Γιατρός Θεσσαλονίκη

Geormous1

New Member
Καλημέρα!

Μήπως μπορείτε να με συστήσετε σε κάποιο γιατρό στη Θεσσαλονίκη που είναι ειδήμων στο θέμα της τριχόπτωσης; Είμαι 23 χρονων με επιθετική τριχόπτωση κ ειμαι σε θεραπεια εδώ και 3-4 μήνες αλλά δεν έχω επισκεφτεί ποτε κάποιον ειδικό. Η advance hair clinic ξέρω ότι δέχεται δωρεάν επισκέψεις, μου την προτείνετε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos30

Member
Τσάκαλος Χρήστος choiexpert clinic στην Αριστοτελους , εγώ έκανα ραντεβού και σκεφτομαι να προχωρήσω και σε μεταμόσχευση. την ήμερα του ραντεβού είχε έναν ασθενη από Φιλανδια και έναν από Γαλλία μου έκανε εξαιρετική εντύπωση, για να καναν κάποιοι τόσα χιλιόμετρα για να ρθουν Θεσσαλονίκη κάτι σημαίνει αυτό . Μου πρότεινε και αγωγή την οποία ξεκινησα ήδη.
 

Giorgos30

Member
Τιποτα δε σημαινει. Πληθος Αμερικανων πανε για να σφαγιαστουν στις φθηνες Τουρκικες.
Δεν νομίζω ότι ποιοτικά είναι consept Τουρκίας , ούτε και τιμές Τουρκίας
Αλλά ναι έχεις δίκιο πάνε από όλο τον κόσμο Τουρκία στην φθήνια μόνο και μόνο για να σώσουν μερικά ευρωπουλα
 
Τσάκαλος Χρήστος choiexpert clinic στην Αριστοτελους , εγώ έκανα ραντεβού και σκεφτομαι να προχωρήσω και σε μεταμόσχευση. την ήμερα του ραντεβού είχε έναν ασθενη από Φιλανδια και έναν από Γαλλία μου έκανε εξαιρετική εντύπωση, για να καναν κάποιοι τόσα χιλιόμετρα για να ρθουν Θεσσαλονίκη κάτι σημαίνει αυτό . Μου πρότεινε και αγωγή την οποία ξεκινησα ήδη.
έχουμε ενα περιστατικό στο φορουμ από την choiexpert που ειναι σε εξέλιξη. Εσυ τι πρόβλημα έχεις, τι σου πρότεινε ο Dr Chris tsakalos , ποσα τριχοθυλάκια και σε τι τιμή;
 

Giorgos30

Member
Κυρίως κροτάφους και Α ζώνη , αλλά έχω και μια αρχή στην γ ζώνη.
Μιλήσαμε για συντηρητική θεραπεία και για μεταμόσχευση , μου εξήγησε τις επιλογές μου και λόγω του ότι είμαι 30 και με τριχόπτωση εξελισσόμενη , το να κυνηγάω την τριχόπτωση με μεταμοσχεύσεις είναι λάθος . Πρόταση του γιατρού φιναστεριδη 1mg για αρχή 4 φορές την εβδομάδα και spray fagron Mft . Και μεταμόσχευση μιας μέρας για να καλυψω τα υπάρχοντα κενά . Μοσχεύματα από 2400-2800 όσα χρειαστούν , στα 3κ.
Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο και ξεκινησα μόνο το spray . Αλλά ξέρω πως πρέπει να ξεκινήσω , διαφορετικά όπως είπε και ο γιατρός δεν θα φτάσω ποτε στο pick που μπορώ να φτάσω και θα ξανακάνω σύντομα μεταμόσχευση ,που όπως είπε χαριτολογώντας τον βολευει αλλά δεν είναι σωστή επιλογή για εμένα .
 

