Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

dk

New Member
Παντα ειχα μια απορια...
συζηταμε για πολλους σταρ και σελεμπριτις που εχουν κανει μεταμοσχευση μικρη(τυπου φερεντινου) ή μεγαλη(τυπου σισσωβιτη)
Εχω μια απορια...
Ανθρωποι με εμφανες προβλημα και πολλα λεφτα γιατι δεν κανουν μεταμοσχευση?
Πχ ο Ζινταν, ο Αλβερτος του Μονακο, ο Μπρους Γουιλις ή -και ας σας φαινεται κουφο-ο Ζουγανελης ας πουμε.

Η λογικη απαντηση ειναι "γιατι δεν εχουν ολοι αρκετα καλη δοτρια περιοχη για να βγει ενα καλο αποτελεσμα". Αλλα περαν αυτης υπαρχει αλλο σκεπτικο?

ΥΓ. Σας φαινεται κουλο ισως, αλλα ειναι ενα απο τα ερωτηματα που αντιμετωπιζεις οταν σκεφτεσαι την μεταμοσχευση. Λες "Κατσε ρε φιλε, και αντε και εδωσα 15χιλιαρικα στον καλυτερο γιατρο του κοσμου. Ολοι οι ηθοποιοι του Χολιγουντ ή ακομα και της Ελλαδας δλδ που δεν εχουν μαλλια αυτοι δεν ειχαν τα 15 χιλιαριακ(για πλακα τα εχουν) να το κανουν να ξεμπερδευουν?"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

αναλογως...ανθρωποι ειναι και αυτοι και μπορει να εχουν συμβιβαστει.....
βεβαια το παραδειγμα του ζινταν ηταν λιγο ατυχες γτ γνωμη μου ειναι οτι δεν τον χαλαει καθολου το ξυρισμενο κεφαλι...

παντως εχεις ενα δικιο σε αυτο που λες...καμια φορα το σκεφτομαι και εγω......τι να πω....
 

akakios

New Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

Νομίζω ότι από μια ηλικία και μετά παύει να σε απασχολεί ή σε απασχολεί όλο κ λιγότερο. Το βλέπω κ από μένα που στα 22-23 νόμιζα πως θα τρελαθώ, στενοχωριόμουν ήθελα να απομονωνομαι κ ειχα τον φόβο ότι όλοι με κοιτανε εκει... Τώρα 10 χρόνια μετά με απασχολεί ελάχιστα μπορεί σε άλλα 10 να μου είναι αδιάφορο.
Για σκεφτείτε τι παραπάνω θα κέρδιζε ο Ζινταν ή ο Αλβερτος αν ειχε λιγα μαλλια παραπάνω...ΤΡΙΧΕΣ :D
Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι οσο μεγαλωνουμε αλλάζουν κ οι προτεραιοτητες.
 
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

γιατι σκεφτονται και το μετα.. τι θα πει ο κοσμος.. φανταστειτε π.χ. τον Πυτιν να βγει με μαλλια.. με ποσα αρνητικα σχολια θα βομβαρδιστει
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

dimitris1991 είπε:
φανταστειτε π.χ. τον Πυτιν να βγει με μαλλια.. με ποσα αρνητικα σχολια θα βομβαρδιστει

δεν εχει σημασια.....θα εχει μαλλια..... ;D
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

dk είπε:
Παντα ειχα μια απορια...
συζηταμε για πολλους σταρ και σελεμπριτις που εχουν κανει μεταμοσχευση μικρη(τυπου φερεντινου) ή μεγαλη(τυπου σισσωβιτη)
Εχω μια απορια...
Ανθρωποι με εμφανες προβλημα και πολλα λεφτα γιατι δεν κανουν μεταμοσχευση?
Πχ ο Ζινταν, ο Αλβερτος του Μονακο, ο Μπρους Γουιλις ή -και ας σας φαινεται κουφο-ο Ζουγανελης ας πουμε.

Η λογικη απαντηση ειναι "γιατι δεν εχουν ολοι αρκετα καλη δοτρια περιοχη για να βγει ενα καλο αποτελεσμα". Αλλα περαν αυτης υπαρχει αλλο σκεπτικο?

