Αξίζει μια προσπάθεια?

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν είχατε και εσείς 6-7 μεταμοσχευσεις τη μέρα όπως η advanced hair clinic η λιγότερες όπως η dhi θα περνάτε συνεργάτες.

Πολύ ενημερωμένος Δημήτρη! Πως ξέρεις πόσα περιστατικά έχει η advanced την ημέρα? Και πως ξέρεις ότι έχει λιγότερα η DHI?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Παρακολουθώ τις εξελίξεις cvial. Και όποτε και αν έκανε γνωστός μου στην advanced είχε την ίδια μέρα για Αθήνα και 2-3 ξένους. Έχουν πολύ κόσμο από εξωτερικό. Και εγώ όταν έκανα το 15 στην Αθήνα είχε πάλι δύο ξένους. Για την dhi το υποθέτω. Δεν είναι δύσκολο όταν και οι δύο έχουν κλινικές σε όλη την Ελλάδα.
 

rattatouis

New Member
Εκτοσ, εκτος!
Από όλα έχει ο μπαξες...
Καλησπέρα σας. Ήθελα να ρωτήσω. Μια online διάγνωση πόσο ακριβής μπορεί να είναι σε σχέση με μία κανονική κλινική διάγνωση.Ποσοστιαία εννοώ. Και επίσης ένα δεύτερο ερώτημα. Για μια εμπεριστατωμένη άποψη πάνω στο πρόβλημα είναι απαραίτητες επιπλέον εξετάσεις;Και τα δύο ερωτήματα με γνώμονα τη μεταμόσχευση στο κοντινό μέλλον.
 

makis25

Well-Known Member
παρεμπιπτόντως , μιας και εφερε η κουβεντα κλινικες , βρηκα πως ειναι και ο κ. Βεκρης που χει την Advanced στο ishrs https://ishrs.org/doctor/50042/
δεν ειναι fellow οπως o κ. Αναστασακης βεβαια αλλα ειναι πιο παλιο μελος (2008) και ετσι ( λογικο) εχει παραστει σε περισσοτερα συνεδρια (11). λαδι στη φωτια ριχνω απλα ειπα να το πω γιατι το βρηκα . Βλεπουμε πχ δυο μελη του ishrs με κλινικες στην Αθηνα με εκ διαμετρου αντιθετες προσεγγισεις στη μεταμοσχευση σε πολλους ( ολους; ) τους τομεις
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Επίσης έχουμε δει πολλά αποτελέσματα από advanced hair clinic και από dhi και ξέρουμε τι δουλειά προσφέρουν σταθερά και οι δύο κλινικές.
Μέχρι στιγμής μπορώ να μετρήσω αναρτημένα ήδη 6 περιστατικά από την κλινική και 2 απο τους ασθενείς αν δεν κάνω λάθος.Εννοώ την κλινική του Αναστασάκη.Σε λιγότερο από 1 μήνα εγγραφή.
Συνεπώς το δείγμα που θα έχουμε σε 2-3 μήνες όπως γίνεται αντιληπτό θα είναι τεράστιο.Το μεγαλύτερο στο φόρουμ.
Πες μου λοιπόν μετά ποια θα είναι τα κριτήρια σύγκρισης όταν στη μια κλινική έχουμε 30 αναρτημένα και στην άλλη 10.
 

makis25

Well-Known Member
vlafo δε θα ηταν υπεροχο με αφορμη την παρουσια του Αναστασακη να φουλαρει το φορουμ περιστατικα με καλες φωτο απο ολες τις κλινικες ; Εγω το βλεπω ως τρομερη ευκαιρια !. Με δεκαδες περιστατικα απο ολους , το μεγαλυτερο κερδος ειναι πως καποιος θα ειναι καλα προετοιμασμενος πριν τη μεταμοσχευση για το τι να περιμενει απο εκει που θα επιλεξει να παει . Αν δεν βρισκει αρκετα αποτελεσματα απο εκει που σκεφτεται να παει τοτε θα το αποφευγει . Με επιλεγμενα και λιγα περιστατικα παντα θα υπαρχει μια αποσυνδεση αναμεσα στη πραγματικοτητα και τις φωτογραφιες στο ιντερνετ. Με πολλα απο κλινικες και ασθενεις η αποσταση αυτη εξαφανιζεται .
 

