Αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Φίλε μου πρέπει να κοιτάξεις προσεκτικά τι γίνεται γύρω σου και αν το μοναδικό σου πρόβλημα γενικά είναι καράφλα σου να ευχαριστείς το θεό (σε ότι πιστεύεις τεσπά).... Στην πραγματικότητα το έχουμε αναβαθμίσει υπερβολικά πολύ στο μυαλό μας ως "πρόβλημα" που πρέπει να λυθεί .....

Οχι φίλε μπερδεύτηκες η δε το εξήγησα καλά. Σαφώς και δεν είναι το ΜΕΓΑ πρόβλημα η καράφλα. Στο κάτω κάτω και να καραφλιάσεις δε θα πεθάνει κανένας. Απλά λέω πως όσο και να ναι σε επηρεάζει στην ψυχολογία σου. Αυτό. Τώρα αν κάποιος έχει ως μόνο πρόβλημα την καράφλα είναι σίγουρα πετυχημένος σε ότι κάνει και μακάρι να βρει λύση στο θέμα του. Από και και πέρα καλά τα λες. Καραφλιάσεις δε καραφλιάσεις δεν αλλάζεις σε κάτι εσύ ως άτομο οπότε αν είσαι κομπλέ με αυτό προχωράς ως έχεις. Η ΑΑ είναι καθαρά ατομικά αισθητικό θέμα και ως εκεί. Μακάρι το μόνο θέμα που έχουμε όλοι όσοι είμαστε εδώ να είναι αυτό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εξαιρώντας τα προβλήματα επιβίωσης (υγείας , οικονομικά, κτλ ), προσωπική άποψη : Φάκιν Ούλτρα Μέγκα πρόβλημα η καράφλα.

Πρέπει να πέσουν λεφτά σε έρευνες να βρεθεί λύση να τελειώνουμε. Ο Ιλον Μασκ πρέπει άμεσα να κλείσει την spacex και να τη μετατρέψει σε baldx με νέο ΑΦΜ. Ο Άρης ας περιμένει μερικές δεκαετίες. Εδώ καραφλιάζουμε...
 

bobby

Well-Known Member
Εξαιρώντας τα προβλήματα επιβίωσης (υγείας , οικονομικά, κτλ ), προσωπική άποψη : Φάκιν Ούλτρα Μέγκα πρόβλημα η καράφλα.
Είναι καθαρά θέμα ψυχολογικό, και δυστυχώς πολλούς τους επηρεάζει. Εννοείται σε σχέση με αλλά ουσιώδη προβλήματα (υγείας, οικογενειακά, οικονομικά) δεν πιάνει μια, αλλά όπως και να το κάνουμε η καλή ψυχολογία μετράει παντού και η άτιμη η καράφλα σου την ρίχνει……
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Εξαιρώντας τα προβλήματα επιβίωσης (υγείας , οικονομικά, κτλ ), προσωπική άποψη : Φάκιν Ούλτρα Μέγκα πρόβλημα η καράφλα.
Κι όμως υπάρχουν κάποιοι που δε νοιάζονται καθόλου.
Ή μήπως κρύβουν την έννοια τους τόσο καλά;
 

Stratos

Well-Known Member
Η ψυχολογική κατάσταση συνδέεται άμεσα με την υγεία, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις καλά ψυχολογικά.
Οπότε σε όποιον το μαλλί επηρεάζει την ψυχολογική κατάσταση θεωρώ ότι επηρεάζει και την υγεία του.
Για αυτούς τους ανθρώπους όπως και εγώ μέσα, δεν είναι μόνο τρίχες..
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η ψυχολογική κατάσταση συνδέεται άμεσα με την υγεία, γι'αυτό είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις καλά ψυχολογικά.
Οπότε σε όποιον το μαλλί επηρεάζει την ψυχολογική κατάσταση θεωρώ ότι επηρεάζει και την υγεία του.
Για αυτούς τους ανθρώπους όπως και εγώ μέσα, δεν είναι μόνο τρίχες..

