Αξίζει μια προσπάθεια?

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ΛΑΘΟΣ.. Γιατι θα ηξεραν ολοι ποιος ειναι ο εκπροσωπος της κλινικης θα ειχα προσωπικα μηνυματα και θα εστελνα πελατες. και θα ανεβαζα στο φορουμ μεγαλο αριθμο αποτελεσματων που σιγουρα θα υπαρχουν.
Αυτα φερνουν περισσοτερο κοσμο απο τον λογο καποιου ανεξαρτητου. Επισης ο λογος ενος ανεξαρτητου ειναι αναμεσα στον λογο χιλιαδων αλλων ανεξαρτητων μελων.

Έχουμε αντίθετη άποψη και μάλλον η ιστορία με δικαιώνει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Έχουμε αντίθετη άποψη και μάλλον η ιστορία με δικαιώνει.
Εχεις ηδη δει ενας εκπροσωπος ποσο καλο μπορει να κανει σε μια κλινικη. Γιατι να διαφωνουμε? ο Γιαννης ανεβαζει ποσα ωραια περιστατικα της κλινικης του, ενημερωνει για ολα τα νεα τις επισκεψεις. Ειναι οφθαλμοφανες οτι αυτο εχει κανει παρα πολυ καλο στην κλινικη σε σχεση με πριν που δεν γινοταν αυτο. Η ιστορια εμενα δικαιωνει σε αυτη την κουβεντα.
Δεν πειραζει παντως ας εχουμε διαφορετικη αποψη απλα σου το εξηγησα.
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να δω αν κάνει καλό (ο εκπρόσωπος) πρέπει να έχω και τα αποτελέσματα των πωλήσεων. Από την στιγμή που δεν τα έχω δεν ξέρω ποσό καλό κάνει. Από το δικό σου αποτέλεσμα και παρουσία αποδεδειγμένα (από μαρτυρίες στο φόρουμ) έχει πάρει πολύς κόσμος στην advanced. Αυτή είναι η πραγματικότητα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Για να δω αν κάνει καλό (ο εκπρόσωπος) πρέπει να έχω και τα αποτελέσματα των πωλήσεων. Από την στιγμή που δεν τα έχω δεν ξέρω ποσό καλό κάνει. Από το δικό σου αποτέλεσμα και παρουσία αποδεδειγμένα (από μαρτυρίες στο φόρουμ) έχει πάρει πολύς κόσμος στην advanced. Αυτή είναι η πραγματικότητα.
Να σου πω ποια ειναι η πραγματικοτητα γιατι εχει παει κοσμος στην advanced hair clinic. Γιατι με 2500 ευρω σου βαζει 2500 μοσχευματα πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση σε αυτα και καλυπτει ενα norwood 3-4. Επισης γιατι με 4500 ευρω σου κανει διημερη συνεδρια σου βαζει 5036 μοσχευματα οπως στον mic6 και στον laroiso και επισης πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση και δινει καλυψη και ολικη μεταμορφωση σε ενα norwood 5 προς 6. Αυτα πλεον ειναι δεδομενα δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Οταν μπηκα εγω στο φορουμ πριν 5 χρονια αυτα ηταν ονειρα θερινης νυκτος.. Για αυτο δεν προλαβαινουν λοιπον στην advanced να κανουν μεταμοσχευσεις. με λιγα λεφτα σου βαζουν πολλα μοσχευματα και αυτα πιανουν τοπο και φυτρωνουν.
οποιος εκπροσωπος η ανεξαρτητο μελος και να υποστηριξει μια κλινικη ο πιο μαγκας να ειναι αν δεν υπαρχουν αποτελεσματα δεν κανει τιποτα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Να σου πω ποια ειναι η πραγματικοτητα γιατι εχει παει κοσμος στην advanced hair clinic. Γιατι με 2500 ευρω σου βαζει 2500 μοσχευματα πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση σε αυτα και καλυπτει ενα norwood 3-4. Επισης γιατι με 4500 ευρω σου κανει διημερη συνεδρια σου βαζει 5036 μοσχευματα οπως στον mic6 και στον laroiso και επισης πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση και δινει καλυψη και ολικη μεταμορφωση σε ενα norwood 5 προς 6. Αυτα πλεον ειναι δεδομενα δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Οταν μπηκα εγω στο φορουμ πριν 5 χρονια αυτα ηταν ονειρα θερινης νυκτος.. Για αυτο δεν προλαβαινουν λοιπον στην advanced να κανουν μεταμοσχευσεις. με λιγα λεφτα σου βαζουν πολλα μοσχευματα και αυτα πιανουν τοπο και φυτρωνουν.
οποιος εκπροσωπος η ανεξαρτητο μελος και να υποστηριξει μια κλινικη ο πιο μαγκας να ειναι αν δεν υπαρχουν αποτελεσματα δεν κανει τιποτα.
Ισχυει ανα περιπτωσεις σουπερ τιμια η AHC αλλα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος στο τι θα περιμενεις χωρις σταθερες ομαδες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να σου πω ποια ειναι η πραγματικοτητα γιατι εχει παει κοσμος στην advanced hair clinic. Γιατι με 2500 ευρω σου βαζει 2500 μοσχευματα πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση σε αυτα και καλυπτει ενα norwood 3-4. Επισης γιατι με 4500 ευρω σου κανει διημερη συνεδρια σου βαζει 5036 μοσχευματα οπως στον mic6 και στον laroiso και επισης πετυχαινει πολυ υψηλη φυτρωση και δινει καλυψη και ολικη μεταμορφωση σε ενα norwood 5 προς 6. Αυτα πλεον ειναι δεδομενα δεν τα βγαζω απο το μυαλο μου.
Οταν μπηκα εγω στο φορουμ πριν 5 χρονια αυτα ηταν ονειρα θερινης νυκτος.. Για αυτο δεν προλαβαινουν λοιπον στην advanced να κανουν μεταμοσχευσεις. με λιγα λεφτα σου βαζουν πολλα μοσχευματα και αυτα πιανουν τοπο και φυτρωνουν.
οποιος εκπροσωπος η ανεξαρτητο μελος και να υποστηριξει μια κλινικη ο πιο μαγκας να ειναι αν δεν υπαρχουν αποτελεσματα δεν κανει τιποτα.

