Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπυρο σημερα εβαλα πρωτη φορα double A και το ετριβα στο κεφαλι 2-3 λεπτα για να αποροφηθει καλα.Εχω και εγω λιγο βαρυ κεφαλι απο τη χρηση του και νιωθω σα να μου "καει" λιγο το κεφαλι για κανα δεκαλεπτο απ τη στιγμη που το βαζω.Μακαρι να ειναι αυτα ενδειξεις οτι δουλευει σε μενα η τοπικη ντουτα...Κατι αλλο ρε τεραστιε Σπυρο(ειδες χρησιμοποιω τις ατακες σου!!),μετα απο ποση ωρα απ το double A βαζουμε minox?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

corkala

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
[quote author=sovagg link=topic=382.msg12696#msg12696 date=1243089186]
Ρε Σπυρο δηλ ειναι καλυτερο το double Α απ την φιναστεριδη(με ληψη απ το στομα)?Πως γινεται αυτο?
λόγω των ερευνών και της προσωπικής εμπειρίας/αποτελέσματος
αν δεις την σύγκριση αποτελεσμάτων/δόσης/χρονικού διαστήματος μεταξύ φινα/ντουτα στις κλινικές έρευνες θα καταλάβεις ότι 1/3 - ντουτα/φινα δίνουν το ίδιο αποτέλεσμα

άσε που η ντουτα δίνει ορατά αποτελέσματα (σχετικά γρήγορα <3 μήνες) σε κροτάφους,που είναι γνωστό τι ζόρι τραβάμε για την επανέκφυση

σε επικοινωνία που είχα με 2-3 πλαστικούς του εξωτερικού για προεγχειρητική και μετεγχειρητική αγωγή(ψαχνόμουν τότε για μεταμόσχευση),απάντησαν ντουτα και μινοξ. :-\

μετά παίζει και η απορρόφηση - η ντουτα μένει 36-48 ώρες => 3-4 φορές την εβδομάδα χρήση (συντήρηση) όταν φτάσεις το επιθυμητό αποτέλεσμα ;D

[/quote]
δηλαδη προτεινειος καλυτερα ντουτα μεσα σε ρεγαιν απο φινα ? ή καλυτερα να βαλεις ντουτα σε ΑΑ??
 

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Εγω φιλε corkala κανω και μινοξ+ντουτα και double A.Πιστευω ειναι το καλυτερο ετσι.
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

καλησπερα.Σπυρο την γνωμη σου θελω.φινα απο το στομα και τοπικα ντουτα μεσα στο regaine μπορουμε να παιρνουμε?? ταιριαζουν η οχι σε θεμα αποτελεσματικοτητας?? μηπως ειναι καλυτερα μονο φινα η μονο ντουτα???μιλαω για 1,25mg φινα την μερα και 10 καψακια ντουτα μεσα στο regaine για ενα μηνα.σε βλεπω ενημερωμενο γι αυτο σε ρωταω...φιλικα Γιαννης.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

άρχοντα,
ή το 1 ή το άλλο
είναι υπερβολή και τα 2,άσε που σίγουρα θα έχεις παρενέργειες
 

FITNESSMAN

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
άρχοντα,
ή το 1 ή το άλλο
είναι υπερβολή και τα 2,άσε που σίγουρα θα έχεις παρενέργειες
σε ευχαριστω!! παντως βλεπω πολλους που παιρνουν και τα δυο εδω..
 

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sovagg είπε:
Σπυρο σημερα εβαλα πρωτη φορα double A και το ετριβα στο κεφαλι 2-3 λεπτα για να αποροφηθει καλα.Εχω και εγω λιγο βαρυ κεφαλι απο τη χρηση του και νιωθω σα να μου "καει" λιγο το κεφαλι για κανα δεκαλεπτο απ τη στιγμη που το βαζω.Μακαρι να ειναι αυτα ενδειξεις οτι δουλευει σε μενα η τοπικη ντουτα...Κατι αλλο ρε τεραστιε Σπυρο(ειδες χρησιμοποιω τις ατακες σου!!),μετα απο ποση ωρα απ το double A βαζουμε minox?

