Απόγνωση και μυξομαντηλα!

Maria42

Member
Σε
Μαρακι δε χρειαζεται να κλαις! Πηγαινε στον κυριο Αναστασακη στα βορεια προαστια η στον κυριο Παπανικολαου στα νοτια (εβαλα και βιντεο του) και θα σε καθοδηγησουνε!
Στην LP εχουν και δερματολογο νομιζω! Αλλα και στον κυριο Αναστασακη να πας, πολλα εχεις να κερδισεις διοτι διαθετει γνωσεις δερματολογιας!
Συμβουλες μου
1. Μην απελπιζεσαι
2. Μην ξαναχυσεις σταγονα δακρυ
Ψυχραιμια και υπομονη..λυση θα βρεθει!
Ευχαριστώ θερμά!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria42

Member
Δεν πρέπει δηλαδή να σταματάς ποτέ τους ψεκασμούς?
το γυναικειο μινοξ 2% ειναι κοροιδία ετσι κ αλλιως , καλύτερα παρε το 5 %
τις ιδιες χαζομαρες μου λεγαν και εμενα οι δερματολογοι που ειχα πρωτοπαει, να κανω αυτο και εκεινο 6 μηνες το χρονο , το μονο που καταφερνεις ειναι να χανεις τα αποτελεσματα καθε φορα που σταματας.
Λόγω του οτι εισαι γυναίκα πιθανο το πρόβλημα σου να το βρει και ενδοκρινολογος, πιστευω θα ειναι κατι ορμονικο, θυροειδη ή ίσως εχεις κάποια σοβαρη διατροφική ελλειψη
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλό είναι να ανεβάσεις μια φωτογραφία με το πρόβλημά σου ... πλέον υπάρχει και γιατρός στο φόρουμ που μπορεί να προσκληθεί να απαντήσει πάνω στο θέμα ή έστω να πάρεις μια κατεύθυνση ή ακόμα και να πραγματοποιήσεις επίσκεψη στην κλινική-ιατρείο του! Αν υπάρχει δυσκολία στο ανέβασμα της φωτογραφίας θα βοηθηθείς. Μη διστάζεις απο ντροπές ή οτιδήποτε άλλο... για το ίδιο πρόβλημα είμαστε όλοι εδώ μέσα

Έχει ήδη προσκληθεί
 

manly_Man

Well-Known Member
Αρα κατα την αποψη σου σε ποιον πρεπει να απευθυνθω?
Θα ελεγα σε καποιον δερματολογο που εχει παρει εξειδίκευση σε αυτον τον τομεα και ασχολειται συνεχως με αυτο και ενημερωνεται.... ή αλλιως σε καποια κλινικη μεταμοσχευσεων οι οποιοι ασχολουνται και αυτοι με την τριχοπτωση γιατι το ενα επηρεαζει το αλλο... τωρα για δερματολογους ειδικoυς σε αυτον τον τομεα δεν γνωριζω, καθως εδω περισσοτερο με τις μεταμοσχευσεις ασχολειται το forum, παρα με την τριχοπτωση οποτε γνωριζουμε περισσοτερους ιατρους μεταμοσχευσεων παρα δερματολογους...εγω δεν θελω να σε κατευθυνω καπου, θα ελεγα το πιο σωστο ειναι να κανεις μια ερευνα μονη σου (διαβαζεις κριτικες, σχολια κτλπ) οσον αφορα τους γιατρους μεταμοσχευσεων και να αποφασισεις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maria42

Member
Δεν εχει σημασια η εξωτερικη εμφανιση αλλα η ψυχη της που δακρυσε..διοτι η αλωπεκια οποια μορφη κι αν εχει δημιουργει ψυχολογικα προβληματα στις ευαισθητες ψυχες! Προσπαθω να της φτιαξω την ψυχολογια απλα διοτι δε θελω να κλαιει...κι ο ιδιος εχυσα χιλιαδες δακρυα για δυο κοπελες (ειδικα για τη μια εκ των δυο) αλλα ισως να μην επρεπε (για τρεις βασικα εχω κλαψει αλλα η τριτη αποτελει πραγματικη αγαπη νομιζω)
...η Λινα ηταν αυστηρη και εργατικη...αλλες ηταν οι ερωτευσιμες! Η ψηλη(ετσι την αποκαλουσε ο κ.Βεκρης) ξανθια η γυναικαρα νοσοκομα του δωματιου μου, η ψιλομελαγχολικη (κατι την ταλαιπωρουσε απ οτι διεκρινα και ετσι ενιωσα οτι ηταν καθρεπτης της δικης μου θλιψης)...η κοντη νοσηλευτρια με τις κοκκινες μπουκλες που χε χαμογελαστη και χαριτωμενη προσωπαρα (μου κανε κοπλιμεντο βυθιζοντας με σε σκεψεις αν αξιζει να κλαιω) του αλλου δωματιου..και η κοπελα που κανε την εγχειριση στο διπλανο δωματιο με τις ματαρες στις οποιες ανετα βυθιζοσουν μεσα τους και σκεπτοσουν μονο αυτες ευρισκομενος σε ονειρικους κοσμους σε χωρους που κολυμπας σαν ψαρακι στα ματακια της παρα σε ενα κρεββατι πονου για βελτιωση οψης κεφαλης!
Γενικα στην υποδοχη της κλινικης οταν ολες μια και μια (σκετα μοντελα)
Σε ευχαριστώ για τα από...ψυχής λογια! Ομως εγώ δεν είμαι μοντέλο, είμαι κοντη και μελαχρινή, δεν θα θελα και να καραφλιασω!!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για τα από...ψυχής λογια! Ομως εγώ δεν είμαι μοντέλο, είμαι κοντη και μελαχρινή, δεν θα θελα και να καραφλιασω!!
Αν εχεις την οικονομικη ανεση και το προβλημα της τριχοπτωσης σου ειναι πολυ σοβαρο...τοτε μπορεις να προβεις σε μεταμοσχευση! Πηγαινε στον κυριο Λευτερη Παπανικολαου στη Γλυφαδα να σε δει και μετα στον κυριο Κωνσταντινο Αναστασακη στο Χαλανδρι να παρεις και τη δικη του αποψη! Αν και ο ντοκτορ Αναστασακης γραφει στο φορουμ..αν δε σε δουνε απο κοντα ομως με το μικροσκοπιο τοτε πως θα διαμορφωσουν αποψη? Η λυση ισως ειναι η μεταμοσχευση..η θεραπεια απλα με μινοξιδιλη τι μπορει να δωσει? Ελαχιστα πραγματα!

Επισης εισαι μοντελο στην ψυχη..το μονο σιγουρο..οι ευαισθητες καρδουλες κλαινε!
Ο ιδιος αγαπω μια κοντουλα καστανομαλλα αλλα τα βαφει διαφορα χρωματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα!
 

btg

New Member
Δεν πρέπει δηλαδή να σταματάς ποτέ τους ψεκασμούς?
Η γενική γνώμη στην ιατρική κοινότητα είναι οτι οταν σταματάς τη μινοξιδίλη τα μαλλια σου πάνε σε μια κατάσταση γρήγορης αραίωσης και επανέρχονται στην κατάσταση που θα ηταν αν δεν είχες παρει εξ' αρχης. Βέβαια στην Ελλάδα ή δε δουλεύει έτσι η ουσία , ή οι γιατροι έχουν αντίθετη άποψη , ή απλα δεν ενδιαφέρονται.
 

manly_Man

Well-Known Member
απλα δεν γνωριζουν στην Ελλαδα πολλοι δερματολογοι και προτεινουν διαφορες δηθεν θεραπειες που δεν ειναι φαρμακα να αντικαταστησουν την μινοξιδιλη...ειναι αποφαση ζωης να ξεκινησεις μινοξιδιλη, γιατι την "παντρευεσαι" εφ' ορου ζωης...αλλιως δεν εχει νοημα η χρηση της αμα την σταματας και ξαναξεκινας!
 

Harris_G

Well-Known Member
Για το συγκεκριμενο δεν διαβασα καλες κριτικες.
Μαρια, εδω υπαρχει γνωση, δεν ειναι Google που βαζουν συγγενεις και φιλοι 5 αστερια και τα απεναντι μαγαζια 1 με ψευτικα προφιλ. Αν δε θελεις τις συμβουλες μας συνεχισε το googlaρισμα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Maria42

Member
Αν εχεις την οικονομικη ανεση και το προβλημα της τριχοπτωσης σου ειναι πολυ σοβαρο...τοτε μπορεις να προβεις σε μεταμοσχευση! Πηγαινε στον κυριο Λευτερη Παπανικολαου στη Γλυφαδα να σε δει και μετα στον κυριο Κωνσταντινο Αναστασακη στο Χαλανδρι να παρεις και τη δικη του αποψη! Αν και ο ντοκτορ Αναστασακης γραφει στο φορουμ..αν δε σε δουνε απο κοντα ομως με το μικροσκοπιο τοτε πως θα διαμορφωσουν αποψη? Η λυση ισως ειναι η μεταμοσχευση..η θεραπεια απλα με μινοξιδιλη τι μπορει να δωσει? Ελαχιστα πραγματα!

Επισης εισαι μοντελο στην ψυχη..το μονο σιγουρο..οι ευαισθητες καρδουλες κλαινε!
Ο ιδιος αγαπω μια κοντουλα καστανομαλλα αλλα τα βαφει διαφορα χρωματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα!
Δεν νομίζω ότι ειναι
Μαρια, εδω υπαρχει γνωση, δεν ειναι Google που βαζουν συγγενεις και φιλοι 5 αστερια και τα απεναντι μαγαζια 1 με ψευτικα προφιλ. Αν δε θελεις τις συμβουλες μας συνεχισε το googlaρισμα.
Μαρια, εδω υπαρχει γνωση, δεν ειναι Google που βαζουν συγγενεις και φιλοι 5 αστερια και τα απεναντι μαγαζια 1 με ψευτικα προφιλ. Αν δε θελεις τις συμβουλες μας συνεχισε το googlaρισμα.
Θα μου επιτρέψεις να κάνω την προσωπική μου έρευνα! Εκτιμώ τις απαντήσεις που μου δίνετε! Αν κάτι σε ενοχλεί στα ποστ μου μπορείς να μην μου ξανααπαντησεις!
 

