Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Αρχοντα vayero κανε double A και στο καπακι μινοξ. ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

panosm είπε:
Άκη έχεις ακόμη duta μεσα στη spiro ή την έχεις σταματήσει ;

Την έχω σταματήσει, όπως και τα all in one συστατικά. Τελικά το καθένα μόνο του είναι από τις καλύτερες επιλογές, πιστεύω.

πχ στους 2 πρώτους μήνες σκέτη Spiro τα πράγματα ήταν καλύτερα απ'ότι όταν πρόσθεσα ντουτα
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Αυτή τη γνώμη έχω και εγώ Άκη
από φωτογραφίες που έχω βγάλει σχεδόν κάθε μήνα από την έναρξη της θεραπείας και μετά ( περίπου 7-8 μήνες) βλέπω το κοκτέιλ spiro-duta να με πήγε πίσω 4-5 μήνες (οπτικά ) όπως λες και εσύ με τη spiro σκέτη τα πράγματα ήταν άψογα
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

yugi_greece είπε:
Παιδια, εγώ κάνω την γνωστή θεραπεία με το 1/5 προσκαρ και rogain και fungoral.. Σκεφτομαι να προχωρήσω σε avordat. δεν εχω μεγάλο πρόβλημα. Μόνο στους κροτάφους ::) τι λετε?
αν κρινω απο την φωτο σου οχι μεινει εκει που εισαι ειναι πολυ λιγος ο καιρος που κανεις θεραπεια

dim74 είπε:
εγω δεν το καταλαβα!στους δεκα μηνες δεν μου εχει δωσει κατι,αντε να το παρω το προσκαρ δυο μηνες ακομα μηπως δω κατι...αν δεν δω να συνεχισω για ποιο λογο?αλλωστε η ιδια η μερκ δεν λεει αν δεν δεις στον χρονο κοφτο?
και δευτερο...δεν λεγαμε πριν καιρο πως θα παρουμε το προσκαρ μεχρι να μας δωσει το μεγιστο αποτελεσμα και μετα θα το γυρισουμε στα τοπικα να διατηρησουμε τα αποτελεσματα?τωρα λεμε αν αρχισεις προσκαρ δεν το σταματας ποτε δεις δεν δεις κατι?
εγω μαζι σου ειμαι σε χρονο χρησης της αν δε σου δωσε κατι κοψε την
νομιζω ομως θα εχεις απωλεια αν την κοψεις

sot είπε:
Για πες μας tropheus γιατι και εγω ξεκινησα avodart απο το στομα και θελω να ξερω αν εχεις παρενεργειες????
αν παιρνεις καθε μερα σχεδον σιγουρα κατι θα σου παρουσιασει μερα παρα μερα δοκιμασε

vayero79 είπε:
Κρίμα ρε παιδιά, πίστευα ότι η προσθήκη ντούτα στην μινοξιδίλη θα με βοηθούσε. Οπότε είναι προτιμότερο να την αποφύγουμε ή να την χρησιμοποιήσουμε με emu oil μέσα;

και ποιος σου ειπε οτι δεν βοηθαει

κοιτα οταν αλλαζεις συχνα θεραπεις οπως κανουν πολλα παιδια το μονο που καταφερνεις ειναι να ταλειπωρεις τον οργανισμο σου αλλα και τα μαλλια σου σιγουρα θα υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι δεν αντιδρουν καλα σε καποιους συνδιασμους αλλα πιστευω οτι ειναι μια χαρα το συγκεκριμενο απο την στιγμη που φαινεται οτι δεν αλληλεεπιδρουν
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

primax είπε:
Double A ειναι η ντουτα διαλυμμένη σε gel αλόης; (και σε ποια αναλογία;) Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά χάθηκα μέσα στα posts και δεν το βρίσκω.
αδειάζεις ένα avodart σε πιατάκι και βάζεις την ποσότητα που θα άπλωνες σε μία χρήση αλόης τζελ=>ανακατεύεις και το απλώνεις
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

