Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

kapamarou είπε:
σε καθε κατηγορια τα τελευταια θεματα ειναι κλειδωμενα,ειναι μερος της αναβαθμισης?

Έγινε κατά κάποιο τρόπο λόγο των αναβαθμίσεων, αλλά δεν είναι μέρος των αναβαθμίσεων. Όχι ακόμα τουλάχιστον.

Κάντε λίγο υπομονή και θα φτιάξουν...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panayotis19

New Member
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

πως μπορώ να βλέπω αν έχει απάντηση κάποιος σ ένα θέμα που έχω μιλήσει ? δηλαδή κάτι σαν το παλιό forum που έβρισκα άμεσος k δεν χρειαζόταν να ψάχνω όπως κάνω τώρα
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Panayotis19 είπε:
πως μπορώ να βλέπω αν έχει απάντηση κάποιος σ ένα θέμα που έχω μιλήσει ? δηλαδή κάτι σαν το παλιό forum που έβρισκα άμεσος k δεν χρειαζόταν να ψάχνω όπως κάνω τώρα

Όταν είσαι στην κεντρική σελίδα του φόρουμ, πάτα πάνω ψηλά εκεί που λέει "Εμφάνιση νέων απαντήσεων στα μηνύματά σας."
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Μερικές αλλαγές, κυρίως για νέα μέλη ή τους επισκέπτες.

-Λόγω του έντονου spamming, πλέον τα νέα μέλη με κάτω από 3 μηνύματα, θα πρέπει να ελέγχονται με το γνωστό βάλε ότι γράμματα βλέπεις, προτού γράψουν νέο μήνυμα ή pm.
Επειδή το forum πολλές φορές υπερφορτώνεται, κυρίως από τις μηχανές-bots, οι επισκέπτες θα πρέπει να περνάνε από διαδικασία ελέγχου για spam bots κάθε φορά που θέλουν να κάνουν αναζήτηση ή να αναφέρουν ένα μήνυμα.

-Η γνωστή ελληνική εταιρία μεταμόσχευσης μαλλιών, από σήμερα δεν θα εμφανίζεται καθόλου (το όνομα της δηλαδή) στα posts. Αντί αυτού θα εμφανίζονται 3 αστεράκια (***). Τα emails από την δικηγορική εταιρία τους για διαγραφή των υβριστικών μηνυμάτων καθώς και απειλές όπως "δεν θα θέλαμε να κάνουμε χρήση των σχετικών, με τις περιπτώσεις αυτές, διατάξεων του νόμου", δεν μου αφήνουν να πράξω αλλιώς.
Δεν θέλω να διαγράψω τα μηνύματα, αλλά αυτός είναι ένας τρόπος να μην έχω τίποτα προβλήματα στο μέλλον. PLZ, μην κοροϊδέψετε το μηχανισμό του forum, κάνοντας το κάπως έτσι "a-k-a" ή "a_k_a".

Αν κάποιο μήνυμα είναι παλιό και έχει κλειδωθεί, αλλά θέλετε να απαντήσετε, μπορείτε να το αναφέρετε, από την επιλογή κάτω από κάθε μήνυμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

το site ηρθε στην αρχικη του κατασταση.το καλυτερο που υπηρξε ποτε :amour:
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Επιτελους :worshipper :worshipper :worshipper

Δεν μπορουσα να το διαβασω με τιποτα πριν :( :(
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

μπορουμε να εχουμε λιγο μεγαλυτερη υπογραφη? ;D
αυτην τερματισε :m02:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

kapamarou είπε:
μπορουμε να εχουμε λιγο μεγαλυτερη υπογραφη? ;D
αυτην τερματισε :m02:

Εγώ προτείνω να γίνει συρίκνωση της υπογραφής στο μέλος kapamarou στο 1/10 της χωρητικότητας, και επίσης να γίνεις αυστηρώς περιορισμός στα emoticons που θα μπορεί να ποστάρει. 1 emoticon την βδομάδα είναι αρκετό πιστεύω. Μπας και γλιτώσουμε από τα ραπαρίσματα!!! :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pingman

