Αγωγή μετά την ΜΜ

KwstaS7

New Member
Καλησπέρα σας κύριοι ,

Ήθελα να ακούσω την άποψη σας σχετικά με την ιατρική αγωγή που ακολουθήσατε μετά την μεταμόσχευση μαλλιών.

Μιλάω γενικά για την 10μερα μέχρι 6-9 μήνες .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panos1234

Well-Known Member
Καλησπέρα Κώστα ,
Προσωπικά παίρνω τις βιταμίνες pilfood και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα και ένα σπρέι της fagron ώστε να επιταχύνω την φυτρωση.
Έκλεισα χθές τους 3 μήνες
Καλή επιτυχία και σε σένα

Screenshot_2022-02-03-21-25-24-976_com.miui.gallery.jpg Screenshot_2022-02-03-21-25-17-702_com.miui.gallery.jpg
 

bobby

Well-Known Member
Ερώτηση κρίσεως: Έχουν κάτι παραπάνω (απο συστατικά ή αποτελεσματικότητα) οι Pilfood απο οποιαδήποτε άλλες βιταμίνες Hair, Skin & Nails άλλων εταιρειών?
 

Αthens2021

Active Member
Καλησπερα, φιναστεριδη 0.5mg και μινοξιδιλη 5% καθε ημερα απο αγωγες. Και 5 μηνες βιταμινες pillfood, biotin 10mg/ και συνεχιζω με βιταμινες cystiphane και Νatures plus Msm και biotin 10mg
 

panos1234

Well-Known Member
Ερώτηση κρίσεως: Έχουν κάτι παραπάνω (απο συστατικά ή αποτελεσματικότητα) οι Pilfood απο οποιαδήποτε άλλες βιταμίνες Hair, Skin & Nails άλλων εταιρειών?

Σίγουρα στην αγορά υπάρχουν πάρα πολλές αντίστοιχες βιταμίνες.
Τις συγκεκριμένες βιταμίνες τις προτείνει ο Lorenzo και σίγουρα κάτι παραπάνω θα ξέρει ;)
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ερώτηση κρίσεως: Έχουν κάτι παραπάνω (απο συστατικά ή αποτελεσματικότητα) οι Pilfood απο οποιαδήποτε άλλες βιταμίνες Hair, Skin & Nails άλλων εταιρειών?
Εκπληκτικές βιταμίνες. Το καλοκαίρι που ρολλαρα σχήμα 1 mg φινα, 2χ μινοξ της hairgen και pillfood βιταμίνες κόντεψα να γίνω καθαρό NW2 σε ένα τριμηνο-τετραμηνο περίπου. Τις ξαναξεκινάω τώρα.
 

KwstaS7

New Member
Εκπληκτικές βιταμίνες. Το καλοκαίρι που ρολλαρα σχήμα 1 mg φινα, 2χ μινοξ της hairgen και pillfood βιταμίνες κόντεψα να γίνω καθαρό NW2 σε ένα τριμηνο-τετραμηνο περίπου. Τις ξαναξεκινάω τώρα.
Σε περίπτωση που κόψεις την φίνα και την μινοξ το μαλλί επανέρχεται εκεί που ήταν ή μπορεί να μειωθούν ακόμα περισσότερο οι τρίχες από ότι είχες πριν τα ξεκινήσεις ?

Γιατί ψάχνω να δω τη θεραπεία να ξεκινήσω .Έχω κάποιες προτάσεις που σκέφτομαι .Είμαι στις πρώτες μέρες της ΜΜ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

KwstaS7

New Member
Καλησπέρα Κώστα ,
Προσωπικά παίρνω τις βιταμίνες pilfood και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα και ένα σπρέι της fagron ώστε να επιταχύνω την φυτρωση.
Έκλεισα χθές τους 3 μήνες
Καλή επιτυχία και σε σένα

Προβολή συνημμένου 45484Προβολή συνημμένου 45485
Καλησπέρα Κώστα ,
Προσωπικά παίρνω τις βιταμίνες pilfood και πριν λίγες μέρες ξεκίνησα και ένα σπρέι της fagron ώστε να επιταχύνω την φυτρωση.
Έκλεισα χθές τους 3 μήνες
Καλή επιτυχία και σε σένα

Προβολή συνημμένου 45484Προβολή συνημμένου 45485
Καλησπέρα Πανό ,

Ευχαριστώ για την απάντηση ,καλά αποτελέσματα και σε σένα .

Ο γιατρός σου πρότεινε κάποια αγωγή μετά την ΜΜ ?
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σε περίπτωση που κόψεις την φίνα και την μινοξ το μαλλί επανέρχεται εκεί που ήταν ή μπορεί να μειωθούν ακόμα περισσότερο οι τρίχες από ότι είχες πριν τα ξεκινήσεις ?

