Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

cool11

Well-Known Member
Για 'μετριοπαθη' αποτελεσματα μεσω φυσικων μεθοδων, τι εχετε να πειτε?
Βρηκα διαφορα στο internet, δεν μπορει να ειναι ολα ψεματα!

http://www.sheblogs.eu/2011/07/08/grey_hair_natural_dye/
http://www.mylady.gr/arthra/2012/02/19-thes-na-vapseis-ta-mallia-sou-alla-den-eheis-vafi-uparhei-kai-allos-tropos/

Εχει δοκιμασει κανεις κατι σχετικο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Τα ανωτερω δεν ειναι 'εμπορικα' προιοντα, αλλα αυτο δεν σημαινει κατ'αναγκη, επειδη δεν προβαλλονται, οτι δεν υπαρχει πιθανοτητα να κανουν καποια δουλεια πανω στο θεμα μας.
Μαλλον ουδεις γνωριζει σχετικά...
 

orestis

Member
Γεια σας. Ειμαι νεο μέλος.
Διάβασα αυτη τη συζήτηση και εχει πολυ ενδιαφέρον. Δυστυχώς όμως εκει που ξεκινάει ενα θεμα, μπαίνει κάποιο αλλο στη μεση, και το προηγούμενο μενει σε εκκρεμότητα.
Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα να μπερδεύετε κάποιος που διαβάζει ολα τα μηνύματα μαζί.
Μιας και ειμαι στην εμφάνιση των πρώτων γκρίζων, που εγιναν πολυ ξαφνικά, υποθέτω λόγο αγχους, θα ηθελα να μαθω κατι πιο συγκεκριμένο για τα σκευάσματα χαλκού και ψευδαργύρου που αναφέρονται πιο πάνω.
Αν θελουν τα παιδια που τα χρησιμοποιούν, ας γράψουν τι ακριβώς παίρνουν (και μάρκες αν ειναι δυνατόν) τρόπους λήψης και διάρκειας, αλλα και αποτελεσμάτων αν εχουν δει κάποια.
Θα ήταν πολυ χρησιμο αν οι πληροφορίες ήταν μαζεμένες σε ένα post, και να μην χάνονται ανάμεσα σε διάφορες αναρτήσεις , που πηγαίνουν σε αλλα θεματα.
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
orestis είπε:
Γεια σας. Ειμαι νεο μέλος.
Διάβασα αυτη τη συζήτηση και εχει πολυ ενδιαφέρον. Δυστυχώς όμως εκει που ξεκινάει ενα θεμα, μπαίνει κάποιο αλλο στη μεση, και το προηγούμενο μενει σε εκκρεμότητα.
Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα να μπερδεύετε κάποιος που διαβάζει ολα τα μηνύματα μαζί.
Μιας και ειμαι στην εμφάνιση των πρώτων γκρίζων, που εγιναν πολυ ξαφνικά, υποθέτω λόγο αγχους, θα ηθελα να μαθω κατι πιο συγκεκριμένο για τα σκευάσματα χαλκού και ψευδαργύρου που αναφέρονται πιο πάνω.
Αν θελουν τα παιδια που τα χρησιμοποιούν, ας γράψουν τι ακριβώς παίρνουν (και μάρκες αν ειναι δυνατόν) τρόπους λήψης και διάρκειας, αλλα και αποτελεσμάτων αν εχουν δει κάποια.
Θα ήταν πολυ χρησιμο αν οι πληροφορίες ήταν μαζεμένες σε ένα post, και να μην χάνονται ανάμεσα σε διάφορες αναρτήσεις , που πηγαίνουν σε αλλα θεματα.
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.
http://www.hairlossgr.com/forum/thread-5175.html
 