New Member
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Άκης είπε:
-Η γνωστή ελληνική εταιρία μεταμόσχευσης μαλλιών, από σήμερα δεν θα εμφανίζεται καθόλου (το όνομα της δηλαδή) στα posts. Αντί αυτού θα εμφανίζονται 3 αστεράκια (***). Τα emails από την δικηγορική εταιρία τους για διαγραφή των υβριστικών μηνυμάτων καθώς και απειλές όπως "δεν θα θέλαμε να κάνουμε χρήση των σχετικών, με τις περιπτώσεις αυτές, διατάξεων του νόμου", δεν μου αφήνουν να πράξω αλλιώς.
Δεν θέλω να διαγράψω τα μηνύματα, αλλά αυτός είναι ένας τρόπος να μην έχω τίποτα προβλήματα στο μέλλον. PLZ, μην κοροϊδέψετε το μηχανισμό του forum, κάνοντας το κάπως έτσι "a-k-a" ή "a_k_a".

Γιατί τι θα μπορούσανε να σε κάνουνε; Τι χαζομάρες σε αυτή την χώρα, ούτε την γνώμη μας δεν μπορούμε να λέμε πλέον..

Και σιγά την χρήση των σχετικών διατάξεων του νόμου. Γενικολογίες είπανε;
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

pingman είπε:
Γιατί τι θα μπορούσανε να σε κάνουνε; Τι χαζομάρες σε αυτή την χώρα, ούτε την γνώμη μας δεν μπορούμε να λέμε πλέον..

Και σιγά την χρήση των σχετικών διατάξεων του νόμου. Γενικολογίες είπανε;
Γενικά όταν λες κάτι και δεν αρέσει, θα προσπαθήσουν να το "διορθώσουν". Ωστόσο, δεν μπορείς να κατηγορείς κάποιον για οτιδήποτε χωρίς στοιχεία.
Αν πχ πω εγώ ότι ο ταδε γιατρός (ονομαστικά) είναι χασάπης και με μηνύσει. Αν πω κάποιον απατεώνα θα πρέπει να έχω στοιχεία να το υποστηρίξω. Η συκοφαντική δυσφήμιση άλλωστε είναι και ο no1 "αγαπημένος τρόπος" εισόδων για πολλούς.
 

pingman

New Member
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Άκης είπε:
Γενικά όταν λες κάτι και δεν αρέσει, θα προσπαθήσουν να το "διορθώσουν". Ωστόσο, δεν μπορείς να κατηγορείς κάποιον για οτιδήποτε χωρίς στοιχεία.
Αν πχ πω εγώ ότι ο ταδε γιατρός (ονομαστικά) είναι χασάπης και με μηνύσει. Αν πω κάποιον απ*τεώνα θα πρέπει να έχω στοιχεία να το υποστηρίξω. Η συκοφαντική δυσφήμιση άλλωστε είναι και ο no1 "αγαπημένος τρόπος" εισόδων για πολλούς.

Ευχαριστώ για το link, θα το έχω υπόψην μου.
 

somari

Active Member
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

Παιδιά, στην απάντηση σε κάποιο θέμα, δεν ειναι προτιμότερο μετά να κάνει direct στο ίδιο το σημείο της απάντησης (όπως γίνεται σε όλα τα φόρουμ) αντί για την σελίδα με τη λίστα θεμάτων; Δε βρίσκω κάποιο λόγο να γίνεται αυτό βασικά, αλλά αντιθέτως όταν γράψουμε κάτι πιστεύω θέλουμε να το βλέπουμε απευθείας (και νομίζω τελικά όλοι πάμε manualy)
 

Άκης

Administrator
Απ: Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

somari είπε:
Παιδιά, στην απάντηση σε κάποιο θέμα, δεν ειναι προτιμότερο μετά να κάνει direct στο ίδιο το σημείο της απάντησης (όπως γίνεται σε όλα τα φόρουμ) αντί για την σελίδα με τη λίστα θεμάτων; Δε βρίσκω κάποιο λόγο να γίνεται αυτό βασικά, αλλά αντιθέτως όταν γράψουμε κάτι πιστεύω θέλουμε να το βλέπουμε απευθείας (και νομίζω τελικά όλοι πάμε manualy)
Πηγαίνεις στις επιλογές του προφιλ σου εδώ και επιλέγεις "Επιστροφή στη συζήτηση μετά από την αποστολή", ώστε να είναι τσεκαρισμένο.
 
Μπλουζα