ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

τουλαχιστον 2. Το καλυτερο ειναι 3 φορες την ημερα και οποτε δεν προλαβενεις 2.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

καλησπερα σε ολους παιδια..ειμαι νεο μελος,και θα θελα να πω σχετικα με την σπυρολακτονη..εφτιαξα την συνταγη του ακη εχω να πω οτι βρωμαει τελικα και με προπυλενικη γλυκολη λιγο οταν το χεισ βαλει και οσο περναει η ωρα πρεπει να πας κοντα στο κεφαλι του αλλου για να μυρισει απο οτι μου λενε οι γονεις μ και η κοπελα μ...μια βδομαδα το βαζω δεν εχω δει τπτ μεχρι τωρα η δεν εχω καταλαβει τι να πω..ειναι νωρις ακομα,θεωρω ιδανικο διαφορα 3ωρων σπιρο και μινοξιδιλ για να μην αλληλοεξουδετερωνονται για ασφαλεια..αλλα βαζω μια φορα σπιρο το μεσημερι..κατι αλλο παιδια διοτι δεν θυμαμαι και θελω την βοηθεια σας.. χρειαζεται σε fugoral μινοξιδιλι να υπαρχει διαφορα ωρων και ποσο??βοηθηστε λιγο με το προσκαρ ειμαι μπερδεμενος παιδια εχω διαβασει πολλα ποστ αλλα συνεχιζω να ειμαι επιφυλακτικος και παραθετω το γιατι εχουν γινει ερευνες για 2ετη χρηση του κανει μας δεν ξερει τι κακο μπορει να κανει αν το παιρνεις μακροχρονια για 7 10 χρονια σε συκωτι και γεννετικα οργανα σωστα η ειμαι λαθος??και κατι τελευταιο πως προσδιοριζεται αν σας επηρεαζει την πρωινη στυση διοτι εγω τωρα που δεν το παιρνω προφανως δεν εχω παντα στυση το πρωι μπορει να εχω μια η διο την βδομαδα δεν ξερω εσεις πως βλεπατε την διαφορα??εκτος και αν εχω ειδη προβλημα και δεν το εχω αντιληφθει ευχαριστω αναμενω λυσεις στα ερωτηματα μου,
αν θελετε φυσικα..πολλα μπραβο στα παιδια εδω μεσα δινουν λυσεις και κυριως σε ακη και αλλους δυο ποθ δεν θυμαμαι τα ονοματα τους συγχωρεστε με ο τροπος που εξηγειτε και μιλατε ειναι πολυ ευγενικως και ορθος...μπραβο σας...ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ παιδια σε ολους...θελω να ελπιζω τουλαχιστον οτι θα ναι :(( ;D
 

tatini

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως θέμα με μινοξιδίλη και κετοκοναζόλη, μπορείς μετά το λούσιμο με το φουνγκοράλ να βάζεις τη μινοξιδίλη κανονικά.

Για το προπέσια έχουν γίνει πενταετείς έρευνες και υπάρχουν άτομα (νομίζω μερικοί είναι και εδώ μέλη) που κάνουν χρήση της 7 χρόνια και άνω.

Εγώ γενικά είμαι της άποψης να κάνεις (όχι εσύ προσωπικά, όποιος σκέφτεται να ξεκινήσει) στην αρχή μια αγωγή εφόδου μέχρι να φτάσει το αποτέλεσμα στο peak του και μετά να ελαττώσεις τις ποσότητες γιατί στην ουσία μετά θέλεις συντήρηση.

Πάντως συνήθως ή κάτι τοπικό παίρνουμε (σπίρο) ή κάτι εσωτερικό... αυτοί που θέλουν να είναι πλήρως καλυμμένοι (αλλά με αρκετά αυξημένες πιθανότητες για παρενέργειες) παίρνουν και τα δύο.
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

φιλε weznem η σπιρο ειναι σημαντικο να μπαινει παραπανω απο μια φορα την ημερα. τουλαχιστον 2 και ακομα καλυτερα 3. ειναι πολυ σημαντικο αυτο!
εχω δοκιμασει του κοσμου τα φαρμακα μονο με την σπιρο τοπικο-μινοξ καταφερα και μειωσα την τριχοπτωση.
σηκονομουν πρωι επλενα το κεφαλι μου, εβαζα μινοξ , μετα απο 40 λεπτα αφου ετρωγα και εβλεπα λιγο tv εβαζα την σπιρο και εφευγα , αυτο εκανα και το βραδυ. προσπαθησε να φτιαξεις το προγραμα σου .
 

