Αγορά φιναστερίδης

Mr.Fox

New Member
Καλησπέρα, καινούργιος εδώ. 25 και έχω ξεκινήσει την έρευνα για θεραπεία πρόληψης. Κλασσικά ο δρόμος με έφερε σε μινοξιδίλη και φιναστερίδη. Αυτό που δεν έχω καταλάβει για την δεύτερη ακόμα είναι που μπορεί να την προμηθευτεί κανείς (ελλάδα) είτε σαν propecia είτε σαν proscar είτε με παρασκευή είτε κάπως αλλιώς. Χρειάζεται συνταγή? Εσείς πώς προμηθεύεστε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Θα πας σε φαρμακείο και θα τους πεις να σου φτιάξουν κάψουλες φιναστεριδης στην δόση που θέλεις. Δε χρειάζεται να αγοράζεις χάπια, να κόβεις κλπ.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλησπέρα, καινούργιος εδώ. 25 και έχω ξεκινήσει την έρευνα για θεραπεία πρόληψης. Κλασσικά ο δρόμος με έφερε σε μινοξιδίλη και φιναστερίδη. Αυτό που δεν έχω καταλάβει για την δεύτερη ακόμα είναι που μπορεί να την προμηθευτεί κανείς (ελλάδα) είτε σαν propecia είτε σαν proscar είτε με παρασκευή είτε κάπως αλλιώς. Χρειάζεται συνταγή? Εσείς πώς προμηθεύεστε?
Δεν θέλει συνταγή. Οι επιλογές σου είναι φτιαχτές κάψουλες φιναστερίδης περίπου 50 ευρώ οι 120, προσκάρ και ενας κόφτης στα 4 σου βγάζει 56 κομματάκια των 1,25 με 6 ευρώ (δεν έχει σημασία η ακρίβεια) και τέλος προπέσια με 40 ευρώ τα 30 χαπάκια γιατί έτσι κάνει κέφι η εταιρία και αμα σου αρέσει... (προσκάρ και προπεσια είναι της ίδιας εταιρία και είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα εκτός απο το... μάρκετινγκ).
 

panos100

New Member
Συγγνώμη που κάνω hijack το θέμα ξέρεις κάπου που μπορώ να παραγγείλω κάψουλες γιατί εδώ επαρχεία δεν βρίσκω φαρμακείο να κάνει αυτή την δουλειά και δεν ψήνομαι να κόβω μόνος μου χάπια.
 

dlazaros

Well-Known Member
Συγγνώμη που κάνω hijack το θέμα ξέρεις κάπου που μπορώ να παραγγείλω κάψουλες γιατί εδώ επαρχεία δεν βρίσκω φαρμακείο να κάνει αυτή την δουλειά και δεν ψήνομαι να κόβω μόνος μου χάπια.
Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι 180 κάψουλες 1mg απο προσκάρ= 54€ 2108061988. Δεν παίρνω πλέον φιναστερίδη εδω και 1 χρόνο οπότε η τιμή είναι με επιφύλαξη και δεν ξέρω εαν στέλνει με κούριερ. Ενα τηλεφώνημα θα σου λύσει τις απορίες.
 

mdkgr

New Member
Θα πας σε φαρμακείο και θα τους πεις να σου φτιάξουν κάψουλες φιναστεριδης στην δόση που θέλεις. Δε χρειάζεται να αγοράζεις χάπια, να κόβεις κλπ.
Μπορούμε να πάμε σε οποιοδήποτε φαρμακείο και να το πούμε αυτό; Φαίνεται λίγο φιλόδοξο...
 

mdkgr

New Member
Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι 180 κάψουλες 1mg απο προσκάρ= 54€ 2108061988. Δεν παίρνω πλέον φιναστερίδη εδω και 1 χρόνο οπότε η τιμή είναι με επιφύλαξη και δεν ξέρω εαν στέλνει με κούριερ. Ενα τηλεφώνημα θα σου λύσει τις απορίες.
Αν πήρε κανείς στο εν λόγω φαρμακείο, ας ενημερώσει λίγο πως λειτουργεί. Υπάρχει ακόμη προσκάρ 1mg; Στέλνουν με Courier, γιατί είμαι 600 χιλιόμετρα μακριά... Θα προσπαθήσω να καλέσω και εγώ αύριο αλλά λίγο προϊδέασμα δεν θα ήταν άσχημο...
 

