Γουίλλις απο το να είναι γαμιάς της Ντεμι Μούρ;

ΓΙΑΤΙ Ο ΓΚΟΥΣΚΟΥΝΗΣ ΛΙΓΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΕΙΧΕ?

Ξέρω οτι μια φυτική λύση είναι το λάδι... να βάζεις λίγο λάδι στο τριχωτό της κεφαλής να το αφήνεις να δράσει λίγη ώρα και μετά να κάνεις μπάνιο! αυτό να το κάνεις αρκετό καιρό και θα δυναμώσουν πολύ τα μάλλιά σου.

Έτσι, για να δείτε επίπεδο Ελληνικής online ενημέρωσης...
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Για όσους θέλουν να πάρουν Proscar....

stelios_19 είπε:
eνας φίλος μου,20 χρονων παίρνει πρόσκαρ 3 φορές την εβδομάδα με καλά αποτελέσματα...

φυσικα και ειναι αποτελεσματικο
αλλα εγω ειμαι αντιθετος ως προς την ηλικια του
ας παρει μια τοπικη για κανενα χρονο γιατι και η τοπικη κανει καλη δουλεια
και μετα βλεπει για χαπια

η επιλογη ειναι δικη του
εγω την γνωμη μου σου ειπα
 
Μπλουζα