Αύξηση τριχοφυΐας στο στήθος

nikos23456

New Member
Χαίρετε.
Διαβάζω για την μινοξιδίλη, πχ regain και σκεφτόμουν να την βάλω στο στήθος για αύξηση τριχοφυίας γιατί έχω πολύ λίγες και θεωρώ ότι στις γυναίκες αρέσουν οι τρίχες στο στήθος. Και στο κεφάλι επίσης, έχω φαλάκρα. Οπότε μήπως βοηθηθώ εις διπλούν. Αξίζει ο κόπος ή όχι; Διαβάζω για παρενέργειες και δεν είναι και ότι καλύτερες. Προτείνετε κάποια άλλη λύση, πρωτίστως για το στήθος;
Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Να μας συγχωρέσει ο φίλος @nkarafo , αλλά τώρα τα έχουμε δει όλα.
Άλλοι δε θέλουν τρίχες στο στήθος και να που υπάρχουν και κάποιοι που τις θέλουν!
Σοβαρά τώρα αν βάλεις μινοξιδίλη στο στήθος το πιο πιθανό ναι θα σε βοηθήσει σε κάποιο βαθμο, και θα αυξήσει την τριχοφυία και εκεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Άλλοι δε θέλουν τρίχες στο στήθος και να που υπάρχουν και κάποιοι που τις θέλουν!
Σοβαρά τώρα αν βάλεις μινοξιδήλη στο στήθος το πιο πιθανό ναι θα σε βοηθήσει σε κάποιο βαθμο, και θα αυξήσει την τριχοφυία και εκεί.

Ετσι, οπως τα λες, αγαπητε MaleCyprus.

Και φυσικα, επειδη "περι ορεξεως..."

brows.png

Και στα φρυδια, αν θελει κανείς, μπορει να βαλει μινοξιδιλη!!! :p:D
 

nikos23456

New Member
Εγώ πάντως το είχα ακούσει από κοπέλα που δεν μου το είπε σε μένα προσωπικά ότι θα ήθελε να είχα τρίχες στο στήθος. Δεν ξέρω αν αυτός ήταν ο βασικός λόγος που δεν προχώρησε κάτι μεταξύ μας αλλά νομίζω ότι στις γυναίκες αρέσουν αυτοί που έχουν πολλές τρίχες γιατί είναι πιο αρρενωποί.. Τι να πω; Και εγώ έχω μπερδευτεί.. Αλλά εντάξει δεν πιστεύω να γίνω και έτσι σαν γορίλας:
hair-man_chest.jpeg


Εντωμεταξύ εάν το ξεκινήσω, θα βγαίνουν ομοιόμορφα ή μια τρίχα εδώ και η άλλη εκεί; Γιατί μετά θα είναι τελείως αντιαισθητικό...
 

dlazaros

Well-Known Member
Χαίρετε.
Διαβάζω για την μινοξιδίλη, πχ regain και σκεφτόμουν να την βάλω στο στήθος για αύξηση τριχοφυίας γιατί έχω πολύ λίγες και θεωρώ ότι στις γυναίκες αρέσουν οι τρίχες στο στήθος. Και στο κεφάλι επίσης, έχω φαλάκρα. Οπότε μήπως βοηθηθώ εις διπλούν. Αξίζει ο κόπος ή όχι; Διαβάζω για παρενέργειες και δεν είναι και ότι καλύτερες. Προτείνετε κάποια άλλη λύση, πρωτίστως για το στήθος;
Ευχαριστώ.
Συγχώρεσε μας την πλάκα, έχουμε ανάγκη από γέλιο στην ζωή μας.
Ναι, η μινοξιδίλη θα κάνει δουλειά και δεν θέλει πολύ χρόνο, 6 μήνες φαντάζομαι φτάνουν για να ξυπνήσουν όσα τριχόθυλλάκια κοιμούνται. Μετά από εκεί δεν θα κάνει τίποτα καθώς δεν γεννιούνται νέες τρίχες απλά ξυπνάνε(μούσια, κεφάλι βασικά όπου το βάλεις).
Πρόσεχε μόνο την ποσότητα γιατί είναι φάρμακο για την πίεση και άμα βάλεις πολύ πέφτει πολύ η πίεση και έχεις λήθαργο και ταχυπαλμίες.
Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι καλύτερα μινοξιδίλη χάπι να σε πιάσει παντού παρά τοπικό.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το πιστεύω.
Η λογική και η ψυχοσύνθεση μιας γυναίκας είναι περίεργη και απρόβλεπτη.
Εγώ έχω ακούσει και γυναίκα που ο άντρας της έκανε ΜΜ, και δεν της άρεσε μετά καθόλου καθώς τον προτιμούσε φαλακρό.
 

dlazaros

Well-Known Member
Εγώ πάντως το είχα ακούσει από κοπέλα που δεν μου το είπε σε μένα προσωπικά ότι θα ήθελε να είχα τρίχες στο στήθος. Δεν ξέρω αν αυτός ήταν ο βασικός λόγος που δεν προχώρησε κάτι μεταξύ μας αλλά νομίζω ότι στις γυναίκες αρέσουν αυτοί που έχουν πολλές τρίχες γιατί είναι πιο αρρενωποί.. Τι να πω; Και εγώ έχω μπερδευτεί.. Αλλά εντάξει δεν πιστεύω να γίνω και έτσι σαν γορίλας:
hair-man_chest.jpeg


