ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Leone

Active Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Οσο αφορα τη μινοξ παιδια ποσα χαπακια φινας βαζετε και πως τα βαζετε.Τα λιωνετε και τα κανετε σκονη?Και επισης αποσταγμα πρασινου τσαγιου στο φαρμακειο θα βρω και σε τι μορφη?Ποση περιεκτηκοτητα?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

show_palmettos

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

http://www.bionews.gr/bionews/056/bioart.htm βαλε στο rogaine καποια ποσοτητα(εσυ κρίνε πόσα ml) απο το αποσταγμα αυτο και ριξε μεσα 5-6 καψακια προσκαρ ..ανακατεψε καλα και ετοιμο..αλλα για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με μιξεις της μινοξ διαβασε τα αντιστοιχα λινκ γιατι εχουν πει διαφορες γνωμες πολλοι χρηστες οσον αφορα τους συνδυασμους της με αλλα συστατικα (ενοτητα growth stimulate κυρίως)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Leone είπε:
Οσο αφορα τη μινοξ παιδια ποσα χαπακια φινας βαζετε και πως τα βαζετε.Τα λιωνετε και τα κανετε σκονη?Και επισης αποσταγμα πρασινου τσαγιου στο φαρμακειο θα βρω και σε τι μορφη?Ποση περιεκτηκοτητα?
δες και http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,463.0.html
 

magic810

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

show_palmettos είπε:
http://www.bionews.gr/bionews/056/bioart.htm βαλε στο rogaine καποια ποσοτητα(εσυ κρίνε πόσα ml) απο το αποσταγμα αυτο και ριξε μεσα 5-6 καψακια προσκαρ ..ανακατεψε καλα και ετοιμο..αλλα για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με μιξεις της μινοξ διαβασε τα αντιστοιχα λινκ γιατι εχουν πει διαφορες γνωμες πολλοι χρηστες οσον αφορα τους συνδυασμους της με αλλα συστατικα (ενοτητα growth stimulate κυρίως)

Αν σκεφτειτε οτι ο Dr.Lee πουλαει διαλυμμα το οποιο στα 60ml προσθετει 1mg φιναστεριδης τοτε δεν μιλαμε απλα για βομβα αλλα οπλο μαζικης καταστροφης της DHT.... ??? προσθετοντας 5-6 καψακια φιναστεριδης...
Αποψη μου φιλε να εκτιμησεις την κατασταση σου και να αυξανεις σταδιακα.....
 

show_palmettos

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ειτε βαλεις 2mg ντουτας ειτε 6mg φινας ειναι το ιδιο και το αυτο σε αποτελεσματικοτητα..το θεμα ειναι το shedding που με τη ντουτα θα ειναι μεγαλυτερο! ας κρινει ο φιλος ποση φινα πρεπει να βαλει μεσα!
 

Jakard

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

magic810 είπε:
[quote author=show_palmettos link=topic=386.msg22437#msg22437 date=1262094521]
http://www.bionews.gr/bionews/056/bioart.htm βαλε στο rogaine καποια ποσοτητα(εσυ κρίνε πόσα ml) απο το αποσταγμα αυτο και ριξε μεσα 5-6 καψακια προσκαρ ..ανακατεψε καλα και ετοιμο..αλλα για περισσοτερες πληροφοριες σχετικα με μιξεις της μινοξ διαβασε τα αντιστοιχα λινκ γιατι εχουν πει διαφορες γνωμες πολλοι χρηστες οσον αφορα τους συνδυασμους της με αλλα συστατικα (ενοτητα growth stimulate κυρίως)

Αν σκεφτειτε οτι ο Dr.Lee πουλαει διαλυμμα το οποιο στα 60ml προσθετει 1mg φιναστεριδης τοτε δεν μιλαμε απλα για βομβα αλλα οπλο μαζικης καταστροφης της DHT.... ??? προσθετοντας 5-6 καψακια φιναστεριδης...
Αποψη μου φιλε να εκτιμησεις την κατασταση σου και να αυξανεις σταδιακα.....
[/quote]

Για πες μου ρε αδερφε που παραγγειλα spiro 5% με μινοξ και φουνγοραλ θα πεξω καθολου μπαλα?
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Kατι θα κανεις οχι μεγαλα πραγματα ομως
 

zagga

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

zagga είπε:
ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!