bobby

Well-Known Member
Πήγαινε στο φαρμακείο της γειτονιάς σου πάρε προσκαρ (χωρίς συνταγή) και με ένα μαχαιράκι το κόβεις στα 4. Ούτε άγχος ούτε τίποτα…
 

mdkgr

New Member
Είμαι εντελώς καινούριος σε όλο αυτό και προσπαθώ να διαβάσω όσα πιο νήματα για να μορφωθώ άρα μην παρεξηγήσετε τις ερωτήσεις. Προσκάρ θα έχουν όλα τα φαρμακεία; Έτσι όπως το γράφεις, πρέπει να είναι κοινό για τα περισσότερα φαρμακεία... Γιατί, εν αντιθέσει, απ' ότι καταλαβαίνω, προπέσια δεν βρίσκεις εύκολα και επίσης όλα αυτά που διατίθενται online στην Ελλάδα, προφανώς θα είναι μούφες.
 

bobby

Well-Known Member
Με 40€ τα 30 χάπια καλά κάνεις και δεν βρίσκεις…… ακόμα και ο Λορεντζο (που φτωχό δεν τον λες) προσκαρ στα 4 παίρνει…..είναι απαράδεκτο το 30x1mg να το πουλάνε 16 φορές ακριβότερα σε σχέση με το 14x5mg…… να το πουλάγανε 2-3 φορές τότε οκ και εγώ propecia θα έπαιρνα για να μην μπαίνω στο κόπο μια φορά τις 56 μέρες να κόβω….
 

mdkgr

New Member
Λοιπόν πήρα στο Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι που πρότεινε ο φίλτατος Λάζαρος και καθώς επρόκειτο για ειδική παραγγελία, στέλνουν με Courier (εγώ είμαι Χαλκιδική).

Οι 360 κάψουλες των 1mg κοστίζουν 120€ συν περίπου 10€ μεταφορικά. Πληρωμή με τραπεζική κατάθεση. Απόθεμα ενός έτους.

Θα ξεκινήσω σύντομα φιναστερίδη, είχα αγοράσει πριν λίγο καιρό Rogaine και κάνω PRP κάθε 1 μήνα. Θα ξεκινήσω και σποραδικό Microneedling με το Dr Pen M8 (λίγο πολύ αμελητέο με την PRP αλλά δεν βλάπτει πιστεύω). Μόνο Nizoral δεν έχω βάλει στο μιξ. Αν δεν δω αποτελέσματα σε 12 μήνες και δεν έχω παρενέργειες, θα δω για ντουταστερίδη, αλλά αυτό είναι μακρινό γεγονός ακόμη.

Θέματα έχω κορώνα και στον δεξιό κρόταφο άρα fingers crossed ότι θα δω αναστροφή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Λοιπόν πήρα στο Φαρμακείο Μιλτιαδους 14 Μαρούσι που πρότεινε ο φίλτατος Λάζαρος και καθώς επρόκειτο για ειδική παραγγελία, στέλνουν με Courier (εγώ είμαι Χαλκιδική).

Οι 360 κάψουλες των 1mg κοστίζουν 120€ συν περίπου 10€ μεταφορικά. Πληρωμή με τραπεζική κατάθεση. Απόθεμα ενός έτους.

Θα ξεκινήσω σύντομα φιναστερίδη, είχα αγοράσει πριν λίγο καιρό Rogaine και κάνω PRP κάθε 1 μήνα. Θα ξεκινήσω και σποραδικό Microneedling με το Dr Pen M8 (λίγο πολύ αμελητέο με την PRP αλλά δεν βλάπτει πιστεύω). Μόνο Nizoral δεν έχω βάλει στο μιξ. Αν δεν δω αποτελέσματα σε 12 μήνες και δεν έχω παρενέργειες, θα δω για ντουταστερίδη, αλλά αυτό είναι μακρινό γεγονός ακόμη.

Θέματα έχω κορώνα και στον δεξιό κρόταφο άρα fingers crossed ότι θα δω αναστροφή.
Καλή επιτυχία,πάντως να ξες οι κάψουλες ενδέχεται να μην έχουν μέσα αυτό που πρέπει,πως θα το ελέγξεις;
 

mdkgr

New Member
Καλή ερώτηση. Μπορεί να τα δώσω στον φίλο που μου κάνει PRP μήπως και σκεφτεί κάτι. Διαφορετικά μπορεί τυφλά να εμπιστευτώ και να περιμένω το shedding phase σε κανά δίμηνο.
 