Εντωμεταξύ εάν το ξεκινήσω, θα βγαίνουν ομοιόμορφα ή μια τρίχα εδώ και η άλλη εκεί; Γιατί μετά θα είναι τελείως αντιαισθητικό...
Να σου πω το θέμα είναι τι γουστάρεις εσύ. Άμα γουστάρεις προχωρά.
Οι τρίχες ξυπνάνε και βγαίνουν λίγο μετά πέφτουν και ξαναπεφτούν μερικές φορές οπότε δεν είναι άσχημο το αποτέλεσμα.
 

nikos23456

New Member
Α οκ, κατάλαβα. Ευχαριστώ. Αυτό με το χάπι πως λέγεται; Έχει και αυτό παρενέργειες ή μήπως είναι πιο βελτιωμένη έκδοση με την παλιά του regaine που είναι σαμπουάν?
 

dlazaros

Well-Known Member
Α οκ, κατάλαβα. Ευχαριστώ. Αυτό με το χάπι πως λέγεται; Έχει και αυτό παρενέργειες ή μήπως είναι πιο βελτιωμένη έκδοση με την παλιά του regaine που είναι σαμπουάν?
Ο @Legwg James ξέρει περισσότερα, είναι φτιαχτές από το φαρμακείο. Απλά θα βγάλεις όπου έχεις τρίχες και κοιμούνται, χέρια, πόδια, κεφάλι, κλπ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ρε φίλε,και αν βρεις κανένα γκομενάκι θεϊκό (για τα δικά σου γούστα) και γουστάρεις φουλ,γουστάρει και αυτή,και μόλις βγάλεις μπλούζα δει την τρίχα και ξενερώσει,εκεί τι θα κάνεις?θα κόψεις τη μινοξιδιλη και θα ψάχνεις λέιζερ αποτριχωσεις ? Είπε μια ,ότι γουσταρε τις τρίχες και ψάχνεσαι να γίνεις αρκούδα..είμαστε ορισμένοι άντρες μερικές φορές επιταγή εν λευκώ μπροστά στις γυναίκες ,αλλά εδώ μου φαίνεται λίγο παρατραβηγμενο το στορι .
Εγώ πάντως το είχα ακούσει από κοπέλα που δεν μου το είπε σε μένα προσωπικά ότι θα ήθελε να είχα τρίχες στο στήθος. Δεν ξέρω αν αυτός ήταν ο βασικός λόγος που δεν προχώρησε κάτι μεταξύ μας αλλά νομίζω ότι στις γυναίκες αρέσουν αυτοί που έχουν πολλές τρίχες γιατί είναι πιο αρρενωποί.. Τι να πω; Και εγώ έχω μπερδευτεί.. Αλλά εντάξει δεν πιστεύω να γίνω και έτσι σαν γορίλας:
hair-man_chest.jpeg


Εντωμεταξύ εάν το ξεκινήσω, θα βγαίνουν ομοιόμορφα ή μια τρίχα εδώ και η άλλη εκεί; Γιατί μετά θα είναι τελείως αντιαισθητικό...
 

nikos23456

New Member
Ρε φίλε,και αν βρεις κανένα γκομενάκι θεϊκό (για τα δικά σου γούστα) και γουστάρεις φουλ,γουστάρει και αυτή,και μόλις βγάλεις μπλούζα δει την τρίχα και ξενερώσει,εκεί τι θα κάνεις?θα κόψεις τη μινοξιδιλη και θα ψάχνεις λέιζερ αποτριχωσεις ? Είπε μια ,ότι γουσταρε τις τρίχες και ψάχνεσαι να γίνεις αρκούδα..είμαστε ορισμένοι άντρες μερικές φορές επιταγή εν λευκώ μπροστά στις γυναίκες ,αλλά εδώ μου φαίνεται λίγο παρατραβηγμενο το στορι .
Ε για αυτό ρωτάω να πάρω απόψεις. Και εγώ δεν θέλω να γίνω σαν αρκούδα. Με την μινοξιδίλη, τόσο πολύ τελικά βγάζει; Εγώ σκεφτόμουν να την χρησιμοποιήσω και απλά να βγει κάτι πιο πολύ από το λίγο που έχω.
 

nikos23456

New Member
Το ενδεχόμενο να κάνεις μεταμόσχευση στο στήθος το έχεις σκεφτεί?
Όχι δεν θα ήθελα. Είναι και το οικονομικό βέβαια αλλά φοβάμαι λίγο εκεί να κάνω κάτι σαν "επέμβαση". Νομίζω είναι λίγο καλύτερο να βγουν μόνες τους (και αν βγουν) παρά να επέμβω κάπως πιο δραστικά.
 