Ισχυει ανα περιπτωσεις σουπερ τιμια η AHC αλλα δεν μπορεις να εισαι σιγουρος στο τι θα περιμενεις χωρις σταθερες ομαδες.

Είναι αφέλεια να πιστέψει κάποιος ότι οι περίπου 50 νοσηλεύτριες του Β. (αν υπολογίσουμε τον συνολικό αριθμό υποκαταστημάτων ανά την επικράτεια μαζί με τις ανακυκλώσεις τους) μπορούν να εκπροσωπηθούν από 2, 3 ή και 5 παραδείγματα στο φόρουμ. Να μου πεις για την κλινική του Αναστασάκη με 1 ομάδα και σταθερό γιατρό ή για την ομάδα του Λορένζο ή για την ομάδα της HDC να συμφωνήσω.

Για να έχεις μέτρο σύγκρισης πρέπει να έχεις τουλάχιστον 3-4 περιπτώσεις ανά νοσηλευτικό team. Αν θεωρήσουμε ότι το team έχει 3 άτομα μιλάμε για καμιά 70αρια αποτελέσματα, που εννοείται πρέπει να αντιστοιχιστούν στα team που έκαναν την επέμβαση. Τέτοιο δείγμα δεν έχουμε άρα ασφαλή συμπεράσματα δεν μπορούν να εξαχθούν ως προς την κλινική (ες). Το φαγητό στο εστιατόριο δεν το κάνει η μαρκίζα και το όνομα αλλά ο σεφ.

Αυτό όμως που έχουμε σαν επαρκές δείγμα είναι φαγωμένες δότριες "παράθυρα" και τακτικές εξαγωγής 5000g σε 1μμ χωρίς καμία μέτρηση ή αξιολόγηση δότριας. Τα έχω ξαναγράψει και δεν θα κουραστώ να τα γράφω. Τέτοιες πρακτικές είναι σαν να ανάβεις τσιγάρο σε βενζινάδικο. Το ότι την γλυτώνουν κάποιοι δεν σημαίνει ότι είναι σωστή πρακτική και ότι κάποια στιγμή δεν θα γίνει έκρηξη. Ακόμα και μέτρια ή συμπαθητική φύτρωση να έχει όταν του έχεις καταστρέψει την δότρια, τον έχεις αφήσει χωρίς επιλογές στο μέλλον.

Τέλος να σου αναφέρω ότι έχω πάρει πολλά πμ από δυσαρεστημένους πελάτες της advanced για αυτά που αναφέρω με "πιπεράτες" λεπτομέρειες τις οποίες δεν μπορώ να ποστάρω αφού αυτοί που μου τα στέλνουν δεν θέλουν να εμπλακούν (προφανώς κάτι διαπραγματεύονται) σε δημοσιεύσεις.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πιστεύετε ότι θα κερδίσετε μιλώντας συνεχώς για συναδέλφους σας και τον τρόπο για τον οποίο δουλεύουν.
Το σωστό θα ήταν να δείξετε τη δουλειά σας μέχρι εκεί. Αυτοί για τους οποίους μιλάτε δεν είναι στο φόρουμ για να υπερασπιστούν το όνομα τους.
Δεν νομίζω να είναι κάτι από τις δύο πρακτικές μη νόμιμες. Αν είχατε και εσείς 6-7 μεταμοσχευσεις τη μέρα όπως η advanced hair clinic η λιγότερες όπως η dhi θα περνάτε συνεργάτες. Είτε γιατρούς είτε νοσηλευτές για να μην σας κλέψουν την τεχνογνωσία.
Εδώ για τα εργαλεία που χρησιμοποιείτε που ρωτήσαμε και είπατε κανονικά δεν αποκαλυπτετε τέτοιες πληροφορίες λόγω ανταγωνισμού και τεχνογνωσίας.
Τι θα κάνατε λοιπόν αν είχατε ζήτηση 4-5 μεταμοσχεύσεων τη μέρα;;
Επίσης έχουμε δει πολλά αποτελέσματα από advanced hair clinic και από dhi και ξέρουμε τι δουλειά προσφέρουν σταθερά και οι δύο κλινικές.
Κάποιοι μάλιστα ενεργά μέλη έχουμε κάνει σε αυτές τις κλινικές τη μμ μας και πήραμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Τέλος το κόστος μιας μεταμόσχευσης είναι τεράστιας σημασιας. Όχι τόσο για τα χρήματα που θα επενδύσει κάποιος αλλά γιατί αν μια μμ σε εσάς κοστίζει πχ 2 ευρώ το μοσχευμα (δεν γνωρίζω καθόλου τις τιμές σας αλλά θα ήθελα να τις μάθω) τότε πηγαίνετε αυτομάτως για σύγκριση με κλινικές αντίστοιχου κόστους όπως η hdc και η mhrc Κύπρου. Οπότε και τα αποτελέσματα σας θα πρέπει να είναι το ίδιο η καλύτερα από αυτές τις κλινικές.
Ποιες είναι οι τιμές σας ανά μοσχευμα με στριπ και ποιες με fue; Για advanced και dhi γνωρίζουμε αυτές τις πληροφορίες.

