Αποφάσισα να κάνω μεταμόσχευση

Kostas97

Well-Known Member
Φθινοπωρο Αθηνα αν μπορεσεις να ανεβεις και σε δει Lorenzo ειναι το ιδανικο.
Χρειαζεσαι πολυ καλο γιατρο για να παρεις αποτελεσμα καλυτερο απο αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Κάτι τέτοιο χρειάζεσαι φιλαράκι..ίσως όχι τόσα στα temporals..τα πλαϊνά στο τριγωνακι για να καταλάβεις τι εννοώ..μην νομίζεις ότι είναι εύκολο..και μην πιστεύεις ότι με 1000€ θα κάνεις δουλειά.εχεις θεματακι μπροστά ..βάλε φωτό με χτενισμένα τα μαλλιά πίσω ,αν είναι και βρεγμενα ακόμα καλύτερα γτ με το χτένισμα προς τα μπρος που κάνεις είναι καμουφλαρισμένο το πρόβλημα.
 

oreo

Well-Known Member
δε
Κάτι τέτοιο χρειάζεσαι φιλαράκι..ίσως όχι τόσα στα temporals..τα πλαϊνά στο τριγωνακι για να καταλάβεις τι εννοώ..μην νομίζεις ότι είναι εύκολο..και μην πιστεύεις ότι με 1000€ θα κάνεις δουλειά.εχεις θεματακι μπροστά ..βάλε φωτό με χτενισμένα τα μαλλιά πίσω ,αν είναι και βρεγμενα ακόμα καλύτερα γτ με το χτένισμα προς τα μπρος που κάνεις είναι καμουφλαρισμένο το πρόβλημα.
de freitas
 
Δεν είπα να δώσω 1000 ευρώ, αλλά και 10.000 ενώ μπορώ κ κρύβω το πρόβλημα δεν δίνω σε ελληνική κλινική, επίσης μπορώ κ χτενιζω τα μαλλιά μου προς τα πίσω όταν είναι πιο μακρυά. Αυτή τη φορά τα έκανα επίτηδες κοντά έτσι ώστε να δω πως πάω. Αλίμονο, τριχόπτωση έχω, ε αν δε φαινόταν κ με κάποια κουρέματα δεν θα ήμουν εδώ να γράφω, το ο,τι καλύπτονται όμως είναι πολύ πολύ βασικό, κ αυτό δείχνει ότι ακόμα δεν είμαι σε σημείο που να πρέπει οπωσδήποτε να βάλω νυστέρι. Το ζήτημα είναι ότι φαλακρά σημεία δεν έχω, παρά μόνο αραίωση κ χτένισε από εδώ χτένισε από κει, το κρύβω, δεν μπορεί δλδ κάποιος γιατρός (όπως εκεί που πήγα) ενώ υπολογίζω να φτιάξω τα σημεία που μου είπες κ εσύ, εκείνος να μου λέει, ε να βάλουμε κ αλλού για να δείχνει καλύτερα..ωραία, κ τι γίνεται με τα οκ μαλλιά; θα τα βγάλει για να βάλει το μόσχευμα?. Επίσης άλλο βασικό, γτ να μιλάω με τον μάνατζερ κ μάλιστα να έχει άποψη για το κεφάλι μου; ως τι; Επίσης το άλλο τραγικό. Στην αρχή κάνουν λόγο για μια συνεδρία, στο χαρτί γράφει 2, ρωτάω για τα grfts, απάντηση δε παίρνω, κ ξαφνικά βλέπω κ κάτι άλλες "θεραπείες" που κοστίζουν όσο το νοίκι μου να ξεπεταγονται, κ όταν ρωτάω γτ; να παίρνω την απάντηση, ότι είναι υποχρεωτικές από την κλινική για την Μ.Μ κ μάλιστα, όχι από τον γιατρό, αλλά από τον μάνατζερ, κ αυτές οι "θεραπείες " να κοστίζουν 3000. Ε όχι ρε φίλε, νταξει, αν ήταν αυτά τα έδινα στον Λορέντζο όπως είπες.
 

