Βοηθεια-Επιθετική Τριχόπτωση 30 ετων-Επόμενα βήματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cristiano

Member
Εμένα μου φαίνεται πολύ διάχυτη η αραίωση. Εκτός αν με παραπλανεί το χτένισμα. Πέρασες κάποιο έντονο stress τον τελευταίο χρόνο;;
Εγώ θα πρότεινα να δεις κάποιον εξειδικευμένο δερματολόγο πριν κάνεις οτιδήποτε.
 

Georgie

Well-Known Member
Μη νομίζεις ότι οι άλλοι είναι καλύτεροι
Ακόμα να μάθουν τι είναι dupa
Δεν είπα αυτό
Στην Advanced και στις άλλες κλινικές το πιθανότερο θα είναι να τον βάλουν μέσα άμεσα για μεταμόσχευση .
Δε γνωρίζω τι Con κάνει ο Αναστασάκης η οι άλλες κλινικές, γνωρίζω όμως ότι η Advanced δε κάνει. Ίσως επί πληρωμή με τον Dr Βεκρη να είναι πιο αναλυτικοί .
Ο φίλος έχει πρόβλημα και δε μπορεί να λάβει θεραπεία Φιναστεριδης.
Αυτό σημαίνει ότι θα τον βάλουν χωρίς πλάνο με πιθανότητα να χάσει το οποιο αποτέλεσμα πάρει σύντομα.
Καλό είναι να το ψάξει καλύτερα με το φόρουμ και να κοιτάξει τις άλλες επιλογές που μπορεί να έχει .
Προς το παρόν να μη βιαστεί .
 
Τελευταία επεξεργασία:

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Βλεπω πολλα περιστατικα στο reddit, εσυ πως το βλεπεις μεχρι στιγμης;
Δεν έχω παρατηρησει τιποτα περα από το ότι αν την πάρω μετά από τηγανητά μου κάνει το στομάχι ρδελομπου και ότι μακραίνει αρκετά γρήγορα τα γένια και τα μαλλιά. Από regrowth / s.e. δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου τίποτα φιλαράκι.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Υπάρχει κάποια υψηλής πιθανότητας παρενέργεια με την χρήση της oral? Με την τοπική δεν είχα κάποιο πρόβλημα.
Υπάρχουν και θέλει περισσότερη προσοχή η οραλ από την τοπική. Καλό θα ήταν να γνωρίζεις εκ των προτέρων αν υπάρχει ιστορικό με θέματα καρδιάς στην οικογένεια σου, αν εσύ ο ίδιος έχει αρρυθμίες ή οτιδήποτε τέτοιο και τέλος τι παίζει με την πίεση σου. Αν όλα αυτά βγουν οκευ προχωράς κανονικά.
 

cancelme

New Member
Δεν είπα αυτό
Στην Advanced και στις άλλες κλινικές το πιθανότερο θα είναι να τον βάλουν μέσα άμεσα για μεταμόσχευση .
Δε γνωρίζω τι Con κάνει ο Αναστασάκης η οι άλλες κλινικές, γνωρίζω όμως ότι η Advanced δε κάνει. Ίσως επί πληρωμή με τον Dr Βεκρη να είναι πιο αναλυτικοί .
Ο φίλος έχει πρόβλημα και δε μπορεί να λάβει θεραπεία Φιναστεριδης.
Αυτό σημαίνει ότι θα τον βάλουν χωρίς πλάνο με πιθανότητα να χάσει το οποιο αποτέλεσμα πάρει σύντομα.
Καλό είναι να το ψάξει καλύτερα με το φόρουμ και να κοιτάξει τις άλλες επιλογές που μπορεί να έχει .
Προς το παρόν να μη βιαστεί
Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Να επισημανω πως εχοντας περασει απο A@C, πραγματι μετρησεις δεν κανουν, μονο χαδακια οπως ειπε και ενας αλλος φιλος παραπανω.

Διαβαζοντας μεσα στο φορουμ,νομιζω πως οι λυσεις ειναι μετρημενα κουκια. Ειτε παντρευεσαι φινα να δεις τι μπορει να σωσει και μετα να μπεις για ΜΜ, ειτε αποδεχεσαι το προβλημα και προχωρας.