Δεν μπορειτε να καταλαβετε??????

Είμαι βέβαιος πως ΜΠΟΡΕΙΤΕ να καταλαβετε πως πετατε την μπάλα στην κερκίδα. ;)

Αφενος για ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ δεν μιλάω πουθενα, εδω μέσα ή εκτος.
ΠΟΥΘΕΝΑ δεν θα βρειτε να μιλάω για τον ταδε ή τον δείνα.
OMΩΣ,
Για ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΕΣ, ΑΝΗΘΙΚΕΣ και ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ πρακτικές, ΟΠΟΙΟΣ και να τις εφαρμόζει, ΜΙΛΑΩ.
Το έχω αυτο το κακό από παιδί.

Καταλαβαινω πως εσεις ΔΕΝ νομίζετε οτι οι πρακτικες αυτές ΕΙΝΑΙ παρανομες, αλλά ΟΛΟΙ οι ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΣΥΛΛΟΓΟΙ διαφωνούν μαζι σας.
Επίσης, διαφωνούν μαζι σας οι συλλογοι Δερματολογων, Πλαστικών και ΩΡΛ, οι 3 κύριες ειδικότητες στις οποίες ανηκει το πεδιο της Μεταμόσχευσης Μαλλιών.
(Πριν καποιος φιλος σας, σας πει να απαντησετε πως οι ΩΡΛ δεν δικαιούνται να κανουν ΜΕΤ, να του πειτε να δει το ολοφρεσκο logbook της ειδικοτητας για να μην εκτεθει....)
Οι πρακτικες αυτες συνεχιζονται εις βαρος ΣΑΣ (ΟΛΩΝ!) επειδη κανεις ακόμα και απο αυτούς που έχουν βλαπτεί δεν έχει τα κότσια να κανει το χρέος του ως πολίτης.
Έστω και ανώνυμα....

ΤΩΡΑ
Καταλαβαινω πως ΠΟΛΛΟΙ θα βαπτισουν τα σταφυλια ξινα ("έλα μωρε πως την έχει δει ο ταδε ετσι και χρεωνει τοσα, σιγα, δεν ειναι και ο Lorenzo") και τα λεμόνια γλυκά ("τα αποτελεσματα απο τις νοσηλευτριες ειναι μια χαρα, εχουμε δει κάποια στο φορουμ") ειναι σιγουρο.
Ο λόγος?
Το κόστος.
Προφανως, κύριε, δεν επένδυσα 27 χρόνια σπουδών (and counting), μελέτης και αφοσίωσης για να ...κοντραρωμαι σε κοστος με το super market.
Όποιος θέλει φθηνα, μπορει να βρει, κανουν ΜΕΤ έχρι και σε δωματια ξενοδοχειων στο ρεθυμνο καποιες νοσηλευτριες.
Εγω παρουσιάζω αποτελεσματα.
Θα δειτε και εδω μέσα πολλά.
Έχω και στο youtube πολλά, και πολλά ΒΙΝΤΕΟ!!!

ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΠΟΣΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΜΕ 5-10 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?????
Αν ο Αναστασακης που ειναι νεος στον κλαδο και ΜΟΝΟΣ εχει 20, δεν θα έπρεπε να εχουν περισσοτερα?????
ΠΟΣΑ εχουν?????
Τροφη για σκεψη που λενε....

Παμε στο επόμενο ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ που λετε!
Το κοστος μια μεταμόσχευση μαλλιών ΔΕΝ ειναι τεραστιας σημασιας.
ΑΠΟΡΩ, εσεις τοσο έμπειρο και αδιαφθορο μελος να λετε κάτι τοσο ΑΚΥΡΟ!
Με τετοιες νοοτροπίες έχουν δουλεια όλοι αυτοι οι οποίοι παρέχουν ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΜΕΝΕΣ υπηρεσίες.
Η ΜΕΤ δεν ειναι ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ, που μετραει ποσο παει το πρωτο τραπέζι και πόσο το τριτο-τεταρο.
(Αν και εκει, οι περισσοτεροι ΔΕΝ τα τσιγκουνευονται....)
Στο τριτο-τερατο τραπεζι θα δεις ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΛΛΟ πρόγραμμα, που δεν θα σου αρεσει!


