ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Και σε μενα φιλε lalako ετσι συμβαινει εδω και 15 μερες βαζω την σπιρο με λυψη φινας 1% και revivogen αλλα οι τριχες στο μετωπο δεν μεγαλωνουν .........θα δουμε υπομονη :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μια ερωτηση για την παραγωγη σπιρονολακτονης.λεει :"Αφήστε το το διάλυμα κάπου σε μέρος δροσερό (συνιστούν ψυγείο) για να διαλυθεί. Θα πρέπει να το αφήσετε όλη την νύχτα ή για μπόλικες ώρες για να διαλυθεί/χωριστεί η σπιρονολακτόνη από τα υπόλοιπα συστατικά που έχει μέσα το χάπι, ώστε να μας μείνει μόνο η σπιρονολακτόνη στο τελικό διάλυμα. Η διαδικασία αυτή παίρνει λίγη ώρα, αλλά θα είμαστε σίγουροι ότι το διάλυμα μας είναι καθαρό από άχρηστα συστατικά.

Όταν τελειώσετε, προσθέστε στο καθαρό πλέον διάλυμα 12ml απιονισμένο νερό και ανακατέψτε καλά."
πως παιρνουμε το καθαρο διαλυμα απο το μπουκαλι?με το φιλτρο του καφε που εχουμε προσαρτυσει πανω?και οταν λεει 1-2 ml την ημερα εννοει μηπως 2 ml την φορα καθως το βαζουμε 2 φορες τη μερα η 1 ml καθε φορα?ευχαριστω.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

υποτίθεται ότι το μπουκάλι που αφήνεις στο ψυγείο τόσες ώρες να στραγγίσει η σπιρο με το φίλτρο,αποτελεί το τελικό καθαρό δ/μα και σε αυτό προσθέτεις απιονισμένο νερό

κάνεις χρήση του τελικού δ/τος 1-2ml ανά 12 ώρες ;D
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Αχα δηλαδη βαζω το μπουκαλι μεσα με το φιλτρο πανω και το αφηνω να στραγγιζει για ωρες..μαλιστα μαλιστα...τωρα κατατοπιστηκα απο αυτο το δυσκολο προβλημα μου να 'σαι καλα συνωνοματε ;D
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

2 τελευταιες ερωτησουλες πριν κανω το δ/μα.μπορω να το χρησιμοποιω και μετα απο 1 ωρα που πρεπει να το ξεβγαζω να κανω μπανιο η ειναι καλυτερα μετα το μπανιο να βαζω?και 2ον η σπιρονολακτονη ειναι dht blocker και προκαλει regrowth?δηλαδη ποια η διαφορα με την φινα πχ?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

spi είπε:
2 τελευταιες ερωτησουλες πριν κανω το δ/μα.μπορω να το χρησιμοποιω και μετα απο 1 ωρα που πρεπει να το ξεβγαζω να κανω μπανιο η ειναι καλυτερα μετα το μπανιο να βαζω?και 2ον η σπιρονολακτονη ειναι dht blocker και προκαλει regrowth?δηλαδη ποια η διαφορα με την φινα πχ?
χρησιμοποίησέ το όποτε θέλεις-δεν αλληλεπιδρά με άλλες ουσίες
η σπιρο είναι καθαρό dht blocker-μην μπερδεύεσαι ;D
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Α ωραια γιατι επειδη εμενα λαδωνουν ευκολα τα μαλλια μου θα ηταν καλυτερο το βραδυ να το βαζω μια ωρα πριν κανω μπανιο...ειναι dht blocker αλλα στο topic που λεει τον τροπο παρασκευης του διαλυμματος ανεφερει πως το βαζουμε στα σημεια μονο που θελουμε αν εχουμε regrowth..εκτος αν εγω δεν εχω καταλαβει τι σημαινει regrowth... ::)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

γράφτηκε έτσι,γιατί το μπλοκάρισμα της dht ουσιαστικά οδηγεί-σε συνδυασμό με μινοξ. κ.α-σε διευκόλυνση της επανέκφυσης ;D
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Sorry που θα γινω παλι κουραστηκος απλα αναρωτιεμαι το εξης επειδη παρολαυτα (αν κ βαζω κ αλοη πλεον) βγαζω κ παλι σπυρακια στο κεφαλι με ποιον κ ε δεν μπορω τα σπαω ,οταν πεφτει η σπιρο πανω τους δεν πηγαινει μες το αιμα εκτος απο τα τριχοφυλακια ? Τι επιπτωσεις μπορει να εχει διοτι θα παει στο αιμα ? :angel:
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αχα δηλαδη η σπιρο απο μονη της δε μπορει να δωσει regrowth...ισως μηπως καποια που να ειναι σε πιο αργους ρυθμους??...Thank you very very much ;D
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

akishellas3 είπε:
Sorry που θα γινω παλι κουραστηκος απλα αναρωτιεμαι το εξης επειδη παρολαυτα (αν κ βαζω κ αλοη πλεον) βγαζω κ παλι σπυρακια στο κεφαλι με ποιον κ ε δεν μπορω τα σπαω ,οταν πεφτει η σπιρο πανω τους δεν πηγαινει μες το αιμα εκτος απο τα τριχοφυλακια ? Τι επιπτωσεις μπορει να εχει διοτι θα παει στο αιμα ? :angel:
μην ανχώνεσαι-μικρή η ποσότητα απορρόφησης της σπιρο στην συστηματική κυκλοφορία,απορροφάται τοπικά ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