Itaλος

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Γεια σας παιδιά!!Αν και παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό τώρα, γράφω για πρώτη φορά! Εδώ και 1 χρόνο περίπου έχω μία αραίωση στους κροτάφους! Γενικότερα δεν παίρνω εύκολα φάρμακα! Αυτό που ακολουθώ , δεν είναι θεραπεία, είναι περιποίηση του τριχωτού της κεφαλής με fungoral,revivogen sampoo,frezyderm.Τον τελευταίο 1,5 μήνα χρησιμοποιώ spiro (συνταγή trofeus-1 φορά τη μέρα)!Περίπου 2 εβδομάδες τώρα η αραίωση μεγάλωσε στα σημεία που βάζω spiro!Θα ήθελα να ρωτήσω αν η spiro προκαλεί sheding και αν αυτό σημαίνει πως η spiro δουλεύει! Μελλοντικά, να περιμένω κάποιο αποτέλεσμα ή να τη σταματήσω?Το ρωτάω με κάθε επιφύλαξη επειδή οι λοσιόν δεν προσφέρουν γενικά πολλά πράγματα και μπορεί η αραίωση να είναι η φυσική εξέλιξη της αλωπεκίας μου!!Είμαι 32 ετών και από 1 βαθμού συγγένειας μηδέν πρόβλημα,Ν2 και η hairline σαφώς αραιωμένη αλλά σταθερά στη γραμμή της!Έυχομαι καλό κουράγιο σε όλους και ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Nikoς είπε:
Καλησπερα μαγκες μου.

Διαβασα ολο το τοπικ και εχω να ρωτησω δυο πραγματακια.

Κοιταξα και τη σνταγη του tropheus και του Ακη και με βλεπω να παω με την πρωτη.

Το θεμα ομως ειναι: Καθοτι ειναι διαλυμενη σε φυσιολογικο ορο και οχι σε οινοπνευμα και τα λοιπα θα εχει καθολου αποτελεσματα ή θα ειναι νερακι του θεου?

Ευχαριστω! 8)

ανοιξες ενα θεμα πολυ μεγαλο αλλα η σημασια που του δωσαν ηταν τοσο μικρη
και αναρρωτιεμαι ρε φιλε γιατι εκανες λαθος επιλογη
 

Itaλος

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

kapamarou είπε:
ειναι shedding θα ξαναβγουνε ;)

Σε ευχαριστώ kapamarou για την απάντηση!!Η αλήθεια είναι πως θέλω να το προχωρήσω με λοσιόν και αν χρειαστεί περίπου στα 36-37, θα κοιτάξω για μεταμόσχευση!!Σε ευχαριστώ και πάλι φίλε!
 

Nikoς

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ανοιξες ενα θεμα πολυ μεγαλο αλλα η σημασια που του δωσαν ηταν τοσο μικρη
και αναρρωτιεμαι ρε φιλε γιατι εκανες λαθος επιλογη


Τελικα με φυσιολογικο ορο και οινοπνευμα θα το φτιαξω πηγα και τα ψωνισα, σιγα μη κατσω να το βαζω στο ψυγειο καθε μερα, εξαλλου απο που και ως που διαλυθει σωστα σε ορο το χαπι που ναι φτιαγμενο για χρηση απο το στομα.

Δυο πραγματα με απασχολουν.. Θα φαμε και αλλο shed λες και δεν εφτανε της μινοξ, ειναι τουμπανο αυτο το shed?