vlafo

Well-Known Member
παρεμπιπτόντως , μιας και εφερε η κουβεντα κλινικες , βρηκα πως ειναι και ο κ. Βεκρης που χει την Advanced στο ishrs https://ishrs.org/doctor/50042/
δεν ειναι fellow οπως o κ. Αναστασακης βεβαια αλλα ειναι πιο παλιο μελος (2008) και ετσι ( λογικο) εχει παραστει σε περισσοτερα συνεδρια (11). Φωτια στο λαδι ριχνω απλα ειπα να το πω γιατι το βρηκα . Βλεπουμε πχ δυο μελη του ishrs με κλινικες στην Αθηνα με εκ διαμετρου αντιθετες προσεγγισεις στη μεταμοσχευση σε πολλους ( ολους; ) τους τομεις
Μάκη η προσέγγιση είναι πολύ απλή.
Ο ένας το έχει κάνει μπίζνες σαν τον Ερντογάν και μπράβο του που πάει καλά ο άλλος ακολουθεί το μοντέλο που πιθανότατα τον ευχαριστεί.Το θέμα είναι τι θέλεις να κάνεις.
Σαν πρώην επιχειρηματίας δεν με απασχολούσε να επεκτείνω κι άλλο την επιχείρηση μου παρ' όλες τις προτάσεις γιατί θα έχανα τον έλεγχο.
Ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος με αυτό που είχα,το control που είχα και τα λεφτά που έβγαζα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
vlafo δε θα ηταν υπεροχο με αφορμη την παρουσια του Αναστασακη να φουλαρει το φορουμ περιστατικα με καλες φωτο απο ολες τις κλινικες ; Εγω το βλεπω ως τρομερη ευκαιρια !. Με δεκαδες περιστατικα απο ολους , το μεγαλυτερο κερδος ειναι πως καποιος θα ειναι καλα προετοιμασμενος πριν τη μεταμοσχευση για το τι να περιμενει απο εκει που θα επιλεξει να παει . Αν δεν βρισκει αρκετα αποτελεσματα απο εκει που σκεφτεται να παει τοτε θα το αποφευγει . Με επιλεγμενα και λιγα περιστατικα παντα θα υπαρχει μια αποσυνδεση αναμεσα στη πραγματικοτητα και τις φωτογραφιες στο ιντερνετ. Με πολλα απο κλινικες και ασθενεις η αποσταση αυτη εξαφανιζεται .
Ειναι τεράστια ευκαιρία αλλά είμαι απαισιόδοξος ότι θα συμβεί αυτό.Οσο το μαγαζί δουλεύει βλέπε dhi δεν τους ενδιαφέρει ένα φόρουμ.Έτσι θεωρώ.
Από την άλλη εκτιμώ και πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στον κ.Αναστασάκη πως είναι μια μεγάλη ευκαιρία και για τον ίδιο να μας δείξει ότι παράγει εφάμιλλα αποτελέσματα με το εξωτερικό.
Κέρδος θα έχει όπως και εμείς.
Σαν πρώτη εκτίμηση παρόλο που τον ξέρω χρόνια δεν μου ήταν ιδιαίτερα προσιτός και δεν είχα εμβαθύνει στην δουλειά του, ομολογώ να πω είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος και αυτό είναι ελπιδοφόρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

le2der

Active Member
vlafo δε θα ηταν υπεροχο με αφορμη την παρουσια του Αναστασακη να φουλαρει το φορουμ περιστατικα με καλες φωτο απο ολες τις κλινικες ; Εγω το βλεπω ως τρομερη ευκαιρια !. Με δεκαδες περιστατικα απο ολους , το μεγαλυτερο κερδος ειναι πως καποιος θα ειναι καλα προετοιμασμενος πριν τη μεταμοσχευση για το τι να περιμενει απο εκει που θα επιλεξει να παει . Αν δεν βρισκει αρκετα αποτελεσματα απο εκει που σκεφτεται να παει τοτε θα το αποφευγει . Με επιλεγμενα και λιγα περιστατικα παντα θα υπαρχει μια αποσυνδεση αναμεσα στη πραγματικοτητα και τις φωτογραφιες στο ιντερνετ. Με πολλα απο κλινικες και ασθενεις η αποσταση αυτη εξαφανιζεται .
Μακάρι να γίνει αυτό που αναφέρεις Μάκη...υπάρχει μια κινητικότητα προς τα εκεί αλλά με φοβίζουν οι κρυφοί συνεργάτες των κλινικών. Ελπίζω οτι στο άμεσο μέλλον και μετά την κίνηση του john να ακολουθήσουν και άλλοι το παράδειγμά του
 

Harris_G

Well-Known Member
Φουλ Ελπιδοφορος ειναι και βελτιωνεται ολοενα και περισσοτερο, αλλα προς το παρον εφαμιλλα με εξωτερικο (για τοπ μιλαμε) ουτε καν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι πιστεύετε ότι θα κερδίσετε μιλώντας συνεχώς για συναδέλφους σας και τον τρόπο για τον οποίο δουλεύουν.
Το σωστό θα ήταν να δείξετε τη δουλειά σας μέχρι εκεί. Αυτοί για τους οποίους μιλάτε δεν είναι στο φόρουμ για να υπερασπιστούν το όνομα τους.
Δεν νομίζω να είναι κάτι από τις δύο πρακτικές μη νόμιμες. Αν είχατε και εσείς 6-7 μεταμοσχευσεις τη μέρα όπως η advanced hair clinic η λιγότερες όπως η dhi θα περνάτε συνεργάτες. Είτε γιατρούς είτε νοσηλευτές για να μην σας κλέψουν την τεχνογνωσία.
Εδώ για τα εργαλεία που χρησιμοποιείτε που ρωτήσαμε και είπατε κανονικά δεν αποκαλυπτετε τέτοιες πληροφορίες λόγω ανταγωνισμού και τεχνογνωσίας.
Τι θα κάνατε λοιπόν αν είχατε ζήτηση 4-5 μεταμοσχεύσεων τη μέρα;;
Επίσης έχουμε δει πολλά αποτελέσματα από advanced hair clinic και από dhi και ξέρουμε τι δουλειά προσφέρουν σταθερά και οι δύο κλινικές.
Κάποιοι μάλιστα ενεργά μέλη έχουμε κάνει σε αυτές τις κλινικές τη μμ μας και πήραμε εξαιρετικά αποτελέσματα.
Τέλος το κόστος μιας μεταμόσχευσης είναι τεράστιας σημασιας. Όχι τόσο για τα χρήματα που θα επενδύσει κάποιος αλλά γιατί αν μια μμ σε εσάς κοστίζει πχ 2 ευρώ το μοσχευμα (δεν γνωρίζω καθόλου τις τιμές σας αλλά θα ήθελα να τις μάθω) τότε πηγαίνετε αυτομάτως για σύγκριση με κλινικές αντίστοιχου κόστους όπως η hdc και η mhrc Κύπρου. Οπότε και τα αποτελέσματα σας θα πρέπει να είναι το ίδιο η καλύτερα από αυτές τις κλινικές.
Ποιες είναι οι τιμές σας ανά μοσχευμα με στριπ και ποιες με fue; Για advanced και dhi γνωρίζουμε αυτές τις πληροφορίες.
Έχει έρθει η ώρα πλέον να προσθέσεις και εσύ το ειδικός συνεργάτης της κλινικης ahc.
Δε βλέπω το λόγο που δε το κάνεις .

Φιλικα χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας .
 

vlafo

Well-Known Member
Σίγουρα θα βελτιώνεται γιατί δεν νομίζω να παρήγαγε αυτά τα αποτελέσματα πριν 5 χρόνια.
Τώρα το μέτρο σύγκρισης σου με τους τοπ θέλει πολύ συζήτηση και ανάλυση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ειναι τεράστια ευκαιρία αλλά είμαι απαισιόδοξος ότι θα συμβεί αυτό.Οσο το μαγαζί δουλεύει βλέπε dhi δεν τους ενδιαφέρει ένα φόρουμ.Ετσι θεωρώ.
Από την άλλη εκτιμώ και πρέπει να αποδώσουμε τα εύσημα στον κ.Αναστασάκη πως είναι μια μεγάλη ευκαιρία και για τον ίδιο να μας δείξει ότι παράγει εφάμιλλα αποτελέσματα με το εξωτερικό.
Κέρδος θα έχει όπως και εμείς.
Σαν πρώτη εκτίμηση παρόλο που τον ξέρω χρόνια δεν μου ήταν ιδιαίτερα προσιτός και δεν είχα εμβαθύνει στην δουλειά του, ομολογώ να πω είμαι αρκετά εντυπωσιασμένος και αυτό είναι ελπιδοφόρο.

Ο καθένας κάνει αυτό που πρέπει να κάνει. Το φόρουμ έχει καθήκον να προωθεί την αλήθεια και τις σωστές πρακτικές όπως αυτές είναι αποδεκτές από την επιστημονική κοινότητα. Κοινό μας είναι αυτοί που έχουν κριτική ικανότητα και χρειάζονται "τροφή" για να την εξασκήσουν και να πάρουν την σωστή απόφαση.
 

tasos33

Well-Known Member
Αν κρίνω από αυτα που έχω διαβάσει εδω μέσα, ΟΛΟΙ χωρις καμία εξαιρεση ειναι χασαπηδες;)
Οι "κορυφαίοι" ειναι εκτός Ελλάδος....
Γιατρέ μάλλον δε κρίνεις καλά, πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τετοιο. Στην Ελλάδα ,στον τομέα των μμ ελαχιστοι κάνουν προσπάθεια να πάνε τις μμ σε υψηλοτερο επιπεδο. Μεταξύ των ελάχιστων είσαι κ εσύ. Προσωπικά το βλέπω αυτό πολλά χρόνια, βλέπω την προσπάθεια που κάνεις, με βίντεο με βιβλία ,με νέα κλινική κτλ,με βίντεο στο μετά των μμ που κανένας στην Ελλάδα δε το κανει και μπράβο σου, και το έχω γραψει πριν πολύ καιρό . Αυτό που έλλειπε έως τώρα ήταν η παρουσία σου εδώ ώστε να αναδείξεις την δουλειά σου.

Δυστυχώς όμως κορυφαία αποτελέσματα όπως αυτά του εξωτερικού ακόμα στην Ελλάδα δε βλέπουμε προς το παρον και το θέλουμε πάρα πολύ .Και με την ευκαιρία ερωτώ,το αποτέλεσμα του @CVIAL υποθέτω, θα το έχεις δει. Θεωρείς πως είναι κορυφαίο? Έχουμε δει εδώ στην Ελλάδα ανάλογα αποτελέσματα?
Υπάρχει αυτή τη στιγμή γιατρός η κλινική στην Ελλάδα που μπορεί να δώσει.τετοια αποτέλεσμτα?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Έχει έρθει η ώρα πλέον να προσθέσεις και εσύ το ειδικός συνεργάτης της κλινικης ahc.
Δε βλέπω το λόγο που δε το κάνεις .

Φιλικα χωρίς καμία διάθεση ειρωνίας .

Τάσο αν ήμουν θα το έλεγα. Και θα ανέβαζα και περιστατικά της κλινικής για διαφήμιση. Γιατί να μην το χρησιμοποιήσουν αυτό ώστε να έχουν περισσότερους πελάτες; Και εφόσον ήδη γίνεται από πόσες κλινικές. Μακάρι να εκπροσωπηθεί και η advanced και να δίνουν πληροφορίες και αποτέλεσματα τους.
Ότι ενημέρωση κάνει ο Γιάννης για την hdc θα μπορούσε να το κάνει η κάθε κλινική και θα είχε κέρδος.
Επίσης η κάθε κλινική κρίνεται από τα αποτελέσματα της. Και ο γιατρός το ίδιο μας είπε κρίνετε τη ζωγραφιά όχι τα εργαλεία του ζωγράφου.
Το ιδανικό όπως είπαν κ άλλοι θα ήταν να έχουμε εκπροσώπηση από όλες τις κλινικές που απασχολούν το φόρουμ και όχι μόνο.
πιθανον τοτε να ειχαμε και μεγαλυτερες φασαριες απο οτι ειχαμε και μεταξυ μας. Αλλα εμεις θα βγαιναμε κερδισμενοι
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα θα βελτιώνεται γιατί δεν νομίζω να παρήγαγε αυτά τα αποτελέσματα πριν 5 χρόνια.
Τώρα το μέτρο σύγκρισης σου με τους τοπ θέλει πολύ συζήτηση και ανάλυση.

Γιατρέ μάλλον δε κρίνεις καλά, πουθενά δεν αναφέρεται κάτι τετοιο. Στην Ελλάδα ,στον τομέα των μμ ελαχιστοι κάνουν προσπάθεια να πάνε τις μμ σε υψηλοτερο επιπεδο. Μεταξύ των ελάχιστων είσαι κ εσύ. Προσωπικά το βλέπω αυτό πολλά χρόνια, βλέπω την προσπάθεια που κάνεις, με βίντεο με βιβλία ,με νέα κλινική κτλ,με βίντεο στο μετά των μμ που κανένας στην Ελλάδα δε το κανει και μπράβο σου, και το έχω γραψει πριν πολύ καιρό . Αυτό που έλλειπε έως τώρα ήταν η παρουσία σου εδώ ώστε να αναδείξεις την δουλειά σου.

Δυστυχώς όμως κορυφαία αποτελέσματα όπως αυτά του εξωτερικού ακόμα στην Ελλάδα δε βλέπουμε προς το παρον και το θέλουμε πάρα πολύ .Και με την ευκαιρία ερωτώ,το αποτέλεσμα του @CVIAL υποθέτω, θα το έχεις δει. Θεωρείς πως είναι κορυφαίο? Έχουμε δει εδώ στην Ελλάδα ανάλογα αποτελέσματα?
Υπάρχει αυτή τη στιγμή γιατρός η κλινική στην Ελλάδα που μπορεί να δώσει.τετοια αποτέλεσμτα?

Να πω και εγώ την γνώμη μου γιατί δεν έχω μιλήσει τόσο καιρό. Μην ξεχνάμε ότι ο κος Αναστασάκης ξεκίνησε σαν γιατρός FUT και μετά προσέθεσε και FUE που όπως και να έχει την ζητάει ο κόσμος. Η FUE έχει άλλη αντιμετώπιση σε σχέση με την FUT και ειδικά στο θέμα της διαχείρισης της δότριας. Η FUT αντιμετωπίζει την δότρια σαν μια περιορισμένη "γραμμή", ενώ η FUE την αντιμετωπίζει σαν ένα δυναμικό "πεδίο" άρα η εκτίμηση της δότριας γίνεται λίγο πιο ασαφής (και βέβαια επικίνδυνη όταν αρχίζουν οι εκπτώσεις). Επίσης πρέπει να βρεθεί ένα άλλο μοντέλο αν θελήσει ο γιατρός να μείνει στο επίκεντρο και αυτό λέγεται motorised FUE. Επειδή την "ψάχνει" συνεχώς (είδα επισκέψεις στον Devroye στο Βέλγιο για ενημέρωση για εξελίξεις στα μηχανήματα εξαγωγής FUE, ως γνωστόν ο Dr. Devroye είναι από τους πρωτοπόρους σε σχεδιαμούς εργαλείων εξαγωγής και motorised FUE), κάτι άκουσα επίσης για KEEP, βλέπω λεπτές βελόνες για άνοιγμα οπών, είμαι λοιπόν σίγουρος ότι στο προσεχές μέλλον θα κάνει και νέα τολμηρά βήματα προς τα εμπρός στην FUE όταν οι άλλες κλινικές συνεχίζουν το προ δεκαετίας μοντέλο της DHI. Έχει μια τρομερή εξέλιξη στα αποτελέσματα που παράγει τα τελευταία χρόνια (παρακολουθώ καιρό παρουσιάσεις του εκτός φόρουμ) αλλά το πιο σημαντικό για μένα είναι η σταθερότητα παραγωγής καλών αποτελεσμάτων από τότε που παρακολουθώ. Αυτό είναι μεγάλη υπόθεση και όπως εξήγησα σε άλλο νήμα είναι αυτό που κάνει τους πρωταθλητές. Ένα μεγάλο θετικό επίσης είναι η συντηρητική στρατηγική του και ο μακροχρόνιος σχεδιασμός που περιλαμβάνει όλες τις ενδεδειγμένες μεθόδους (επεμβατικές και μη) κάτι που απλά στην Ελλάδα σπανίζει (για να μην πω δεν υπάρχει).

Νέος είναι, όραμα έχει, ηθική έχει, φαίνεται ότι δεν σκόπεύει να το κάνει σουπερ μαρκετ (πολύ σημαντικό για την παραγωγή σταθερών αποτελεσμάτων) άρα έχει όλα τα εχέγγυα να συνεχίζει να εξελισεται όχι απλά προς την κορυφή αλλά να προσφέρει και μια all around λύση αφού προσφέρει FUT & FUE & μη επεμβατικές λύσεις κάτι που είναι δύσκολο να βρεθεί στις μέρες μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τάσο αν ήμουν θα το έλεγα. Και θα ανέβαζα και περιστατικά της κλινικής για διαφήμιση. Γιατί να μην το χρησιμοποιήσουν αυτό ώστε να έχουν περισσότερους πελάτες;

Γιατί είναι πιο πειστικός ο λόγος κάποιου "ανεξάρτητου" από του "εκπρόσωπου". Principles of Marketing 101.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Γιατί είναι πιο πειστικός ο λόγος κάποιου "ανεξάρτητου" από του "εκπρόσωπου". Principles of Marketing 101.

ΛΑΘΟΣ.. Γιατι θα ηξεραν ολοι ποιος ειναι ο εκπροσωπος της κλινικης θα ειχα προσωπικα μηνυματα και θα εστελνα πελατες. και θα ανεβαζα στο φορουμ μεγαλο αριθμο αποτελεσματων που σιγουρα θα υπαρχουν.
Αυτα φερνουν περισσοτερο κοσμο απο τον λογο καποιου ανεξαρτητου. Επισης ο λογος ενος ανεξαρτητου ειναι αναμεσα στον λογο χιλιαδων αλλων ανεξαρτητων μελων.
 
Μπλουζα