Τεραστια σημασία ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΑ!
Η φυσικοτητα, η πυκνότητα, και ο μακροχρόνιος στρατηγικός σχεδιασμος.
Εσεις προωθειτε νοοτροπία τυπου "μεταμοσχευση value for money" (και καλα...) από όποιον να 'ναι, νοσηλευτη, κομμωτη, μοδιστρα, αρκει να μην ειναι ακριβη και να εχουμε δει και τι κανει σε κανα φορουμ!
ΕΣΕΙΣ, εχετε αυτη την ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ.

Εσας δεν ΚΛΑΙΝΕ καθε βδομαδα στο ιατρειο σας παλληκαρια 2 μετρα που τους καταστρεψαν τη ζωη ΤΕΤΟΙΕΣ απόψεις (και τετοια άτομα που τους "χειρούργησαν") που τις ακούσαν και πηγαν στα super market και τωρα πλεον ΟΥΤΕ ΦΤΙΑΧΝΕΤΑΙ αυτο που έχει γινει στο κεφαλι τους, μπρος και πίσω και κυκλοφορουν νυχτα-μερα με καπελο και παιρνουν αντι-ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ χάπια!

Εγω, λοιπόν, το ΜΟΝΟ που θα κερδισω ειναι να ΜΕΙΩΘΟΥΝ αυτα τα παλληκαρια που ερχονται στο γραφειο μου για επιδιόρθωση.
Χειρουργεια έχω αρκετα, λιστα αναμονης μηνων έχω, δοξα το θεο, απλα ΠΡΟΤΙΜΩ να αναλαμβανω παρθενα κεφάλια ΠΡΙΝ τα καταστρεψει ΑΥΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙΤΕ!

Το ΜΟΝΟ που θα κερδίσω ειναι να σταματησει να αντιμετωπίζεται από επιτηδειους και ανιδεους η ΜΕΤ ως ένα απλό καταναλωτικό αγαθο και να φανει αυτο που πραγματικά ειναι: η πιο πολύπλοκη και εντυπωσιακή αισθητική επέμβαση που μονο εμπειροσ, ηθικος και εξδιδικευμενος ΙΑΤΡΟΣ + πολυμελες προσωπικό μπορει να την εκτελεσει σωστα

Το ΜΟΝΟ που θα κερδίσω ειναι να ξεβρωμίσει το τοπίο και να μην ειναι (που δικαιλογημένα ειναι!) καθύποπτος ο κόσμος ακόμα και με ηθικούς και εξειδικευμενους ιατρούς επειδή έχει ακούσει και δει εκατονταδες ιστορίες φρικτών αποτελεσματων και απογοητευσης!


Και μια παρακληση.

Συμβουλες για την παρουσια μου εδώ μεσα δεν χρειάζομαι.

Ατακες του στυλ «Το σωστό θα ήταν να δείξετε τη δουλειά σας μέχρι εκεί» είναι περιττες.

Ειδικά από κάποιον που τόσο ισχυρά υποστηριζει ΕΝ ΓΝΩΣΕΙ του πρακτικες που με βρισκουν ΗΘΙΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Είναι αφέλεια να πιστέψει κάποιος ότι οι περίπου 50 νοσηλεύτριες του Β. (αν υπολογίσουμε τον συνολικό αριθμό υποκαταστημάτων ανά την επικράτεια μαζί με τις ανακυκλώσεις τους) μπορούν να εκπροσωπηθούν από 2, 3 ή και 5 παραδείγματα στο φόρουμ. Να μου πεις για την κλινική του Αναστασάκη με 1 ομάδα και σταθερό γιατρό ή για την ομάδα του Λορένζο ή για την ομάδα της HDC να συμφωνήσω.

Για να έχεις μέτρο σύγκρισης πρέπει να έχεις τουλάχιστον 3-4 περιπτώσεις ανά νοσηλευτικό team. Αν θεωρήσουμε ότι το team έχει 3 άτομα μιλάμε για καμιά 70αρια αποτελέσματα, που εννοείται πρέπει να αντιστοιχιστούν στα team που έκαναν την επέμβαση. Τέτοιο δείγμα δεν έχουμε άρα ασφαλή συμπεράσματα δεν μπορούν να εξαχθούν ως προς την κλινική (ες). Το φαγητό στο εστιατόριο δεν το κάνει η μαρκίζα και το όνομα αλλά ο σεφ.

Αυτό όμως που έχουμε σαν επαρκές δείγμα είναι φαγωμένες δότριες "παράθυρα" και τακτικές εξαγωγής 5000g σε 1μμ χωρίς καμία μέτρηση ή αξιολόγηση δότριας. Τα έχω ξαναγράψει και δεν θα κουραστώ να τα γράφω. Τέτοιες πρακτικές είναι σαν να ανάβεις τσιγάρο σε βενζινάδικο. Το ότι την γλυτώνουν κάποιοι δεν σημαίνει ότι είναι σωστή πρακτική και ότι κάποια στιγμή δεν θα γίνει έκρηξη. Ακόμα και μέτρια ή συμπαθητική φύτρωση να έχει όταν του έχεις καταστρέψει την δότρια, τον έχεις αφήσει χωρίς επιλογές στο μέλλον.