dlazaros

Well-Known Member
Καλή επιτυχία,πάντως να ξες οι κάψουλες ενδέχεται να μην έχουν μέσα αυτό που πρέπει,πως θα το ελέγξεις;
Παλιά το είχα σκεφτεί και εγώ αυτό αλλά η φιναστερίδη είναι απο τις φτηνότερες ουσίες όπου για να βγάλει 120€ ο φαρμακοποιός θέλει 360 mg προσκάρ ή 72 χάπια προσκάρ 5mg ή περίπου 5 κουτιά των 6 ευρώ. Δηλαδή 30 ευρώ κόστος συν εργασία και 90€ κέρδος. Οπότε ας πούμε οτι είναι πολύ άπληστος, με τι θα το αντικαταστήσει? Με αλεύρι? Άχνη? Κάτι άλλο που αμα σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και κάνεις καταγγελία και ελεγχθεί απο τον ΕΟΦ θα χάσει ο φαρμακοποιός την άδεια με την οποία ζεί για πάντα? Δεν νομίζω, μπορεί, αλλά δεν νομίζω...
 

vag85

New Member
Καλημερα εκανα το λαθος να παραγγειλω το προπεσια διαδικτυακα και τελικα μου ηρθε ενα αλλο σκευασμα με ονομα finrest-1, το εψαξα λιγο και μου φανηκε οτι ειναι ακριβως το ιδιο με το προπεσια. Εχει κανεις σχετικη αποχη για τα συγκεκριμενα χαπια; Ευχαριστω.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημερα εκανα το λαθος να παραγγειλω το προπεσια διαδικτυακα και τελικα μου ηρθε ενα αλλο σκευασμα με ονομα finrest-1, το εψαξα λιγο και μου φανηκε οτι ειναι ακριβως το ιδιο με το προπεσια. Εχει κανεις σχετικη αποχη για τα συγκεκριμενα χαπια; Ευχαριστω.
Βρε γιατί παιδεύεστε και δεν παίρνεις proscar απο το φαρμακείο?Με ένα κουτάκι και ένα ξυράφι Φαρμακείου σύνολο 7 ευρώ περίπου φτάνει για αρκετό διάστημα
 

panos100

New Member
Βρε γιατί παιδεύεστε και δεν παίρνεις proscar απο το φαρμακείο?Με ένα κουτάκι και ένα ξυράφι Φαρμακείου σύνολο 7 ευρώ περίπου φτάνει για αρκετό διάστημα
Ναι αλλά το θέμα εκεί είναι η δόση δηλαδή στα 4 που είναι το ποιο εύκολο κόψιμο ,βγαίνει περίπου 1.25 ουσίας που είναι 25% μεγαλύτερη δόση από την συνιστώμενη ενώ στα 8 είναι περίπου 0.625.Εγω αν ακολουθήσω την λύση του κοψιματος proscar μάλλον στα 8 το βλέπω.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι αλλά το θέμα εκεί είναι η δόση δηλαδή στα 4 που είναι το ποιο εύκολο κόψιμο ,βγαίνει περίπου 1.25 ουσίας που είναι 25% μεγαλύτερη δόση από την συνιστώμενη ενώ στα 8 είναι περίπου 0.625.Εγω αν ακολουθήσω την λύση του κοψιματος proscar μάλλον στα 8 το βλέπω.
Μπορείς να μοιράζεις τις μέρες σου και να παίρνεις την δόση που σου αναλογεί την εβδομάδα!Πόσο Θέλεις να πάρεις την εβδομάδα?
 

panos100

New Member
Μπορείς να μοιράζεις τις μέρες σου και να παίρνεις την δόση που σου αναλογεί την εβδομάδα!Πόσο Θέλεις να πάρεις την εβδομάδα?
Η συνιστώμενη είναι 7mg αν δεν κάνω λάθος έχω διαβάσει και πως ακόμα και 5mg μπορεί να έχουν την ίδια αποτελεσματικότητα ανάλογα βέβαια και τον οργανισμό σκεφτόμουν λοιπόν να ξεκινήσω με μικρότερη δόση.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Η συνιστώμενη είναι 7mg αν δεν κάνω λάθος έχω διαβάσει και πως ακόμα και 5mg μπορεί να έχουν την ίδια αποτελεσματικότητα ανάλογα βέβαια και τον οργανισμό σκεφτόμουν λοιπόν να ξεκινήσω με μικρότερη δόση.
Και εγώ 5 mg παίρνω φίλε μου και το 1,25 που σου είπα μέρα παρά μέρα οπότε να τα 5mg εβδομαδα!Μην παιδεύεσαι!Εγώ είδα αποτέλεσμα και έτσι!
 
Μπλουζα