Harris_G

Well-Known Member
Ο τροπος που ερευνας ειναι ιδιος με επιστημονων που λυνουν πυρηνικες εξισωσεις παντως και για αυτο παω πασο.
 

Maria42

Member
Αν εχεις την οικονομικη ανεση και το προβλημα της τριχοπτωσης σου ειναι πολυ σοβαρο...τοτε μπορεις να προβεις σε μεταμοσχευση! Πηγαινε στον κυριο Λευτερη Παπανικολαου στη Γλυφαδα να σε δει και μετα στον κυριο Κωνσταντινο Αναστασακη στο Χαλανδρι να παρεις και τη δικη του αποψη! Αν και ο ντοκτορ Αναστασακης γραφει στο φορουμ..αν δε σε δουνε απο κοντα ομως με το μικροσκοπιο τοτε πως θα διαμορφωσουν αποψη? Η λυση ισως ειναι η μεταμοσχευση..η θεραπεια απλα με μινοξιδιλη τι μπορει να δωσει? Ελαχιστα πραγματα!

Επισης εισαι μοντελο στην ψυχη..το μονο σιγουρο..οι ευαισθητες καρδουλες κλαινε!
Ο ιδιος αγαπω μια κοντουλα καστανομαλλα αλλα τα βαφει διαφορα χρωματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα!
Δεν νομιζω οτι ειμαι σε σταδιο μεταμοσχευση! Μαλλον λιγο χαμενη ειμαι, μιας και δεν ξερω σε ποιον να απευθυνθω για να μου λυσει το προβλημα... ! Οπως και να χει σε ευχαριστω για την προσπαθεια ψυχικης ανάτασης!
 

Harris_G

Well-Known Member
@Georgie Θολωνω στη σκεψη και μονο οτι θα παρει 50ρικο (η και παραπανω) και αλλος,-η δερματολογος για να παπαρολογησει. Τοσα μελη το ιδιο της ειπαμε. Να απευθυνθει σε Ιατρό Αποκατάστασης Τριχωτου και επιμενει σε δερματολογο. Οι δερματολογοι τα εχουν μετατρεψει σε κεντρα αισθητικης: bottox,αποτριχωσεις και δε συμμαζευεται. Το φορουμ το αγαπαω δε θελω να μπαινει εδω ατομο και να μη λυνει το προβλημα του.
 

Maria42

Member
@Georgie Θολωνω στη σκεψη και μονο οτι θα παρει 50ρικο (η και παραπανω) και αλλος,-η δερματολογος για να παπαρολογησει. Τοσα μελη το ιδιο της ειπαμε. Να απευθυνθει σε Ιατρό Αποκατάστασης Τριχωτου και επιμενει σε δερματολογο. Οι δερματολογοι τα εχουν μετατρεψει σε κεντρα αισθητικης: bottox,αποτριχωσεις και δε συμμαζευεται. Το φορουμ το αγαπαω δε θελω να μπαινει εδω ατομο και να μη λυνει το προβλημα του.
Μου θυμίζεις κάτι ειδήμονες γιατρους που σε πιάνουν από το αυτί λες και είσαι επτάχρονο! Αν έχεις την καλή πρόθεση όπως λες φτιάξε λίγο τον τρόπο που το λες ή πήγαινε πάσο τελικά! Πρέπει σώνει και ντε να έρθουμε σε αντιμαχία? Δεν βρίσκω τον λόγο.. ζήτησα μια γνώμη, το ποια θα εφαρμόσω είναι προσωπικό θέμα! Εν τω μεταξυ δεν εχω δειξει εμμονη πουθενα...Κι επειδή δεν είναι του χαρακτήρα μου να μπαίνω σε αντιμαχιες δεν θα συνεχίσω την συζήτηση μαζί σου για το δεν μου αρέσει ο τρόπος σου! Σεβομαι ομως την αποψη σου και οπως και να χει όμως σε ευχαριστω για την συμβουλή σου!
 

Georgie

Well-Known Member
Εντάξει και'συ να σε βοηθήσει ήθελε.
Γι'αυτό ασχολήθηκε όπως και τα άλλα παιδιά.
Κάνε ότι νομίζεις !
 

Maria42

Member
Εντάξει και'συ να σε βοηθήσει ήθελε.
Γι'αυτό ασχολήθηκε όπως και τα άλλα παιδιά.
Κάνε ότι νομίζεις !
Προσπαθω να κατανοήσω και να κατασταλλαξω φίλε μου...αλήθεια!
Εντάξει και'συ να σε βοηθήσει ήθελε.
Γι'αυτό ασχολήθηκε όπως και τα άλλα παιδιά.
Κάνε ότι νομίζεις !
 
Μπλουζα