orestis

Member
orestis είπε:
Γεια σας. Ειμαι νεο μέλος.
Διάβασα αυτη τη συζήτηση και εχει πολυ ενδιαφέρον. Δυστυχώς όμως εκει που ξεκινάει ενα θεμα, μπαίνει κάποιο αλλο στη μεση, και το προηγούμενο μενει σε εκκρεμότητα.
Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα να μπερδεύετε κάποιος που διαβάζει ολα τα μηνύματα μαζί.
Μιας και ειμαι στην εμφάνιση των πρώτων γκρίζων, που εγιναν πολυ ξαφνικά, υποθέτω λόγο αγχους, θα ηθελα να μαθω κατι πιο συγκεκριμένο για τα σκευάσματα χαλκού και ψευδαργύρου που αναφέρονται πιο πάνω.
Αν θελουν τα παιδια που τα χρησιμοποιούν, ας γράψουν τι ακριβώς παίρνουν (και μάρκες αν ειναι δυνατόν) τρόπους λήψης και διάρκειας, αλλα και αποτελεσμάτων αν εχουν δει κάποια.
Θα ήταν πολυ χρησιμο αν οι πληροφορίες ήταν μαζεμένες σε ένα post, και να μην χάνονται ανάμεσα σε διάφορες αναρτήσεις , που πηγαίνουν σε αλλα θεματα.
Ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων.

Ευχαριστω Kapa.
 
ενα καινουριο προ'ι'ον εκανε την εμφανιση του στο ιντερνετ για μειωση των ασπρων τριχων. το λανσαρει μαλιστα ελληνικη σελιδα. πως μπορω να βασιστω οτι ειναι καλο ωστε να το δοκιμασω?

http://www.yocofast.gr/

ΥΓ-περισσοτερο με ενοχλει η ιδεα μηπως παιρνοντας το δειχνω κατι εξω απο τις προσδοκιες μου. και φυσικα η υγεια της τριχας (ειναι που ειναι λιγες)
 

weznem

Well-Known Member
ΘΒ πρακτωρ 000 είπε:
ενα καινουριο προ'ι'ον εκανε την εμφανιση του στο ιντερνετ για μειωση των ασπρων τριχων. το λανσαρει μαλιστα ελληνικη σελιδα. πως μπορω να βασιστω οτι ειναι καλο ωστε να το δοκιμασω?

http://www.yocofast.gr/

ΥΓ-περισσοτερο με ενοχλει η ιδεα μηπως παιρνοντας το δειχνω κατι εξω απο τις προσδοκιες μου. και φυσικα η υγεια της τριχας (ειναι που ειναι λιγες)
δοκιμασε το και πες μας,αν και οπως πλασαρετε το πραγμα στο site τους μου προκαλει γελιο,ειναι ενα αποτυχημενο project ακομα και αν δουλευει το προϊον.. δεν εχουν ενα σοβαρο προφιλ,μου θυμιζουν διαφημισεις capilarin toy star..
 

Panos1982

Well-Known Member
για να κανω και μια ενημερωση.....σχετικα με τις ασπρες τριχες που ειχα πει οτι θα βαψω...τελικα το εκανα...
και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος τοσο απο την ευκολια χρησης...οσο και απο το παντελως φυσικο αποτελεσμα....δε το περιμενα....η βαφη εβαψε ΜΟΝΟ τις ασπρες τριχες και ΚΑΘΟΛΟΥ τις φυσικες μου...και οι οποιοες ασπρες πηραν εντελως το χρωμα των φυσικων μου...και το αποτελεσμα κατι παρανω απο τις προσδοκιες μου...
Επισης να πω οτι το προιον αφηνει λιγες ασπρες και αν θες το ξαναπερνας για να καλυψεις περισσοτερες....εγω την πρωτη φορα μου καλυψε το 40% και το περασα αλλη μια και μου καλυψε το 99% των λευκων τριχων....την πρωτη φορα το αφησα 5 λεπτα (ψιλοφοβομουνα κιολας) και την δευτερη 10 λεπτα...ισως επαιξε κι αυτο ρολο δεν ξερω....

δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα το προιον που χρησιμοποιησα ειναι τελικα αυτο http://www.menperfect.gr/
διοτι το excell 5 δεν ερχοταν ελλαδα τελικα...

Το εχω 12 μερες απ την εφαρμογη και ακομα δεν εχει χασει η αποχρωση σε τονο κτλπ...θα ενημερωσω οταν εχω νεοτερα...και θα ποσταρω και μια φωτο με πριν κ μετα τη βαφη για συγκριση....
 

