Giorgos-3

Well-Known Member
το εβαζα 2 φορες τη μερα το regaine, αλλα τωρα τελευταια βαζω regaine μεσημερι κ το βραδυ αρχισα πριν ενα μηνα να βάζω το redenyl hair growth lotion, στον οποιο αναφερεται αυτο το θεμα...

κ εγω ετσι πιστευω...γτ οτι το υγρό παει πιο ευκολα στο δερμα απο οτι ο αφρος κ θα απορροφαται πιο πολυ
Δεν ξερω αν ειναη σύμπτωση παντως περσι βαζω 2 μηνες υγρό τουμπανιαζω μετα αλλους 2 μηνες αφρό αραιώνω κ μου μένουν τριχακια κ μετα ξανα γυρναω υγρό κ ξανα επανέρχομαι .... φετος που ξανα ξεκινησα εχω σκοπο να το κρατησω επ αοριστον δεν θα μπω σε διαδικασια πειραμάτων ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giorgos123

New Member
Καλησπερα στην ομαδα αλλα μονο για το redenyl δεν μιλαμε.εγω το χρησιμοποιώ 1 μηνα τωρα μια φορα την μερα και εχω δει μειωση τριχοπτωσης.ειμαι 42 και εχω μια αραιωση θα συνεχισω και βλεπουμε.
 

kyriakh

μανουλα
Καλησπερα στην ομαδα αλλα μονο για το redenyl δεν μιλαμε.εγω το χρησιμοποιώ 1 μηνα τωρα μια φορα την μερα και εχω δει μειωση τριχοπτωσης.ειμαι 42 και εχω μια αραιωση θα συνεχισω και βλεπουμε.
Πόσους ψεκασμους βάζεις?
 

manly_Man

Well-Known Member
3 με 4 ψεκασμους μια φορα την μερα στην αρχη εβλεπα τριχες οταν εβαζα τωρα καθολου μακαρι να κανει κατι
οταν λες εβλεπες τριχες εννοεις στην εφαρμογη του σου εφευγαν καποιες τριχες στην αρχη ενω τωρα οχι;;; εγω καθε βραδυ που το βαζω κ κανω μασαζ μ φευγουν 4-5 τριχες....

εγω βάζω 5-6 ψεκασμους καθε βραδυ...ειδα κ κατι χνουδια που βγηκαν στις ακρες των κροταφων
 

manly_Man

Well-Known Member
Δεν ξερω αν ειναη σύμπτωση παντως περσι βαζω 2 μηνες υγρό τουμπανιαζω μετα αλλους 2 μηνες αφρό αραιώνω κ μου μένουν τριχακια κ μετα ξανα γυρναω υγρό κ ξανα επανέρχομαι .... φετος που ξανα ξεκινησα εχω σκοπο να το κρατησω επ αοριστον δεν θα μπω σε διαδικασια πειραμάτων ...

μακαρι φιλε να δουλευει επ αοριστον το regaine....ειναι οντως κουραστικο να πειραματίζεσαι αλλα συνηθως σταδιακα αρχιζει κ πεφτει κ αποδοση της μινοξ...τοτε μπαινεις στο τρυπακι να δεις κ κατι αλλο παραλληλα.
 

giorgos123

New Member
Στην αρχη εβλεπα πολλες τριχες να φευγουν μετα τον μηνα 4 με 5 τριχες δεν το λες προβλημα μακαρι στο 3μηνο να δειξει κατι
 

manly_Man

Well-Known Member
σιγουρα θα πρεπει να περιμενεις για να εχεις μια ολοκληρωμενη αποψη τουλαχιστον για 3μηνο...ευτυχως δεν εχει κ καμια παρενεργεια αυτη η λοσιον...ολες οι θεραπειες αργουν μεχρι να δειξουν αποτελεσμα...
 
Τελευταία επεξεργασία:

gerassis

Well-Known Member
Εγώ είχα θέματα με τη Λοτιον Regain Minoxidil 5%. Ξηροδερμία και μαυρους κυκλους στα μάτια. Πήγα σε Axelan (φθηνότερο) και υποχώρησαν όλα.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ είχα θέματα με τη Λοτιον Regain Minoxidil 5%. Ξηροδερμία και μαυρους κυκλους στα μάτια. Πήγα σε Axelan (φθηνότερο) και υποχώρησαν όλα.

Αυτό οφείλεται στο ότι το regaine υγρο έχει τη μεγαλύτερη ποσότητα σε propolyne glycol σε σχέση με τις άλλες μινοξ.... όσον αφορά την αποτελεσματικότητα ειδες την ιδια ομως;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αυτό θα ηθελα να το σχολιάσω κ γω ... με κιρκλαντ υγρό που χρησιμοποιω δεν εχω την παραμικρή παρενέργεια ... τι το βαζω τι δεν το βαζω ενα κ το αυτο... ενα διαστημα που χρησιμοποίησα αφρό ριγκειν άρχισα με την μια ταχυκαρδίες μαύρους κύκλους υπνηλίες κ ζαλάδες χωρια να υποχωρούν κ το ξανα γυρισα σε κιρκλαντ κ ολα καλα ....η απόδοση ηταν η ιδια τουλαχιστον για να μην πω οτι το υγρό κιρκλαντ δουλευει καλυτερα κ φανω υπερβολικός ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gerassis