JimKan1

Well-Known Member
Μιλήσαμε για συντηρητική θεραπεία και για μεταμόσχευση , μου εξήγησε τις επιλογές μου και λόγω του ότι είμαι 30 και με τριχόπτωση εξελισσόμενη , το να κυνηγάω την τριχόπτωση με μεταμοσχεύσεις είναι λάθος . Πρόταση του γιατρού φιναστεριδη 1mg για αρχή 4 φορές την εβδομάδα και spray fagron Mft . Και μεταμόσχευση μιας μέρας για να καλυψω τα υπάρχοντα κενά . Μοσχεύματα από 2400-2800 όσα χρειαστούν , στα 3κ.
Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο και ξεκινησα μόνο το spray . Αλλά ξέρω πως πρέπει να ξεκινήσω , διαφορετικά όπως είπε και ο γιατρός δεν θα φτάσω ποτε στο pick που μπορώ να φτάσω και θα ξανακάνω σύντομα μεταμόσχευση ,που όπως είπε χαριτολογώντας τον βολευει αλλά δεν είναι σωστή επιλογή για εμένα .

Ειπε Ελληνας γιατρος τετοιο πραγμα; Ιστορικη μερα
 

Chris34

Active Member
Πήγαινε στην Advanced hair clinic στην Θεσσαλονίκη. Συντηρητική αγωγή θα σου προτείνουν γιατί είσαι μικρός.
Έχω κάνει μεταμόσχευση μαλλιών στην Advanced.
Gel φιναστεριδης μια φορά τη μέρα (έχει προϊόν η κλινική) και μια μινοξιδιλη.
Η πιο light θεραπεία που μπορείς να κάνεις με τοπικά μόνο που θα σου δώσει όμως αποτέλεσμα.
Μετά πάμε σε χάπι φιναστεριδης. Αρχικά δοκίμασε αυτά όμως.
 

Giorgos30

Member
Πήγαινε στην Advanced hair clinic στην Θεσσαλονίκη. Συντηρητική αγωγή θα σου προτείνουν γιατί είσαι μικρός.
Έχω κάνει μεταμόσχευση μαλλιών στην Advanced.
Gel φιναστεριδης μια φορά τη μέρα (έχει προϊόν η κλινική) και μια μινοξιδιλη.
Η πιο light θεραπεία που μπορείς να κάνεις με τοπικά μόνο που θα σου δώσει όμως αποτέλεσμα.
Μετά πάμε σε χάπι φιναστεριδης. Αρχικά δοκίμασε αυτά όμως.
Θα κάνω μεταμόσχευση σίγουρα , αν δεις τους κροτάφους μου θα καταλάβεις .
Η advanced δεν με εμπνέει , μιας και κάνουν μεταμόσχευση νοσηλεύτριες από ότι έχει πάρει το αυτι μου και δεν θα ήθελα ( αν και δεν κρίνω μπορεί να είναι καλές ) απλά προτιμώ να με αναλάβει γιατρός .
Το fagron mft με έχει βολεψει και λέω να ακολουθήσω την οδηγία του γιατρού για χαπι φίνα σε μικρή δόση .
Το gel τι διαφορα έχει με τον αφρό? Και το πουλάνε μέσα στην κλινικη?
 

Chris34

Active Member
Θα κάνω μεταμόσχευση σίγουρα , αν δεις τους κροτάφους μου θα καταλάβεις .
Η advanced δεν με εμπνέει , μιας και κάνουν μεταμόσχευση νοσηλεύτριες από ότι έχει πάρει το αυτι μου και δεν θα ήθελα ( αν και δεν κρίνω μπορεί να είναι καλές ) απλά προτιμώ να με αναλάβει γιατρός .
Το fagron mft με έχει βολεψει και λέω να ακολουθήσω την οδηγία του γιατρού για χαπι φίνα σε μικρή δόση .
Το gel τι διαφορα έχει με τον αφρό? Και το πουλάνε μέσα στην κλινικη?
Εκει που νομιζεις οτι θα στην κανει γιατρος το 70% θα στο κανουν οι technisians και το 30% ο γιατρος στην καλυτερη. Αποτελεσματα κρινουμε και επιλεγουμε. Οπου νιωθεις ασφαλεια για το αποτελεσμα να πας.
gel φινας, αφρος φινας το ιδιο ειναι. Στους κροταφους μονο με μεταμοσχευση θα αποκτησεις μαλλια. Ειναι οι πρωτοι που αδειαζουν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Πήγαινε στην Advanced hair clinic στην Θεσσαλονίκη. Συντηρητική αγωγή θα σου προτείνουν γιατί είσαι μικρός.
Έχω κάνει μεταμόσχευση μαλλιών στην Advanced.
Gel φιναστεριδης μια φορά τη μέρα (έχει προϊόν η κλινική) και μια μινοξιδιλη.
Η πιο light θεραπεία που μπορείς να κάνεις με τοπικά μόνο που θα σου δώσει όμως αποτέλεσμα.
Μετά πάμε σε χάπι φιναστεριδης. Αρχικά δοκίμασε αυτά όμως.
Γιατρός γράφει το νήμα...
 