cool11

Well-Known Member
panos1982 είπε:
για να κανω και μια ενημερωση.....σχετικα με τις ασπρες τριχες που ειχα πει οτι θα βαψω...τελικα το εκανα...
και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος τοσο απο την ευκολια χρησης...οσο και απο το παντελως φυσικο αποτελεσμα....δε το περιμενα....η βαφη εβαψε ΜΟΝΟ τις ασπρες τριχες και ΚΑΘΟΛΟΥ τις φυσικες μου...και οι οποιοες ασπρες πηραν εντελως το χρωμα των φυσικων μου...και το αποτελεσμα κατι παρανω απο τις προσδοκιες μου...
Επισης να πω οτι το προιον αφηνει λιγες ασπρες και αν θες το ξαναπερνας για να καλυψεις περισσοτερες....εγω την πρωτη φορα μου καλυψε το 40% και το περασα αλλη μια και μου καλυψε το 99% των λευκων τριχων....την πρωτη φορα το αφησα 5 λεπτα (ψιλοφοβομουνα κιολας) και την δευτερη 10 λεπτα...ισως επαιξε κι αυτο ρολο δεν ξερω....

δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα το προιον που χρησιμοποιησα ειναι τελικα αυτο http://www.menperfect.gr/
διοτι το excell 5 δεν ερχοταν ελλαδα τελικα...

Το εχω 12 μερες απ την εφαρμογη και ακομα δεν εχει χασει η αποχρωση σε τονο κτλπ...θα ενημερωσω οταν εχω νεοτερα...και θα ποσταρω και μια φωτο με πριν κ μετα τη βαφη για συγκριση....

Ερωτησεις....
Πως βαφει μονο τις ασπρες τριχες? Δεν το καταλαβαινω.
Ποσο κοστιζει? (κι απο που το αγορασες)
Αραγε μπορουμε να το βρουμε και απο εξωτερικο, φτηνοτερα?
Ποσο συχνα χρειαζεται εφαρμογη για να μην ξεθωριαζει η επιλεγμενη βαφη και να μενει το κεφαλι παντα με φυσικο χρωμα και διχως ασπρες τριχες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
panos1982 είπε:
για να κανω και μια ενημερωση.....σχετικα με τις ασπρες τριχες που ειχα πει οτι θα βαψω...τελικα το εκανα...
και μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος τοσο απο την ευκολια χρησης...οσο και απο το παντελως φυσικο αποτελεσμα....δε το περιμενα....η βαφη εβαψε ΜΟΝΟ τις ασπρες τριχες και ΚΑΘΟΛΟΥ τις φυσικες μου...και οι οποιοες ασπρες πηραν εντελως το χρωμα των φυσικων μου...και το αποτελεσμα κατι παρανω απο τις προσδοκιες μου...
Επισης να πω οτι το προιον αφηνει λιγες ασπρες και αν θες το ξαναπερνας για να καλυψεις περισσοτερες....εγω την πρωτη φορα μου καλυψε το 40% και το περασα αλλη μια και μου καλυψε το 99% των λευκων τριχων....την πρωτη φορα το αφησα 5 λεπτα (ψιλοφοβομουνα κιολας) και την δευτερη 10 λεπτα...ισως επαιξε κι αυτο ρολο δεν ξερω....

δεν θελω να κανω διαφημιση αλλα το προιον που χρησιμοποιησα ειναι τελικα αυτο http://www.menperfect.gr/
διοτι το excell 5 δεν ερχοταν ελλαδα τελικα...

Το εχω 12 μερες απ την εφαρμογη και ακομα δεν εχει χασει η αποχρωση σε τονο κτλπ...θα ενημερωσω οταν εχω νεοτερα...και θα ποσταρω και μια φωτο με πριν κ μετα τη βαφη για συγκριση....

μην τον πιστευετε...τον πηρε για μοντελο η schwarzkopf και τωρα μας πλασαρει τα προιοντα της :p
αληθεια ρε παναη αυτο ποιος σου το προτεινε???ενθαρυντικο πολυ παντως...
 

Panos1982

Well-Known Member
cool11 είπε:
Ερωτησεις....
Πως βαφει μονο τις ασπρες τριχες? Δεν το καταλαβαινω.
Ποσο κοστιζει? (κι απο που το αγορασες)
Αραγε μπορουμε να το βρουμε και απο εξωτερικο, φτηνοτερα?
Ποσο συχνα χρειαζεται εφαρμογη για να μην ξεθωριαζει η επιλεγμενη βαφη και να μενει το κεφαλι παντα με φυσικο χρωμα και διχως ασπρες τριχες;