η δοση ειναι too much για μενα σπυρο

βασικα θα θελα να κοιταξω το ενδεχομενο αν μπορει η αλοη να μεινει σαν βαση δηλαδη αν μπορει να διατηρησει την ντουταστεριδη εκτος του κελυφους της και σε ποσοτητα 60ml αλοης να βαλει κανεις η την safe ποσοτητα που εχει πει ο ακης στα 5 η να βαλει κανες περισσοτερα

αν το σκεφτεις σε ενα μηνα χρησης παιρνεις 6πλασια ποσοτητα ντουταστεριδης

εσυ που χρησιμοποιεις αυτην την ποσοτητα πως νοιωθεις
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Πανμέγιστε δεν έχω μέχρι τώρα sides - στύση/σπέρμα είναι πολύ φυσιολογικά
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

βέβαια προσέχω για να έχω-τις ημέρες που βάζω το δ/μα μινοξ. παίρνω ουσιαστικά τοπικά και L-Arginin ;)
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

εδω και 10 μερες που αρχισα να παίρνω avodart παρατηρω οτι βγάζω μερικά σπυράκια στο πρόσωπο. συμβαίνει σε κανεναν άλλο????
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

άρχοντα,μάλλον τυχαίο είναι
καλού-κακού παρακολούθησε το και ενημέρωσε μας
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sot είπε:
εδω και 10 μερες που αρχισα να παίρνω avodart παρατηρω οτι βγάζω μερικά σπυράκια στο πρόσωπο. συμβαίνει σε κανεναν άλλο????

Έχει παρατηρηθεί και με proscar. Έχει να κάνει με ορμόνες και μπορείς να το θεραπεύσεις με κάποιο προϊόν τοπικό γι αυτά.
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

παρατηρω εντονη τριχoπτωση απο τοτε που αρχισα avodart. ειναι καλο σημαδι αυτο?? αυτες που πεφτουν θα ξαναβγουνε?? σε ποσο διάστημα θα πρεπει να σταματησει η τριχοπτωση???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

σταδιακά σε ένα μήνα θα επανέλθεις ;)
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

μηπως πρεπει να σταματησω το zix και την spiro???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

γιατί το λες αυτό;! ::)
-δεν αλληλεπιδρούν με ντουτα,ούτε μεταξύ τους :-\
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Φίλε sot
Κατ'αρχήν η γνώμη μου είναι να βάλεις στο zix τον ψευδάργυρο μιας και είναι πολλές οι ώρες διαφορά από τη μινόξ οπότε δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα
Τώρα όσον αφορά την ντουτα εγώ προσωπικά όπου την συνδύασα με άλλο τοπικό ( spiro ή minox) μου έδωσε ΑΠΊΣΤΕΥΤΟ shed με αποτέλεσμα να την έχει φοβηθεί το μάτι μου.
Δεν έχω δοκιμάσει ακόμη ντουτα σκέτη (double A)
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Να μας πει καποιος που παίρνει avodart έαν έχει έντονη τριχόπτωση.....
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sot είπε:
Να μας πει καποιος που παίρνει avodart έαν έχει έντονη τριχόπτωση.....
σε ληψη απο το στομα εννοειες η τοπικα
γινε πιο συγκεκριμενος

εγω κανω χρηση τοπικη

και οπως εχω ξανα πει αρκετες φορες οτι ηταν η πρωτη φορα που ειδα shed μετα απο οσα εχω χρησιμοποιησει

το ξαναλεω το shed σταματησε σε 15 περιπου μερες και απο τοτε τι να σου πω περασαν 4 μηνες καπου κατα εκει μπορει να παει και πεμτος μηνας λιγο πιο πριν απο τον σπυρο ξεκινησα

και μπορω να ειμαι περιφανος με το αποτελεσμα σχεδον απο 2Α επεσα σε 2
δεν μπορω βεβεαια να πω οτι γιναν σε λιγους μηνες ολα
πιστευω εχει βοηθησει και το παρελθον με το revivo και λοιπα
 
Μπλουζα