Αυτό ακριβώς, για άτομα σαν εμάς δεν είναι απλά τρίχες αλλά άμεσα κομμάτι του εγώ μας. Εγώ τουλάχιστον που είχα τη θρυλική γκαντεμιά από τα 16 να αρχίσει το θέμα μου δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς μαλλιά ποτέ στη ζωή μου. Προτιμώ να στερηθώ πράγματα που αν τα ακούσει ένα τρίτος θα πει << Δεν πάει καλά >> για να έχω το κεφάλι μου γεμάτο τρίχες παρά οτιδήποτε άλλο. Είμαι πρόθυμος να δώσω οικονομίες μιας ζωής να πάω στον κορυφαίο στην Ισπανία να μου κάνει μαλλί κράνος αλά Μιχαλόπουλο παρά να πάρω ένα πολύ δυνατό αμάξι π.χ. στα 28 μου. Βέβαια εγώ έχω πάθει ψύχωση κι όλας και δε το κρύβω.
 
  • Like
Reactions: spi

bobby

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς, για άτομα σαν εμάς δεν είναι απλά τρίχες αλλά άμεσα κομμάτι του εγώ μας. Εγώ τουλάχιστον που είχα τη θρυλική γκαντεμιά από τα 16 να αρχίσει το θέμα μου δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς μαλλιά ποτέ στη ζωή μου. Προτιμώ να στερηθώ πράγματα που αν τα ακούσει ένα τρίτος θα πει << Δεν πάει καλά >> για να έχω το κεφάλι μου γεμάτο τρίχες παρά οτιδήποτε άλλο. Είμαι πρόθυμος να δώσω οικονομίες μιας ζωής να πάω στον κορυφαίο στην Ισπανία να μου κάνει μαλλί κράνος αλά Μιχαλόπουλο παρά να πάρω ένα πολύ δυνατό αμάξι π.χ. στα 28 μου. Βέβαια εγώ έχω πάθει ψύχωση κι όλας και δε το κρύβω.
Τα αμάξια πεταμένα λεφτα είναι….. Άκου και εμένα που έχω αλλάξει καμία 15αρια……και 5-6 μηχανές… Καλύτερα στα μαλλιά να έχεις καλά την ψυχολογία σου!
 

Aldo

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς, για άτομα σαν εμάς δεν είναι απλά τρίχες αλλά άμεσα κομμάτι του εγώ μας. Εγώ τουλάχιστον που είχα τη θρυλική γκαντεμιά από τα 16 να αρχίσει το θέμα μου δεν υπάρχει περίπτωση να μείνω χωρίς μαλλιά ποτέ στη ζωή μου. Προτιμώ να στερηθώ πράγματα που αν τα ακούσει ένα τρίτος θα πει << Δεν πάει καλά >> για να έχω το κεφάλι μου γεμάτο τρίχες παρά οτιδήποτε άλλο. Είμαι πρόθυμος να δώσω οικονομίες μιας ζωής να πάω στον κορυφαίο στην Ισπανία να μου κάνει μαλλί κράνος αλά Μιχαλόπουλο παρά να πάρω ένα πολύ δυνατό αμάξι π.χ. στα 28 μου. Βέβαια εγώ έχω πάθει ψύχωση κι όλας και δε το κρύβω.
Δυο συμβουλες, πραγματικα καλοπροαιρετες :

1. ο αυθορμητισμος βλαπτει...
2. Μην ''φωναζεις'' τους προβληματισμους/προβληματα(θεωρω τις τριχες προβληματισμο) σου γιατι οι ΄΄λυκοι'' παραμονευουν, οχι μονο εδω .. παντου και παντα. ευχες σε οτι και αν κανεις :)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τα αμάξια πεταμένα λεφτα είναι….. Άκου και εμένα που έχω αλλάξει καμία 15αρια……και 5-6 μηχανές… Καλύτερα στα μαλλιά να έχεις καλά την ψυχολογία σου!

Eντάξει άποψη μου πως κάποια στιγμή πρέπει να πάρεις και ένα καλό αυτοκίνητο. Το ''καλό'' δεν εννοώ απαραίτητα να κοστίζει 70 χιλιάδες και να έχει 400 άλογα. Το εννοώ με την έννοια να ναι το καλό σου, δηλαδή καινούργιο, να πληροί τα κριτήρια που εσύ ο ίδιος θέτεις και να κάνει τη δουλειά που θες ξεκούραστα. Τώρα θα σε ρώταγα αν δεν είχες θέμα βέβαια από την εμπειρία σου μέχρι στιγμής με ποια μάρκα που συναναστράφηκες έμεινες πιο ικανοποιημένος αλλά φοβάμαι πως αν αλλάξω θέμα και σε αυτό το thread μετά τη συζήτηση για τον DPG στο άλλο θα φάω μπαν :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Δυο συμβουλες, πραγματικα καλοπροαιρετες :