Τέλος να σου αναφέρω ότι έχω πάρει πολλά πμ από δυσαρεστημένους πελάτες της advanced για αυτά που αναφέρω με "πιπεράτες" λεπτομέρειες τις οποίες δεν μπορώ να ποστάρω αφού αυτοί που μου τα στέλνουν δεν θέλουν να εμπλακούν (προφανώς κάτι διαπραγματεύονται) σε δημοσιεύσεις.
Τα 3- 4 περιστατικά σαν δείγμα ακόμα και από σταθερή ομάδα είναι μηδαμινό ποσοστό για να μπορέσεις να εξάγεις ασφαλή συμπεράσματα.
Θέλεις τουλάχιστον min 10 και σε αυτά να τα 8 να είναι εξίσου καλά.Και τα εναπομείναντα 2 έστω να μην έχουνε πετύχει στο 90% αλλά στο 50% όχι στο 10% γιατί οι μεγάλες διακυμάνσεις έστω και σε λίγα περιστατικά να συμβαίνουν δεν σου εμπνέουν πλέον εμπιστοσύνη.Έχουμε παραδείγματα εδώ.
Το ξαναλέω όταν η επιχείρηση πάει καλά τα προβλήματα κρύβονται "πάντα" κάτω από το χαλί ,όταν σφίγγουν τα πράγματα τότε αρχίζει και αλλάζει η νοοτροπία και βελτιώνονται.Απλά θα την έχει πληρώσει αρκετός κόσμος μέχρι τότε.
Η advanced είναι ο κανόνας αυτής της τακτικής και ακριβώς επειδή πάει πολύ καλά και τα έσοδα της προέρχονται περισσότερο από το εξωτερικό (αυτό δεν το ξέρω αλλά υποθέτω έτσι είναι),δεν πρόκειται να βελτιωθεί ποτέ όσο είναι επικερδής και με το μοντέλο που ακολουθεί.
Το ότι μια επιχείριση έχει κέρδη είναι μεν επιτυχημένη από άποψη λειτουργίας δεν σημαίνει όμως πως το προιόν που πουλάει είναι εξίσου επιτυχημένο.Πολύ περισσότερο όταν μιλάμε για ιατρική πράξη που παίζεται το κεφάλι μας.
Βασικός χρηματοικονομικός κανόνας είναι-" ποτέ μην πηγαίνεις με το πλήθος και τις μάζες" και όμως σχεδόν "ποτέ" δεν συμβαίνει.
Ήταν από τα πρώτα που έμαθα στο Πανεπιστήμιο και το εφάρμοζα πάντα.
Αυτό όμως προυποθέτει καθαρό μυάλο και τρελλή έρευνα.
Το δυστύχημα είναι να είσαι διαβασμένος και να παραμένεις κολλημένος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δίκιο έχεις για το min 8-10. Τα 3-4 που είπα είναι για να αρχίσεις να έχεις άποψη.
 

vlafo

Well-Known Member
Οι πρακτικες αυτες συνεχιζονται εις βαρος ΣΑΣ (ΟΛΩΝ!) επειδη κανεις ακόμα και απο αυτούς που έχουν βλαπτεί δεν έχει τα κότσια να κανει το χρέος του ως πολίτης.
Έστω και ανώνυμα....
Το λάθος κ Αναστασάκη δεν ξεκινάει από εκεί.

Πρωτογενώς όταν νομοθετικά υπάρχει κενό νόμου και μπορεί να χειρουργεί ο οποιοσδήποτε αυτό πρέπει να κλείσει.Τότε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση όταν θα υπάρχει σαφέστατο νομοθετικό πλαίσιο.Εμείς τι θα κάνουμε θα υποκαταστήσουμε το κράτος?

Άρα το χρέος μου σαν πολίτης ποιό είναι?

Να τρέχω συνέχεια στα δικαστήρια για να βρώ το δίκιο μου?Αυτό που λέτε νομίζετε ότι μόνο στις μμ συμβαίνει?Σε πολλούς κλάδους αντίστοιχα γίνονται αυτά και σε σχέση με το παρελθόν η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη αλλά έχει ακόμα δουλειά.

"Υποθέτω" πως στη ζωή σας θα έχετε ανακατευτεί με την πικρή εμπειρία των δικαστηρίων(εύχομαι πως όχι-έστω και να είχατε δικαιωθεί).
Ξέρετε πόσο χρόνο από τη ζωή σου σου παίρνει και τι κόστος έχει σε όλα τα επίπεδα (κόπος-χρόνος-χρήμα) να κάνεις συνεχώς τον κυνηγό για να δικαιωθείς στα αυταπόδεικτα?

Η δύναμη η δική σας σαν κλάδος και σαν πίεση είναι προφανώς μεγαλύτερη από τη δική μας αυτό προσπαθώ να σας πω.Και εμείς ο καθένας στο δικό του επίπεδο ευθύνης πρέπει να κάνει αυτό που του αναλογεί.
Αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το λάθος κ Αναστασάκη δεν ξεκινάει από εκεί.

Πρωτογενώς όταν νομοθετικά υπάρχει κενό νόμου και μπορεί να χειρουργεί ο οποιοσδήποτε αυτό πρέπει να κλείσει.Τότε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση όταν θα υπάρχει σαφέστατο νομοθετικό πλαίσιο.Εμείς τι θα κάνουμε θα υποκαταστήσουμε το κράτος?

