Απομάκρυνση πολύ μικρού αριθμού bad placed grafts

Dimit

New Member
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

3746741

Member
Dimit είπε:
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;

dimit την δευτερη μεταμοσχευση που την εκανες στο εξωτερικο???

εχω κανει κ εγω μια εδω,στην Ελλαδα χωρις καλα αποτελεσματα κ σκεφτομαι για την δευτερη εξωτερικο γιαυτο ρωταω...
 

Dimit

New Member
3746741 είπε:
Dimit είπε:
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;

dimit την δευτερη μεταμοσχευση που την εκανες στο εξωτερικο???

εχω κανει κ εγω μια εδω,στην Ελλαδα χωρις καλα αποτελεσματα κ σκεφτομαι για την δευτερη εξωτερικο γιαυτο ρωταω...

φιλε μου δεν μπορω να απαντησω γιατί μπορεί να θεωρηθεί ότι είμαι βαλτός γιατρού σε φόρουμ κτλ κτλ. Αυτό που θα σου πω είναι ότι 6-7 ονόματα γιατρών παγκοσμίως θα σου δώσουν πάνω κατω το ίδιο καλο αποτελεσμα:
Shapiro, Bisanga, Cole, Feller κτλ. αν ψάξεις σε φόρουμς θα δεις αποτελεσματα τους και θα καταλαβεις
 

3746741

Member
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Dimit είπε:
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;

dimit την δευτερη μεταμοσχευση που την εκανες στο εξωτερικο???

εχω κανει κ εγω μια εδω,στην Ελλαδα χωρις καλα αποτελεσματα κ σκεφτομαι για την δευτερη εξωτερικο γιαυτο ρωταω...

φιλε μου δεν μπορω να απαντησω γιατί μπορεί να θεωρηθεί ότι είμαι βαλτός γιατρού σε φόρουμ κτλ κτλ. Αυτό που θα σου πω είναι ότι 6-7 ονόματα γιατρών παγκοσμίως θα σου δώσουν πάνω κατω το ίδιο καλο αποτελεσμα:
Shapiro, Bisanga, Cole, Feller κτλ. αν ψάξεις σε φόρουμς θα δεις αποτελεσματα τους και θα καταλαβεις

δηλαδη οσοι ανοιγουν θεμα για την μεταμοσχευση κ λενε που την εκαναν κανουν διαφημιση???
 

Dimit

New Member
3746741 είπε:
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Dimit είπε:
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;

dimit την δευτερη μεταμοσχευση που την εκανες στο εξωτερικο???

εχω κανει κ εγω μια εδω,στην Ελλαδα χωρις καλα αποτελεσματα κ σκεφτομαι για την δευτερη εξωτερικο γιαυτο ρωταω...

φιλε μου δεν μπορω να απαντησω γιατί μπορεί να θεωρηθεί ότι είμαι βαλτός γιατρού σε φόρουμ κτλ κτλ. Αυτό που θα σου πω είναι ότι 6-7 ονόματα γιατρών παγκοσμίως θα σου δώσουν πάνω κατω το ίδιο καλο αποτελεσμα:
Shapiro, Bisanga, Cole, Feller κτλ. αν ψάξεις σε φόρουμς θα δεις αποτελεσματα τους και θα καταλαβεις

δηλαδη οσοι ανοιγουν θεμα για την μεταμοσχευση κ λενε που την εκαναν κανουν διαφημιση???

καποιοι διαφημιση, καποιοι δυσφημιση. Κάποιοι εν γνωσει τους, καποιοι εν αγνοια τους :)


εσυ που εκανες;
 

3746741

Member
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Dimit είπε:
Από την πρώτη μη επιτυχημένη μτμ μου στην Ελλάδα, υπάρχουν κάποια (το πολύ 4-5) κακοβαλμένα grafts το οποίο μεν καλύφθηκαν από την δεύτερη μτμ που έκανα στο εξωτερικό, αλλά τα οποία θα ήθελα να βγάλω γιατί χτυπάνε άσχημα (είναι στο hairline), κάπως απομακρυσμένα από τα υπόλοιπα μαλλιά. Προφανώς και μπορώ να τις βγάλω αυτές τις τρίχες με fue αλλά δεν είναι δυνατό να κάνω ολόκληρη επέμβαση για λιγότερα από 4-5 grafts. Ξέρεις κανείς κάποιο τρόπο, πχ laser που να αγοράζεις απο το εμπόριο ώστε να τα βγάλω; ή κάποια αλοιφή;

dimit την δευτερη μεταμοσχευση που την εκανες στο εξωτερικο???