Οπως ειπε και ο wez εχει εξηγησει πιο πισω γιατι δεν επηρεαζονται οι φυσικες....
κοστιζει το μπουκαλακι 7.80ευρω
και το αγορασα απο ενα μαγαζι τοπικα στην πολη μου....
εχει μεσα το χρωμα και μια αλλη ουσια που τα ανακατευεις....
εγω χρησιμοποιησα το μισο απ το καθενα και παλι πολυ ηταν...
οποτε καθε μπουκαλι κραταει για 2 φορες κι αν θελω και παραπανω...αλλα ποιος καθετε να το κανει δια του 3...πιο ευκολο δια του 2 αρα καθε μπουκαλι κραταει 2 φορες...και αν υποθεσουμε οτι θα χρησιμοποιω τη βαφη μια φορα στο μηνα περιπου τοτε καθε μπουκαλι των 8 ευρω κραταει 2 μηνες....το ποσό ειναι αστειο δε χρειαζετε καν να το ψαξω στο εξωτερικο....
Το ποσο συχνα θελει δε το ξερω ακομα...οι αδηγιες γραφουν 28 λουσιματα...εγω το εχω περιπου 2 βδομαδες και λουζομαι περιπου 3-4 φορες τη βδομαδα τωρα το χειμωνα...αρα εχω κανει περιπου 7 λουσιματα αλλα ακομα ειναι οπως στην αρχη δεν εχει αλλαξει ουτε ο τονος ουτε τπτ...οταν παω στον μηνα θα ξαναενημερωσω....


giannis1991 είπε:
μην τον πιστευετε...τον πηρε για μοντελο η schwarzkopf και τωρα μας πλασαρει τα προιοντα της :p
αληθεια ρε παναη αυτο ποιος σου το προτεινε???ενθαρυντικο πολυ παντως...

ναι οοουυυυυ για μοντελο ειμαι εγω τωρα...
με ποσοστα δουλευω απλα...χαχαχα :p

δε μου το προτεινε κανεις...απλα παει η αδερφη μου σε ενα καταστημα σαν τα hondos...και ειναι φιλη της ιδιοκτητριας και με εφερε σε επαφη και ετσι εγινε το κονε.... :)

και ναι Γιαννη ειναι πολυ ενθαρυντικο...ηρεμισα και με αυτο το προβλημα γιατι ειχε αρχισει να μου την σπαει καπως....
απολυτα φυσικα αποτελεσματα και αν χρειαστεις καποια στιγμη καλυψη για τις λευκες τριχες το συνιστω 100% χωρις 2η σκεψη....
 

Navouhodonosor

New Member
Όσον αφορά τον mens perfect της schwarzkopf εγώ το χρησιμοποιούσα εδώ και σχεδόν 1,5 χρόνο κάθε μήνα περίπου μιας και η διάρκεια του είναι για 28 λουσίματα, και το έβαζα σε όλο το κεφάλι για να καλύψω κάτι ελάχιστες λευκές τρίχες που είχα αρχικά στα πλάγια αλλά δεν καλύπτει μόνο τις λευκές τρίχες οπως αναφέρεται αλλά βάφει όλο το μαλλί.Τις πρώτες μέρες δεν μπορώ να πω όλα καλά αλλά μετά από 10-15 μέρες περίπου και μετά από κάποια λουσίματα το μαλλί μου στον ήλιο άρχιζε να κοκκινίζει και δεν έδειχνε φυσικό το αποτέλεσμα, βέβαια το ίδιο μου συμβαίνει και με κάποια χρωμοσαμπουάν που τυγχάνει να δοκιμάζω κατά καιρούς, δεν ξέρω τι να πω.
Η αλήθεια είναι ότι τώρα ψάχνω κάτι πιο φυσικό όπως αυτό που αναφέρεται σε προηγούμενα post με τον χαλκό και τον ψευδάργυρο !!!
 

Panos1982

Well-Known Member
weznem είπε:
cool11 είπε:
To menperfect το διαθετει και ο hondos?

To αποτελεσμα, στην πραξη, δειχνει 'φυσικό', ή 'βαμμένο'?

ο πανος λεει οτι το εχει και το χοντος,ευχαριστημενος ειναι αλλιως θα το ελεγε..νομιζω..