oreo

Well-Known Member
Δεν είπα να δώσω 1000 ευρώ, αλλά και 10.000 ενώ μπορώ κ κρύβω το πρόβλημα δεν δίνω σε ελληνική κλινική, επίσης μπορώ κ χτενιζω τα μαλλιά μου προς τα πίσω όταν είναι πιο μακρυά. Αυτή τη φορά τα έκανα επίτηδες κοντά έτσι ώστε να δω πως πάω. Αλίμονο, τριχόπτωση έχω, ε αν δε φαινόταν κ με κάποια κουρέματα δεν θα ήμουν εδώ να γράφω, το ο,τι καλύπτονται όμως είναι πολύ πολύ βασικό, κ αυτό δείχνει ότι ακόμα δεν είμαι σε σημείο που να πρέπει οπωσδήποτε να βάλω νυστέρι. Το ζήτημα είναι ότι φαλακρά σημεία δεν έχω, παρά μόνο αραίωση κ χτένισε από εδώ χτένισε από κει, το κρύβω, δεν μπορεί δλδ κάποιος γιατρός (όπως εκεί που πήγα) ενώ υπολογίζω να φτιάξω τα σημεία που μου είπες κ εσύ, εκείνος να μου λέει, ε να βάλουμε κ αλλού για να δείχνει καλύτερα..ωραία, κ τι γίνεται με τα οκ μαλλιά; θα τα βγάλει για να βάλει το μόσχευμα?. Επίσης άλλο βασικό, γτ να μιλάω με τον μάνατζερ κ μάλιστα να έχει άποψη για το κεφάλι μου; ως τι; Επίσης το άλλο τραγικό. Στην αρχή κάνουν λόγο για μια συνεδρία, στο χαρτί γράφει 2, ρωτάω για τα grfts, απάντηση δε παίρνω, κ ξαφνικά βλέπω κ κάτι άλλες "θεραπείες" που κοστίζουν όσο το νοίκι μου να ξεπεταγονται, κ όταν ρωτάω γτ; να παίρνω την απάντηση, ότι είναι υποχρεωτικές από την κλινική για την Μ.Μ κ μάλιστα, όχι από τον γιατρό, αλλά από τον μάνατζερ, κ αυτές οι "θεραπείες " να κοστίζουν 3000. Ε όχι ρε φίλε, νταξει, αν ήταν αυτά τα έδινα στον Λορέντζο όπως είπες.
λογικά στον aerato ήθελες να απαντήσεις κ έκανες quote εμένα, μια χαρά τα λες.
 

jersey

Well-Known Member
Δεν είπα να δώσω 1000 ευρώ, αλλά και 10.000 ενώ μπορώ κ κρύβω το πρόβλημα δεν δίνω σε ελληνική κλινική, επίσης μπορώ κ χτενιζω τα μαλλιά μου προς τα πίσω όταν είναι πιο μακρυά. Αυτή τη φορά τα έκανα επίτηδες κοντά έτσι ώστε να δω πως πάω. Αλίμονο, τριχόπτωση έχω, ε αν δε φαινόταν κ με κάποια κουρέματα δεν θα ήμουν εδώ να γράφω, το ο,τι καλύπτονται όμως είναι πολύ πολύ βασικό, κ αυτό δείχνει ότι ακόμα δεν είμαι σε σημείο που να πρέπει οπωσδήποτε να βάλω νυστέρι. Το ζήτημα είναι ότι φαλακρά σημεία δεν έχω, παρά μόνο αραίωση κ χτένισε από εδώ χτένισε από κει, το κρύβω, δεν μπορεί δλδ κάποιος γιατρός (όπως εκεί που πήγα) ενώ υπολογίζω να φτιάξω τα σημεία που μου είπες κ εσύ, εκείνος να μου λέει, ε να βάλουμε κ αλλού για να δείχνει καλύτερα..ωραία, κ τι γίνεται με τα οκ μαλλιά; θα τα βγάλει για να βάλει το μόσχευμα?. Επίσης άλλο βασικό, γτ να μιλάω με τον μάνατζερ κ μάλιστα να έχει άποψη για το κεφάλι μου; ως τι; Επίσης το άλλο τραγικό. Στην αρχή κάνουν λόγο για μια συνεδρία, στο χαρτί γράφει 2, ρωτάω για τα grfts, απάντηση δε παίρνω, κ ξαφνικά βλέπω κ κάτι άλλες "θεραπείες" που κοστίζουν όσο το νοίκι μου να ξεπεταγονται, κ όταν ρωτάω γτ; να παίρνω την απάντηση, ότι είναι υποχρεωτικές από την κλινική για την Μ.Μ κ μάλιστα, όχι από τον γιατρό, αλλά από τον μάνατζερ, κ αυτές οι "θεραπείες " να κοστίζουν 3000. Ε όχι ρε φίλε, νταξει, αν ήταν αυτά τα έδινα στον Λορέντζο όπως είπες.
Πάντως δεν έχει αναφέρει κανένας που έκανε επέμβαση σε αυτούς ότι τον υποχρέωναν να ακολουθήσει κάποια θεραπεία τους. Και οι περισσότεροι πλήρωναν μέχρι 3000 ευρώ στην advanced... Τώρα ότι δεν μιλάς απευθείας με αυτόν που θα σου κάνει την επέμβαση είναι γνωστό και το γνωρίζουν όσοι πάνε εκεί (αν και μπορείς να το ζητήσεις νομίζω), όπως και στην HDC που είπα πιο πάνω ότι κανονίζεις με τον εκπρόσωπο ενώ τον γιατρό τον βλέπεις όταν πας για την επέμβαση.
 

