Απόφαση για ΜΜ NW 5-6

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Πάει καιρός που έχω να μπω στο φόρουμ μας μιας και πήρα την απόφαση να ξυρίσω το κεφάλι και να μην κυνηγάω θεραπείες και ΜΜ. Να συμφιλιωθώ με την ιδέα της καράφλας λοιπόν.

Σε έναν μεγάλο βαθμό το κατάφερα, όμως δόξα τον Θεό να οικονομικά μου επιτρέπουν να ψαχτώ ως έναν βαθμό για ΜΜ.

Πλέον είμαι NW5 ίσως και 6. Γνωρίζω ότι μπούκλας δεν μπορώ να γίνω με ΜΜ αλλά σε συνδυασμό με Τόπικ αν χρειάζεσαι (λίγο ευελπιστώ αλλιώς ποιο το νόημα της ΜΜ) ελπίζω να έχω ένα καλό και φυσικό αποτέλεσμα.

Λόγω δουλειάς δεν μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια ίσως 7-8 ίσως 10 στην καλύτερη. Δεν θα με ενδιέφερε Κύπρος - Εξωτερικό ίσως ούτε Αθήνα μιας και μένω Θράκη και σκέφτομαι κυρίως Θεσσαλονίκη.

Σε παλιότερες επισκέψεις μου σε κλινικές (είχα γράψει κριτικές στο φόρουμ) μου είχαν πει ότι η δότρια μπορεί να δώσει 7500-8000 Grafts. Στο οικονομικό δεν μπορώ να δώσω πάνω από 5000 - 6000€.

Σκέφτομαι κυρίως δύο κλινικές. Του Β*κρη και την D*I.

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για τις κλινικές τους, τι να περιμένω και εάν θα έχω ένα καλό αποτέλεσμα ?

Επίσης να σημειώσω ότι στην ίδια μοίρα είναι και ο Αδερφός μου αυτός όμως δεν έχει τόσο καλή δότρια 5000 Grafts Είχαν πει στην D*I.

Ευχαριστώ,

Επίσύναπτω φωγραφίες 1640684494704 (1).jpg τογραφίες.



1640684494671.jpg 1640684494626.jpg 1640684494647.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Πάει καιρός που έχω να μπω στο φόρουμ μας μιας και πήρα την απόφαση να ξυρίσω το κεφάλι και να μην κυνηγάω θεραπείες και ΜΜ. Να συμφιλιωθώ με την ιδέα της καράφλας λοιπόν.

Σε έναν μεγάλο βαθμό το κατάφερα, όμως δόξα τον Θεό να οικονομικά μου επιτρέπουν να ψαχτώ ως έναν βαθμό για ΜΜ.

Πλέον είμαι NW5 ίσως και 6. Γνωρίζω ότι μπούκλας δεν μπορώ να γίνω με ΜΜ αλλά σε συνδυασμό με Τόπικ αν χρειάζεσαι (λίγο ευελπιστώ αλλιώς ποιο το νόημα της ΜΜ) ελπίζω να έχω ένα καλό και φυσικό αποτέλεσμα.

Λόγω δουλειάς δεν μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια ίσως 7-8 ίσως 10 στην καλύτερη. Δεν θα με ενδιέφερε Κύπρος - Εξωτερικό ίσως ούτε Αθήνα μιας και μένω Θράκη και σκέφτομαι κυρίως Θεσσαλονίκη.

Σε παλιότερες επισκέψεις μου σε κλινικές (είχα γράψει κριτικές στο φόρουμ) μου είχαν πει ότι η δότρια μπορεί να δώσει 7500-8000 Grafts. Στο οικονομικό δεν μπορώ να δώσω πάνω από 5000 - 6000€.

Σκέφτομαι κυρίως δύο κλινικές. Του Β*κρη και την D*I.

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για τις κλινικές τους, τι να περιμένω και εάν θα έχω ένα καλό αποτέλεσμα ?

Επίσης να σημειώσω ότι στην ίδια μοίρα είναι και ο Αδερφός μου αυτός όμως δεν έχει τόσο καλή δότρια 5000 Grafts Είχαν πει στην D*I.

Ευχαριστώ,

Επίσύναπτω φωγραφίεςΠροβολή συνημμένου 43639τογραφίες.



Προβολή συνημμένου 43640Προβολή συνημμένου 43641Προβολή συνημμένου 43642
Άσε τα μαλακια σου να μεγαλώσουν λιγάκι .Έτσι δεν μπορούμε να καταλάβουμε .Καλή επιτυχία αφού το πήρες απόφαση για μμ
 

Disco

Well-Known Member
Πρέπει να αφήσεις μακρύτερο μαλλί για να βγει συμπέρασμα. Το σίγουρο ειναι πάντως οτι χρειάζεσαι όσα περισσότερα grafts γίνεται να βάλεις. Ανάμεσα σε DHI και Advanced που σκέφτεσαι, η Advanced θα σου βάλει περισσότερα grafts σε μικρότερο κόστος (έχεις και συγκεκριμένο budget) και έχει υψηλές φυτρώσεις γενικά.
 

Reve

Active Member
Ok θα προσπαθήσω να το αφήσω λίγο μαλλί και θα ανεβάσω κ άλλες. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντησεις
 

Stratos

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.

Πάει καιρός που έχω να μπω στο φόρουμ μας μιας και πήρα την απόφαση να ξυρίσω το κεφάλι και να μην κυνηγάω θεραπείες και ΜΜ. Να συμφιλιωθώ με την ιδέα της καράφλας λοιπόν.

Σε έναν μεγάλο βαθμό το κατάφερα, όμως δόξα τον Θεό να οικονομικά μου επιτρέπουν να ψαχτώ ως έναν βαθμό για ΜΜ.

Πλέον είμαι NW5 ίσως και 6. Γνωρίζω ότι μπούκλας δεν μπορώ να γίνω με ΜΜ αλλά σε συνδυασμό με Τόπικ αν χρειάζεσαι (λίγο ευελπιστώ αλλιώς ποιο το νόημα της ΜΜ) ελπίζω να έχω ένα καλό και φυσικό αποτέλεσμα.

Λόγω δουλειάς δεν μπορώ να πάρω πολλές μέρες άδεια ίσως 7-8 ίσως 10 στην καλύτερη. Δεν θα με ενδιέφερε Κύπρος - Εξωτερικό ίσως ούτε Αθήνα μιας και μένω Θράκη και σκέφτομαι κυρίως Θεσσαλονίκη.

Σε παλιότερες επισκέψεις μου σε κλινικές (είχα γράψει κριτικές στο φόρουμ) μου είχαν πει ότι η δότρια μπορεί να δώσει 7500-8000 Grafts. Στο οικονομικό δεν μπορώ να δώσω πάνω από 5000 - 6000€.

Σκέφτομαι κυρίως δύο κλινικές. Του Β*κρη και την D*I.

Μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας για τις κλινικές τους, τι να περιμένω και εάν θα έχω ένα καλό αποτέλεσμα ?

Επίσης να σημειώσω ότι στην ίδια μοίρα είναι και ο Αδερφός μου αυτός όμως δεν έχει τόσο καλή δότρια 5000 Grafts Είχαν πει στην D*I.

Ευχαριστώ,

Επίσύναπτω φωγραφίεςΠροβολή συνημμένου 43639τογραφίες.



Προβολή συνημμένου 43640Προβολή συνημμένου 43641Προβολή συνημμένου 43642
με τόσα περιστατικά εδώ απο κλινικές πως κατέληξες σε αυτές τις 2 δεν καταλαβαίνω
 

Reve

Active Member
με τόσα περιστατικά εδώ απο κλινικές πως κατέληξες σε αυτές τις 2 δεν καταλαβαίνω

Δεν διάβασα ούτε για κάποιο περιστατικό ούτε για κάποια άλλη κλινική τον τελευταίο χρόνο μπορεί και παραπάνω. Δεν είχα τον χρόνο να ψάξω το φόρουμ περισσότερο. Την D*I την γνώριζα από παλιά κ για τον άλλον είχα δει πριν καιρό κάποια ποστ κ κριτικές κ μου είχε μείνει το όνομα. Αλλά έχει αρκετό καιρό. Μετά έψαξα κλινικές στην Θεσσαλονίκη στον χ*υσό οδ*γο κ ειδα ότι αυτοί βγαίνουν πρώτοι δύο κ έχουν αρκετές κριτικές.