LoverBoy

Well-Known Member
Θα κάνω μεταμόσχευση σίγουρα , αν δεις τους κροτάφους μου θα καταλάβεις .
Η advanced δεν με εμπνέει , μιας και κάνουν μεταμόσχευση νοσηλεύτριες από ότι έχει πάρει το αυτι μου και δεν θα ήθελα ( αν και δεν κρίνω μπορεί να είναι καλές ) απλά προτιμώ να με αναλάβει γιατρός .
Το fagron mft με έχει βολεψει και λέω να ακολουθήσω την οδηγία του γιατρού για χαπι φίνα σε μικρή δόση .
Το gel τι διαφορα έχει με τον αφρό? Και το πουλάνε μέσα στην κλινικη?
Φίλε του το fagron mft που το βρίσκεις?Ψάχνω και δεν το βρίσκω εύκολα!
 

Xristos87

Well-Known Member
Κυρίως κροτάφους και Α ζώνη , αλλά έχω και μια αρχή στην γ ζώνη.
Μιλήσαμε για συντηρητική θεραπεία και για μεταμόσχευση , μου εξήγησε τις επιλογές μου και λόγω του ότι είμαι 30 και με τριχόπτωση εξελισσόμενη , το να κυνηγάω την τριχόπτωση με μεταμοσχεύσεις είναι λάθος . Πρόταση του γιατρού φιναστεριδη 1mg για αρχή 4 φορές την εβδομάδα και spray fagron Mft . Και μεταμόσχευση μιας μέρας για να καλυψω τα υπάρχοντα κενά . Μοσχεύματα από 2400-2800 όσα χρειαστούν , στα 3κ.
Να σου πω την αλήθεια φοβάμαι λίγο και ξεκινησα μόνο το spray . Αλλά ξέρω πως πρέπει να ξεκινήσω , διαφορετικά όπως είπε και ο γιατρός δεν θα φτάσω ποτε στο pick που μπορώ να φτάσω και θα ξανακάνω σύντομα μεταμόσχευση ,που όπως είπε χαριτολογώντας τον βολευει αλλά δεν είναι σωστή επιλογή για εμένα .
Βαλε φωτογραφιες
 

Giorgos30

Member
Εκει που νομιζεις οτι θα στην κανει γιατρος το 70% θα στο κανουν οι technisians και το 30% ο γιατρος στην καλυτερη. Αποτελεσματα κρινουμε και επιλεγουμε. Οπου νιωθεις ασφαλεια για το αποτελεσμα να πας.
gel φινας, αφρος φινας το ιδιο ειναι. Στους κροταφους μονο με μεταμοσχευση θα αποκτησεις μαλλια. Ειναι οι πρωτοι που αδειαζουν.
Θα μου την κάνει ο γιατρός σίγουρα , δεν έχει τεχνισιανς στο ιατρείο του , τον ρώτησα . Το gel φινας ποσο κάνει και ποσο καιρό κρατάει?
 

Giorgos30

Member
Φίλε του το fagron mft που το βρίσκεις?Ψάχνω και δεν το βρίσκω εύκολα!
Το πήρα από το φαρμακειο αρσανογλου στα λουλουδάδικα , αλλά μου είπε κάποιο μέλος για ένα ακόμα ανατολικά π έχει και καλύτερη φυγοκεντρο
 
Μπλουζα