aeratos28

Just aeratos
Εύλογα τα ερωτήματα σου,φίλε μου,αλλά εδώ για να βγάλουμε άκρη για το τι πρόβλημα ακριβώς έχεις,θα πρέπει να βάλεις φωτό με όχι από εδώ και από εκεί τα μαλλιά για καμουφλαρισμα όπως λες.χτενισε τα όλα προς τα πίσω,να είναι ελαφρώς βρεγμενα με νερό τα μαλλια,βγες στο μπαλκόνι σου να έχει καλό φως και βγάλε μία πανοραμική φωτό..δλδ δήλωσε το κεφάλι σου,το σαγόνι προσπάθησε να το έχεις προς το στέρνο βγάλε μία φώτο με το κινητό.ωστε να δούμε και hairline αλλά και τι παίζει από πίσω από αυτήν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Βασικά φίλε πλέον το γράφει κ το site τους, ότι η μεσοθεραπεια αποτελεί μέρος της μεταμόσχευση. Αν ήταν 3000 θα πήγαινα. Μη ξεχνάς ότι στην Κρήτη θεωρούν ότι το έχουν μονοπώλιο
 

vlafo

Well-Known Member
Βασικά φίλε πλέον το γράφει κ το site τους, ότι η μεσοθεραπεια αποτελεί μέρος της μεταμόσχευση. Αν ήταν 3000 θα πήγαινα. Μη ξεχνάς ότι στην Κρήτη θεωρούν ότι το έχουν μονοπώλιο
Φίλε μου στο είχα ξαναγράψει.
Μην κοιτάς πρώτα το οικονομικό και μην κοιτάς την ΑΠΌΣΤΑΣΗ.

Μου θυμίζεις το πρόβλημα το δικό μου που είχα χάσει κροτάφους και α ζώνη και έκανα κάλυψη.
Μπορείς να πάρεις θεαματικό αποτέλεσμα αλλά θέλει πολύ προσοχή.

Αυτά είναι πακέτα που σου δίνουν στα πλαίσια της πώλησης.
Δεν τα χρειάζεσαι παίρνεις την καλύτερη θεραπεία.

Η μένεις εκεί ή κοιτάς για μμ πολύ προσεχτικά που θα πας.
 

jersey

Well-Known Member
Βασικά φίλε πλέον το γράφει κ το site τους, ότι η μεσοθεραπεια αποτελεί μέρος της μεταμόσχευση. Αν ήταν 3000 θα πήγαινα. Μη ξεχνάς ότι στην Κρήτη θεωρούν ότι το έχουν μονοπώλιο
Δεν ξέρω ίσως να μην κατάλαβες σωστά, αποκλείεται να σε υποχρεώνουν να πληρώσεις για έξτρα prp για να κάνεις επέμβαση. Από ότι είδα έκανε και ένας άλλος στην advanced της κρήτης από το φόρουμ που έκανε παρουσίαση και ανέφερε ότι πλήρωσε 2500 ευρώ, και του κάνανε και 1 prp τη μέρα της επέμβασης χωρίς έξτρα χρέωση.
 
Δεν ξέρω ίσως να μην κατάλαβες σωστά, αποκλείεται να σε υποχρεώνουν να πληρώσεις για έξτρα prp για να κάνεις επέμβαση. Από ότι είδα έκανε και ένας άλλος στην advanced της κρήτης από το φόρουμ που έκανε παρουσίαση και ανέφερε ότι πλήρωσε 2500 ευρώ, και του κάνανε και 1 prp τη μέρα της επέμβασης χωρίς έξτρα χρέωση.
Είναι μέσα στην προσφορά, τουλάχιστον, έτσι μου είπαν, κ σίγουρα σου κάνουν μια prp μετά την επέμβαση. Προσωπικά μου έκαναν πολύ κακιά εντύπωση, χωρίς την prp το ποσό ήταν 3800, σε ερώτησή μου, μου είπαν ότι ο τιμοκατάλογος αλλάζει, μάλλον προς τα πάνω. Επίσης ήθελαν να κόψω τη φίνα για να μου δώσουν ένα πακέτο δικό τους που έβγαινε 100 ευρώ, τελικά πήρα 1 spray redeκατι κοντά 40 ευρώ, ενώ στο νετ, το βρήκα 9!! Άσε σου λέω, απογοήτευση. Και δεν είναι τα λεφτά, είναι η κοροϊδία. Δεν ειδαν καν το κεφάλι μου, το κοίταξαν από μακριά κ π γιατρός κ η μάνατζερ, κ βγάλανε πόρισμα, δεν μου είπαν καν πόσα grfts θα χρειαζόταννα βγάλουν, αν κ κατά την άποψή τους, το πρόβλημα δε φαίνεται, άρα η μμ θα φέρει καλύτερα αποτελέσματα. Δε ξέρω με ποίους μίλησε ο φίλος. Ξέρω ποιο post λες, κ εγώ τόσο υπολόγιζα με βάση τις φώτο του κ το θέμα του, αλλά δυστυχώς έπεσα σε πλασιέ κ όχι σε επαγγελματίες. Ήδη τους ενημέρωσα ότι δεν προτίθεμαι να συνεχίσω εκεί.
 