Άρα το χρέος μου σαν πολίτης ποιό είναι?

Να τρέχω συνέχεια στα δικαστήρια για να βρώ το δίκιο μου?Αυτό που λέτε νομίζετε ότι μόνο στις μμ συμβαίνει?Σε πολλούς κλάδους αντίστοιχα γίνονται αυτά και σε σχέση με το παρελθόν η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη αλλά έχει ακόμα δουλειά.

"Υποθέτω" πως στη ζωή σας θα έχετε ανακατευτεί με την πικρή εμπειρία των δικαστηρίων(εύχομαι πως όχι-έστω και να είχατε δικαιωθεί).
Ξέρετε πόσο χρόνο από τη ζωή σου σου παίρνει και τι κόστος έχει σε όλα τα επίπεδα (κόπος-χρόνος-χρήμα) να κάνεις συνεχώς τον κυνηγό για να δικαιωθείς στα αυταπόδεικτα?

Η δύναμη η δική σας σαν κλάδος και σαν πίεση είναι προφανώς μεγαλύτερη από τη δική μας αυτό προσπαθώ να σας πω.Και εμείς ο καθένας στο δικό του επίπεδο ευθύνης πρέπει να κάνει αυτό που του αναλογεί.
Αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό.

Είναι δύσκολο να λυθεί με τον τρόπο που το θέτεις γιατί το πρόβλημα ξεκινάει ΚΑΙ εκ των έσω και έχει πάντα αφετηρία το ΧΡΗΜΑ και όχι την σωστή πρακτική. Δυστυχώς και δεν αφορά μόνο την Ελλάδα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Το λάθος κ Αναστασάκη δεν ξεκινάει από εκεί.

Πρωτογενώς όταν νομοθετικά υπάρχει κενό νόμου και μπορεί να χειρουργεί ο οποιοσδήποτε αυτό πρέπει να κλείσει.Τότε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση όταν θα υπάρχει σαφέστατο νομοθετικό πλαίσιο.Εμείς τι θα κάνουμε θα υποκαταστήσουμε το κράτος?

Άρα το χρέος μου σαν πολίτης ποιό είναι?

Να τρέχω συνέχεια στα δικαστήρια για να βρώ το δίκιο μου?Αυτό που λέτε νομίζετε ότι μόνο στις μμ συμβαίνει?Σε πολλούς κλάδους αντίστοιχα γίνονται αυτά και σε σχέση με το παρελθόν η κατάσταση είναι πολύ καλύτερη αλλά έχει ακόμα δουλειά.

"Υποθέτω" πως στη ζωή σας θα έχετε ανακατευτεί με την πικρή εμπειρία των δικαστηρίων(εύχομαι πως όχι-έστω και να είχατε δικαιωθεί).
Ξέρετε πόσο χρόνο από τη ζωή σου σου παίρνει και τι κόστος έχει σε όλα τα επίπεδα (κόπος-χρόνος-χρήμα) να κάνεις συνεχώς τον κυνηγό για να δικαιωθείς στα αυταπόδεικτα?

Η δύναμη η δική σας σαν κλάδος και σαν πίεση είναι προφανώς μεγαλύτερη από τη δική μας αυτό προσπαθώ να σας πω.Και εμείς ο καθένας στο δικό του επίπεδο ευθύνης πρέπει να κάνει αυτό που του αναλογεί.
Αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο αυτό.

Καταλαβαινω τι λετε και συμφωνω!
Δεν χρειάζεται να φτασει καποιος στα δικαστηρια,
Ενας απλος ιατρικος συλλογος αρκει.
Ακόμα πιο σημαντικό , ειανι πως στις μερες του internet, μπορει να γινει πολυ αποτελεσματικό εργαλειο
να διαδώσει καποιος την απογοητευση του
 

vlafo

Well-Known Member
Είναι δύσκολο να λυθεί με τον τρόπο που το θέτεις γιατί το πρόβλημα ξεκινάει ΚΑΙ εκ των έσω και έχει πάντα αφετηρία το ΧΡΗΜΑ και όχι την σωστή πρακτική. Δυστυχώς και δεν αφορά μόνο την Ελλάδα.
Αυτό ισχύει αλλά στην Ελλάδα είναι σχετικά εύκολο να γίνει δεν θα συναντήσει ισχυρές αντιδράσεις όπως π.χ στην Τουρκία.
Τι τζίρο να κάνουν οι μμ στην Ελλάδα? Εδώ κλείσανε κενά νόμου που παιζόντουσαν millions δεν μπορεί να κλείσει αυτό το θέμα που αφορά ιατρική πράξη και η Ελλάδα γενικά είναι ευαίσθητη σε αυτά τα θέματα?
Πιστεύω πως δεν έχουνε γίνει οι απαραίτητες δραστικές ενέργειες από τους αντίστοιχους ιατρικούς συλλόγους.
 

vlafo

Well-Known Member
Για τις αντιδράσεις?Αυτό είναι εκ των ουκ ανευ στην Ελλάδα,απλά δεν μπορώ να φανταστώ πόσοι είναι οι θιγμένοι.
Σε μια μικρή αγορά με 10 κλινικες και κάμποσους ιδιώτες ιατρούς τι μπορεις να περιμενεις?
 

makis25

Well-Known Member
ΕΡΩΤΗΣΗ:
ΠΟΣΑ ΒΙΝΤΕΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΜΕ 5-10 ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΑ ΤΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΙΝΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ?????
Αν ο Αναστασακης που ειναι νεος στον κλαδο και ΜΟΝΟΣ εχει 20, δεν θα έπρεπε να εχουν περισσοτερα?????
ΠΟΣΑ εχουν?????
Τροφη για σκεψη που λενε....