εχω κανει κ εγω μια εδω,στην Ελλαδα χωρις καλα αποτελεσματα κ σκεφτομαι για την δευτερη εξωτερικο γιαυτο ρωταω...

φιλε μου δεν μπορω να απαντησω γιατί μπορεί να θεωρηθεί ότι είμαι βαλτός γιατρού σε φόρουμ κτλ κτλ. Αυτό που θα σου πω είναι ότι 6-7 ονόματα γιατρών παγκοσμίως θα σου δώσουν πάνω κατω το ίδιο καλο αποτελεσμα:
Shapiro, Bisanga, Cole, Feller κτλ. αν ψάξεις σε φόρουμς θα δεις αποτελεσματα τους και θα καταλαβεις

δηλαδη οσοι ανοιγουν θεμα για την μεταμοσχευση κ λενε που την εκαναν κανουν διαφημιση???

καποιοι διαφημιση, καποιοι δυσφημιση. Κάποιοι εν γνωσει τους, καποιοι εν αγνοια τους :)


εσυ που εκανες;



εγω εκανα στην bergman kord......πληρης αποτυχια κ τωρα σκεφτομαι για εξωτερικο......εκει που πηγες για την δευτερη δεν καταφεραν να σου καλυψουν ολα τα παλια μεταμοσχευμενα με τα καινουρια ενδιαμεσα?
 

Dimit

New Member
Α, κατάλαβα... Απολύτως.

Στο εξωτερικό έβαλαν σωστά τοποθετημένα μοσχεύματα ανάμεσα στα προηγούμενα που μου τοποθέτησε μια ανιδεη και πανασχετη που μου εκανε την επεμβαση την πρωτη φορα και ευτυχώς τη σουλούπωσαν την κατάσταση. Πλέον είναι ελάχιστα εμφανές το πρόβλημα των λανθασμένων grafts. Θα ανεβάσω φωτος μου κάποια στιγμή, μόλις πάρω μια καλή κάμερα.
 

3746741

Member
Dimit είπε:
Α, κατάλαβα... Απολύτως.

Στο εξωτερικό έβαλαν σωστά τοποθετημένα μοσχεύματα ανάμεσα στα προηγούμενα που μου τοποθέτησε μια ανιδεη και πανασχετη που μου εκανε την επεμβαση την πρωτη φορα και ευτυχώς τη σουλούπωσαν την κατάσταση. Πλέον είναι ελάχιστα εμφανές το πρόβλημα των λανθασμένων grafts. Θα ανεβάσω φωτος μου κάποια στιγμή, μόλις πάρω μια καλή κάμερα.

ποσα grafts εβαλες στο εξωτερικο?
 

Dimit

New Member
1000 και κάτι ψιλά. κροταφους μόνο και λίγες στο μπροστινό hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dimit

New Member
3746741 είπε:
Dimit είπε:
γύρω στα 700. Τωρα ποσα βγηκαν δεν ξερω

μιλαμε για πολυ μικρο αριθμο grafts δηλαδη.....

πρεπει να εισαι πολυ μικρο νοργουντ σωστα?
ναι τωρα ειμαι γυρω στο nw2+

Να σου πω, γιατί δεν σηκωνεις τίποτα φωτος σου από την μτμ στην κλινική που έκανες; Να ενημερώνεται ο κόσμος, δηλαδή.
 

3746741

Member
Dimit είπε:
3746741 είπε:
Dimit είπε:
γύρω στα 700. Τωρα ποσα βγηκαν δεν ξερω

μιλαμε για πολυ μικρο αριθμο grafts δηλαδη.....

πρεπει να εισαι πολυ μικρο νοργουντ σωστα?
ναι τωρα ειμαι γυρω στο nw2+

Να σου πω, γιατί δεν σηκωνεις τίποτα φωτος σου από την μτμ στην κλινική που έκανες; Να ενημερώνεται ο κόσμος, δηλαδή.

εισαι νοργουν 2.5 τωρα που εχεις κανει τις μεταμοσχευσεις ή πριν?

φωτογραφιες δεν βαζω γιατι απο φωτο δεν ειναι εμφανες αυτο που εκαναν στην bergman kord.....
 