Φίλε μου στο είχα ξαναγράψει.
Μην κοιτάς πρώτα το οικονομικό και μην κοιτάς την ΑΠΌΣΤΑΣΗ.

Μου θυμίζεις το πρόβλημα το δικό μου που είχα χάσει κροτάφους και α ζώνη και έκανα κάλυψη.
Μπορείς να πάρεις θεαματικό αποτέλεσμα αλλά θέλει πολύ προσοχή.

Αυτά είναι πακέτα που σου δίνουν στα πλαίσια της πώλησης.
Δεν τα χρειάζεσαι παίρνεις την καλύτερη θεραπεία.

Η μένεις εκεί ή κοιτάς για μμ πολύ προσεχτικά που θα πας.
Φίλε ούτως ή άλλως στο ψάξιμο είμαι, πήγα εκεί ώστε να δω απλά τι παίζει. Αλλά ήταν πολλοί επιμονοι, τους είπα ότι δε θέλω, αλλά στην προσφορά έβαλαν κ το prp, κ ενώ μου είπαν ότι θέλω μια συνεδρία, στο χαρτί της προσφοράς έγραφαν 2. Τεσπα, δε λέω άλλα γτ έχω πολλά νεύρα κ θα παρεκτραπω.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε ούτως ή άλλως στο ψάξιμο είμαι, πήγα εκεί ώστε να δω απλά τι παίζει. Αλλά ήταν πολλοί επιμονοι, τους είπα ότι δε θέλω, αλλά στην προσφορά έβαλαν κ το prp, κ ενώ μου είπαν ότι θέλω μια συνεδρία, στο χαρτί της προσφοράς έγραφαν 2. Τεσπα, δε λέω άλλα γτ έχω πολλά νεύρα κ θα παρεκτραπω.
Οκ καταλαβαίνω,εδώ πήγα εγώ που τους ήξερα και βρήκανε τηλέφωνα μου,είναι δίπλα μου.
Πήγα πιο πολύ να γελάσω και νόμιζα ότι μπήκα σε πρακτορείο μοντέλων.
Συμβουλή μακρυά,έχεις λύσεις είδα ότι εμπελέκεσαι και με Ισπανία οπότε τα πράγματα απλοποιούνται πολύ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

witcher

Well-Known Member
Φίλε ούτως ή άλλως στο ψάξιμο είμαι, πήγα εκεί ώστε να δω απλά τι παίζει. Αλλά ήταν πολλοί επιμονοι, τους είπα ότι δε θέλω, αλλά στην προσφορά έβαλαν κ το prp, κ ενώ μου είπαν ότι θέλω μια συνεδρία, στο χαρτί της προσφοράς έγραφαν 2. Τεσπα, δε λέω άλλα γτ έχω πολλά νεύρα κ θα παρεκτραπω.
Φίλε μόνο η φίνα σε χάπι δουλεύει αποτελεσματικά για την ΑΓΑ και μετά η μινοξιδίλη. Κάθε κλινική θα προσπαθεί να σου πουλήσει τα δικά της ακριβά προϊόντα. Άλλες κλινικές PRP, άλλες καπέλα laser LTTT, χωρίς σίγουρα και αντάξια αποτελέσματα όπως η φιναστερίδη σε χάπι. Ειδικά το καπέλο laser είναι πανάκριβο, χωρίς να ξέρεις αν θα σε βοηθήσει κιόλας. Συνέχισε την θεραπεία σου και το βλέπεις για επέμβαση.
 
Φίλε μόνο η φίνα σε χάπι δουλεύει αποτελεσματικά για την ΑΓΑ και μετά η μινοξιδίλη. Κάθε κλινική θα προσπαθεί να σου πουλήσει τα δικά της ακριβά προϊόντα. Άλλες κλινικές PRP, άλλες καπέλα laser LTTT, χωρίς σίγουρα και αντάξια αποτελέσματα όπως η φιναστερίδη σε χάπι. Ειδικά το καπέλο laser είναι πανάκριβο, χωρίς να ξέρεις αν θα σε βοηθήσει κιόλας. Συνέχισε την θεραπεία σου και το βλέπεις για επέμβαση.
Συμφωνώ απόλυτα
 
Μπλουζα