Αναβαθμίσεις/Ενημερώσεις για το site...

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άκη, για το background παίζει κανένα άλλο χρώμα εκτός του άσπρου ώστε να "σπάει" λίγο? Είναι κάπως κουραστικό στα μάτια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
δυστυχώς δεν έχει διατηρηθεί η λίστα των προηγούμενων αγνοημένων μελών που είχα στις ρυθμίσεις και τώρα πρέπει να ξαναμπούν χειροκίνητα

είναι και πολλοί οι ********* ζωή να έχουν.
 

Άκης

Administrator
@GOMI
Το άλλαξα στο ελαφρός πιο γκρι. Με τον καιρό θα το αναβαθμίσω σε κάτι πιο βολικό, το οποίο να μην ξεφεύγει από τα πρότυπα του default.

@Soralteno
Σίγουρα κάτι τέτοιες λεπτομέρειες δεν θα έχουν μεταφερθεί. Αλλά αυτό το software θα παραμείνει καιρό, μιας και παρέχει και support αξιόπιστο (πληρωτέο βλέπεις), σε σχέση με τα free/open.
 

Άκης

Administrator
Το συγκεκριμένο theme είναι responsive, δηλαδή εμφανίζεται κανονικά σε mobile συσκευές.
Δεν έχω προσθέσει ακόμη το tapatalk.
 

Briner

Active Member
Να επισημάνω κι εγώ ότι το λευκό χρώμα είναι πολύ κουραστικό για τα μάτια. Ίσως η αντικατάστασή του με μια επέμβαση στο CSS, να έδινε μια κάποια λύση.
 

Άκης

Administrator
Να επισημάνω κι εγώ ότι το λευκό χρώμα είναι πολύ κουραστικό για τα μάτια. Ίσως η αντικατάστασή του με μια επέμβαση στο CSS, να έδινε μια κάποια λύση.
Και φαντάσου το έχω βάλει κ λίγο γκρι. Δεν θέλω να το κάνω και άλλο πιο σκούρο, γιατί δεν θα δείχνει ωραία. Θα πειραματιστώ ωστόσο σε όσο το δυνατόν καλύτερη ανάγνωση.
 

Typhoon

Member
Να ρωτήσω, η επιλογή να βλέπουμε τα μηνύματα που μπήκαν από την τελευταία είσοδο στο φόρουμ δεν υπάρχει πια? Ήταν αρκετά βολικό...
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Να ρωτήσω, η επιλογή να βλέπουμε τα μηνύματα που μπήκαν από την τελευταία είσοδο στο φόρουμ δεν υπάρχει πια? Ήταν αρκετά βολικό...
πάνω-πανω προς τα αριστερά έχει την επιλογή "νέα μυνήματα"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Καλησπέρα και απο εμένα. 2 παρατηρήσεις που είναι πως το εύρος της σελίδας δεν κάνει autoadjust αν δεν θες να εισαι σε full page παράθυρο, και επίσης δεν υπάρχει μια πολύ χρήσιμη λειτουργία, τα ΣΗΜΕΡΙΝΑ ΠΟΣΤ (οχι νέα, όπως στο παλιό site το todays posts).
 

poseidonas77

Well-Known Member
θεμα εχω και εγω με την εμφανιση των σελιδων..αναγκαζομαι να μετακινω συνεχως τη μπαρα ποτε δεξια ποτε αριστερα
για να κανω αναγνωση ...
 

hairDerp

Καραφλοκόρακας
Για τα κινητά λέτε;
στα κινητα το βασικο θεμα επαψε να ειναι responsive για καποιο λογο. Εγω βεβαια αρχισα να χρησημοποιω αλλο θεμα και ελυσα το προβλημα.

Γενικα οποιος εχει προβλημα με τα χρωματα κτλ ας δοκιμασει καποιο απο τα πολλα διαθεσιμα θεματα κατω αριστερα
 

35007

Member
Ακη γιατι τα recent threads ειναι ετσι μικρα σε μεγεθος και τοποθετημενα στην ακρη? Αυτα δεν ειναι που ενδιαφερον περισσοτερο? Καποια αλλα αρθρα (π.χ. οι ογκοι του καρκινου στον προστατη...) γιατι κατεχουν την κεντρικη θεση ενω δεν ενημερωνονται τακτικα οπως τα προηγουμενα?
Επιπλεον οταν κλικαρεις σε ενα thread σε ''πεταει'' στην πρωτη σελιδα κατι που κατα την γνωμη μου δεν βολευει. Αυτοι που παρακολουθουν το θεμα θα προτιμουσαν να διαβασουν την τελευταια ενημερωση κατευθειαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Και γω από κινητό μπαίνω παιδιά και η Αλήθεια είναι ότι έχω χαθεί λίγο, σε σημείο που σκέφτομαι αν θα ξεκινήσω να διαβάζω ένα θέμα αφού με την μετακίνηση της οθόνης γίνεται πολύ δύσκολη η ανάγνωση.
 

Άκης

Administrator
όντως σε κινητό τηλέφωνο δεν ισχύει πλέον το responsive

Και γω από κινητό μπαίνω παιδιά και η Αλήθεια είναι ότι έχω χαθεί λίγο, σε σημείο που σκέφτομαι αν θα ξεκινήσω να διαβάζω ένα θέμα αφού με την μετακίνηση της οθόνης γίνεται πολύ δύσκολη η ανάγνωση.

Για το responsive το ψάχνω να βρω τι προκάλεσε το θέμα αυτό. Προσωρινά μπορείτε να αλλάξετε το theme, στα άλλα λειτουργεί κανονικά. Γι'αυτό και έβαλα τόσα πολλά, για να καλύψει όσο το δυνατόν όλα τα γούστα.
Προσωπικά, το αγαπημένο μου είναι το "Whisper 2".

Ακη γιατι τα recent threads ειναι ετσι μικρα σε μεγεθος και τοποθετημενα στην ακρη? Αυτα δεν ειναι που ενδιαφερον περισσοτερο? Καποια αλλα αρθρα (π.χ. οι ογκοι του καρκινου στον προστατη...) γιατι κατεχουν την κεντρικη θεση ενω δεν ενημερωνονται τακτικα οπως τα προηγουμενα?
Επιπλεον οταν κλικαρεις σε ενα thread σε ''πεταει'' στην πρωτη σελιδα κατι που κατα την γνωμη μου δεν βολευει. Αυτοι που παρακολουθουν το θεμα θα προτιμουσαν να διαβασουν την τελευταια ενημερωση κατευθειαν.

Έχει φύγει το πλαινό και στην κεντρική σελίδα του forum και επάνω έχει μπει πινακάκι που δείχνει τα τελευταία μηνύματα.
Αριστερά είναι ο τίτλος του θέματος, αν τον επιλέξεις θα σε πάει στην αρχή. Τέρμα δεξιά ωστόσο, σου δείχνει πιο μέλος απάντησε τελευταίο και αν πατήσεις την ώρα/ημερομηνία σε μεταφέρει στο τελευταίο αδιάβαστο -για εσένα- ποστ.

Τώρα για τα αρχικά θέματα που αναφέρεσαι, αφορά μια νέα κατηγορία που θέλω να δοκιμάσω και αφορά την διατροφή, οπότε άρθρα και νέα θα εμφανίζονται και εκεί, σε μορφή blog για να με καταλάβεις.

εγω αναφερομαι για υπολογιστη
Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στον υπολογιστή, μήπως έχεις ανεβάσει το zoom?
 
Μπλουζα