Δεδομενου οτι δεν θελω να παιξω με τις ορμονες μου και παιρνοντας και αντικαταθλιπτικα, μαλλον με βλεπω να πηγαινω για ολικη ξουρα..Βαρεθηκα να κανω χτενισματα για να μαζευω αυτο το αχυρο που χει μεινει στο κεφαλι.

Αλλη λυση δε βρισκω..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στα 30 ημουν τρις χειροτερα εγω απλα περιμενεις να αδειασεις στα επομενα 3 χρονια και ξεκινας με μεταμοσχευση αν εχεις σωστη δοτρια και δεν ξεκινησεις καποια θεραπεια.
 

Gianney

Well-Known Member
Στα 30 ημουν τρις χειροτερα εγω απλα περιμενεις να αδειασεις στα επομενα 3 χρονια και ξεκινας με μεταμοσχευση αν εχεις σωστη δοτρια και δεν ξεκινησεις καποια θεραπεια.
Ναι αλλά αν αδειάσεις πολύ,θα σε καλύψει η δοτριά;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cancelme

New Member
Στα 30 ημουν τρις χειροτερα εγω απλα περιμενεις να αδειασεις στα επομενα 3 χρονια και ξεκινας με μεταμοσχευση αν εχεις σωστη δοτρια και δεν ξεκινησεις καποια θεραπεια.
Το αν εχω "σωστη δοτρια", μπορει να φανει με σημερινες μετρησεις? Ή μπορει τωρα να φαινεται μια χαρα και σε 5 χρονια πχ να ειναι τζουφια?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όχι για τον φίλο εδώ
Να μας βαλει καθαρες φωτογραφιες απο τα πλαινα και πισω. Αν εχει καλη δοτρια που θα δωσει 6000+ μοσχευματα πιστευω μελλοντικα αν χασει εδαφος με αυτα τα μοσχευματα και καποια μαμα μαλλια εστω και λιγα να εχει αξιοπρεπη εικονα σαν και εμενα.
Απο κληρονομικο πως τα παει ο φιλος?
 

Georgie

Well-Known Member
Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Να επισημανω πως εχοντας περασει απο A@C, πραγματι μετρησεις δεν κανουν, μονο χαδακια οπως ειπε και ενας αλλος φιλος παραπανω.

Διαβαζοντας μεσα στο φορουμ,νομιζω πως οι λυσεις ειναι μετρημενα κουκια. Ειτε παντρευεσαι φινα να δεις τι μπορει να σωσει και μετα να μπεις για ΜΜ, ειτε αποδεχεσαι το προβλημα και προχωρας.

Δεδομενου οτι δεν θελω να παιξω με τις ορμονες μου και παιρνοντας και αντικαταθλιπτικα, μαλλον με βλεπω να πηγαινω για ολικη ξουρα..Βαρεθηκα να κανω χτενισματα για να μαζευω αυτο το αχυρο που χει μεινει στο κεφαλι.

Αλλη λυση δε βρισκω..
Εσύ ξέρεις φιλαράκο .
Ψυχική υγεία, και υγεία γενικότερα δε μπαίνουν σε εξίσωση με θεραπείες αισθητικού χαρακτηρα
Εγώ να σου ευχηθώ ολόψυχα καλή τύχη
Έχεις νιάτα, ζησε τα όμορφα και με το κεφάλι ψηλα
 

faniskar

Member
Σε ευχαριστω για την απαντηση.

Να επισημανω πως εχοντας περασει απο A@C, πραγματι μετρησεις δεν κανουν, μονο χαδακια οπως ειπε και ενας αλλος φιλος παραπανω.

Διαβαζοντας μεσα στο φορουμ,νομιζω πως οι λυσεις ειναι μετρημενα κουκια. Ειτε παντρευεσαι φινα να δεις τι μπορει να σωσει και μετα να μπεις για ΜΜ, ειτε αποδεχεσαι το προβλημα και προχωρας.

Δεδομενου οτι δεν θελω να παιξω με τις ορμονες μου και παιρνοντας και αντικαταθλιπτικα, μαλλον με βλεπω να πηγαινω για ολικη ξουρα..Βαρεθηκα να κανω χτενισματα για να μαζευω αυτο το αχυρο που χει μεινει στο κεφαλι.

Αλλη λυση δε βρισκω..

Με όλο το σεβασμό, δεν είσαι τόσο χάλια. Οχι τοσο χάλια για ξούρα.

Δοκίμασε να τα μακρύνεις λίγο ακόμα.