Να πούμε ξανά ότι η spiro ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ growth stimulant !!!
Δεν πρέπει κάποιος να περιμένει τα αποτελέσματα (των πρώτων 8-18 μηνών) της minox.

Η spiro συνεισφέρει με ασφάλεια στον αγώνα κατά των ανδρογόνων τα οποία δρουν αργά αλλά καταστρεπτικά στην τρίχα...

Δύσκολα φίλε zagga θα βρεις κάποιον που κάνει μακροχρόνια χρήση ΜΟΝΟ spiro, για να σου πει για αποτελέσματα που ζητάς.
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Jakard είπε:
[quote author=ANAR link=topic=386.msg22464#msg22464 date=1262162343]
Kατι θα κανεις οχι μεγαλα πραγματα ομως

Χωρις την φινα δεν παιζει καλη μπαλιτσα ε?
[/quote]

Βαλε τοπικα τουλάχιστον η φινα η ντουτα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

zagga είπε:
ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!

Εγω εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στους 3 μηνες που βαζω σπιρο2
 

genesis

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ANAR είπε:
[quote author=zagga link=topic=386.msg22507#msg22507 date=1262224058]
ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!

Εγω εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στους 3 μηνες που βαζω σπιρο2
[/quote]

anar καλησπερα!! υγεια πανω απολα... λες οτι βαζεις 3 μηνες σπιρο και εχεις δει καλα αποτελεσματα...τι αλλο βαζεις εκτος απο σπιρο και σε τι συχνοτητα? τη σπιρο ποσες φορες τη μερα τη βαζεις?
 

Jakard

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ANAR είπε:
[quote author=zagga link=topic=386.msg22507#msg22507 date=1262224058]
ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!

Εγω εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στους 3 μηνες που βαζω σπιρο2
[/quote]

και τα δυο αυτα ρε μαν τοπικα πουθενα δεν ειδα να λει καπιος κατι καλο . και οι ερευνες δεν δειχνουν οτι πιανουν . Η ντουτα εχω δει οτι πιανει στους μισους αλλα στους αλλους μισους τουσ ριχνει απλα το μαλλι. Γαμισε τα μαν με βλεπω να περνω χαπακια
 

show_palmettos

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

δεν τους ριχνει το μαλλι ρε φιλε...ειναι το φαινομενο της αποπτωσης ππου αρχικως ειναι φυσιολογικο να συμβαινει.....!!! κακως οσοι ξεκινανε ντουτα δεν τη συνεχιζουν μετα επειδη τρομοκρατουνται στην αρχη απτo sheddinh που προκαλει!! για καλυτερα αποτελεσματα ομως παιρνει να παιρνει κανεις ντουτα αλλα και αργινινη και k-max αντιsides για την αποφυγη των παρενεργειων!
εσυ να παρεις ντουτα,να λουζεσαι με σαμπουαν κετοκοναζολης,και οπωςσδηποτε να βαζεις μινοξιδιλη και σπιρονολακτονη και γενικα να μην αγχωνεσαι !
 

Jakard

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

show_palmettos είπε:
δεν τους ριχνει το μαλλι ρε φιλε...ειναι το φαινομενο της αποπτωσης ππου αρχικως ειναι φυσιολογικο να συμβαινει.....!!! κακως οσοι ξεκινανε ντουτα δεν τη συνεχιζουν μετα επειδη τρομοκρατουνται στην αρχη απτo sheddinh που προκαλει!! για καλυτερα αποτελεσματα ομως παιρνει να παιρνει κανεις ντουτα αλλα και αργινινη και k-max αντιsides για την αποφυγη των παρενεργειων!
εσυ να παρεις ντουτα,να λουζεσαι με σαμπουαν κετοκοναζολης,και οπωςσδηποτε να βαζεις μινοξιδιλη και σπιρονολακτονη και γενικα να μην αγχωνεσαι !