Well-Known Member
[QUOTE="manly_Man,

2 1/2 μήνες είναι που χρησιμοποιώ Μινοξ. (και πολλά άλλα αβλαβή). Η Regain μου έπεσε βαριά. Είχα και αρκετά νευρα. Πρωτα ξεκινησα με Axelan οταν τελειωσε δεν βρηκα και πήρα Regain και μέχρι να τελειώσει υπέφερα. Μετά διαβάζοντας εδώ μέσα την ψιλιάστηκα και ξαναγύρισα στο Axelan. Σε μισό μήνα όλες οι παρενέργειες υποχώρησαν. Τώρα που ειμαι 2 1/2 + έχει μειωθεί δραματικά η τριχόπτωση δηλαδή δυσκολέυομαι να βρω τρίχα πεσμένη. Αλλα είμαι απο μεταμόσχευση. Το μαλλί το έχω παρα πολύ κοντό (με την ψιλη) και τώρα που πλησιάζω τους 3 μήνες η τριχόπτωση σταμάτησε (Minox spey - revinogen Samboo - Perfectil caps ) και άρχισαν να βγαίνουν οι νέες. Στην αριστερή πλευρά βγαινουν περισσότερες και πιο ζωηρες στη δεξια όχι τόσο αλλά φαίνεται να άρχισε να πετάει και εκει. Λογικά επαναφύτρωση έχεις 3-4 μηνες μετά οπότε και είμαι στο χρονοδιάγραμμα. 2000 grafts FUE κάλυψα το Ροξάκι και μία περιοχή στο κούτελο. Αν όλα πάνε καλά θα επαναλάβω του χρόνου αλλά 1000 grafts και θα γεμίσω εντελώς. Έσκασα 2600€.
 

Συνημμένα

  • 56161734_376803759715489_7816806479758884864_n.jpg
    56161734_376803759715489_7816806479758884864_n.jpg
    49.6 KB · Προβολές: 84

manly_Man

Well-Known Member
[QUOTE="manly_Man,

2 1/2 μήνες είναι που χρησιμοποιώ Μινοξ. (και πολλά άλλα αβλαβή). Η Regain μου έπεσε βαριά. Είχα και αρκετά νευρα. Πρωτα ξεκινησα με Axelan οταν τελειωσε δεν βρηκα και πήρα Regain και μέχρι να τελειώσει υπέφερα. Μετά διαβάζοντας εδώ μέσα την ψιλιάστηκα και ξαναγύρισα στο Axelan. Σε μισό μήνα όλες οι παρενέργειες υποχώρησαν. Τώρα που ειμαι 2 1/2 + έχει μειωθεί δραματικά η τριχόπτωση δηλαδή δυσκολέυομαι να βρω τρίχα πεσμένη. Αλλα είμαι απο μεταμόσχευση. Το μαλλί το έχω παρα πολύ κοντό (με την ψιλη) και τώρα που πλησιάζω τους 3 μήνες η τριχόπτωση σταμάτησε (Minox spey - revinogen Samboo - Perfectil caps ) και άρχισαν να βγαίνουν οι νέες. Στην αριστερή πλευρά βγαινουν περισσότερες και πιο ζωηρες στη δεξια όχι τόσο αλλά φαίνεται να άρχισε να πετάει και εκει. Λογικά επαναφύτρωση έχεις 3-4 μηνες μετά οπότε και είμαι στο χρονοδιάγραμμα. 2000 grafts FUE κάλυψα το Ροξάκι και μία περιοχή στο κούτελο. Αν όλα πάνε καλά θα επαναλάβω του χρόνου αλλά 1000 grafts και θα γεμίσω εντελώς. Έσκασα 2600€.
που εκανες τη μεταμοσχευση;
 

gerassis

Well-Known Member
Στη Θεσσαλονίκη φίλε. Δεν έχει καλή φήμη εδώ μέσα η εταιρία που το έκανα αλλά περιμένω αποτελέσματα πρώτα και μετά θα δημοσιεύσω αναλυτικά εδώ μέσα. Ολοκλήρωσα πρόσφατα και το 3ο πληρωμένο PRP.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μετα απο ποσο καιρο χρησης διαπιστωσες οτι δεν σου εδωσε επανεκφυση;
οταν εκλεισα διμηνο το πηρα χαμπαρι,η μινοξιδιλη στους 2 μηνες ποιανει τα μεγιστα σε εμενα στους κροταφους,μετα ξεκιναει και η πτωση της,αυτος ειναι και ο λογος που ειχα χρονια να χρησιμοποιησω λοσιον
 

Sani_Boy

New Member
οταν εκλεισα διμηνο το πηρα χαμπαρι,η μινοξιδιλη στους 2 μηνες ποιανει τα μεγιστα σε εμενα στους κροταφους,μετα ξεκιναει και η πτωση της,αυτος ειναι και ο λογος που ειχα χρονια να χρησιμοποιησω λοσιον
Δηλαδη λες καλυτερα μινοξιδιλη ε? Μιας και το ανεφερα ποια μινοξιδιλη και απο που αγοραζεις?
 
Μπλουζα