Dimit

New Member
τώρα είμαι nw2. μπορούσες να με ρωτήσεις σε pm όλα αυτά βεβαια γιατί το ερώτημα του νήματος ήταν άλλο.
 

n094

Active Member
Dimit,
Lazer εμποριου υπαρχουν αρκετα αλλα η τιμη τους κοντα στα 200 ευρω. Ισως θα ηταν καλυτερο να απευθυνθεις σε κανενα κεντρο αισθητικης πιστευω οτι με 3 συνεδριες θα τις εξαφανισεις. Απο την αλλη η καλυτερη λυση θα ηταν να βγαλεις τους θυλακες, αυτο μπορεις να το κανεις ειτε σε κεντρο αισθητικης (με βελονα) ειτε σε καποια κλινικη μεταμοσχευσης. Ο Ios το εκανε στην DHI, εβγαλε καποια μοσχευματα απο παλιοτερη μμ που ειχε κανει σε ελληνικη κλινικη δες εδω http://www.hairlossgr.com/forum/thread-4647-page-4.html
 

Dimit

New Member
n094 εχεις να μου προτεινεις καποιο συγκεκριμενο laser εμπορίου? Εννοειται οτι πρεπει να είναι laser που να πεφτει ακριβως πάνω στα 5 μοσχευματα που θελω να αφαιρέσω και να μην κάνω ζημια στα υπολοιπα. Δηλαδή laser που να χτυπαει σε πολύ συγκεκριμενη περιοχή και όχι σε μεγάλο εύρος.
 

n094

Active Member
Οχι καποιο συγκεκριμενο αλλα υπαρχουν αρκετες συσκευες IPL στο εμποριο που πιθανα θα σου κανουν. Γκουγκλαρε κ κατι θα βρεις
 

Dimit

New Member
n094, χωρίς καμια εχθρική διάθεση, γκούγκλαρα το album φωτογραφιών σου και είδα ότι γράφεις σε αρκετά hair loss forums και μάλιστα με διαφορετικά usernames (n094, close, free).

Συγνώμη για αυτό που θα ρωτήσω, αλλά έχεις κάποιου είδους ανταλλάγματα (όχι απαραίτητα οικονομικά) από την εταιρία που έκανες τη μεταμόσχευση, για αυτό; Τέτοια μανία δημοσιεύσεων και ανανεώσεων σε διαφορετικά φόρουμς δεν έχω ξαναδεί.[/align]
 

n094

Active Member
Αγαπητέ Dimit όλο χωρίς "εχθρική διάθεση" γράφεις για μένα, αλλά, όπως έχω ξαναπεί από την αρχή, ήρθες στο φόρουμ πριν από 25 περίπου μέρες και μέσα στις 65 σου αναρτήσεις δεν παραλήπτεις να ασχολήσε μαζί μου συχνά πυκνά. Το ότι γράφω σε ξένα φόρουμ και γενικά το ότι παρακολουθώ όλα τα φόρουμ μεταμόσχευσης (ακόμα και τα γαλλόφωνα, μιας και τα μιλάω και αυτά λίγο) δεν είναι άγνωστο, το έχω αναφέρει ξανά στο παρελθόν και τα περισσότερα από τα παλιά μέλη το ξέρουν. Άλλοι έχουν πάθος με φόρουμ αυτοκινήτων, μηχανών ποδηλάτων, ιατρικά για την παχυσαρκία κλπ και εγώ έχω πάθος με τα φόρουμ για την τριχόπτωση και κυρίως για το κομμάτι που αφορά στις μεταμοσχεύσεις. Ειλικρινά αν μπορούσα θα ήθελα πολύ να πραγματοποιώ ο ίδιος μεταμοσχεύσεις μαλλιών, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ, έχω αποκτήσει όμως όλα αυτά τα χρόνια μεγάλη πείρα στο θέμα, διαβάζω ενημερώνομαι διαρκώς και προσπαθώ να παρακολουθώ τα πάντα. Η απάντησή μου λοιπόν στην ερώτησή σου είναι όχι, δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο αντάλλαγμα από την DHI γι' αυτό μου το πάθος, ωστόσο έχω πετύχει πάρα πολύ καλές τιμές στις τελευταίες μου μμ και σίγουρα η συμμετοχή μου στα φόρουμ έπαιξε σημαντικό ρόλο σε αυτό. Την πρώτη φορά το 2006 για 1400 περίπου μοσχεύματα πλήρωσα περίπου 6.000 ευρώ, ενώ μετέπειτα (και σίγουρα λόγω της συμμετοχής μου στα φόρουμ) πλήρωσα μόλις 8.000 ευρώ για τα υπόλοιπα 4.800 μοσχεύματα. Να πω επίσης ότι, όπως και εσύ φαντάζομαι για τον δικό σου ξένο γιατρό (που κάποια στιγμή θα μας αποκαλύψεις), νοιώθω ευγνωμοσύνη στην DHI γιατί μου άλλαξε τη ζωή και από τελείως καραφλό, μου έδωσε ικανό αριθμό τριχών για να μπορώ να αισθάνομαι και να δείχνω ξανά όμορφος.
 
Μπλουζα