Oχι φιλε μου μιλαω για ενα φορουμ που γραφουνε ατομα οπωσ και εδω . οι 23 λενε ολα καλα ντουτα δυνατη , και αλλοι 17 ομως λενε το παιρνω 4 μινες και μονο μαλλι χανω. Οποιος λει οτι το shedding κραταει πανω απο το πολυ μινα ειναι αμαθεις , το
 

Youl Briner

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

genesis είπε:
[quote author=ANAR link=topic=386.msg22512#msg22512 date=1262241534]
[quote author=zagga link=topic=386.msg22507#msg22507 date=1262224058]
ρε παιδια τοσο καιρο υπαρχει το αρθρο υπαρχει κανενασ να μας πει αποτελεσματα απο spiro??αμα ειναι μην αρχισουμε τζαμπα ευχαριστω!

Εγω εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα στους 3 μηνες που βαζω σπιρο2
[/quote]

anar καλησπερα!! υγεια πανω απολα... λες οτι βαζεις 3 μηνες σπιρο και εχεις δει καλα αποτελεσματα...τι αλλο βαζεις εκτος απο σπιρο και σε τι συχνοτητα? τη σπιρο ποσες φορες τη μερα τη βαζεις?
[/quote]



Να πάρεις και μια γνώμη από μένα που έχω ξεκινήσει περίπου 3 μήνες θεραπεία με τα μαλλιά μου.
Εγώ βάζω μόνο τοπική spiro και minox 5% μια φορά την ημέρα το πρωί.
Επίσης λούζομαι 2-3 φορές την εβδομάδα με fungoral
Τρείς μήνες (σχεδόν) τι έχω δεί: έχω βγάλει κάποσες τρίχες στους κροτάφους, το μαλλί μου είναι πολύ πιο υγιές στην εμφάνιση του, και οι τρίχες αρκετά πιο χοντρές.
Θα μου πεις γιατί δεν κάνεις κάτι επιπλέον?
Γιατί είπα ότι έχω και άλλα πράγματα να ασχοληθώ στη ζωή μου και δεν είμαι διατεθειμένος (ούτε και έχω την πολυτέλεια χρόνου) και χρημάτων να κάνω περισσότερα.
Το σημαντικότερο είναι όμως να μπορείς να υποστηρίξεις με συνέπεια αθτό που θα κάνεις αλλά και να συνειδητοποιήσεις πως ότι κάνεις θα το κάνεις ίσως και για πάντα….
Οπότε επέλεξα μία πολύ συντηρητική θεραπεία με τα προαναφερθέντα…
Θα ανεβάσω φωτο μου να συγκρίνεις σε σχέση με την αρχική.
Εμένα ο βασικός μου στόχος ήταν (και είναι) να μην επεκταθεί η τριχόπτωση μου επιπλέον και συνάμα αν μπορέσω να βελτιωθώ και λίγο γιατί όχι!
 

Youl Briner

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

στην αρχή του θέματος έχω και τις πρώτες μου φωτογραφίες (αν θες να συγκρίνεις), απο την ημερομηνία του θέματοε υπολόγισε μια βδομάδα και μπορείς να βρείς ακριβώς πόσο καιρό ακολουθώ την θεραπεία. ;)
 

show_palmettos

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

genesis.....o tropheus στο πρωτο ποστ γραφει οτι το οινοπνευμα δινει την απορρόφηση της σπιρο στον κεφαλι...εσυ σε ενα απο τα προηγουμενα ποστ σου εγραψες για διαλυση της σπιρο μεσω οινοπνευματος και οχι απορροφηση της απτους θυλακες του τριχωτου...η ερωτηση ειναι η εξης.....μονο με σπιρο,νερο και αλοη υπαρχει πιθανοτητα και διαλυσης της σπιρο και απορροφησης της απτον οργανισμο για προστασια των ανδρογονων ή στη θέση του νερου πρεπει να ειναι οπωσδηποτε το οινοπνευμα?
 
Μπλουζα