Γιατί ψάχνω να δω τη θεραπεία να ξεκινήσω .Έχω κάποιες προτάσεις που σκέφτομαι .Είμαι στις πρώτες μέρες της ΜΜ.
Aν κόψεις ότι αγωγή κάνεις αφήνεις το μαλλί στο έλεος του θεού. Συνοψίζοντας, οι πιθανότητες να το δεις να παίρνει την κάτω βόλτα είναι τεράστιες.
 

panos1234

Well-Known Member
Καλησπέρα Πανό ,

Ευχαριστώ για την απάντηση ,καλά αποτελέσματα και σε σένα .

Ο γιατρός σου πρότεινε κάποια αγωγή μετά την ΜΜ ?

Όχι καμία.
Δεν ήθελε να πάρω τίποτα ως βοήθεια.
Επίσης σαμπουάν μέχρι και σήμερα που μπήκα στον 4ο μήνα , Jonson baby shampoo με 0% ph , αυτό που είναι για τα μωρά !
 

KwstaS7

New Member
Όχι καμία.
Δεν ήθελε να πάρω τίποτα ως βοήθεια.
Επίσης σαμπουάν μέχρι και σήμερα που μπήκα στον 4ο μήνα , Jonson baby shampoo με 0% ph , αυτό που είναι για τα μωρά !
Εμένα μου πρότειναν μια αγωγή με 5 προϊόντα για 6-9 μήνες ανάλογα .Μέσα σε αυτά έχω φιναστεριδη (προσκαρ) και δεν έχω καθόλου μινοξιδιλη .Δεν ξέρω φοβάμαι λίγο να πάρω φίνα με αυτά που διαβάζω .
Γενικώς φίλε έχω αγχωθει λίγο.

Θα πάρω σίγουρα ένα καλό σαμπουάν ,της βιταμίνες και από εκεί και πέρα το ψάχνω .
 

Gianney

Well-Known Member
Εμένα μου πρότειναν μια αγωγή με 5 προϊόντα για 6-9 μήνες ανάλογα .Μέσα σε αυτά έχω φιναστεριδη (προσκαρ) και δεν έχω καθόλου μινοξιδιλη .Δεν ξέρω φοβάμαι λίγο να πάρω φίνα με αυτά που διαβάζω .
Γενικώς φίλε έχω αγχωθει λίγο.

Θα πάρω σίγουρα ένα καλό σαμπουάν ,της βιταμίνες και από εκεί και πέρα το ψάχνω .
Τα 5 προϊόντα που λες ,ποια είναι;
 

KwstaS7

New Member
Τα 5 προϊόντα που λες ,ποια είναι;
- Serum Gf (αμπούλες)
-Haarex Spray
-Haarex Vitamin
-Haarex Shampoo
-Proscar 5mg

Γενικώς ήθελαν να πουλήσουν στην κλινική φάρμακα και το ήξερα από πριν οπότε δεν προχώρησα στην αγορά,ήθελα να το ψάξω παραπάνω.
 

Gianney

Well-Known Member
- Serum Gf (αμπούλες)
-Haarex Spray
-Haarex Vitamin
-Haarex Shampoo
-Proscar 5mg

Γενικώς ήθελαν να πουλήσουν στην κλινική φάρμακα και το ήξερα από πριν οπότε δεν προχώρησα στην αγορά,ήθελα να το ψάξω παραπάνω.
Όντως.Φινα μινοξ ένα σαμπουάν καλό αλλά μετά την μμ ένα ήπιο όπως Johnson και βιταμίνες για ένα μικρό boost όπως της pilfood
 

KwstaS7

New Member
Όντως.Φινα μινοξ ένα σαμπουάν καλό αλλά μετά την μμ ένα ήπιο όπως Johnson και βιταμίνες για ένα μικρό boost όπως της pilfood
Έχω καταλήξει να πάρω το συγκεκριμένο σαμπουάν και τις Pilfood σίγουρα .

Με φίνα και μινοξ τι γνώμη έχεις για μετά την ΜΜ ? Ένας φίλος που έκανε ΜΜ με τρομερό αποτέλεσμα πριν 3 χρόνια έχει βάλει στη ζωή του την μινοξ
 

Gianney

Well-Known Member
Έχω καταλήξει να πάρω το συγκεκριμένο σαμπουάν και τις Pilfood σίγουρα .

Με φίνα και μινοξ τι γνώμη έχεις για μετά την ΜΜ ? Ένας φίλος που έκανε ΜΜ με τρομερό αποτέλεσμα πριν 3 χρόνια έχει βάλει στη ζωή του την μινοξ
Φίνα σαφώς για πριν αλλά και μετά την μμ για να διατηρήσουν όσο μπορεις βέβαια τα μαμά μαλλιά ,τωρα για την Μίνοξ βοηθάει και αυτή κάπως αλλά είναι πολύ κατώτερη της φίνας για εμένα,επίσης μετά την μμ λένε ότι βοηθάει την γρήγορη φύτρωση
 
Μπλουζα