οχι δεν ειπα hondos ειπα σε στυλ hondos....
μπορει ομως να το εχουν τα hondos δε ξερω....
απ οτι καταλαβα ομως ολες αυτες οι βαφες των 28 λουσιματων την ιδια δουλεια πρεπει να κανουν...ολες πανω κατω παρομοιες πρεπει να ειναι....βεβαια ισως καποιες ειναι στα σημεια καλυτερες απο αλλες...αυτο μονο ο πειραματισμος μπορει να το δειξει...παντος ναι wez ειμαι ικανοποιημενος πολυ...αν δεν ημουν θα το ελεγα να εισαι σιγουρος :)


Navouhodonosor είπε:
Όσον αφορά τον mens perfect της schwarzkopf εγώ το χρησιμοποιούσα εδώ και σχεδόν 1,5 χρόνο κάθε μήνα περίπου μιας και η διάρκεια του είναι για 28 λουσίματα, και το έβαζα σε όλο το κεφάλι για να καλύψω κάτι ελάχιστες λευκές τρίχες που είχα αρχικά στα πλάγια αλλά δεν καλύπτει μόνο τις λευκές τρίχες οπως αναφέρεται αλλά βάφει όλο το μαλλί.Τις πρώτες μέρες δεν μπορώ να πω όλα καλά αλλά μετά από 10-15 μέρες περίπου και μετά από κάποια λουσίματα το μαλλί μου στον ήλιο άρχιζε να κοκκινίζει και δεν έδειχνε φυσικό το αποτέλεσμα, βέβαια το ίδιο μου συμβαίνει και με κάποια χρωμοσαμπουάν που τυγχάνει να δοκιμάζω κατά καιρούς, δεν ξέρω τι να πω.
Η αλήθεια είναι ότι τώρα ψάχνω κάτι πιο φυσικό όπως αυτό που αναφέρεται σε προηγούμενα post με τον χαλκό και τον ψευδάργυρο !!!

το οτι εγγραφηκες σημερα κι εκανες εδω το πρωτο σου ποστ κι εμεινες συνδεδεμενος 10 λεπτα...τοσο σου πηρε να γραψεις κ περιπου το μνμ κτλπ...μου κινει καποιες υποψιες και γενικα δε θεωρω κ τοσο εμπιστοσυνης την γνωμη σου....ωστοσο δεν ειναι λαθος αυτα που γραφεις....εκτος απ το οτι βαφει τα φυσικα μαλλια...εκει διαφωνω καθετα...εμενα τουλαχιστον δε μου τα πειραξε ουτε στο τοσο....
Στις 14 μερες που ειμαι δε βλεπω κατι να κοκκινιζει η να αλλαξε ο τονος...αλλα οκ ειναι χειμωνας..ουτε ο ηλιος με βλεπει..ουτε λουζομαι καθε μερα οπως θα συμβαινει το καλοκαιρι...το καλοκαιρι ισως μια με το λουσιμο μια με το αλατι της θαλασσας μια με τον ηλιο να υπαρχιε ενα θεματακι και να θελει πιο συχνα περασμα και οχι μια τον μηνα...το εχω στο νου μου κι εγω αυτο....αλαλ και καθε 15 να πρεπει δε θα με χαλασει...η διαδικασια ειναι too easy...εδω ειμαστε οταν θα καλοκαιριασει θα το τσεκαρουμε....για τα υπολοιπα χρωμοσαμπουαν δε ξερω μιας κ ειναι το πρωτο που δοκιμασα....
 

Navouhodonosor

New Member
panos1982 είπε:
weznem είπε:
cool11 είπε:
To menperfect το διαθετει και ο hondos?

To αποτελεσμα, στην πραξη, δειχνει 'φυσικό', ή 'βαμμένο'?

ο πανος λεει οτι το εχει και το χοντος,ευχαριστημενος ειναι αλλιως θα το ελεγε..νομιζω..

οχι δεν ειπα hondos ειπα σε στυλ hondos....
μπορει ομως να το εχουν τα hondos δε ξερω....
απ οτι καταλαβα ομως ολες αυτες οι βαφες των 28 λουσιματων την ιδια δουλεια πρεπει να κανουν...ολες πανω κατω παρομοιες πρεπει να ειναι....βεβαια ισως καποιες ειναι στα σημεια καλυτερες απο αλλες...αυτο μονο ο πειραματισμος μπορει να το δειξει...παντος ναι wez ειμαι ικανοποιημενος πολυ...αν δεν ημουν θα το ελεγα να εισαι σιγουρος :)