ΥΓ. Σας φαινεται κουλο ισως, αλλα ειναι ενα απο τα ερωτηματα που αντιμετωπιζεις οταν σκεφτεσαι την μεταμοσχευση. Λες "Κατσε ρε φιλε, και αντε και εδωσα 15χιλιαρικα στον καλυτερο γιατρο του κοσμου. Ολοι οι ηθοποιοι του Χολιγουντ ή ακομα και της Ελλαδας δλδ που δεν εχουν μαλλια αυτοι δεν ειχαν τα 15 χιλιαριακ(για πλακα τα εχουν) να το κανουν να ξεμπερδευουν?"


Γιατι οι περισσότεροι απο αυτους τους διάσημους που λες ισως ειναι και τσιγκούνηδες
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

- Πολλοί από αυτούς δεν μπορούν να κάνουν μεταμόσχευση γιατί δεν έχουν καλή δότρια περιοχή.
- Άλλοι έκαναν με μεγάλη επιτυχία και γιαυτό διατηρούν κάποια μαλλάκια (για κάποιους δεν το ξέρουμε).
- Όταν η απώλεια μαλλιών είναι επιθετική τότε δυστυχώς ούτε η μεταμόσχευση σώζει την κατάσταση. Κλασσικό παράδειγμα ο John Travolta.
- Φυσικά υπάρχουν και κάποιοι διάσημοι (όπως και μη διάσημοι) που δεν τους απασχολεί το θέμα.

matthew-mcconaughey-hair-transplant-1.jpg

Matthew-mcconaughey-hair-transplant.jpg

kevin-costner-hair-transplant-1.jpg

mel-gibson-hair-transplant-1.jpg

brendan-fraser-hair-transplant-1.jpg

jlaw_lg.jpg

tom-hanks-hair-restoration.jpg

jamie-foxx-hair-transplant.jpg


ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΞΑΜΕ :

megan-fox.jpg
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

- Όταν η απώλεια μαλλιών είναι επιθετική τότε δυστυχώς ούτε η μεταμόσχευση σώζει την κατάσταση. Κλασσικό παράδειγμα ο John Travolta.

ειχε επιθετικη τριχοπτωση ο τραβολτα???μια χαρα ειναι ο τυπος
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

tropheus είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1713.msg30395#msg30395 date=1270022488]
ειχε επιθετικη τριχοπτωση ο τραβολτα???μια χαρα ειναι ο τυπος

Περουκίνι ...

john_travolta_hair.jpg

[/quote]

ελα ρε.....και μικρος ειχε πολυ πλουσιο μαλλι με μια ελαφρα αραιωση στους κροταφους.....πωωωωωωωωωωωωωω.....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

giannis13 είπε:
ελα ρε.....και μικρος ειχε πολυ πλουσιο μαλλι με μια ελαφρα αραιωση στους κροταφους.....πωωωωωωωωωωωωωω.....

2dd4f51291dd461714fe6443540174af.jpg


Τα άτιμα τα νιάτα σνιφ - σνιφ

Γιαυτό Γιάννη ζήσε όσο καλύτερα και όσο πιο έντονα μπορείς ΤΩΡΑ ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

tropheus είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1713.msg30397#msg30397 date=1270023269]
ελα ρε.....και μικρος ειχε πολυ πλουσιο μαλλι με μια ελαφρα αραιωση στους κροταφους.....πωωωωωωωωωωωωωω.....

2dd4f51291dd461714fe6443540174af.jpg


Τα άτιμα τα νιάτα σνιφ - σνιφ

Γιαυτό Γιάννη ζήσε όσο καλύτερα και όσο πιο έντονα μπορείς ΤΩΡΑ ...

[/quote]


ΑΚΡΙΒΩΣ......
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

Πως μπορει καποιος να ξεχωρισει αν καποιος φορα περουκα?
 

GK

New Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

Ρε παιδιά, το θέμα με τα μαλλιά είναι ότι για εμένα, για εσένα, για εμάς το μαλλί είναι χαρακτηριστικό το οποίο κατά την γνώμη μας είναι κάτι το οποίο μας κάνει πιο αρεστούς, πιο ωραίους καταρχήν στον ίδιο μας τον εαυτό και κατα δέυτερον στους άλλους, γυναίκες, άντρες (εάν υπάρχουν gay εδώ) κτλ Με απλά λόγια, νιώθουμε ότι το έχουμε ανάγκη ως αυτοεκτίμηση, γόητρο, αυτοπεποίθηση, ή διαφορετικά το φένεσθαι.
Ε, οι διάσημοι, ηθοποιοί, τραγουδιάρηδες κτλ καλύπτουν ακριβώς αυτή την ανάγκη (εάν έχουν τριχοπτωση,φαλακρα κτλ) αυτοπεποιθησης ακριβώς μέσω της δημοτικότητας τους και της αναγνωρισιμότητας τους. Οι κοπέλες και γενικότερα ο κόσμος πχ δεν θα κοιτάνε εάν δεν έχουν μαλλιά...
Αλλά τα μαλλιά βρε παιδιά είναι το λιγότερο, εδώ βλέπεις γυναίκες που πάνε με κακάσχημους & ανεγκέφαλους (που για εμένα προσωπικά είναι χειρότερο από το εάν έχεις μαλλιά ή όχι) μόνο και μόνο επειδή έχουν λεφτά.
Θα ήμουν εγώ τώρα ο Nicholson και θα με ένοιαζε εάν καραφλιάζω....

υγ. εμφυτέυσεις πρέπει να έχουν κάνει και ο Bradley Cooper, Ryan Reynolds .
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

GK είπε:
Ρε παιδιά, το θέμα με τα μαλλιά είναι ότι για εμένα, για εσένα, για εμάς το μαλλί είναι χαρακτηριστικό το οποίο κατά την γνώμη μας είναι κάτι το οποίο μας κάνει πιο αρεστούς, πιο ωραίους καταρχήν στον ίδιο μας τον εαυτό και κατα δέυτερον στους άλλους, γυναίκες, άντρες (εάν υπάρχουν gay εδώ) κτλ Με απλά λόγια, νιώθουμε ότι το έχουμε ανάγκη ως αυτοεκτίμηση, γόητρο, αυτοπεποίθηση, ή διαφορετικά το φένεσθαι.
Ε, οι διάσημοι, ηθοποιοί, τραγουδιάρηδες κτλ καλύπτουν ακριβώς αυτό την ανάγκη -εάν έχουν τριχοπτωση,φαλακρα κτλ- και αυτοπεποιθηση ακριβώς μέσω της δημοτικότητας τους και της αναγνωρισιμότητας τους. Οι κοπέλες και γενικότερα ο κόσμος πχ δεν θα κοιτάνε εάν δεν έχουν μαλλιά...
Αλλά τα μαλλιά βρε παιδιά είναι το λιγότερο, εδώ βλέπεις γυναίκες που πάνε με κακάσχημους & ανεγκέφαλους (που για εμένα προσωπικά είναι χειρότερο από το εάν έχεις μαλλιά ή όχι) μόνο και μόνο επειδή έχουν λεφτά.
Θα ήμουν εγώ τώρα ο Nicholson και θα με ένοιαζε εάν καραφλιάζω....

υγ. εμφυτέυσεις πρέπει να έχουν κάνει και ο Bradley Cooper, Ryan Reynolds .

εγω διαφωνω...δεν εχει να λεει κατι το οτι ειναι διασημοι.....πιστευω το ιδιο πονανε και στεναχωριουντε...και ισα ισα που αυτοι ειναι και γνωστοι και βγαινουν και στην τβ και νοιαζονται περισσοτερο για την εμφανιση τους.....
 

GK

New Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

giannis13 είπε:
[quote author=GK link=topic=1713.msg30407#msg30407 date=1270028195]
Ρε παιδιά, το θέμα με τα μαλλιά είναι ότι για εμένα, για εσένα, για εμάς το μαλλί είναι χαρακτηριστικό το οποίο κατά την γνώμη μας είναι κάτι το οποίο μας κάνει πιο αρεστούς, πιο ωραίους καταρχήν στον ίδιο μας τον εαυτό και κατα δέυτερον στους άλλους, γυναίκες, άντρες (εάν υπάρχουν gay εδώ) κτλ Με απλά λόγια, νιώθουμε ότι το έχουμε ανάγκη ως αυτοεκτίμηση, γόητρο, αυτοπεποίθηση, ή διαφορετικά το φένεσθαι.
Ε, οι διάσημοι, ηθοποιοί, τραγουδιάρηδες κτλ καλύπτουν ακριβώς αυτό την ανάγκη -εάν έχουν τριχοπτωση,φαλακρα κτλ- και αυτοπεποιθηση ακριβώς μέσω της δημοτικότητας τους και της αναγνωρισιμότητας τους. Οι κοπέλες και γενικότερα ο κόσμος πχ δεν θα κοιτάνε εάν δεν έχουν μαλλιά...
Αλλά τα μαλλιά βρε παιδιά είναι το λιγότερο, εδώ βλέπεις γυναίκες που πάνε με κακάσχημους & ανεγκέφαλους (που για εμένα προσωπικά είναι χειρότερο από το εάν έχεις μαλλιά ή όχι) μόνο και μόνο επειδή έχουν λεφτά.
Θα ήμουν εγώ τώρα ο Nicholson και θα με ένοιαζε εάν καραφλιάζω....

υγ. εμφυτέυσεις πρέπει να έχουν κάνει και ο Bradley Cooper, Ryan Reynolds .

εγω διαφωνω...δεν εχει να λεει κατι το οτι ειναι διασημοι.....πιστευω το ιδιο πονανε και στεναχωριουντε...και ισα ισα που αυτοι ειναι και γνωστοι και βγαινουν και στην τβ και νοιαζονται περισσοτερο για την εμφανιση τους.....
[/quote]

Εγώ χωρίς να είμαι απόλυτα κάθετος πιστέυω ότι στην πλειονότητα των περιπτώσεων αυτό συμβαίνει, απλά υπάρχουν και μερικές περιπτώσεις ανθρώπων βλ Nicolas Cage, Travolta που τους ένοιαζε η εμφάνιση τους υπέρ του δέοντος.
Το θέμα είναι λεπτό όπως και να έχει, είναι το κατα πόσο είναι συνειδητοποιημένοι με τον εαυτό τους και με το κατά πόσο συμβιβάζοντε με αυτό που τους συμβαίνει, σίγουρα όλους τους πειράζει στην αρχή αλλά εγώ ας πούμε αναρωτιέμαι μήπως εγώ έχω το πρόβλημα που συνεχίζω και ψάχνω τρόπους για να αντιμετωπίσω μια προκαθορισμένη τριχόπτωση και όχι οι άλλοι που πλέον έχουν συμβιβαστεί γιατί ξέρω και άτομα που έχουν συμβιβαστεί με την πραγματικότητα.
Τι να σου πω, είναι καθαρά προσωπικό το θέμα πάντως και ποιός μας λέει ότι δεν έχουν κάνει ήδη εμφυτέυσεις, δεν χρησιμοποιούν ήδη τα b3 ή δεν έχουν ανατρέξει ήδη σε νέες μεθόδους...
 

xk

Active Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

εγω συμφωνω με gk

την σακιρα την ποθει ο μισος αντρικος πληθυσμος της γης...κοιτα τι πίστευε για τον εαυτο της...δε σε κάνει να πεις ''ήμαρτον''!!!??

http://www.cosmo.gr/Celebrities/America/268199.html

σκεψου αν η σακιρα κλεινοταν σπιτι κουνιοταν στο καθρεπτη του μπανιου της κι ελεγε ''που πας μωρη χοντρη...κάτσε δω που εισαι''...η αν ο τζακ νικολσον κοιτιοταν στο καθρεπτη κι ελεγε ''@ρχ@ αραιωσα..'' και δεν γυρναγε το one flew over the cuckoo's nest..

One-Flew-Over-the-Cuckoos-Nest-1.jpg
 

GK

New Member
Απ: Γιατι καποιοι διασημοι δεν κανουν εμφυτευση?

Πέρα από τους διάσημους, το πιο σημαντικό είναι και εμάς τους ίδιους να μην επιτρέπουμε η ψυχολογία μας να καθορίζεται από το εάν βγήκαν 2 τρίχες ή έπεσαν 10 . Σίγουρο είναι δύσκολο, σίγουρα όλοι μας έχουμε κάνει επανελειμένως τις ίδιες ακριβώς σκέψεις, απλά οφείλουμε να το δούμε στην πραγματική του διάσταση δηλαδή ότι αποτελεί στην ουσία κοσμητικό "πρόβλημα" εάν θα μπορούσαμε να το χαρακτηρίσουμε πρόβλημα.
Γιατί υπάρχουν πολύ σημαντικότερα προβλήματα υγείας από τρίχες, στραβές μύτες, πεταχτά αυτιά, τρίχα στην πλάτη κτλ. Ο Travoltaς βάζει περουκίνια και πριν λίγο καιρό, απεβίωσε ο γιός του που ήδη έπασχε από ένα σύνδρομο...
Να είμαστε χαλαροί λοιπόν όλοι μας με καλή διάθεση με ελπίδα και να αυτοσαρκαζόμαστε ακόμα και το σημαντικότερο να μην ρισκάρουμε την υγεία μας για αυτά.
Όλοι, είμαι σίγουρος, ότι τα έχουμε σκεφτεί αυτά και τα σκεφτόμαστε.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα