Ανακοίνωση Anastasakis Hair Clinic από 1η Οκτωβρίου 2023, με ...σλόγκαν #monotovideometraei. Καθημερινή πλέον ενημέρωση για να τελειώνουν τα ψέμματα!

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Φίλοι και φίλες,

Σας έχω παραμελήσει τον τελευταίο χρόνο και απολογούμαι για αυτό!
Ο λόγος ειναι ο τεράστιος φόρτος εργασίας (και κάποιες άλλες προτεραιότητες!) που δεν επιτρέπουν χρόνο να ανεβάζω περιστατικά στο φορουμ, μιας και πρέπει να σβηνω χαρακτηριστικα, να μικραίνουν οι φωτογραφιες <2ΜΒ, να ζητάω συναίνεση από τον ασθενή κτλ.
Πάιρνει κυριολεκτικά ώρες, ωρες που δεν περισσεύουν... :(

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Με την απουσία μου παρατηρησα ένα ενδιαφέρον φαινόμενο:
- εχει μειωθεί πολυ το υλικό στο φορουμ
-Κλινικές και εταιρείες πολυ "νεοσυστατες" (2021 ΓΕΜΗ) να δηλώνουν εμπειρία 35 ετων και να ποσταρουν περιστατικα αλλοδαπών ασθενών (κανένα πρόβλημα, απλά με 35 χρόνια εμπειρία όπως δηλώνουν, πώς και δεν ποσταρουν φάτσες με τις οποιές μπορούμε ως Ελληνες να ταυτιστούμε περισσότερο?)
-ξαφνικά να εμφανίζονται πολλαπλές "αυθορμητες" ανεξαρτητες παρουσιασεις από τις ίδιες κλινικές
-το κοινό ΟΛΩΝ, και αυτων και των άλλων κλινικών ειναι οι ΑΠΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, και μάλιστα μικρες, μακρινές και ελάχιστες πόζες.

ΑΠΟΦΑΣΗ

Παλιότερα μια κλινική που έχει, κατα την ταπεινή μου αποψη, καταστρέψει την εμφάνιση χιλιάδων ανθρώπων, χρησιμοποιήσει ένα πολυ πετυχημένο σλόγκαν που ταυτιστηκε με το ονομα της που έκανε και ...ομοιοκαταληξία, ασχετα αν δεν έχω δει ΠΟΤΕ έστω και ΕΝΑ αποτελεσμα της που να ...μετράει!

Ας ειμαστε ρεαλιστες και αυστηροι: ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕΤΡΑΕΙ!
Ολοι που βλεπουν αποτελεσματα ΤΟΠ συναδελφων Ισπανων (και κανα δυο άλλων), ολοι τους εχουν κοινο τρόπο παρουσιασης : ΒΙΝΤΕΟ
ΟΧΙ φωτογραφιες κολλημενες σαν ...βιντεο!
ΒΙΝΤΕΟ!
Με τα μαλλια να χτενιζονται, να βρεχονται, να "ανοιγονται" , σε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ συνθηκες. Να φαινεται η δότρια, η λήπτρια, ΟΛΑ!

Περιέργως, δεν θα βρειτε ΟΥΤΕ ΕΝΑ τετοιο βιντεο από ΚΑΜΙΑ κλινική ή ιατρό στην Ελλάδα.
Εκτος από μένα
Εγώ πάλι εχω περισσοτερα από 200 ήδη στο καναλι μου.

Και ειναι κρίμα να κάθεστε και να ασχολήστε με ...φωτογραφιούλες τραβηγμένες από μακρυα, με τοππικ, με ειδικα χτενισμενα μαλλια και ...φιλτρα όταν μπορειτε να έχετε ΒΙΝΤΕΟ!

ΛΥΣΗ
Από εδω και πέρα λοιπόν θα σας ανεβαζω σχεδον καθημερινα ΒΙΝΤΟ

Εχω καθημερινα νεους επανελεγχους που χωρις καμια επεξεργασια = ΕΛΑΧΙΣΤΟ χρονο για εμενα και την ομαδα μου, θα ανεβαινει στο youtube και απο εκει στο φορουμ.
Ετσι λύνονται ολα τα προβλήματα:
-Εχετε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ υλικό, συχνα, για να μην βαριέστε
-Δεν χρειάζεται να μην κοιμάμαι νωρις για να σας ποσταρω
-Αναγκάζονται και οι υπολοιπες κλινικές να γυριζουν ΒΙΝΤΕΟ αντι να προσπαθούν να σας πεισουν με φωτογραφιούλες και ΔΗΘΕΝ αυθόρμητες ΜΕΤΑΧΡΟΝΟΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ψευτο-ανεξαρτητες παρουσιάσεις!

DISCLAIMER
-Τα βιντεο αυτα δειχνουν πάντα το πριν, περιγραφω την στρατηγική και δειχνω το τελικο αποτέλεσμα μέσα σε 2-3 λεπτα
- Απευθυνονται στο ευρυ κοινο, μην αρχισουμε να ζηταμε donor capacity, donor coverage, recipient coverage, recipient density κτλ, διότι ΑΥΤΑ ειναι που δεν είχα χρονο να ποσταρω και καταλήξαμε να μην ποσταρω και να σας ποσταρουν τις ανοησίες που σας ποσταρουν καποιοι!
- με το βιντεο ΔΕΝ υπάρχει καμια περίπτωση να ειναι το αποτέλεσμα ψεύτικο: you see what you get!
- καποιοι ασθενεις ειναι με γυαλια και μάσκα γιατι δεν θέλουν να φαινονται, κάποιοι δειχνουν το προσωπό τους, καποιοι μιλάνε καποιοι ντρεπονται. Δειξτε κατανόηση και μην ζητάτε κατι παραπάνω: ΟΤΙ μου έδωσε ο καθένας, εδωσε, και ειμαι ευγνώμων!

ΚΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΤΕ:
MONO TO BINTEO ΜΕΤΡΑΕΙ!
Οποιος ΕΧΕΙ βιντεο το δειχνει και ειναι περήφανος για αυτό, γιατι το ΜΟΝΟ καλύτερο από βιντεο ειναι να γνωρισεις τον ασθενή από κοντα!
Οποιος ΔΕΝ έχει βιντεο, μαντεψτε ΓΙΑΤΙ δεν έχει!

ΖΗΤΑΤΕ ΒΙΝΤΕΟ!
Τελεια και παύλα!

Εγώ θα σας τα δωσω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Πράγματι, χωρίς βίντεο στο οποίο να "ζορίζονται" τα μαλλιά σε διάφορες συνθήκες, με διαφορετικά χτενίσματα, και με συνεχή ΚΙΝΗΣΗ, δε βγάζεις άκρη τι γίνεται..

Εννοείται το να συναντήσεις τον ασθενή δια ζώσης, μπορείς να τον "ζορίσεις" όπως θες και να μάθεις 100% τι έγινε, πράγμα εξαιρετικά δύσκολο φυσικά..

Eviva Espana!
 

edyuser1

Active Member
Εννοείται ότι θέλουμε βίντεο να μας δείξετε. Αυτός είναι και ο λόγος που έχουμε έρθει σε σας για μεταμόσχευση
 

LoverBoy

Well-Known Member
Γιατρέ θα συμφωνήσω μαζί σας εως ενός σημείου!Αναμφισβήτητα σας θεωρώ έναν απο τους τοπ γιατρούς που έχουμε στην Ελλάδα και το έχω πει επανειλημμένως!Αυτές οι λεγόμενες όμως "νεοσύστατες" κλινικές έχουν μέσα αξιόλογους γιατρούς που κάνουν και αυτοί εξίσου καλά και αξιοπρεπέστατα την δουλειά τους!
Πιστεύω ότι έχουν όλοι δικαίωμα στο όνειρο σε κλινικές VFM εντος Ελλάδος καθώς δεν διαθέτουν κάποιο αξιόλογο ποσό για να μπουν στην διαδικασία ΜΜ!
Εν ολίγης ούτε Ισπανία μπορούμε να πάμε όλοι ούτε σε ακριβές λύσεις στην Ελλάδα και αυτό γιατρέ όχι επειδή δεν θέλουμε αλλά επειδή δεν μπορούμε χωρίς όμως να μας στερεί αυτό το δικαίωμα να τα βρούμε ξανά με τον εαυτό μας με ένα "λογικό" μπάτζετ!
Σας εκτιμώ ειλικρινά και θαυμάζω την δουλειά σας αλλά αυτό δεν έχει να κάνει πάντα με την εκτίμηση κάποιου αλλά και με την τσέπη του!
Έκανα 3 χρόνια να μαζέψω ένα ποσό να μπω να κάνω ΜΜ και αυτό με πολλές στερήσεις και ΧΩΡΙΣ διακοπές!Και αυτό το τονίζω για να καταλάβετε πόσο δύσκολα είναι για κάποιους απο εμάς!
Αυτά ήθελα να πω και είναι χαρά μας να τα λέμε μαζί σας καθώς εμπιστεύομαι την κρίση και τις γνώσεις σας!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ θα συμφωνήσω μαζί σας εως ενός σημείου!Αναμφισβήτητα σας θεωρώ έναν απο τους τοπ γιατρούς που έχουμε στην Ελλάδα και το έχω πει επανειλημμένως!Αυτές οι λεγόμενες όμως "νεοσύστατες" κλινικές έχουν μέσα αξιόλογους γιατρούς που κάνουν και αυτοί εξίσου καλά και αξιοπρεπέστατα την δουλειά τους!
Πιστεύω ότι έχουν όλοι δικαίωμα στο όνειρο σε κλινικές VFM εντος Ελλάδος καθώς δεν διαθέτουν κάποιο αξιόλογο ποσό για να μπουν στην διαδικασία ΜΜ!
Εν ολίγης ούτε Ισπανία μπορούμε να πάμε όλοι ούτε σε ακριβές λύσεις στην Ελλάδα και αυτό γιατρέ όχι επειδή δεν θέλουμε αλλά επειδή δεν μπορούμε χωρίς όμως να μας στερεί αυτό το δικαίωμα να τα βρούμε ξανά με τον εαυτό μας με ένα "λογικό" μπάτζετ!
Σας εκτιμώ ειλικρινά και θαυμάζω την δουλειά σας αλλά αυτό δεν έχει να κάνει πάντα με την εκτίμηση κάποιου αλλά και με την τσέπη του!
Έκανα 3 χρόνια να μαζέψω ένα ποσό να μπω να κάνω ΜΜ και αυτό με πολλές στερήσεις και ΧΩΡΙΣ διακοπές!Και αυτό το τονίζω για να καταλάβετε πόσο δύσκολα είναι για κάποιους απο εμάς!
Αυτά ήθελα να πω και είναι χαρά μας να τα λέμε μαζί σας καθώς εμπιστεύομαι την κρίση και τις γνώσεις σας!
Καταλαβαινω και συμπάσχω.
Δεν ειμαι σε θεση να κρινω το ποσο αξιολογος ειναι ο καθε συνάδελφος, δεν ειμαι κριτικη επιτροπή.
Επίσης ΔΕΝ μιλησα για ιατρούς.
Μιλησα για ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ και αθτο ειναι γεγονός.
Και με την εμπειρία μου και τον κοινό νου συμβουλευω ανεξαρτητως budget κατι πολυ συγκεκριμενο:
ΖΗΤΑΤΕ ΒΙΝΤΕΟ!
και να δεν τυπάρχουν βιντεο ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Διότι ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ!
Και οποιος ΔΕΝ εχει βιντεο, ειναι γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!
Τελαι και παυλα!

Τωρα, αν το χαμηλο budget θα κάνει καποιους να πάνε σε καποιον ιατρό ή κλινική με το ΕΥΣΕΒΗ ΠΟΘΟ πως ειναι ...αξιόλογος, αξιοπρεπής και "ελα μωρε, ειναι απλα πιο οικονομικός, αλλα ειναι ισαξιος με τους ακριβούς" και "ενταξει μωρε, μπορει να μην εχει βιντεο αλλα..." ευχομαι καλή τυχη!
Ξερει, το βαθυτερο, ΒΑΣΙΚΟ ΘΕΜΑ αυτου του φορουμ ειναι η ΤΑΣΗ να πεφτουν θυματα παραπλάνησης οι ασθενείς με τριχόπτωση και πως να προστατευτουν.
Αν ξαναγυρισουμε πισω στο "ελα μωρε", αστο...
 

ch7.panos

Active Member
Καταλαβαινω και συμπάσχω.
Δεν ειμαι σε θεση να κρινω το ποσο αξιολογος ειναι ο καθε συνάδελφος, δεν ειμαι κριτικη επιτροπή.
Επίσης ΔΕΝ μιλησα για ιατρούς.
Μιλησα για ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΗ και αθτο ειναι γεγονός.
Και με την εμπειρία μου και τον κοινό νου συμβουλευω ανεξαρτητως budget κατι πολυ συγκεκριμενο:
ΖΗΤΑΤΕ ΒΙΝΤΕΟ!
και να δεν τυπάρχουν βιντεο ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!
Διότι ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ!
Και οποιος ΔΕΝ εχει βιντεο, ειναι γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!
Τελαι και παυλα!

Τωρα, αν το χαμηλο budget θα κάνει καποιους να πάνε σε καποιον ιατρό ή κλινική με το ΕΥΣΕΒΗ ΠΟΘΟ πως ειναι ...αξιόλογος, αξιοπρεπής και "ελα μωρε, ειναι απλα πιο οικονομικός, αλλα ειναι ισαξιος με τους ακριβούς" και "ενταξει μωρε, μπορει να μην εχει βιντεο αλλα..." ευχομαι καλή τυχη!
Ξερει, το βαθυτερο, ΒΑΣΙΚΟ ΘΕΜΑ αυτου του φορουμ ειναι η ΤΑΣΗ να πεφτουν θυματα παραπλάνησης οι ασθενείς με τριχόπτωση και πως να προστατευτουν.
Αν ξαναγυρισουμε πισω στο "ελα μωρε", αστο...
Γιατρέ θα συμφωνήσω για το βίντεο και ήταν αυτό που κατά κύριο λόγο με τράβηξαν προς τα εσάς. Στη παρουσίαση που έκανα στη ΜΜ μου που μου κάνατε είχα βάλει κι ένα βίντεο αλλά ο φορέας που έγινε το upload δε το κρατούσε για καιρό και δεν μπήκα στη διαδικασία να βρω άλλη πλατφόρμα και δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με YouTube… αλλά θα το κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

george_hatzi

Well-Known Member
1696193290659.png
 
Μπλουζα