Σπυρο δωσε μια απαντηση και εδω σε παρακαλω
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sovagg είπε:
[quote author=sovagg link=topic=382.msg12706#msg12706 date=1243103668]
Σπυρο σημερα εβαλα πρωτη φορα double A και το ετριβα στο κεφαλι 2-3 λεπτα για να αποροφηθει καλα.Εχω και εγω λιγο βαρυ κεφαλι απο τη χρηση του και νιωθω σα να μου "καει" λιγο το κεφαλι για κανα δεκαλεπτο απ τη στιγμη που το βαζω.Μακαρι να ειναι αυτα ενδειξεις οτι δουλευει σε μενα η τοπικη ντουτα...Κατι αλλο ρε τεραστιε Σπυρο(ειδες χρησιμοποιω τις ατακες σου!!),μετα απο ποση ωρα απ το double A βαζουμε minox?

Σπυρο δωσε μια απαντηση και εδω σε παρακαλω
[/quote]
λοιπόν,
αυτά που περιγράφεις τα είχα και εγώ την 1η εβδομάδα-φεύγουν από μόνα τους
σύμφωνα με αυτόν που το εφηύρε-με το που απορροφάται η ντουτα βάζεις μινοξ.
μην υπερβάλλεις στο τρίψιμο-το καψάκι έχει γλυκερίνη και η απορρόφηση είναι σίγουρη ;)


corkala είπε:
δηλαδη προτεινειος καλυτερα ντουτα μεσα σε ρεγαιν απο φινα ? ή καλυτερα να βαλεις ντουτα σε ΑΑ??
κοίτα,
δεν λέω καλύτερα ή χειρότερα-απλά θεωρώ πια, ότι αν κάνεις μινοξ.+ντουτα πρωί,το double A πρέπει να γίνει βράδυ στη μισή δόση και δεν πρέπει να ασχοληθείς με άλλο dht blocker
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

εγω αρχισα avodart απο το στομα 1 καθε 2 μερες αν δω παρενεργειες εκτος απο χαμηλη libido θα το σταματησω. τα υπολοιπα που βάζω spiro και super zix με avodart μεσα, να τα σταματησω ή οχι?
 

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

magic810 είπε:
Καλως τον Ακη.... ;)
Ακη ξεκινησες παλι revivogen?
και απο οτι διαβαζω η duta μεσα στην spiro δεν σε ωφελησε? :-\
Όχι δεν το ξεκίνησα magic, απλώς τι είδα λέω. ότι δεν με ωφέλησε, δεν με ωφέλησε, αυτό είναι στάνταρ...


Παράγγειλα και εγώ την κρέμα spiro του lee για δοκιμή.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sot είπε:
εγω αρχισα avodart απο το στομα 1 καθε 2 μερες αν δω παρενεργειες εκτος απο χαμηλη libido θα το σταματησω. τα υπολοιπα που βάζω spiro και super zix με avodart μεσα, να τα σταματησω ή οχι?
πολύ είναι να παίρνεις από στόμα και στη λοσιόν ντουτα-δες για παρενέργειες και αποφασίζεις ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Άκης είπε:
Παράγγειλα και εγώ την κρέμα spiro του lee για δοκιμή.

Πιστευω οτι θα μεινεις πολυ ευχαριστημενος.....
Εγω τουλαχιστον ειμαι.....
Επισης σκοπευω να παραγγειλω το xandrox 5% με retinoic acid...αφου εχω διαβασει σε αρκετα φορουμ οτι βοηθαει πολυ στο hairline που λενε....απλα εχω διαβασει οτι καιει αρκετα και μπορει να προκαλεσει εντονους ερεθισμους....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

magic810 είπε:
Επισης σκοπευω να παραγγειλω το xandrox 5% με retinoic acid...αφου εχω διαβασει σε αρκετα φορουμ οτι βοηθαει πολυ στο hairline που λενε....απλα εχω διαβασει οτι καιει αρκετα και μπορει να προκαλεσει εντονους ερεθισμους....

Φίλε magic810 δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δε θα μείνεις ευχαριστημένος από τη χρήση του retinoic acid.
Οι ερεθισμοί που προκαλεί είναι πολύ έντονοι. Δεν αξίζει τον κόπο. Θα είσαι συνέχεια με ένα εριθισμένο δέρμα... και τελικά θα το εγκαταλείψεις.
 

dim74

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

tropheus περνεις και avodart και βαζεις και τοπικα dutasteride?υπερβολη νομιζω!ποσο καιρο τα βαζεις?τι εχεις δει?πριν επερνες καθολου φιναστεριδη?διαφορες...?
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Για πες μας tropheus γιατι και εγω ξεκινησα avodart απο το στομα και θελω να ξερω αν εχεις παρενεργειες????
 

magic810

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

tropheus είπε:
[quote author=magic810 link=topic=382.msg12726#msg12726 date=1243160832]
Επισης σκοπευω να παραγγειλω το xandrox 5% με retinoic acid...αφου εχω διαβασει σε αρκετα φορουμ οτι βοηθαει πολυ στο hairline που λενε....απλα εχω διαβασει οτι καιει αρκετα και μπορει να προκαλεσει εντονους ερεθισμους....

