Γιάννης7, fue, παπανικολάου, 2465 grafts, 23-24/1/2014

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001 είπε:
Εκανες prp Γιαννη;

Οχι dance, δεν μιλήσαμε καν γι αυτό στην κλινική.


Bouklas είπε:
Ωραίος φιλε μια χαρά είσαι καλή επιτυχία και από μένα. Το λογικό είναι να χάσεις αλλα δεν υπάρχει λόγος ρε συ, θέλει υπομονή το άτιμο. :(

Thanks φιλε!! Υπομονή γαιδουρινή :p
 
Σήμερα κλεινω ένα μήνα απο τη μμ και πιστέυω οτι οι απωλειες ειναι λίγο πανω απο 30%.

Λούζομαι καθε μέρα με το σαμπουάν που πήρα απο την κλινική (για ένα μήνα ακόμη) και χρησιμοποιώ botafex 5%, καθε βράδυ, απο 15η μέρα της μμ κι επειτα. Οι οδηγίες του γιατρού ήταν botafex 5% απο τη 10η μέρα πρωί βράδυ, εγω ειπα να ακολουθήσω μια πιο συντηρητική πορεία ;).

Το μήκος τους ειναι περιπου 1 ποντο, καποιες λίγο παραπάνω και καποιες λιγότερο, δεν εχουν το ιδιο μήκος. Επισης εχω παρατηρησει καποιες τριχουλες 1-2 χιλιοστα να ξεπεταγονται, λογικά θα ειναι οι μεταμοσχευμένες. Ακόμη δεν τα εχω ξυρίσει τα επανω και μάλλον δεν θα το κανω γι αρκετο καιρο ακομη διοτι μου αρεσει αυτη η εικόνα, μόνο τα πλαινά εχω ξυρίσει μια φορά 2η σκάλα.
 

Συνημμένα

  • IMG_0381.JPG
    IMG_0381.JPG
    2.5 MB · Προβολές: 821
  • IMG_0387.JPG
    IMG_0387.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 808

barel

New Member
φιλε μου μπορω να ρωτησω (μπορεις να το εχεις ξανααπαντησει βεβαιως κ συγνωμη) αν ρωτησες κ καπου αλλου πριν καταληξεις παλι στην κλινικη που εκανες τη μεταμοσχευση και αν γιατι τελικα διαλεξες τη συγκεκριμενη??
 
barel είπε:
φιλε μου μπορω να ρωτησω (μπορεις να το εχεις ξανααπαντησει βεβαιως κ συγνωμη) αν ρωτησες κ καπου αλλου πριν καταληξεις παλι στην κλινικη που εκανες τη μεταμοσχευση και αν γιατι τελικα διαλεξες τη συγκεκριμενη??

Η αληθεια φιλε μου ειναι οτι δεν ρωτησα αλλού, αλλα διαβασα το φορουμ στην ενοτητα "ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΩΝ" και με βοηθησε παρα πολύ.

Στην δευτερη ερωτηση θα σου πω οτι δεν διαλεξα "κλινική" αλλα διαλεξα γιατρό!! Για να καταλαβεις τι εννοώ, δεν θα εκανα εκει μμ αν δεν δέχοταν ο κ. Σταθης να μου κλεισει τον Παπανι***άου (που ειχα ζητησει) να μου την κανει! Σαφώς ρόλο στην αποφασή μου επαιξε και η τιμή, βασικά και τα δύο, θέλω να πιστευω (ο χρόνος θα δειξει) οτι εκανα το καλύτερο "deal" γιατρού και τιμή!
 

barel

New Member
επειδη προσφατα ρωτησα κ εγω στο αντιστοιχο καταστημα της θες/κης για μεταμοσχευση αλλα δε μου ειπαν κατι για γιατρους,υπαρχουν πολλοι που κανουν τις επεμβασεις;και αν ναι μπορεις να επιλεξεις;
 
barel είπε:
επειδη προσφατα ρωτησα κ εγω στο αντιστοιχο καταστημα της θες/κης για μεταμοσχευση αλλα δε μου ειπαν κατι για γιατρους,υπαρχουν πολλοι που κανουν τις επεμβασεις;και αν ναι μπορεις να επιλεξεις;

Στην Αθήνα, μου ειχαν πει οτι κανουν τις μμ 5 γιατροι, τώρα για Θεσ/νίκη δεν ξέρω. Ομως πιστεύω οτι δεν θα έχουν προβλημα να επιλέξεις εσύ το γιατρό, αρκει να τους το ζητήσεις.
 

xristos12

New Member
εχει κανει ΜΜ Στη ΘΕσσαλονικη κανενας να μας πει. θελω να κανω στους κροταφους και να φτιαξω τι γραμμη του μετοπου. δεν ξερω απο που πρεπει να ξεκινησω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vagelis

Member
xristos12 είπε:
εχει κανει ΜΜ Στη ΘΕσσαλονικη κανενας να μας πει. θελω να κανω στους κροταφους και να φτιαξω τι γραμμη του μετοπου. δεν ξερω απο που πρεπει να ξεκινησω.