Και ο ακης σε ενα αλλο τοπικ, λεει οτι ακομα και τη 2% σπιρο, θα την σκεφτοταν για χρηση μακροχρονια και αν αξιζει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Nikoς είπε:
ανοιξες ενα θεμα πολυ μεγαλο αλλα η σημασια που του δωσαν ηταν τοσο μικρη
και αναρρωτιεμαι ρε φιλε γιατι εκανες λαθος επιλογη


Τελικα με φυσιολογικο ορο και οινοπνευμα θα το φτιαξω πηγα και τα ψωνισα, σιγα μη κατσω να το βαζω στο ψυγειο καθε μερα, εξαλλου απο που και ως που διαλυθει σωστα σε ορο το χαπι που ναι φτιαγμενο για χρηση απο το στομα.

Δυο πραγματα με απασχολουν.. Θα φαμε και αλλο shed λες και δεν εφτανε της μινοξ, ειναι τουμπανο αυτο το shed?

Και ο ακης σε ενα αλλο τοπικ, λεει οτι ακομα και τη 2% σπιρο, θα την σκεφτοταν για χρηση μακροχρονια και αν αξιζει.
ετσι την ξεκινησα και εγω φυσιολογικο ορο και οινοπνευμα,αργοτερα δοκιμασα ολες τις παραλλαγες της (μονο στην φασολαδα δεν την εβαλα :D).
καλου κακου την εχω στο ψηγειο,νομιζω βοηθαει και στο να μην μυριζει.
επειδη θελει πολυ ανακατεμα στο βρασιμο ειναι ποιο ευκολο να την λιωσεις σε καθαρο οινοπνευμα χωρις βρασιμο.
το shed δεν θα το γλιτωσεις αλλα αυτο ειναι καλο,ειναι αποτελεσματικο ;)
για το αν αξιζει μακροχρονια ειναι στην κρηση του καθενος.
εγω προσωπικα θα το προτιμουσα απο το να παιρνω φινα η ντουτα για τα επομενα 30 η 40 χρονια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GIWRIKAS

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

σπιρο μονο με αυτον τον τροπο μπορεις να φτιαξεις?..δν υπαρχει σαν ετοιμη ουσια ή διαλυμα στα φαρμακεια??
 

Nikoς

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Φιλε καπαμαρου το shed ηταν πανω κατω σαν της μινοξ ή πιο τουμπανο? Δε τα βρασω, θα κανω σκονη τα χαπια και θα τα ανακατευσω με τον ορο και το οινοπνευμα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

το shed σε εμενα ηταν πολυ δυνατο 300-400 τριχες την μερα,με ενα καλο τιναγμα στο κεφαλι μαυριζα ολο τον νεροχυτη ::)
 

Nikoς

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Αξιζει το κοπο? Βασικα αφουμε εχουμε κετοκοναζολη, ενα καλο σαμπουαν, και μινοξ για επανεκφυση, ενα μπλοκερ λειπει, που ο σκοπος του ειναι να μην σου πεσουν τα ηδη υπαρχουσα μαλλια, να μη προχωρησει η τριχοπτωση. Εσενα σε σταματησε εκει που ησουν ή προχωρησες μεσα στα χρονια που την βαζεις?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ειμαι πολυ καλυτερα απο πριν το ξεκινησω και το εχουν προσεξει συγγενεις και φιλοι.
πριν 3 χρονια ειμουν 2v -3v.
εκανε δουλεια στο vertex χωρις να εχω χρησιμοποιησει ποτε μινοξ εκει.
το σημειο που καταλαβα πραγματικα οτι δουλευει ειναι οταν το σταματησα για 5 μηνες χρησιμοποιοντας zix στην θεση του.και ξαναγυρισα πισω :-[
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι η συνταγή σου είχε και pg; Ρε καπα, δώσε άλλη μια τη συνταγή σου... Μάλλον το pg με έκανε να την ακούσω.

απανταω εδω
οπως εχω αναφερει η pg ειναι ποιο δυνατο οχημα αποροφησης απο το οινοπνευμα.
απο προσωπικη πειρα σας λεω οτι η συνταγη του Ακη ειναι 2-3 φορες ποιο δυνατη απο του tropheus
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,386.990.html
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

στο λινκ που εδωσα κατω ;) επισης και η λοσιον του tropheus με οινοπνευμα εχει αποτελεσμα την χρησιμοποιουσα ενα χρονο και κατι
 
Μπλουζα