1. ο αυθορμητισμος βλαπτει...
2. Μην ''φωναζεις'' τους προβληματισμους/προβληματα(θεωρω τις τριχες προβληματισμο) σου γιατι οι ΄΄λυκοι'' παραμονευουν, οχι μονο εδω .. παντου και παντα. ευχες σε οτι και αν κανεις :)

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευγενικές παρατηρήσεις σου Aldo ! Από αυθορμητισμό πάντως σίγουρα σκίζω και δε ξέρεις πόσο έχω ξελαφρώσει από τη στιγμή που βρήκα το forum και μπορώ να εξωτερικεύω τις σκέψεις που κράταγα για εμένα και με έτρωγαν ! Και δεν είναι μόνο ότι τις εξωτερικεύω αλλά το κάνω και σε άτομα που ''νιώθουν'' τις φοβίες μου, οπότε αυτό από μόνο του με ηρεμεί. Από κει και έπειτα σε ξαναευχαριστώ για τις συμβουλές σου και εσύ πάντα δυνατός και να έχεις ότι βάζεις στόχο :)
 

bobby

Well-Known Member
Eντάξει άποψη μου πως κάποια στιγμή πρέπει να πάρεις και ένα καλό αυτοκίνητο. Το ''καλό'' δεν εννοώ απαραίτητα να κοστίζει 70 χιλιάδες και να έχει 400 άλογα. Το εννοώ με την έννοια να ναι το καλό σου, δηλαδή καινούργιο, να πληροί τα κριτήρια που εσύ ο ίδιος θέτεις και να κάνει τη δουλειά που θες ξεκούραστα. Τώρα θα σε ρώταγα αν δεν είχες θέμα βέβαια από την εμπειρία σου μέχρι στιγμής με ποια μάρκα που συναναστράφηκες έμεινες πιο ικανοποιημένος αλλά φοβάμαι πως αν αλλάξω θέμα και σε αυτό το thread μετά τη συζήτηση για τον DPG στο άλλο θα φάω μπαν :p
Έχω αλλάξει πολλές μάρκες Suzuki (2), Alfa Romeo, Citroën, Fiat (3), Smart, Mini, Mitsubishi, Audi, Nissan μπορεί να ξεχνάω και κανένα…. VFM τα FIAT, για τα μπάζα Smart, όπλο το Citroën VTS, cart το ΜΙΝΙ, δεν σπάνε δεν χαλάνε Nissan, Mitsubishi, overall Audi A3 sportback αλλά ακριβή συντήρηση. Συμβουλή μου βρες ένα που να σου αρέσει και να είναι αξιόπιστο (όσο μπορεί να είναι) να μην «καίει» τον κώλο του, να είναι 5πορτο με ικανοποιητικούς χώρους και κρατά το για πολλά χρόνια. Εγώ μεταξύ ενός καινούργιου μικρότερου θα έπαιρνα ένα λίγο μεγαλύτερο 3-4ετίας για να σε καλύψει περισσότερα χρόνια (οικογένεια;;;;;)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εγώ γουστάρω πολύ bobby ένα i30 N το hatchback αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να αγοράσω ούτε το τιμόνι. Ελπίζω μόλις τελειώσω τα ναυτιλιακά να βρω μια δουλίτσα σταθερή και βλέπουμε. Επίσης Άλφα Ρομέο που λες τα λατρεύω αλλά ο πατέρας μου όντας μηχανικός μου έχει θέσει βέτο, μου λέει μακριά από τα Άλφα Ρομέο και τους Γάλλους γενικότερα. Φουλ ελαττωματικοί. Εσύ είχες θέματα ; Επίσης πεντάπορτο δε θέλω από τώρα δε με ψήνει, θέλω ως τα 30 μου να κάνω φασούλα με δίπορτα. Φαντάσου το πρώτο που πήρα το proceed του 09 διπορτάκι είναι αλλά μου έχει μαυρίσει την καρδούλα. Εχθές πήγα για έναν καφέ Λαύριο και έμεινα :p
 