Στην τελική κανείς δεν ασχολείται με τα μαλλιά των άλλων. Τα μαλλιά είναι για ΕΜΑΣ και μόνο. <3
 

Chris34

Active Member
Περιεργος τυπος αραιωσης. φαινεται οτι θα εξελιχθει. Εγω θα σου ελεγα να το παλεψεις με τοπικες θεραπειες εφοσον εχεις και αλλο θεμα υγειας και λαμβανεις αγωγη.

Χρησιμοποιησε και κανενα καλυπτικο τυπου τοπικ που πιστευω θα κανει θαυματα πανω σου και μετα απο καποια χρονια αν αδειασεις περισσοτερο μπαινεις για μεταμοσχευση και διορθωνεις.
Κατα πασα πιθανοτητα αν δεν εισαι πολυ ατυχος να χασεις πολλα μαλλια η δοτρια σου θα επαρκει για να διορθωσεις.
Λιγο καλυπτικο θα σε βοηθησει και με την ψυχολογια σου. Δες το χαλαρα και φτιαξε ενα πλανο στο μυαλο σου.

οταν θα σε ενοχλησει πολυ κανε ερευνα και μπες για μια συνεδρια εχοντας στο μυαλο οτι θα κανεις αλλη μια στο μελλον. Η μεταμοσχευση μαλλιων εχει προχωρησει πολυ και υπαρχουν λυσεις.
 

cancelme

New Member
Περιεργος τυπος αραιωσης. φαινεται οτι θα εξελιχθει. Εγω θα σου ελεγα να το παλεψεις με τοπικες θεραπειες εφοσον εχεις και αλλο θεμα υγειας και λαμβανεις αγωγη.

Χρησιμοποιησε και κανενα καλυπτικο τυπου τοπικ που πιστευω θα κανει θαυματα πανω σου και μετα απο καποια χρονια αν αδειασεις περισσοτερο μπαινεις για μεταμοσχευση και διορθωνεις.
Κατα πασα πιθανοτητα αν δεν εισαι πολυ ατυχος να χασεις πολλα μαλλια η δοτρια σου θα επαρκει για να διορθωσεις.
Λιγο καλυπτικο θα σε βοηθησει και με την ψυχολογια σου. Δες το χαλαρα και φτιαξε ενα πλανο στο μυαλο σου.

οταν θα σε ενοχλησει πολυ κανε ερευνα και μπες για μια συνεδρια εχοντας στο μυαλο οτι θα κανεις αλλη μια στο μελλον. Η μεταμοσχευση μαλλιων εχει προχωρησει πολυ και υπαρχουν λυσεις.
Περιεργος τυπος αραιωσης δεν λες τιποτα φιλαρακο..Ειδικα αυτο το κενο στην μεση του hairline δεν το εχω ξαναδει πουθενα, μιλαμε για τζοκερ..

Ερωτηση για το τοπικ, γιατι το ψαχνω κι εγω αυτες τις μερες. Αναφερεσαι στις μικροινες που διαβαζω που κολλανε πανω στο μαλλι? Με προβληματιζει οτι θα αγγιζω το κεφαλι μου (εγω ή καποιος άλλος) και θα γινονται μαυρα τα χερια..Παιζει αυτο?
 

dlazaros

Well-Known Member
Περιεργος τυπος αραιωσης δεν λες τιποτα φιλαρακο..Ειδικα αυτο το κενο στην μεση του hairline δεν το εχω ξαναδει πουθενα, μιλαμε για τζοκερ..

Ερωτηση για το τοπικ, γιατι το ψαχνω κι εγω αυτες τις μερες. Αναφερεσαι στις μικροινες που διαβαζω που κολλανε πανω στο μαλλι? Με προβληματιζει οτι θα αγγιζω το κεφαλι μου (εγω ή καποιος άλλος) και θα γινονται μαυρα τα χερια..Παιζει αυτο?
Οχι, δεν φεύγουν. Κολλάνε στο κεφάλι και δεν φεύγουν παρα μόνο με πολύ μα πολύ δυνατό αέρα (πιστολάκι στο φούλ) ή αμα βραχεί το κεφάλι. Συνήθως μετά την εφαρμογή των ινών πατάς και λίγη λάκ και μένουν εκεί που είναι για μέρες μεχρι να λουστείς. Στα χέρια δεν φεύγει τίποτα ούτε βάφει.
 
Μπλουζα