Αγωγή από Freitas

gregun

Member
Μετά από επικοινωνία μεταξύ άλλων με Freitas για μεταμόσχευση, ως NW3 Vertex, έλαβα την παρακάτω αγωγή από τον δόκτορα (για όσους ενδιαφέρονται :) ):

Skärmbild 2023-06-30 182107.png
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα φίλε.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Για ακόμη μια φορά ο Φρέιτας, δείχνει οτι ρίχνει όλα τα δυνατά όπλα μέσα προκειμένου να "μπλοκάρει" πλήρως την εξέλιξη της αλωπεκίας, και να μεγιστοποιήσει την επιτυχία του αποτελέσματος της ΜΜ.
Φυσικά για άτομα άνω των 35-40, μέχρι NW3, είναι κάπως too much η ντουταστερίδη.
Τι ηλικία έχεις φίλε; Παίρνεις ήδη κάποια αγωγή;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ναι τώρα που ανέφερες ξανά το προηγούμενο σου νήμα θυμήθηκα την περίπτωση σου.
Είπα και τη δική μου άποψη τότε για την περίπτωση σου.
Θεωρώ με φίνα 1mg/day λόγω και της ηλικίας σου θα είσαι εντάξει. Φυσικά ο αρτίστας Φρέιτας ξέρει καλύτερα..
Έκλεισες μαζί του ΜΜ δηλαδή και εάν ναι, πότε;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπέρα παίδες!
Είμαι 48 χρόνων... Στο παρακάτω νήμα έχω ανεβάσει και φωτογραφίες:

Φώτος καράφλας :)
Εδώ έχουμε πάει στο αντίθετο άκρο. 48 χρονών με αυτό το μαλλί και φουλ φίνα και ντούντα? Έλεος! Κάπου πρέπει να υπάρχει και ένα μέτρο.
 

montecristo

Well-Known Member
Καλησπέρα παίδες!
Είμαι 48 χρόνων... Στο παρακάτω νήμα έχω ανεβάσει και φωτογραφίες:

Φώτος καράφλας :)
Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού. Πιστεύω για το πρόβλημα σου ειναι ιδανική επιλογή ο Freitas, και οι hairline του ειναι εξαιρετικές..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gregun

Member
Παιδιά, έχω φορτώσει ντούτα για ένα χρόνο αλλά λέω να δοκιμάσω για αρχή με μια φόρα την εβδομάδα.
Φίνα παίρνω ούτως ή άλλως και τα 5mg την εβδομάδα που συνιστά ο γιατρός είναι περίπου όσο έπαιρνα από πριν.
Μινοξιδιλη χρησιμοποιώ τοπικά αλλά καιρό τώρα σκεφτόμουνα να το γυρίσω σε χάπι απλά έχω δυσκολία να βρω το loniten... γνωρίζει κάποιος κάποιο φαρμακείο που μπορώ να το βρω;

Έχω κλείσει για Ιούνιο 2024 αλλά είμαι σε λίστα αναμονής για ακυρώσεις (για νωρίτερα που θέλω) και σε Couto, Lorenzo.
 

giannis88test

Active Member
Παιδιά, έχω φορτώσει ντούτα για ένα χρόνο αλλά λέω να δοκιμάσω για αρχή με μια φόρα την εβδομάδα.
Φίνα παίρνω ούτως ή άλλως και τα 5mg την εβδομάδα που συνιστά ο γιατρός είναι περίπου όσο έπαιρνα από πριν.
Μινοξιδιλη χρησιμοποιώ τοπικά αλλά καιρό τώρα σκεφτόμουνα να το γυρίσω σε χάπι απλά έχω δυσκολία να βρω το loniten... γνωρίζει κάποιος κάποιο φαρμακείο που μπορώ να το βρω;

Έχω κλείσει για Ιούνιο 2024 αλλά είμαι σε λίστα αναμονής για ακυρώσεις (για νωρίτερα που θέλω) και σε Couto, Lorenzo.
ομήρου 12 φαρμακείο, το Lotinen μάλλον δεν υπάρχει πουθενά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το σωστό μέτρο είναι να παίρνεις την ελάχιστη δυνατή ποσότητα για να σταθεροποιήσεις την ΑΑ. Κάποιοι θέλουν φουλ δόση φίνας, κάποιοι (λίγοι) Ντούντα, αρκετοί low dose (ειδικά πάνω από 40). Αυτά «τα δώστα όλα σε όλους» είναι λάθος.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Το σωστό μέτρο είναι να παίρνεις την ελάχιστη δυνατή ποσότητα για να σταθεροποιήσεις την ΑΑ. Κάποιοι θέλουν φουλ δόση φίνας, κάποιοι (λίγοι) Ντούντα, αρκετοί low dose (ειδικά πάνω από 40). Αυτά «τα δώστα όλα σε όλους» είναι λάθος.
Και η ελάχιστη δυνατή ποσότητα για την Φίνα ποιά είναι?
 
Μπλουζα