Κ φυσικά ένας από τους λόγους που έγραψα είναι για να μου προτείνετε κ εσείς άλλες κλινικές κ γιατρούς. Δεν έχω πάρει καμία αποφαση. Ψάχνομαι κ θέλω την γνώμη σας κ την βοήθεια σας.
 

panos1234

Well-Known Member
Δεν διάβασα ούτε για κάποιο περιστατικό ούτε για κάποια άλλη κλινική τον τελευταίο χρόνο μπορεί και παραπάνω. Δεν είχα τον χρόνο να ψάξω το φόρουμ περισσότερο. Την D*I την γνώριζα από παλιά κ για τον άλλον είχα δει πριν καιρό κάποια ποστ κ κριτικές κ μου είχε μείνει το όνομα. Αλλά έχει αρκετό καιρό. Μετά έψαξα κλινικές στην Θεσσαλονίκη στον χ*υσό οδ*γο κ ειδα ότι αυτοί βγαίνουν πρώτοι δύο κ έχουν αρκετές κριτικές.

Κ φυσικά ένας από τους λόγους που έγραψα είναι για να μου προτείνετε κ εσείς άλλες κλινικές κ γιατρούς. Δεν έχω πάρει καμία αποφαση. Ψάχνομαι κ θέλω την γνώμη σας κ την βοήθεια σας.

Υπάρχουν δεκάδες παρουσιάσεις ΜΜ στο φόρουμ και εννοείται πως υπάρχουν και τον τελευταίο χρόνο.
Μόνος σου παίρνεις την απόφαση και την τελική επιλογή γιατρού.
Οι σωστές επιλογές είναι υποκειμενικό για τον καθένα και κανένα παιδί δεν θα σου πει πήγαινε εδώ ή πήγαινε εκεί.
Καλό ψάξιμο φίλε
 

alex7

Well-Known Member
Δεν διάβασα ούτε για κάποιο περιστατικό ούτε για κάποια άλλη κλινική τον τελευταίο χρόνο μπορεί και παραπάνω. Δεν είχα τον χρόνο να ψάξω το φόρουμ περισσότερο. Την D*I την γνώριζα από παλιά κ για τον άλλον είχα δει πριν καιρό κάποια ποστ κ κριτικές κ μου είχε μείνει το όνομα. Αλλά έχει αρκετό καιρό. Μετά έψαξα κλινικές στην Θεσσαλονίκη στον χ*υσό οδ*γο κ ειδα ότι αυτοί βγαίνουν πρώτοι δύο κ έχουν αρκετές κριτικές.

Κ φυσικά ένας από τους λόγους που έγραψα είναι για να μου προτείνετε κ εσείς άλλες κλινικές κ γιατρούς. Δεν έχω πάρει καμία αποφαση. Ψάχνομαι κ θέλω την γνώμη σας κ την βοήθεια σας.
Εάν και εφόσον η δότρια είναι πυκνή και υγιής- και αυτό μπορεί να φανεί μόνο με το μαλλί πιο μακρυ-τότε και μόνο τότε στα κατάλληλα χέρια μπορει να αποκατασταθεί το πρόβλημα σου .Άρα θέλεις πολύ ικανό γιατρό για τόσο βαρύ NW.Αν μείνει εδώ και δεν πάει στο 7 όπου θα είναι αδύνατο για οτιδήποτε μετά .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Η δότρια όντως δεν μπορεί να αξιολογηθεί έτσι. Φίλε δεν θα σου πει κανένας σε ποια κλινική να πας. Δες τις ανεξάρτητες παρουσιάσεις μελών στο φόρουμ και επέλεξε αναλόγως ποια κλινική πληρεί τα κριτήρια σου, αποτέλεσμα, κόστος κλπ.. Η επιλογή είναι δική σου. Καλή επιτυχία.
 

Reve

Active Member
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Θα διαβάσω στο φόρουμ κ για οτιδήποτε νέο θα σας κρατήσω ενήμερους.
 

Kostas97

Well-Known Member
Τυρκαλας παιζει αρκετα τον τελευταίο καιρό και νομίζω στο μπάτζετ σου είναι αξιολόγηση επιλογη.
Κατά τα άλλα δεν γνωριζω ποτε θα ξαναγίνει και consultation με Λορέντζο, εχε το νου σου αν γίνει να πας. Θα σου δώσει μια εικονα τι μπορείς να περιμένεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Αν αληθεύουν τα νούμερα για δότρια 8k τότε έχεις πολλές ελπίδες για ριζική αλλαγή στην εμφάνιση σου,αρκεί να τα βγάλεις όλα.
Είσαι διατεθειμένος?
Και άριστη επιλογή γιατρού γιατί το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι η απόλυτη φύτρωση.
 

witcher

Well-Known Member
Δυσκολη περίπτωση δεν θεωρώ οτι είναι o φίλος αμα έχει την κατάλληλη δότρια. Είναι καθαρη περίπτωση μεγάλου norwood. Δότρια χρειάζεται να έχει και απόλυτη φυτρωση και μια χαρά λύνει το πρόβλημα του. Για τις κλινικές ειναι πιο εύκολες τέτοιες περιπτώσεις που μπαίνουν σε κενή επιφάνεια, αρκεί να υπάρχει δότρια σαφώς. Ειδικά αν πάρει και φίνα low dose (3mg/week) θα ειναι και καλυμμένος με τη διασφάλιση της δότριας.
 

Xristos87

Well-Known Member
Αδελφε το κεφαλι σου θα παιξεις!!!! την ΕΙΚΟΝΑ σου...

Γιατι δεν θες να μετακινηθεις;; Εξαλλου αεροπλανο να παρεις σε 1 2 ωρες εισαι "παντου" (Ελλαδα Κυπρο)...Θεσσαλονικη να πας ισως κανεις την ιδια ωρα...
 

Reve

Active Member
Σας ξανά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Τώρα έτσι όπως το λες με το αεροπλάνο έχει μια βάση αλλά θα χρειαστώ πήγαινε έλα για αρχικές συνεδρίες κλπ ίσως ανέβει το κόστος.

Προτείνετε κάποια κλινική Αθήνα που να αξίζει για τα δεδομένα μου?

Τουρκία δεν θα ήθελα να πάω. Δεν το αποκλείω αν αξίζει.

Φιναστεριδη δεν θα πάρω όπως και να έχει. Φοβάμαι τις παρενέργειες. Και μόνο στο μυαλό μου που θα το έχω φτάνει.

Ξαναλεω αν βάλω πολλά γκραφτς δεν περιμένω να γίνω Γιοκαρίνης αλλά να έχω καλό αποτέλεσμα.

Ευτυχώς έχω κ αρκετά γενιά κ μπορώ να βγάλω κ από εκεί αν χρειαστεί.

Πόσα γραφτς πιστεύετε χρειάζεται και τι κόστος θα βγει? Ξέρω ότι δεν μπορεί να δοθεί συγκεκριμένη απάντηση. Περίπου ψάχνω.
 

jersey

Well-Known Member
Σας ξανά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας παιδιά.

Τώρα έτσι όπως το λες με το αεροπλάνο έχει μια βάση αλλά θα χρειαστώ πήγαινε έλα για αρχικές συνεδρίες κλπ ίσως ανέβει το κόστος.

Προτείνετε κάποια κλινική Αθήνα που να αξίζει για τα δεδομένα μου?

Τουρκία δεν θα ήθελα να πάω. Δεν το αποκλείω αν αξίζει.

Φιναστεριδη δεν θα πάρω όπως και να έχει. Φοβάμαι τις παρενέργειες. Και μόνο στο μυαλό μου που θα το έχω φτάνει.

Ξαναλεω αν βάλω πολλά γκραφτς δεν περιμένω να γίνω Γιοκαρίνης αλλά να έχω καλό αποτέλεσμα.

Ευτυχώς έχω κ αρκετά γενιά κ μπορώ να βγάλω κ από εκεί αν χρειαστεί.

Πόσα γραφτς πιστεύετε χρειάζεται και τι κόστος θα βγει? Ξέρω ότι δεν μπορεί να δοθεί συγκεκριμένη απάντηση. Περίπου ψάχνω.
Θα χρειαστεί να αξιοποιήσεις όλη τη δότρια σου. 6500-7000 grafts θα χρειαστείς σίγουρα. Έχεις πολύ μεγάλη επιφάνεια. Εσένα το budget σου ειναι 5000-6000 ευρώ. Οπότε υπολόγιζε πόσα χρήματα θα χρειαστείς αναλόγως ποσο χρεώνει η κάθε κλινική.
 
Μπλουζα