Γιατί οι περισσότερες δίαιτες αποτυγχάνουν;

ANAR

Well-Known Member
Έκανα για 48 ώρες την αποτοξίνωση με το αγγούρι.
Πραγματικά πολυ σκληρό για τον οργανισμό αλλά πολυ οφέλιμο πιστεύω,νιώθω σαν να καθάρισαν τα πάντα μέσα μου.....έχασα 3.5 κιλά και το αποτέλεσμα είναι εμφανή σε όλο το σώμα οδικά στο πρόσωπο.
Την δεύτερη μέρα ένιωθα λίγο βαρύ το κεφαλή μου και είχα και λίγες ζαλάδες....άποψη μου είναι ότι χρειάζεται μια φορά το μήνα για να καθαρίζει ο οργανισμός.
Kapa ευχαριστούμε φιλε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Έκανα για 48 ώρες την αποτοξίνωση με το αγγούρι.
Πραγματικά πολυ σκληρό για τον οργανισμό αλλά πολυ οφέλιμο πιστεύω,νιώθω σαν να καθάρισαν τα πάντα μέσα μου.....έχασα 3.5 κιλά και το αποτέλεσμα είναι εμφανή σε όλο το σώμα οδικά στο πρόσωπο.
Την δεύτερη μέρα ένιωθα λίγο βαρύ το κεφαλή μου και είχα και λίγες ζαλάδες....άποψη μου είναι ότι χρειάζεται μια φορά το μήνα για να καθαρίζει ο οργανισμός.
Kapa ευχαριστούμε φιλε.
προσοχη,μην το τραβατε 48ωρο,ειναι επικινδυνο και προκαλει επιθετικη υποταση γι αυτο και οι ζαλαδες.
δεν θελουμε να μας ερθει θολουρα καποια ακαταλληλη στιγμη,ειδικα στην οδηγηση.
ειναι οτι ποιο αποτελεσματικο υπαρχει σε αδυνατισμα.
και εγω σιγα σιγα θα βαλω πλώρη να χασω 8 κιλα
 

sven

Active Member
Αν το βάλω πολύ πείσμα να χάσω κιλά γίνετε. Πρέπει να το πάρω πολύ ζεστά αλλιώς δεν γίνετε τίποτα. Πρέπει να συνηθίσει το στομάχι στην πεινα για να κλείσει και αυτό είναι το πιο δύσκολο.

Εκμεταλλευτικά την δουλειά που με κρατάει απασχολημένο και έτρωγα κάθε βδομάδα και λιγότερο πίνοντας πιο πολύ νερό για να μου μειώνει το αίσθημα τις πεινας.

Για βραδυ έτρωγα από τις 6:30, στην αρχή μέχρι να κοιμηθώ ξαναπειναγα και τσίμπαγα κάτι αρχικά μέχρι που μετά το έκοψα και αυτό.

Η συντήρηση επίσης είναι πολύ δύσκολη γιατί κάνουμε τα στάβα ματια πολλές φορες και σιγά σιγά με τον καιρό τα κιλά ξανάρχονται.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Στιβω το κεφαλι μου να βρω κατι για την πεινα να δινει λιγο κορεσμο σε συνδιασμο με το αγγούρι χωρις θερμιδες λιπος και υδατανθρακες.
Να δινει ομως μια ψευδαισθηση οτι ειμαστε χορτάτοι.
Αν βρεθει κατι τοτε η διαδηκασια θα ειναι ανοδινη και παιχνιδακι.
Καλο θα ειναι να ψαξουμε και για παρενεργειες περα της υποτασης που σιγουρα προκαλει
 

aeratos28

Just aeratos
Λοιπόν..ξεκίνησα την φάση με το αγγούρι την τσικνοπέμπτη στις 5 το απόγευμα..δεν έφαγα το βράδυ ούτε μπριζόλες,σουβλάκια,πανσετακια,λουκάνικα κτλ κτλ..ήθελε κοτσια να πω την αλήθεια..χαχαχα:p πειρασμός από τους λίγους.!το ακολούθησα μέχρι τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε.σχεδόν 3 μέρες..το αποτέλεσμα είναι από 90 κιλά πριν ,84,200 ακριβώς..κοιτάζω τη ζυγαριά και δεν το πιστεύω..δεν μου έχει τύχει πάλι τέτοιο χάσιμο βάρος τόσο γρήγορα..
 

aeratos28

Just aeratos
Το περίεργο,είναι ότι δεν πεινασα καθόλου,ένιωθα φούσκωμα κάθε φορά που ετρωγα 400gr αγγούρι και εκεί που ψιλό αρχιζα να θέλω να φάω κάτι πλησίαζε η ώρα να φάω το αγγούρι,ανά 4 ώρες δηλαδή..μόλις ετρωγα ήμουν οκ..ούτε πείνα ούτε ζαλάδα ούτε τίποτα..θα προσεξω καμιά εβδομάδα με κοτόπουλο μπρόκολο κτλ ώστε να μην πάρω πίσω τα κιλά και μετά θα το ξανακανω για 2 μέρες για να φτάσω στα 80 περίπου που θελω
 

ANAR

Well-Known Member
3 μερες κρατησες ρε θηρίο;μπραβο.
Το προβλημα με μενα ειναι οτι δεν μου αρεσουν τα αγγουρια και τα έτρωγα με το ζορι...αλλα τα καταφερα 2 μερες.
 

aeratos28

Just aeratos
3 μέρες ναι..εμένα anar να σου πω την αλήθεια το αγγουρι είναι στη διατροφή μου αρκετά.μου αρέσει σαν λαχανικό πολύ..οπότε δεν δυσκολευτηκα καθόλου..αυτό που με παραξένεψε ήταν ότι δεν ένιωσα ούτε αδυναμία ούτε τίποτα και ότι δεν πεινασα καθόλου..
 

ANAR

Well-Known Member
πεινα δεν ένιωσα ουτε εγω μονο λιγο αδυναμια και ψιλοζαλαδες.....αξιζε ο κοπος ομως.
Kapa τι αλλες παρενέργειες φαντάζεσαι οτι μπορει να προκαλει;Ιδικα για μια ημερα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
πεινα δεν ένιωσα ουτε εγω μονο λιγο αδυναμια και ψιλοζαλαδες.....αξιζε ο κοπος ομως.
Kapa τι αλλες παρενέργειες φαντάζεσαι οτι μπορει να προκαλει;Ιδικα για μια ημερα.
Για μια μερα ειναι σχετικα safe απο θεμα ζαλαδων.εγω ανα 24ωρα το κανω.ο ενας ο κολλητος μου εχει ενδιασμους με αυτο που κανω στο να μην προκαλεσει καποιο αυτοανοσο αλλα δεν το φοβαμαι τοσο πολυ.μου εχει αποδειξει το σωμα μου οτι ειναι λυκος μαυρος στο θεμα ανακαμψης.
Μονο ο μεταβολισμος με εχει εγγαταλειψει σε σχεση με την εφηβεια μου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχουμε και λεμε ο anar 1,7 κιλα σε 24 ωρες,ο aeratos28 2 κιλα σε 24 ωρες,ο soralteno 1,7 κιλα σε 24 ωρες,ο kapa 1,7 κιλα σε 24 ωρες.
τα φαγαμε λαχανο τα διουρητικα,απο τα αποδυτηρια γκολακι:cool:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
θα δειτε με δοκιμες οτι εχω δικιο σε ολα οσα θα σας πω για το αδυνατισμα
υπαρχουν δυο τεραστιοι μυθοι...ο ενας ειναι οτι το ποτο μας παχαινει....
σαν teen nager και εγω στα 21 μου μεχρι τα 23 μου μολις τελειωνα την δουλεια πηγαινα στο σουπερ μαρκετ επαιρνα 4 μισολιτρες μπυρες heineken και τις επινα καθε βραδυ,δυσκολευομαι ακομα να πιστεψω οτι τις αγοραζα 70 δραχμες το κουτι δηλαδη 30 λεπτα,μιλαω για το μισολιτρο κουτι και οχι το 330ml:rolleyes:
το γλεντι καποια βραδια συνεχιζονταν και εξω...
επειδη δεν υπηρχε φασφουνταδικο στο χωριο που δουλευα επεφτα νηστικος για υπνο και ετρωγα μονο την μερα.
το ρεζουμε χωρις να το επιδιωξω εχασα 25 κιλα σε εναν μηνα.
ακομα και τωρα χωρις μεταβολισμο αν δεν το παρακανω στην ποσοτητα φαγητου μετα το ποτο δεν παιρνω γραμμαριο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ενας μυθος ακομα αφορα το βραδυνο γευμα.
το σωμα μας δεν ξεχωριζει αν ειναι πρωι η βραδυ η απογευμα....
το οτι ειναι σημαντικο το βραδυνο στο αδυνατισμα ειναι αλλα για αλλον λογο...
επειδη υποθετικα 8 ωρες θα κοιμομαστε αν ειναι το γευμα ελφρυ το σωμα θα αδυνατιζει την μιση μερα,αν ειναι βαρυ θα παχαινει την μιση μερα.
ειναι πολλες οι ωρες και οχι ειναι βραδυ αρα πεφτει ο μεταβολισμος.
 

Συνημμένα

  • 12373401_976820392357357_7560275759713200763_n.jpg
    12373401_976820392357357_7560275759713200763_n.jpg
    6.8 KB · Προβολές: 193

kapa

Μέλος του προσωπικού
σας εχω νεα....
το δοκιμασα με διπλασια ποσοτητα αγγουρι,δηλαδη 800 γραμμαρια ανα 3 με 4 ωρες.
δεν το περιμενα το αποτελεσμα,ηταν εκπληξη...
2,5 κιλα κατω σε 24 ωρες.
περιμενα στην καλυτερη να ηταν το ιδιο με τα 400 γραμμαρια,αλλα απο οτι φαινεται ειναι ποιο αποτελεσματικο
 

tasos33

Well-Known Member
Φέτος όλοι γύρω μου με πυρετό πονόλαιμο ιώδεις κτλ, δεν κόλλησα τίποτα και αναρωτιέμαι μήπως ωφείλεται στην d3 που παίρνω?
Τρώω σχεδόν τα πάντα, με πρόγραμμα όμως, πχ σήμερα θα τσακίσω πολύ πράμα και τις επόμενες 3 ημέρες καθαρίζω...κάπως έτσι το πάω, πίνω και τις μπύρες μου και όλα...
Το μόνο αρνητικό στο όλο θέμα, είναι πως ποτέ μου δεν κρύωνα τόσο πολύ όσο φέτος...
 

aeratos28

Just aeratos
Άρα με αυτή την ποσότητα φεύγει και η οποιαδήποτε πείνα μπορεί να έχει κάποιος και οι ζαλάδες επίσης ..αν φας 3 κιλά αγγουρια θεωρώ πως θα ειναι πλήρης και από ενέργεια και από όλα..οπότε μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και για περισσότερες μέρες..(δηλαδή εγώ) χαχαχα..πάντως εντυπωσιακό..με διπλάσια ποσότητα να χάσεις παραπάνω κιλά?γύρω στο 30-40% παραπάνω..κάτι τρέχει με το αγγούρι.....
σας εχω νεα....
το δοκιμασα με διπλασια ποσοτητα αγγουρι,δηλαδη 800 γραμμαρια ανα 3 με 4 ωρες.
δεν το περιμενα το αποτελεσμα,ηταν εκπληξη...
2,5 κιλα κατω σε 24 ωρες.
περιμενα στην καλυτερη να ηταν το ιδιο με τα 400 γραμμαρια,αλλα απο οτι φαινεται ειναι ποιο αποτελεσματικο
 

mikegad

Well-Known Member
αν φας 3 κιλά αγγουρια θεωρώ πως θα ειναι πλήρης και από ενέργεια και από όλα

Ρε συ αεράτος τι πλήρης από ενέργεια και απ ολα λες...
3 κιλα αγγούρια είναι 450θερμίδες.
Κανείς φυσιολογικός άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει με αυτή την ενέργεια.
Ακόμα και κατηγορία φτερού να είναι κανείς μακροχρόνια θα τα τινάξει τα πέταλα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Προχθες που το εκανα δεν ηταν ολα ροδινα.ενω η πεινα ηταν αισθητα μικροτερη το σωμα ζοριστηκε περισσοτερο.μετα το 12ωρο ενιωθα καψιμο πισω στο κεφαλι και την επομενη πονοκεφαλο.
Ενω δεν ηταν εντονα οταν κατι κραταει ωρες κατανταει ενοχλητικο.
Ενιωθα ετοιμος να αρωστησω
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε mikegad αν προσεξες μιλάμε για δίαιτα ημέρας άντε 2..ποιος είπε να ζήσεις με 450θερμιδες μόνιμα??για μία με δύο μέρες μπορείς άνετα να ζήσεις με αυτή την ενέργεια.η είσαι στην κατηγορία φτερού η οχι
Ρε συ αεράτος τι πλήρης από ενέργεια και απ ολα λες...
3 κιλα αγγούρια είναι 450θερμίδες.
Κανείς φυσιολογικός άνθρωπος δεν μπορεί να ζήσει με αυτή την ενέργεια.
Ακόμα και κατηγορία φτερού να είναι κανείς μακροχρόνια θα τα τινάξει τα πέταλα
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ πάντως ρε kapa δεν κατάλαβα πραγματικά τίποτα..σοβαρά όμως.μία χαρά ήμουν και το έκανα 3μερες..θα το αφήσω μέχρι την παρασκευή και θα το ξανακανω πάλι με 800gr 2 μερουλες να δω τι θα γίνει.
 
Μπλουζα