Φίλε Χρήστο έκανα εγώ δες παρακάτω:

http://www.hairlossgr.com/forum/thread-9108.html
 
Στις 24 Απριλίου εκλεισα αισίως 3 μήνες απο τη μμ μου. Οι παρακάτω φωτό ειναι τραβηγμένες πριν απο περιπου μια εβδομάδα.
Τα μεταμοσχευμένα (επανω) δεν τα εχω κουρέψει ούτε μια φορα, μόνο τα πλαινά 2 φορες.
 

Συνημμένα

  • IMG_0588.JPG
    IMG_0588.JPG
    1.6 MB · Προβολές: 717
  • IMG_0601.JPG
    IMG_0601.JPG
    1.7 MB · Προβολές: 671
  • IMG_0599.JPG
    IMG_0599.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 685
  • IMG_0600.JPG
    IMG_0600.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 670
  • IMG_0589.JPG
    IMG_0589.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 587

Bouklas

Well-Known Member
Ωραίος ρε Γιάνναρε, αισθητή η διαφορα σου. Από μπροστά μέχρι το σημείο πίσω που έβαλες ήταν αρκετά αραιά τα πράγματα ενώ τώρα είναι πολύ καλύτερα. Όμως είναι ακόμα πολύ νωρίς, έχεις δρόμο μπροστά σου και μέχρι τότε θα δώσει ακόμα περισσότερο. Υπομονή και εύχομαι ότι καλύτερο φιλε. ;)
 

gkast

Active Member
Γιάννης7 είπε:
Στις 24 Απριλίου εκλεισα αισίως 3 μήνες απο τη μμ μου. Οι παρακάτω φωτό ειναι τραβηγμένες πριν απο περιπου μια εβδομάδα.
Τα μεταμοσχευμένα (επανω) δεν τα εχω κουρέψει ούτε μια φορα, μόνο τα πλαινά 2 φορες.

Αισθητή η διαφορα απο πρίν θα τα πας ακόμα καλύτερα τους επόμενους μήνες
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
απο θεμα φυσικοτητας η DHI ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα σπαει.Απο θεμα πυκνοτητας θα πω οτι με τα grafts που εβαλες δεν μπορουσες να πετυχεις καποια καλυτερη.Ακομα ομως εχεις λιγο δρομο για το τελικο αποτελεσμα.Παντως φιλε υπαρχει αισθητη διαφορα.Ευχομαι να πας ακομη καλυτερα.
 

gkast

Active Member
ΜΙΚΕΣ είπε:
απο θεμα φυσικοτητας η D*I ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα σπαει.Απο θεμα πυκνοτητας θα πω οτι με τα grafts που εβαλες δεν μπορουσες να πετυχεις καποια καλυτερη.Ακομα ομως εχεις λιγο δρομο για το τελικο αποτελεσμα.Παντως φιλε υπαρχει αισθητη διαφορα.Ευχομαι να πας ακομη καλυτερα.

Εαν θα κάνει στο μέλον και μία πύκνωση μπροστά στη hair line νόμίζω πως θα έιναι αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα..
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
gkast είπε:
ΜΙΚΕΣ είπε:
απο θεμα φυσικοτητας η D*I ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ τα σπαει.Απο θεμα πυκνοτητας θα πω οτι με τα grafts που εβαλες δεν μπορουσες να πετυχεις καποια καλυτερη.Ακομα ομως εχεις λιγο δρομο για το τελικο αποτελεσμα.Παντως φιλε υπαρχει αισθητη διαφορα.Ευχομαι να πας ακομη καλυτερα.

Εαν θα κάνει στο μέλον και μία πύκνωση μπροστά στη hair line νόμίζω πως θα έιναι αξιοπρεπέστατο αποτέλεσμα..

Ετσι ειναι φιλε,αυτο πιστευω κ εγω.
 
Μπλουζα