θα γραψω κατι που ειναι off topic αλλα δε θελω να ανοιξω καινουριο γιατι απλα μια ερωτηση ειναι και αν ξερει καποιος τιποτα.μου ειπε ενας φιλος μου οτι του συνεστησαν να χρησιμοποιει σαπουνι πισσας στα μαλλια του για την τριχοπτωση και μου ειπε οτι απο τοτε που το δοκιμaσε δε βλεπει τριχες να πεφτουν.ξερει κανεις κατι?
Yes i know i am :eek:fft:
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Σαπουνι πισας πρωτη φορα το ακουω αν εχεις την ευγενη καλοσυνη ρωτησε τον φιλο σου πως λεγεται το σαπουνι και που το βρισκουμε για δοκιμη να δουμε.....
 

BLuEArMy

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Αν ακολουθήσω τη συνταγή του Άκη και απλά αντικαταστήσω το PPG με EMU oil πιστεύετε ότι θα υπάρχει η ίδια μεταφορά στο θύλακα;
 

BLuEArMy

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Επίσης πήγε τελικά κάποιος από εσάς σε φαρμακείο στην Αθήνα για να του πει να του φτιάξει το διάλυμα αυτό (συνταγή Άκη); Αν ναι να μας πει τιμή/ποσότητα και από που, γιατί εγώ το φοβάμαι να το φτιάξω μόνος μου γιατί θα έχω το άγχος αν είναι αποτελεσματικό ή αν δεν πέτυχα το σωστό αποτέλεσμα!
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

ειναι σαπουνι πισσας της Fissan.λεγεται FISSAN SAVON GOUDRON 85g και εψαξα και λεει πως χρησιμοποιηται για την πιτυριδα.αλλα ετσι δε λεει και το fungoral?ο φιλος μου λεει πως εχει σταματησει αν βλεπει πια τριχες.τουλαχιστον οχι τοσες πολλες
 

arhiatros

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Αύριο θα παρω τα υλικα για να φταξω τη lotion σπειρονολακτονης 2% του Ακη οπως λεει εδω ( http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.htm ). κάποιες ερωτησεις ομως θελω να κανω
1. θελει καθολου βρασιμο (εκει δεν αναφερει τιποτα)?
2. πόσες ωρες το αφηνω να στραγγισει απο το φιλτρο του καφε?
3. μετα θέλει συνεχεια ψυγειο?
4. βαζω regaine 5% πρωι βραδυ. μπορω μαζι με το regaine να βαζω και τη lotion σπειρονολακτονης?
5. λέω να βάλω το διάλυμα σε αδειο μπουκαλακι regaine, γιατι ξερω πως 6 ψεκασμοι ειναι 1 ml, οποτε να βαζω και απο τη lotion σπειρονολακτονης 6 ψεκασμους ανα 12ωρο. σωστά?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

1-όχι,τα διαλύεις στο γουδί
2-μία ολόκληρη νύχτα
3-όχι,εφόσον βάλεις αλκοόλη για συντηρητικό/διαλυτικό
4-ναι,μάλιστα θεωρείται ιδανικός συνδυασμός
5-σωστός ;D
 

sovagg

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

arhiatros είπε:
Αύριο θα παρω τα υλικα για να φταξω τη lotion σπειρονολακτονης 2% του Ακη οπως λεει εδω ( http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.htm ). κάποιες ερωτησεις ομως θελω να κανω
1. θελει καθολου βρασιμο (εκει δεν αναφερει τιποτα)?
2. πόσες ωρες το αφηνω να στραγγισει απο το φιλτρο του καφε?
3. μετα θέλει συνεχεια ψυγειο?
4. βαζω regaine 5% πρωι βραδυ. μπορω μαζι με το regaine να βαζω και τη lotion σπειρονολακτονης?
5. λέω να βάλω το διάλυμα σε αδειο μπουκαλακι regaine, γιατι ξερω πως 6 ψεκασμοι ειναι 1 ml, οποτε να βαζω και απο τη lotion σπειρονολακτονης 6 ψεκασμους ανα 12ωρο. σωστά?

Το φιλτραρισμα θα το κανεις με φιλτρο καφε??Εγω παντως δυσκολευμαι να παρω μετα το φιλτραριμα ικανη ποσοτητα διαλυματος...Συνηθως δηλ δε σταζει πολυ..Και με προβληματιζει αυτο το θεμα γτ καταληγω να τη βαζω σχεδον αφιλτραριστη στο κεφαλι μου..Αν καταφερεις παντως και τη φτιαξεις,στειλε μου αν δε σου κανει κοπο ενα μνμ να μου πεις πως τα καταφερες περιπου.
 
Μπλουζα