Gianney

Well-Known Member
Εγώ γουστάρω πολύ bobby ένα i30 N το hatchback αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να αγοράσω ούτε το τιμόνι. Ελπίζω μόλις τελειώσω τα ναυτιλιακά να βρω μια δουλίτσα σταθερή και βλέπουμε. Επίσης Άλφα Ρομέο που λες τα λατρεύω αλλά ο πατέρας μου όντας μηχανικός μου έχει θέσει βέτο, μου λέει μακριά από τα Άλφα Ρομέο και τους Γάλλους γενικότερα. Φουλ ελαττωματικοί. Εσύ είχες θέματα ; Επίσης πεντάπορτο δε θέλω από τώρα δε με ψήνει, θέλω ως τα 30 μου να κάνω φασούλα με δίπορτα. Φαντάσου το πρώτο που πήρα το proceed του 09 διπορτάκι είναι αλλά μου έχει μαυρίσει την καρδούλα. Εχθές πήγα για έναν καφέ Λαύριο και έμεινα :p
Αδελφέ τελείωσε τα ναυτιλιακά και ο θείος ο Μαρινάκης κάπου θα σε βολεψει..έχει 2,3 σαπιοκάραβα αχαχ πες τους είσαι της gate 7 :D :D :D :D :D
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ γουστάρω πολύ bobby ένα i30 N το hatchback αλλά δυστυχώς μέχρι στιγμής δεν μπορώ να αγοράσω ούτε το τιμόνι. Ελπίζω μόλις τελειώσω τα ναυτιλιακά να βρω μια δουλίτσα σταθερή και βλέπουμε. Επίσης Άλφα Ρομέο που λες τα λατρεύω αλλά ο πατέρας μου όντας μηχανικός μου έχει θέσει βέτο, μου λέει μακριά από τα Άλφα Ρομέο και τους Γάλλους γενικότερα. Φουλ ελαττωματικοί. Εσύ είχες θέματα ; Επίσης πεντάπορτο δε θέλω από τώρα δε με ψήνει, θέλω ως τα 30 μου να κάνω φασούλα με δίπορτα. Φαντάσου το πρώτο που πήρα το proceed του 09 διπορτάκι είναι αλλά μου έχει μαυρίσει την καρδούλα. Εχθές πήγα για έναν καφέ Λαύριο και έμεινα :p
Με τα Σιτροέν δεν είχα κανένα πρόβλημα μηχανικό. Ούτε με την άλφα αλλά την κράτησα 2 χρόνια μόνο έκαιγε τον κωλο της και τότε έκανα 40.000 χλμ τον χρονο…είχε και ακριβό σέρβις….το αουντι πιο πολλά προβλήματα μου έβγαλε (όλα τα παράθυρα, πολλαπλασιαστές, egr) το είχα πάρει όμως μεταχειρισμένο 5 ετών. Τα γιαπωνέζικα τίποτα αλλά δεν μου ήταν τόσο ευχάριστα στο μάτι και στην οδήγηση….το πιο ωραιο στην οδήγηση ήταν το ΜΙΝΙ (καρτ) και το Α3 (τρένο). Τα σύγχρονα γιαπωνέζικα και κορεάτικα πάντως δεν είναι άσχημα στο μάτι και έχουν καλή οδηγική συμπεριφορά. Για εμένα το αμάξι πέρα από ωραιο στο μάτι μου, αξιόπιστο πρέπει να είναι και χρηστικό.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Με τα Σιτροέν δεν είχα κανένα πρόβλημα μηχανικό. Ούτε με την άλφα αλλά την κράτησα 2 χρόνια μόνο έκαιγε τον κωλο της και τότε έκανα 40.000 χλμ τον χρονο…είχε και ακριβό σέρβις….το αουντι πιο πολλά προβλήματα μου έβγαλε (όλα τα παράθυρα, πολλαπλασιαστές, egr) το είχα πάρει όμως μεταχειρισμένο 5 ετών. Τα γιαπωνέζικα τίποτα αλλά δεν μου ήταν τόσο ευχάριστα στο μάτι και στην οδήγηση….το πιο ωραιο στην οδήγηση ήταν το ΜΙΝΙ (καρτ) και το Α3 (τρένο). Τα σύγχρονα γιαπωνέζικα και κορεάτικα πάντως δεν είναι άσχημα στο μάτι και έχουν καλή οδηγική συμπεριφορά. Για εμένα το αμάξι πέρα από ωραιο στο μάτι μου, αξιόπιστο πρέπει να είναι και χρηστικό.

Καλά αυτό που λες σίγουρα αδερφέ. Ειδικά τα καινούργια KIA είναι χάρμα ιδέσθαι. Πανέμορφα . Ανεβαίνουν επικίνδυνα σε styling και φινέτσα οι Ασιάτες.
 
Μπλουζα