Θελω να σχολιασω εδω . Νομιζω στην Ελλαδα εχουμε δυο μεγαλες αλυσιδες . Dhi και Advanced hair clinics . Και των δυο η παρουσια στο youtube ειναι υποτυπωδης με αρκετα χειροτερη τη dhi ωστοσο και οι δυο κλινικες οντως πολυ σπανια και με μεγαλα κενα παρουσιαζουν βιντεο με αποτελεσματα και οταν τα παρουσιαζουν τα βιντεο δεν εχουν την παραμικρη σχεση με αυτα του κ.Αναστασακη. Στην πραγματικοτητα τα βιντεο του κ.Αναστασακη , σε ποιοτητα εικονας , ευκρινια , παρουσιαση λεπτομεριας κτλ μονο με βιντεο που βλεπω απο ισπανους γιατρους συγκρινονται . Και επισης αντιστοιχα βιντεο κανει συχνα και ο bloxham απο feller & bloxham απο αμερικη.

Αυτο ειναι παρα πολυ ανησυχητικό γιατι οντως , με απλα μαθηματικα , κλινικες που κανουν δεκαδες μεταμοσχευσεις τη μερα καθε μερα θα επρεπε τοσα χρονια να εχουν πλημυρισει το διαδικτυο με βιντεο ή/και φωτογραφικο υλικο με αποτελεσματα . Στην κυριολεξια θα επρεπε ευκολα με αναζητηση στο ιντερνετ καποιος να μπορει να βρει 50 καλα αποτελεσματα τα τελευταια 10 χρονια πχ απο Dhi , ή πχ 30 καλα απο Advanced hair clinic αλλα δεν υπαρχουν .Και δε μιλαω μονο για το Ελληνικο φορουμ εδω. Και ειδικα στο επιπεδο ,φωτογραφικο και βιντεο του Αναστασακη , ισπανων και σε καποιες περιπτωσεις των Κυπριακων κλινικων , δεν υπαρχουν γενικα πουθενα τελεια και παυλα .

Ομως υπαρχει και κατι ακομα που νομιζω δεν εχει συζητηθει και ειναι πολυ σημαντικο , σχεδον τρομακτικο θα ελεγα . Τι γινεται σε περιπτωσεις επιπλοκων κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης! Τι συμβαινει αν παω αυριο το πρωι σε ενα παραρτημα της Advanced και κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης εχω ασχημη αντιδραση στα φαρμακα , αντιμετωπισω καποια αρρυθμια , ανεβοκατεβαινει η πιεση μου κτλ . Εχουν την καταλληλη εκπαιδευση για να αντιμετωπισουν ενα τετοιο περιστατικο; Εχουν την ιδια εμπειρια σε καθε παραρτημα σε ολη την Ελλαδα ; To ιδιο και στη Dhi , προσφατα διαβαζα εδω στο φορουμ νομιζω περιστατικο ενος παιδιου που εκανε στη dhi στη κρητη και ειχε τους γιατρους να μαλωνουν πανω απο το κεφαλι του . Δε ξερω αν ηταν γιατροι καν .
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Θελω να σχολιασω εδω . Νομιζω στην Ελλαδα εχουμε δυο μεγαλες αλυσιδες . Dhi και Advanced hair clinics . Και των δυο η παρουσια στο youtube ειναι υποτυπωδης με αρκετα χειροτερη τη dhi ωστοσο και οι δυο κλινικες οντως πολυ σπανια και με μεγαλα κενα παρουσιαζουν βιντεο με αποτελεσματα και οταν τα παρουσιαζουν τα βιντεο δεν εχουν την παραμικρη σχεση με αυτα του κ.Αναστασακη. Στην πραγματικοτητα τα βιντεο του κ.Αναστασακη , σε ποιοτητα εικονας , ευκρινια , παρουσιαση λεπτομεριας κτλ μονο με βιντεο που βλεπω απο ισπανους γιατρους συγκρινονται . Και επισης αντιστοιχα βιντεο κανει συχνα και ο bloxham απο feller & bloxham απο αμερικη.

Αυτο ειναι παρα πολυ ανησυχητικό γιατι οντως , με απλα μαθηματικα , κλινικες που κανουν δεκαδες μεταμοσχευσεις τη μερα καθε μερα θα επρεπε τοσα χρονια να εχουν πλημυρισει το διαδικτυο με βιντεο ή/και φωτογραφικο υλικο με αποτελεσματα . Στην κυριολεξια θα επρεπε ευκολα με αναζητηση στο ιντερνετ καποιος να μπορει να βρει 50 καλα αποτελεσματα τα τελευταια 10 χρονια πχ απο Dhi , ή πχ 30 καλα απο Advanced hair clinic αλλα δεν υπαρχουν .Και δε μιλαω μονο για το Ελληνικο φορουμ εδω. Και ειδικα στο επιπεδο ,φωτογραφικο και βιντεο του Αναστασακη , ισπανων και σε καποιες περιπτωσεις των Κυπριακων κλινικων , δεν υπαρχουν γενικα πουθενα τελεια και παυλα .