Navouhodonosor είπε:
Όσον αφορά τον mens perfect της schwarzkopf εγώ το χρησιμοποιούσα εδώ και σχεδόν 1,5 χρόνο κάθε μήνα περίπου μιας και η διάρκεια του είναι για 28 λουσίματα, και το έβαζα σε όλο το κεφάλι για να καλύψω κάτι ελάχιστες λευκές τρίχες που είχα αρχικά στα πλάγια αλλά δεν καλύπτει μόνο τις λευκές τρίχες οπως αναφέρεται αλλά βάφει όλο το μαλλί.Τις πρώτες μέρες δεν μπορώ να πω όλα καλά αλλά μετά από 10-15 μέρες περίπου και μετά από κάποια λουσίματα το μαλλί μου στον ήλιο άρχιζε να κοκκινίζει και δεν έδειχνε φυσικό το αποτέλεσμα, βέβαια το ίδιο μου συμβαίνει και με κάποια χρωμοσαμπουάν που τυγχάνει να δοκιμάζω κατά καιρούς, δεν ξέρω τι να πω.
Η αλήθεια είναι ότι τώρα ψάχνω κάτι πιο φυσικό όπως αυτό που αναφέρεται σε προηγούμενα post με τον χαλκό και τον ψευδάργυρο !!!

το οτι εγγραφηκες σημερα κι εκανες εδω το πρωτο σου ποστ κι εμεινες συνδεδεμενος 10 λεπτα...τοσο σου πηρε να γραψεις κ περιπου το μνμ κτλπ...μου κινει καποιες υποψιες και γενικα δε θεωρω κ τοσο εμπιστοσυνης την γνωμη σου....ωστοσο δεν ειναι λαθος αυτα που γραφεις....εκτος απ το οτι βαφει τα φυσικα μαλλια...εκει διαφωνω καθετα...εμενα τουλαχιστον δε μου τα πειραξε ουτε στο τοσο....
Στις 14 μερες που ειμαι δε βλεπω κατι να κοκκινιζει η να αλλαξε ο τονος...αλλα οκ ειναι χειμωνας..ουτε ο ηλιος με βλεπει..ουτε λουζομαι καθε μερα οπως θα συμβαινει το καλοκαιρι...το καλοκαιρι ισως μια με το λουσιμο μια με το αλατι της θαλασσας μια με τον ηλιο να υπαρχιε ενα θεματακι και να θελει πιο συχνα περασμα και οχι μια τον μηνα...το εχω στο νου μου κι εγω αυτο....αλαλ και καθε 15 να πρεπει δε θα με χαλασει...η διαδικασια ειναι too easy...εδω ειμαστε οταν θα καλοκαιριασει θα το τσεκαρουμε....για τα υπολοιπα χρωμοσαμπουαν δε ξερω μιας κ ειναι το πρωτο που δοκιμασα....



Το ότι είμαι νέος μέλος δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να με αντιμετωπίζεις και καχύποπτα, ίσα ίσα από όσο γνωρίζω στα forum καλωσορίζουνε τα νέα μέλη και δεν τα πιάνουνε από το λαιμό με την μια...αλλά Ο.Κ. δεν θα σου χαλάσω το χατήρι, εγώ απλά είπα την γνώμη μου για ένα προιόν που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό, δεν είπα ότι δεν είναι καλό, απλά εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος στο 100% όσον αφορά την φυσικότητα που αποκτά το μαλλί μετά την χρήση του και μάλιστα έπειτα από κάποιες ημέρες, όπως και με τα άλλα χρωμοσαμπουάν που δοκίμασα αντιμετωπίζω το ίδιο ''πρόβλημα'', ο καθένας έχει και την δική του άποψη επί του θέματος.Όσον αφορά το αν βάφει μόνο τα λευκά και όχι τα υπολοιπα μαλλιά αυτό δεν γίνεται που λες και θα το δεις εν ευθέτω χρόνο, στο forum γράφτηκα για να βρω και εγώ μια λύση σε αυτό το θέμα και να πω την άποψη μου για κάτι που έχω δοκιμάσει, τώρα αν δεν σε ικανοποιεί η γνώμη μου μην την λαμβάνεις υπόψη σου.
 

weznem

Well-Known Member
δεν σε αποπηρε..απλα ηταν καχυποπτος διοτι τα ματια μας εχουν δει πολλα εδω μεσα,οποτε δικαιολογησε τον,στην θεση του,και εσυ το ιδιο θα εκανες αν εμπαινε ενας καινουργιος με 2 μηνυματα για να κατακρινει ενα προϊον...
 

Panos1982

Well-Known Member
Navouhodonosor είπε:
Το ότι είμαι νέος μέλος δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να με αντιμετωπίζεις και καχύποπτα, ίσα ίσα από όσο γνωρίζω στα forum καλωσορίζουνε τα νέα μέλη και δεν τα πιάνουνε από το λαιμό με την μια...αλλά Ο.Κ. δεν θα σου χαλάσω το χατήρι, εγώ απλά είπα την γνώμη μου για ένα προιόν που χρησιμοποιώ εδώ και καιρό, δεν είπα ότι δεν είναι καλό, απλά εγώ δεν έμεινα ικανοποιημένος στο 100% όσον αφορά την φυσικότητα που αποκτά το μαλλί μετά την χρήση του και μάλιστα έπειτα από κάποιες ημέρες, όπως και με τα άλλα χρωμοσαμπουάν που δοκίμασα αντιμετωπίζω το ίδιο ''πρόβλημα'', ο καθένας έχει και την δική του άποψη επί του θέματος.Όσον αφορά το αν βάφει μόνο τα λευκά και όχι τα υπολοιπα μαλλιά αυτό δεν γίνεται που λες και θα το δεις εν ευθέτω χρόνο, στο forum γράφτηκα για να βρω και εγώ μια λύση σε αυτό το θέμα και να πω την άποψη μου για κάτι που έχω δοκιμάσει, τώρα αν δεν σε ικανοποιεί η γνώμη μου μην την λαμβάνεις υπόψη σου.

Σε ενα σαιτ οπως αυτο...που ολοι μας μπορουμε να γινουμε πελατες ειτε προιοντων ειτε υπηρεσιων (γιατρων κτλπ) και γενικα παιζει χρημα στη μεση....ειναι λογικο και εχει γινει πολλακις στο παρελθον να μπαινουν μελη να κανουν διαφημιση ειτε δυσφημιση σκοπιμως σε καποιο προιον γιατρο κτλπ για το δικο τους συμφερον....
οποτε οπως καταλαβαινεις ηταν ευλογο να γεννηθει και η καχυποψια μας με τον καιρο....και νιωθω χρεος μου οταν βλεπω κατι που θεωρειται υποπτο να το αναφερω, οχι για να θηξω αυτον που το γραφει οσο για να εφυστισω την προσοχη των υπολοιπων μελων ετσι ωστε να αποφυγουν τυχον σκοπιμοτητες...αν τελικα υπαρχουν...

Περα απ ολα αυτα οπως ειπα κ πριν δεν διαφωνω σε πολλα μαζι σου....
μιας και ειμαι χρηστης του προιοντος μονο δυο εβδομαδες δε μπορω ακομα να μιλησω για πολλα....
θα επιμεινω ομως σε αυτα που εχω δει ως τωρα...στο οτι τα φυσικα μου δεν επηρεαστηκαν καθολου....και στο οτι τα λευκα πηραν το χρωμα των υπολοιπων κ το αποτελεσμα ειναι 100% φυσικο και undetectable... πραγμα που με χαροποιησε ιδαιτερως....
Τωρα αν εσενα σου επηρεασε τα φυσικα δε θελω να επιμεινω σε αυτο....ισως να εγινε...εμενα παντως οχι...ειμαστε 2 διαφορετικες περιπτωσεις...αν το χρησιμοποιησουν στο μελλον κι αλλοι θα εχουμε περισσοτερα παραδειγματα και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη στο θεμα αυτο...
Οσο για το κοκκινισμα μετα απο καποιο διαστημα...δεν το βρισκω απιθανο....ακομα βεβαια στις 14 μερες (8 λουσιματα) που ειμαι τωρα δεν εχει συμβει κατι προς το παρων..αλλα ειναι κ σχετικα νωρις....ισως αποχρωματιστουν στην συνεχεια...θα αναφερω το πως κ το ποτε αν συμβει....και στην συνεχεια θα τα ξαναβαψω αμεσως :)
Η λυση αυτη εν κατακλειδι για οσους ειναι σε αρχικα σταδια ασπρισματος οπως εγω δειχνει να ειναι πολυ ευκολη κ αποτελεσματικη κ ταυτοχρονα διακριτικη και την συνιστω ανετα....
 
Μπλουζα