Αthens2021, FUE, 3336g, 29-30/07/2021

JimKan1

Well-Known Member
Βαζω και μια δοτρια, εβαλα να με τραβηξουν 2 - 3 , αυτη φαινεται η πιο καθαρη, αλλα νομιζω σ αυτο το μηκος , που ειναι το πιο κοντο που τα κοβω, δε δειχνει πολυ.
Απιστευτη δοτρια δεδομενου οτι εχεις κανει 3 επεμβασεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
10oς μηνας και δεν αλλαξε κατι ορατα. Οποτε η αποτιμηση μου ειναι η ιδια που εγραψα αναλυτικα στο προηγουμενο ποσταρισμα. Ευχαριστημενος, παραπανω απο τις αρχικες προσδοκιες, σχεση κοστους-οφελους πολυ καλη και μια "ανυπομονησια" για κατι καλυτερο αν μπορει να χτιστει πανω σ αυτο, χωρις να το χαλασει λογω δυσκολιας επεμβασης. Πιο αναλυτικα πυκνωση στα πρωτα 2εκ περιμμετρικα της hairline, ελαχιστη ευθυγραμμιση του αριστερου κροταφου οπου φαινεται πιο ψηλα λογω χωριστρας και οτι καλυτερο σε forlock ακομα κι αν ειναι να αντικατασταθουν αδυνατες τριχες με δυνατες. Αυτα θα ηθελα τουλαχιστον εγω .
2 αποριες εχω : 1) γιατι οταν χτιζεις πυκνοτητα αναμεσα σε μεταμοσχευμενα απο πριν μαλλια ειναι πιο safe απο το να χτισεις την πυκνοτητα αυτη εξαρχης ?
2) η ακουρευτη μεταμοσχευση ενεχει αποδεδειγμενα περισσοτερο κινδυνο για κακη φυτρωση η οχι ?
 

Συνημμένα

  • 20220603_190608.jpg
    20220603_190608.jpg
    498.3 KB · Προβολές: 235
  • 20220603_190203.jpg
    20220603_190203.jpg
    512.9 KB · Προβολές: 233
  • 20220603_144624.jpg
    20220603_144624.jpg
    365.4 KB · Προβολές: 238
  • 20220603_144515.jpg
    20220603_144515.jpg
    323 KB · Προβολές: 234

JimKan1

Well-Known Member
με βαση τις εικονες σελιδα 17 και το τελικο αποτελεσμα πιστευω ανταποκρινεται σε 3.000 μοσχευματα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Αthens2021

Active Member
Τρομερός! Νομίζω δεν πήγε χαμένο ούτε ένα μοσχεύμα...
Γιωργο με την ευκαιρια σ ευχαριστω πολυ δημοσια ακομα μια φορα που μου γνωρισες τον γιατρο, νασαι καλα ! Τωρα για ποιο λογο μπορει να ειναι κανεις ευχαριστημενος με εναν γιατρο, νομιζω το ξερουμε οτι δεν ειναι μονο για το αν βγηκε μεχρι και το τελευταιο graft η οχι αλλα και πολλα αλλα πραγματα
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Γιωργο με την ευκαιρια σ ευχαριστω πολυ δημοσια ακομα μια φορα που μου γνωρισες τον γιατρο, νασαι καλα ! Τωρα για ποιο λογο μπορει να ειναι κανεις ευχαριστημενος με εναν γιατρο, νομιζω το ξερουμε οτι δεν ειναι μονο για το αν βγηκε μεχρι και το τελευταιο graft η οχι αλλα και πολλα αλλα πραγματα
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να με ευχαριστείς.... Εγώ απλά σου είπα την γνώμη μου και ο γιατρός έκανε την δουλειά του αφού εσύ τον εμπιστεύτηκες.... Όσο για το συγκεκριμένο αποτέλεσμα εννοείτε ότι υπάρχει φουλ φυσικότητα αλλά αυτό είναι κάτι τόσο δεδομένο στον συγκεκριμένο γιατρό που κατά την άποψη μου δεν αξίζει καν να το αναφέρουμε.... Στη φύτρωση και στην πυκνότητα υπάρχει μια αμφισβήτηση με αφορμή το περιστατικό του παν που για εμένα κ εκεί πάλι δεν ειναι το πρόβλημα η φύτρωση ....
 

oreo

Well-Known Member
Για turbo αποτέλεσμα θες 800 για καλό με οικονομία στα graft 500. Στα 800 η κίτρινη γραμμή στο κέντρο πρέπει να μπει πιο μέσα.
Προβολή συνημμένου 48584
Αυτό γέμισμα. Είναι πολύ μεγάλο το gap (φωτογραφικά) και οι πολλές άναρχες τρίχες κλέβουν απο την φυσικότητα σε τόσο μεγάλη απόσταση. ΄Βάζω αυτή την φώτο γιατί δεν παρατηρώ κάποια άλλαγη δραματική στο 10μηνο. Μάλλον είσαι μια μάχη απόσταση πριν κερδίσεις τον πόλεμο. Φτιάξε στρατηγική όσο καλύτερα μπορείς.
Για να καταλάβεις καλύτερα αυτό που λέω, μπες στην θέση του όποιου γιατρού, έχοντας συνεχόμενα περιστατικά προς επέμβαση. Όπως αντιλαμβάνεσαι η αφιέρωση χρόνου που χρειάζεσαι αν γίνει σε κάθε πελάτη το έκλεισε το μαγαζί, ειδικά αν δεν υπάρχουν μέρες που να αφιερώνονται στο cons.Οπότε βγάλε το σχέδιο με 2 εναλλακτικές αν μπορείς, παρουσιασέ το για να σε βοηθήσει και αυτός περισσότερο.
Προσωπικά το θεωρώ ημιτελές, κάποιος μπορεί να το θεωρεί αρκετά καλό, ενώ κάποιος τρίτος να πανηγύριζε έχοντας αυτά τα μαλλιά. Είναι θέμα οπτικής, οπότε μην δίνεις απόλυτη βαρύτητα στα λόγια μου.
 

Αthens2021

Active Member
Αυτό γέμισμα. Είναι πολύ μεγάλο το gap (φωτογραφικά) και οι πολλές άναρχες τρίχες κλέβουν απο την φυσικότητα σε τόσο μεγάλη απόσταση. ΄Βάζω αυτή την φώτο γιατί δεν παρατηρώ κάποια άλλαγη δραματική στο 10μηνο. Μάλλον είσαι μια μάχη απόσταση πριν κερδίσεις τον πόλεμο. Φτιάξε στρατηγική όσο καλύτερα μπορείς.
Για να καταλάβεις καλύτερα αυτό που λέω, μπες στην θέση του όποιου γιατρού, έχοντας συνεχόμενα περιστατικά προς επέμβαση. Όπως αντιλαμβάνεσαι η αφιέρωση χρόνου που χρειάζεσαι αν γίνει σε κάθε πελάτη το έκλεισε το μαγαζί, ειδικά αν δεν υπάρχουν μέρες που να αφιερώνονται στο cons.Οπότε βγάλε το σχέδιο με 2 εναλλακτικές αν μπορείς, παρουσιασέ το για να σε βοηθήσει και αυτός περισσότερο.
Προσωπικά το θεωρώ ημιτελές, κάποιος μπορεί να το θεωρεί αρκετά καλό, ενώ κάποιος τρίτος να πανηγύριζε έχοντας αυτά τα μαλλιά. Είναι θέμα οπτικής, οπότε μην δίνεις απόλυτη βαρύτητα στα λόγια μου.
Σ ευχαριστω, συμφωνω ! Παντως οσο για τα σχεδια, το τι θα μπορουσα να ζητησω και τι να περιμενω κτλ. δεν εχω τις τεχνικες γνωσεις, ισως μονο καποιος εμπειρος οπως ο CVIAL θα μπορουσε να με κατατοπισει αν με εβλεπε απο κοντα. Εγω αυτο που μπορω να κανω ειναι (επειδη εχω τη δικη μου προσωπικη αισθητικη, χτενισματα κτλ) να εξηγησω ακριβως τι θα ηθελα να βελτιωσω. Δεν γνωριζω αν μπορει να γινει απο τεχνικη πλευρα. Κ προσωπικα πιστευω οτι θα χρειαζομουν 1500-1800 grafts
 
Μπλουζα