tasos33

Well-Known Member
Όχι δεν θα ήθελα. Είναι και το οικονομικό βέβαια αλλά φοβάμαι λίγο εκεί να κάνω κάτι σαν "επέμβαση". Νομίζω είναι λίγο καλύτερο να βγουν μόνες τους (και αν βγουν) παρά να επέμβω κάπως πιο δραστικά.
Πάντως όσους βλέπω με ξυρισμένο στήθος τα καλυτέρα κυκλοφορούν, για ξανασκέψου το.
 

aeratos28

Just aeratos
Τόσο πολύ βγάζει με τη μινοξιδιλη λέει..αδερφέ εκεί στάθηκες και έβγαλες το συμπέρασμα που ήθελες..από το όλο μνμ που σου είπα τη γνώμη μου κράτησες αυτό μόνο?τι να σου πω.καλη συνέχεια
Ε για αυτό ρωτάω να πάρω απόψεις. Και εγώ δεν θέλω να γίνω σαν αρκούδα. Με την μινοξιδίλη, τόσο πολύ τελικά βγάζει; Εγώ σκεφτόμουν να την χρησιμοποιήσω και απλά να βγει κάτι πιο πολύ από το λίγο που έχω.
 

nikos23456

New Member
Τόσο πολύ βγάζει με τη μινοξιδιλη λέει..αδερφέ εκεί στάθηκες και έβγαλες το συμπέρασμα που ήθελες..από το όλο μνμ που σου είπα τη γνώμη μου κράτησες αυτό μόνο?τι να σου πω.καλη συνέχεια
Βρε συ, μην τσαντίζεσαι. Όχι δεν θα ήθελα να κάνω ότι μου λένε και να μπαίνω σε άλλη διαδικασία για να φαίνομαι πιο ωραίος κλπ που θα έχει και οικονομικά έξοδα και μπορεί να ταλαιπωρηθώ. Έχεις δίκιο σε αυτό. Απλά δεν το σχολίασα. Γεννιόμαστε, μεγαλώνουμε και είμαστε με ένα σωματότυπο και σε όποια αρέσουμε. Σιγά μην καθόμαστε να κάνουμε και εγχειρήσεις και ιστορίες. Αυτό θέλω να πω. Απλά σκεφτόμουν εάν είναι κάτι εύκολο και χωρίς παρενέργειες να το έκανα. Αλλά αφού με αποθαρρύνετε, μάλλον δεν θα προχωρήσω. Απλά μάλλον θα πρέπει να γυμναστώ λίγο και θα δούμε. Και στην τελική, εάν μια κοπέλα προτιμήσει τον άλλον από το σώμα του μόνο ή τις τρίχες του, ε τότε υπάρχει θέμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά να τσαντιστω δεν υπάρχει λόγος..εντωμεταξυ αυτό που γράφεις τώρα ,ούτε εσύ ο ίδιος δεν το πιστεύεις ,πόσο μάλλον εμείς που μπήκαμε σε ένα νήμα γτ ο τύπος που το άνοιξε ,ζήτησε συμβουλές πώς να βγάλει τρίχες στο στήθος επειδή μια πρώην του κάτι είχε πει ότι της άρεσαν..ο λόγος που άνοιξες το νήμα,με αυτό το μνμ σου τώρα είναι λες και τα έγραψαν άλλοι άνθρωποι .τι να πω,καλή συνέχεια όπως είπα πριν..και δεν το λέω επειδή τσαντιστηκα..απλά no comment που λένε.
Βρε συ, μην τσαντίζεσαι. Όχι δεν θα ήθελα να κάνω ότι μου λένε και να μπαίνω σε άλλη διαδικασία για να φαίνομαι πιο ωραίος κλπ που θα έχει και οικονομικά έξοδα και μπορεί να ταλαιπωρηθώ. Έχεις δίκιο σε αυτό. Απλά δεν το σχολίασα. Γεννιόμαστε, μεγαλώνουμε και είμαστε με ένα σωματότυπο και σε όποια αρέσουμε. Σιγά μην καθόμαστε να κάνουμε και εγχειρήσεις και ιστορίες. Αυτό θέλω να πω. Απλά σκεφτόμουν εάν είναι κάτι εύκολο και χωρίς παρενέργειες να το έκανα. Αλλά αφού με αποθαρρύνετε, μάλλον δεν θα προχωρήσω. Απλά μάλλον θα πρέπει να γυμναστώ λίγο και θα δούμε. Και στην τελική, εάν μια κοπέλα προτιμήσει τον άλλον από το σώμα του μόνο ή τις τρίχες του, ε τότε υπάρχει θέμα.
 

Stratos

Well-Known Member
Εγώ θα σου έλεγα φιλικά να αφησεις τις μαλακίες για μία γυναίκα και να κάνεις πρώτα αυτό που αρέσει σε σένα. Αν δηλαδή εσύ τις πεις μου αρέσει το μεγαλο στήθος θα πάει να βάλει σιλικόνη; Έλεος με τις γυναίκες, μας κάνουν ότι θέλουν μετά το γάμο, θα μας κάνουν και πριν; Φιλικά πάντα στο λέω σαν μεγαλύτερος (45)..
 
Μπλουζα