Φίλε magic810 δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δε θα μείνεις ευχαριστημένος από τη χρήση του retinoic acid.
Οι ερεθισμοί που προκαλεί είναι πολύ έντονοι. Δεν αξίζει τον κόπο. Θα είσαι συνέχεια με ένα εριθισμένο δέρμα... και τελικά θα το εγκαταλείψεις.
[/quote]

για το azelaic acid ποια η νωμη σου?εννοω το χανδροχ με azelaic acid
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ρε βεζίρη - κάνε double A και στα καπάκια βάλε μινοξ. ;)
 

magic810

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
ρε βεζίρη - κάνε double A και στα καπάκια βάλε μινοξ. ;)

Σπυρο αν το λες σε εμενα εχω βαλει ηδη δοκιμστικα στη θεραπεια μου το double A με την παραλλαγη του emu oil....
προς το παρον δεν εχω δει εντονο shedding αλλα ουτως η αλλως θελω χρονο ακομα για να κρινω την προσφορα του συγκεκριμενου.....
Οσον αφορα το xandrox 5% με azelaic acid καποιοι στα σχολια που διαβαζω σε ξενα φορουμ το χαρακτηριζουν μαγικο προιον......ελαχιστες ασχημες αναφορες εως καμμια.....
σε αντιθεση με αυτο που περιεχει retinoic acid που ναι μεν λενε καλα λογια αλλα ολοι μιλανε για πολυ εντονους ερεθισμους.....
 

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
ρε βεζίρη - κάνε double A και στα καπάκια βάλε μινοξ. ;)

Σπυρο οταν λες στα καπακια,μετα απο ποση ωρα εννοεις?γιατι εγω βαζω 30' μετα το double A μινοξ...
 

elinikas73

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Γειά σας παιδιά!! μετά από πολύ καιρό μπήκα να σας πω ότι,εδώ και 3 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος,έχω σταματήσει την χρήση ντούντας από το στόμα,γιατί στο 3μηνο χρήσης,παρατήρησα ότι ήμουν σαν ναρκωμένος,όλη την μέρα,είχα μια αδυναμία,πως αισθάνεσαι όταν ξυπνάς το πρωί μετά απο κανένα 10λεπτο....ένα τέτοιο πράγμα,όλη την ημέρα.. :-[
Ένοιωθα αδύναμος να πάω γυμναστήριο,το έριξα στο φαί,είχα μια έντονη λαιμαργία και όλη αυτή η κατάσταση μου έριξε την διάθεση και δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ για απλά πράγματα..Επίσης είχα μια συνεχή διάθεση για ύπνο και δεν ήταν λίγες οι φορές που δεν μπορούσα να ακολουθήσω την παρέα μου αργά το βράδυ για μια μπύρα...2 συνεχόμενα σαββατοκύριακα δε, τα έβγαλα σπίτι με το να κοιμάμαι για αρκετές ώρες!!
Έκανα τις δοκιμές μου και είδα ότι όταν δεν έπαιρνα το χάπι για 1-2 μέρες,αμέσως έπαιρνα τα πάνω μου..Σύν του ότι ξανάρχισε το seeding όταν ξανά ξεκίνησα regain με 4 καψάκια avodart μέσα, το πήρα απόφαση και σταμάτησα..Τώρα γύρισα στο 1/4 proscar είμαι περίπου 3 εβδομάδες "καθαρός" και βλέπω ότι άρχισα να ανακτώ αρκετή από την ενέργεια που είχα πριν..Συγνώμη που τα λέω έτσι πρόχειρα,αλλά είχα καιρό να ποστάρω και είναι και περασμένη η ώρα..Θέλω επίσης να πω ότι είμαι πεπεισμένος ότι σίγουρα η ντούντα τοπικά προκαλεί τριχόπτωση χωρίς να εξασφαλίζει κανένα ιδιαίτερο όφελος για την συνέχεια.. :-\ Κρίμα γιατί είχα πιστέψει ότι θα τα πήγαινα καλά με αυτήν την θεραπεία.. :'(
 
Μπλουζα