Ομως υπαρχει και κατι ακομα που νομιζω δεν εχει συζητηθει και ειναι πολυ σημαντικο , σχεδον τρομακτικο θα ελεγα . Τι γινεται σε περιπτωσεις επιπλοκων κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης! Τι συμβαινει αν παω αυριο το πρωι σε ενα παραρτημα της Advanced και κατα τη διαρκεια της μεταμοσχευσης εχω ασχημη αντιδραση στα φαρμακα , αντιμετωπισω καποια αρρυθμια , ανεβοκατεβαινει η πιεση μου κτλ . Εχουν την καταλληλη εκπαιδευση για να αντιμετωπισουν ενα τετοιο περιστατικο; Εχουν την ιδια εμπειρια σε καθε παραρτημα σε ολη την Ελλαδα ; To ιδιο και στη Dhi , προσφατα διαβαζα εδω στο φορουμ νομιζω περιστατικο ενος παιδιου που εκανε στη dhi στη κρητη και ειχε τους γιατρους να μαλωνουν πανω απο το κεφαλι του . Δε ξερω αν ηταν γιατροι καν .

@makis25

ΧΑΙΡΟΜΑΙ που ανοιγεις τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θεματα!!!!!!!!!!!
Καλές οι πυκνοτητες, τα εργαλεία, η διάμτερος και manual/motor
ΑΛΛΑ
ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

giwrgos8888

Active Member
απο τις κυπριακες κλινικες ποιοι απο τους 3 πιστευετε οτι εχουν πολυ σταθερα αποτελεσματα μαρας γεωργιου και βρυωνιδου
 

platanos

Well-Known Member
Μάρας, αλλά αν πιάσει καλό αποτέλεσμα ο Γεωργίου φτάνει Lorenzo :p . Το θέμα είναι ότι δεν το κάνει συνέχεια οπότε είναι και η απάντηση στη ερώτησή σου. Η Βρυωνίδου είναι ανερχόμενη και πιο VFM από τους 3 αλλά δεν έχουμε ακόμα πολλά δείγματα γραφής
 

gregkont13

Verified MM member
Ωραια συζητηση σε αυτο το νημα. Εχει δικιο ο κ. Αναστασακης οτι στην τουρκια ξεφυτρωνουν κλινικες σαν μανιταρια και πολλες ειναι χασαπικα. Παρολα αυτα υπαρχουν καποιοι γιατροι στην τουρκια που ειναι σιγουρα στους τοπ ( kaan, keser κλπ).

Σχετικα με το στριπ , θα διαφωνησω με το @dimitris50423. Επισης νομιζω πως, ο mic ηταν σε καλυτερη κατασταση απο το φιλο εδω. Ακομα, στην πλειοψηφεια των παιδιων που πανε για 6+ Nw η fut ειναι μονοδρομος μαζι με fue, αν πας χωρις φινα. Αλλιως σε πυκνοτητα θα υστερεις 100%. Αν μιλαμε γιακαποιον που συμβιβαζεται με πιο αραιο μαλλι τοτε παω πασο. Παραυτα, δυστυχως, αν πας 6-7 nw θες fut, χωρις φινα για δυνατο αποτελεσμα. Να σου πω δημητρη οτι και γω που εχω δοτρια 7500-8000 grafts με fue, σκεφτομαι στη δευτερη να κανω fut. Μπορω να παρω πιο πολλα γκραφτs και να μου μεινει μια καλη τριτη fue προικα. Ο mic ειχε γκριζο μαλλι, σπαστη τριχα, ισως και χοντρη. Ασε που υπο συνθηκες δεν θα νε τοσο πυκνος οσο εγω που βαλα 3200 μονο στην α ζωνη. Ο @CVIAL εχει δικιο σ αυτο το κομματι.

Τωρα στο θεμα της advance σαν κλινικη, ουτε εμενα μ αρεσει το πως λειτουργουν. Πολλα χειρουργεια, νοσηλευτριες που αλλαζουν συνεχεια κλπ κλπ. Για μενα ειναι πλεονεκτημα που ο Αναστασακης κανει στριπ και fue, ενω ειναι ο ιδιος παρων , χωρις να κανει τοσα χειρουργεια. Οταν εγω εκλεισα να παω ερντογαν και ακυρωσα για να παω τελικα κυπρο στο μιχαλη ενα βασικο μου κριτιριο ηταν οτι η hmrc, κανει ενα χειρουργειο τη μερα και ο γιατρος , ηταν συνεχως απο πανω μου να βλεπει πως παει, στα σημεια που δουλευε το προσωπικο του. Αυτα για μενα ειναι αρνητικα στην advance. Τωρα αν το παμε με τη λογικη του αποτελεσματος με λιγα λεφτα, ειναι μια επιλογη στην ελλαδα που Οκ, θα δεις, λογικα, μαλλια στο κεφαλι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα