Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

cool11

Well-Known Member
kapa ενημερωσε για το τι σου εδωσε αυτο το νεο που δοκιμαζεις απο ebay.
Θα περιμενω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
cool11 είπε:
kapa ενημερωσε για το τι σου εδωσε αυτο το νεο που δοκιμαζεις απο ebay.
Θα περιμενω.

θα ενημερωσω αλλα δεν περιμενω και πολλα,οι ερευνες και οι διαφημισεις με την πραξη απεχουν ετη φωτος και εγω σημερα διαπιστωσα οτι ξεκινησα να ασπριζω και στους κροταφους(τα μεταμοσχευμενα).
υποψιν οτι αυτα τα σκευασματα εχουν καποια ημι αντιανδρογόνα,saw palmetto και plant sterols και δεν αποκλειονται και παρενεργειες
 

orestis

Member
kapa είπε:
επανερχομαι μετα απο καιρο στο θεμα.
απετυχε ο oral χαλκος
αλλα απετυχε και oral καταλαση σκετη. τωρα χρησιμοποιω εδω και 3 εβδομαδες αυτο http://www.ebay.de/itm/2-Bottles-Anti-Gray-Hair-7050-Maximum-Strength-Fuller-Healthier-Thicker-Hair/350819729545?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D15814%26meid%3D9117726882964877413%26pid%3D100033%26prg%3D7513%26rk%3D2%26rkt%3D4%26sd%3D390514438182%26
που παρεπιπτοντως οριακα αντεχει το σωμα μου την μια καψουλα,στις δυο παει να μου εμφανισει παρενεργειες

Και σε μενα ο χαλκος μετα απο 3 μηνες χρησης δεν ειδα να κανει κατι.
Τουλαχιστον στο να μειωσει τις γκριζες τριχες. Τωρα αν βοηθησε στο να μην γκριζαρουν αλλες, αυτο δεν το ξερω. Βελτιωση στις γκριζες παντως δεν υπηρξε.
Εχω ξεκινησει και εγω να περνω τις Anti-Gray.
Ειμαι στη δευτερη εβδομαδα και περνω 2 την ημερα, οπως γραφει και η συσκευασια. Για καποιο αποτελεσμα ειναι νωρις ακομα, αλλα δεν ειδα να εχω καποια παρενεργεια προς το παρον με 2 καψουλες την ημερα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
orestis είπε:
Και σε μενα ο χαλκος μετα απο 3 μηνες χρησης δεν ειδα να κανει κατι.
Τουλαχιστον στο να μειωσει τις γκριζες τριχες. Τωρα αν βοηθησε στο να μην γκριζαρουν αλλες, αυτο δεν το ξερω. Βελτιωση στις γκριζες παντως δεν υπηρξε.
Εχω ξεκινησει και εγω να περνω τις Anti-Gray.
Ειμαι στη δευτερη εβδομαδα και περνω 2 την ημερα, οπως γραφει και η συσκευασια. Για καποιο αποτελεσμα ειναι νωρις ακομα, αλλα δεν ειδα να εχω καποια παρενεργεια προς το παρον με 2 καψουλες την ημερα.

γοητεια μου λενε ολοι,γεραματα λεω εγω (^_^)
 

orestis

Member
Kapa εσενα σου ηρθαν ακριβως αυτες που εχει στη φωτο.
Εγω τις πηρα απο εδω http://www.ebay.com/itm/230662516141?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Εχει ακριβως τις ιδιες στη φωτο , αλλα αντι για 7050 αυτες που μου εστειλε γραφουν ULTRA. Κατα τα αλλα ειναι ακριβως ιδιες . Μονο αυτο αλλαζει.
Και ερχονται και πιο φθηνες. Γιατι παρ οτι τις εχει πιο ακριβες , εχει πολυ λιγα μεταφορικα.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
kapa είπε:
orestis είπε:
Και σε μενα ο χαλκος μετα απο 3 μηνες χρησης δεν ειδα να κανει κατι.
Τουλαχιστον στο να μειωσει τις γκριζες τριχες. Τωρα αν βοηθησε στο να μην γκριζαρουν αλλες, αυτο δεν το ξερω. Βελτιωση στις γκριζες παντως δεν υπηρξε.
Εχω ξεκινησει και εγω να περνω τις Anti-Gray.
Ειμαι στη δευτερη εβδομαδα και περνω 2 την ημερα, οπως γραφει και η συσκευασια. Για καποιο αποτελεσμα ειναι νωρις ακομα, αλλα δεν ειδα να εχω καποια παρενεργεια προς το παρον με 2 καψουλες την ημερα.

γοητεια μου λενε ολοι,γεραματα λεω εγω (^_^)

Γοητεία λέμεεε 8)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
orestis είπε:
Kapa εσενα σου ηρθαν ακριβως αυτες που εχει στη φωτο.
Εγω τις πηρα απο εδω http://www.ebay.com/itm/230662516141?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Εχει ακριβως τις ιδιες στη φωτο , αλλα αντι για 7050 αυτες που μου εστειλε γραφουν ULTRA. Κατα τα αλλα ειναι ακριβως ιδιες . Μονο αυτο αλλαζει.
Και ερχονται και πιο φθηνες. Γιατι παρ οτι τις εχει πιο ακριβες , εχει πολυ λιγα μεταφορικα.

Δεν γράφουν ultra αλλα ολα αυτά τα σκευάσματα έχουν τα ίδια συστατικα,οι τιμές αλλάζουν συνέχεια
 

orestis

Member
Βασικα ειναι ακριβως ιδιες και της ιδια εταιριας. Το μονο διαφορετικο ειναι οτι αντι για Anti-Gray Hair 7050 γραφει
Anti-Gray Hair Ultra. Ισως να ειναι διαφορετικη παρτιδα.
Το καλο ειναι οτι ενω φοβομουν οτι θα τα κατασχουν στο τελωνειο, γιατι λενε οτι δεν επιτρεπουν συμπληρωματα και τετοια απο αμερικη, τελικα ο τυπος χωρις καν να το ζητησω, εστειλε το δεμα ως Gift, εγραφε κατι ασχετο στο ειδος, καμια σχεση με βιταμίνες και κοστος 3 ευρω, μονο τα μεταφορικα δηλαδη.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Chs είπε:
Γοητεία λέμεεε 8)

Σε δέκα χρονια θα εχεις αλλη αποψη,οχι οτι ειναι κατι τραγικο οι ασπρες τριχες,αλλα σιγουρα καλυτερα μαυρες,για τους άλλους γοητεία ειναι για τον εαυτό μας ειναι γεράματα.αλλα μονο για τον εαυτό μας


orestis είπε:
Βασικα ειναι ακριβως ιδιες και της ιδια εταιριας. Το μονο διαφορετικο ειναι οτι αντι για Anti-Gray Hair 7050 γραφει
Anti-Gray Hair Ultra. Ισως να ειναι διαφορετικη παρτιδα.
Το καλο ειναι οτι ενω φοβομουν οτι θα τα κατασχουν στο τελωνειο, γιατι λενε οτι δεν επιτρεπουν συμπληρωματα και τετοια απο αμερικη, τελικα ο τυπος χωρις καν να το ζητησω, εστειλε το δεμα ως Gift, εγραφε κατι ασχετο στο ειδος, καμια σχεση με βιταμίνες και κοστος 3 ευρω, μονο τα μεταφορικα δηλαδη.

Εγω φοβόμουν τις παρενέργειες και τελικά μεσα έπεσα,έχω πόνο στους ορχεις με δυο καψουλες και ακόμα δεν ξέρω αν αντέχω και την μια,ειμαι μονο 3 εβδομάδες ακόμα,πήρα μονο 2 κουτάκια για αρχη
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Ουσιαστικά το θέμα είναι να καταφέρνεις κάτι με φυσικό τρόπο και όχι με χημικά κλπ
Αν το άσπρισμα των τριχών οφείλεται σε έλλειψη χαλκού (που έτσι φαίνεται στο 90%) δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο θα πρέπει να αναζητήσω τη λύση σε άλλους τρόπους.
Όπως προανέφερα οι άσπρες μου τρίχες στο πλάι έχουν μειωθεί σχεδόν στο μισό. Το αν συνεχίσει έτσι ή επανέλθουν είναι άλλο θέμα και θα ενημερώσω επίσης εδώ.

gomi,εχω απορια που στριφογυριζει.
βουρτσιζες τα μαλλια σου το διαστημα που μαυρισανε?
στα συγκεκριμενα σημεια εννοω
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ναι kapa, εγώ αφού τελειώσω με την πάνω περιοχή, περνάω μετά με ξύλινα δόντια τα πλαινά και τα πίσω...Η αλήθεια είναι πως έχω μήνες που μου τελείωσε ο χαλκός και δεν ανανέωσα και δεν έχουν εμφανιστεί νέες άσπρες τρίχες...
Λες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
ναι kapa, εγώ αφού τελειώσω με την πάνω περιοχή, περνάω μετά με ξύλινα δόντια τα πλαινά και τα πίσω...Η αλήθεια είναι πως έχω μήνες που μου τελείωσε ο χαλκός και δεν ανανέωσα και δεν έχουν εμφανιστεί νέες άσπρες τρίχες...
Λες?

Δεν ειμαι σίγουρος αλλα έχω υποψία ότι η αιματωση μπορεί να επαναφέρει χρωμα στο μαλλι,δεν έχω δει κάτι σχετικό η διαβάσει κάτι,απλα στριφογυριζει μέρες τώρα σαν σκέψη
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
όντως, θα μπορούσε...μιας και έχουν ξεκινήσει αρκετοί τεχνικές αιμάτωσης, θα μάθουμε σύντομα πιστεύω...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
όντως, θα μπορούσε...μιας και έχουν ξεκινήσει αρκετοί τεχνικές αιμάτωσης, θα μάθουμε σύντομα πιστεύω...

Αν αποτύχει και το σκευασμα που χρησιμοποιω θα το δοκιμάσω.
Αν και έναν μήνα τώρα δεν βλέπω προκοπη.
Το μονο που βλέπω ειναι έναν ελαφρύ πόνο στους ορχεις με μια καψουλα και έναν βαρύ πόνο στους ορχεις με δυο καψουλες.
Χωρις να εχει επηρεαστεί λιμπιντο και πυχτοτητα σπέρματος
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
kapa για το saw palmetto, γνωστά...αυτό το fo-ti είναι μπόμπα πάντως να ξέρεις...το είχα ερευνήσει παλιότερα γιατί μπορεί να βοηθήσει αλλά οι αναφορές για παρενέργειες με απέτρεψαν
 

vag25

Well-Known Member
Νομιζω οτι ειδα και εγω μια μικρη μειωση με το ρολλερ...
Η αιματωση δεν ξερω.
Βεβαια περασα μια περιοδο αγχους και μαλλον εγινε οπως πριν.

Τελικα ολα επηρεαζουν γαμωτο και ημουν ο πρωτος πολεμιος του αγχους=ασπρισμα-τριχοπτωση.
Πλεον παρατηρω οτι μαλλον ισχυει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
vag25 είπε:
Νομιζω οτι ειδα και εγω μια μικρη μειωση με το ρολλερ...
Η αιματωση δεν ξερω.
Βεβαια περασα μια περιοδο αγχους και μαλλον εγινε οπως πριν.

Τελικα ολα επηρεαζουν γαμωτο και ημουν ο πρωτος πολεμιος του αγχους=ασπρισμα-τριχοπτωση.
Πλεον παρατηρω οτι μαλλον ισχυει.

Το άγχος παίζει.αλλα έντονο όμως
Δεν θέλω να δώσω παράδειγμα πολιτικού που ασπρισε σε ένα βράδυ που λένε, οταν βγήκαν τα άπλυτα στην φορα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το άγχος παίζει.αλλα έντονο όμως
Δεν θέλω να δώσω παράδειγμα πολιτικού που ασπρισε σε ένα βράδυ που λένε, οταν βγήκαν τα άπλυτα στην φορα

Εμ, ήταν και ευαίσθητο και φιλότιμο το παιδί ρε kapa..:angel:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
GOMI είπε:
Το άγχος παίζει.αλλα έντονο όμως
Δεν θέλω να δώσω παράδειγμα πολιτικού που ασπρισε σε ένα βράδυ που λένε, οταν βγήκαν τα άπλυτα στην φορα

Εμ, ήταν και ευαίσθητο και φιλότιμο το παιδί ρε kapa..:angel:

Ναι (^_^)
Νομίζω καταλάβαμε για ποιον λέω.
Μια ζωή μαύρο μαλλι και ξαφνικά έγινε κατασπρος.εκει συνειδητοποίησα και εγω ότι το έντονο αγχος παίζει τελικά
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απο ότι φιανεται δεν θα έχουμε νέα μου απο το anti gray,ένα κουτί το εφαγα και ένα το πεταξα,sides,οχι μονο πόνο στους ορχεις που καθε μέρα γίνονται και πιο έντονοι αλλα άρχισε να με χτυπάει και στο στήθος.
Απο αποτελέσματα μηδέν,νωρίς βέβαια αλλα δεν υπάρχει κινητικότητα δηλαδή κοιτάω τις ρίζες απο τις άσπρες τρίχες και ειναι άσπρες,δεν ξεκίνησε κάτι.
Δεν μπορω να καταλάβω αν ειναι απαραίτητα τόσα αντιανδρογονα σε αυτα τα σκευασματα για να μαυρισει το μαλλι
 
Μπλουζα