Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

sovagg είπε:
Σπυρο οταν λες στα καπακια,μετα απο ποση ωρα εννοεις?γιατι εγω βαζω 30' μετα το double A μινοξ...
σύμφωνα με τον εφευρέτη του,με το που απορροφάται η ντουτα κατευθείαν βάζεις μινοξ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

elinikas73 είπε:
Γειά σας παιδιά!! μετά από πολύ καιρό μπήκα να σας πω ότι,εδώ και 3 εβδομάδες αν δεν κάνω λάθος,έχω σταματήσει την χρήση ντούντας από το στόμα,γιατί στο 3μηνο χρήσης,παρατήρησα ότι ήμουν σαν ναρκωμένος,όλη την μέρα,είχα μια αδυναμία,πως αισθάνεσαι όταν ξυπνάς το πρωί μετά απο κανένα 10λεπτο....ένα τέτοιο πράγμα,όλη την ημέρα.. :-[
Ένοιωθα αδύναμος να πάω γυμναστήριο,το έριξα στο φαί,είχα μια έντονη λαιμαργία και όλη αυτή η κατάσταση μου έριξε την διάθεση και δεν μπορούσα να συγκεντρωθώ για απλά πράγματα..Επίσης είχα μια συνεχή διάθεση για ύπνο και δεν ήταν λίγες οι φορές που δεν μπορούσα να ακολουθήσω την παρέα μου αργά το βράδυ για μια μπύρα...2 συνεχόμενα σαββατοκύριακα δε, τα έβγαλα σπίτι με το να κοιμάμαι για αρκετές ώρες!!
Έκανα τις δοκιμές μου και είδα ότι όταν δεν έπαιρνα το χάπι για 1-2 μέρες,αμέσως έπαιρνα τα πάνω μου..Σύν του ότι ξανάρχισε το seeding όταν ξανά ξεκίνησα regain με 4 καψάκια avodart μέσα, το πήρα απόφαση και σταμάτησα..Τώρα γύρισα στο 1/4 proscar είμαι περίπου 3 εβδομάδες "καθαρός" και βλέπω ότι άρχισα να ανακτώ αρκετή από την ενέργεια που είχα πριν..Συγνώμη που τα λέω έτσι πρόχειρα,αλλά είχα καιρό να ποστάρω και είναι και περασμένη η ώρα..Θέλω επίσης να πω ότι είμαι πεπεισμένος ότι σίγουρα η ντούντα τοπικά προκαλεί τριχόπτωση χωρίς να εξασφαλίζει κανένα ιδιαίτερο όφελος για την συνέχεια.. :-\ Κρίμα γιατί είχα πιστέψει ότι θα τα πήγαινα καλά με αυτήν την θεραπεία.. :'(

Οταν λες οτι τοπικα η ντουτα προκαλει τριχοπτωση,εννοεις sending?Γιατι αν εννοεις οτι χειροτερευει η κατασταση με τη ντουτα,να το σκεφτω αν θα ξανακανω double A.Παντως ο Σπυρος την υποστηριζει την ντουτα τοπικα και μαλιστα ειχε πει σε καποιο ποστ οτι ειναι καλυτερη απο τη φινα(με ληψη απ το στομα).Εξαλλου την ειχε χρησιμοποιησει και ο ιδος με πολυ καλα αποτελεσματα(ειδικα στους κροταφους).Με μπερδεψατε ρε παιδες...Δεν ξερω τι να κανω με τη ντουτα.. :-\
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ΠΑΝΤΟΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΞΑΝΑΛΕΩ ΟΤΙ
ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ SPIRO-DUTA ΕΧΩ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ
ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΚΑΙΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΕΣ ΜΕ ΑΛΛΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΤΟ SHED Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

είναι shed και δυστυχώς κάνει 2-3 κύματα (στην αρχή του 2ου μήνα,τέλη 3ου και 6ου)
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Να το συνεχίσω έτσι και βλέπουμε ;
μήπως κάνει καμιά αντίδραση με τη σπίρο ;
όσοι την έχουν βάλει στη μινοξ έχουν τα ίδια ;
 

NGL

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

panosm είπε:
Να το συνεχίσω έτσι και βλέπουμε ;
μήπως κάνει καμιά αντίδραση με τη σπίρο ;
όσοι την έχουν βάλει στη μινοξ έχουν τα ίδια ;

τα ιδια φιλε μου!το θεμα δεν ειναι ομως η τριχοπτωση αλλα οτι τα υπολοιπα απ τα μαλλια εχουν χασει δυναμη!αυτος ςιναι και ο λογος που αμφιβαλλω αν εχει να κανει με shed!
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Να το ψάξουμε λίγο βρε παιδιά
να δούμε σε ξένα forum τι γράφουν γι'αυτό
μην πάμε για μαλλί και βγούμε γουλί
ξέρει κάποιος κάτι περισσότερο ;
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

πάντως,
αυτό που συμπέρανα για την ντουτα-από τόσα δ/ματα που έκανα,
είναι ότι δεν κάνει να μπαίνει σε άλλο δ/μα-δίνει φοβερό shed

μάλλον θέλει χρήση σαν double A π.χ πρωί και σε άλλη φάση της ημέρας σπιρο, μινοξ , revivo κτλ :-\
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρο σαν double A που το δοκίμασες είναι ok ;
σου έχει δώσει καθόλου sides (λίμπιντο - βαρύ κεφάλι );
και κάτι άλλο 0,25 βάζεις στο double A ; ( αν ναι πώς το μετράς )
 

Pathetic_Losser

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
πάντως,
αυτό που συμπέρανα για την ντουτα-από τόσα δ/ματα που έκανα,
είναι ότι δεν κάνει να μπαίνει σε άλλο δ/μα-δίνει φοβερό shed



Σε εμενα παντως δεν εχει προκαλεσει shed-αν εξαιρεσω 4-5 μερες οταν το πρωτοξεκινησα, απο την αλλη ομως δεν ξερω αν εχει κανει δουλεια σε 3 μηνες μεσα στη spiro που το χρησιμοποιω.
:-\
Οψόμεθα :p
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

λοιπον μαγκες μονο απο το στομα η duta......τα παντα ολα........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

SOT βλέπω ότι παίρνεις μισό κάθε μέρα
πως το χωρίζεις στα 2 ;
έχεις sides ;
η τοπική duta στο zix σου έδωσε shed ;
 

sot

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

παιρνω 1 καθε 2 μερες. ακομα για side δεν ξερω γιατι τωρα αρχισα
τοπικα μου εδωσε shed και το σταματησα.
 

elinikas73

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

regain+duda τοπικά =sheed!! τσεκαρισμένο σε μένα 4 φορές...Ειλικρινά είχα όλη την διάθεση να συνεχίσω με την ντούντα σε χάπι αλλά εμένα με τσάκισε από τον δεύτερο μήνα και μετά παιδιά...Πιστεύω ότι δεν φάνηκε στην αρχή γιατί απλά έχω αρκετά καλή φυσική κατάσταση...Ίσως αν δεν ήμουν αρκετά δραστήριος και δεν αθλούμουν τακτικά να μην το έπαιρνα χαμπάρι..θα συνεχίσω με το 1/4 proscar και άμα πάρω τα πάνω μου αρκετά και σταθεροποιηθεί και η κατάσταση στο τριχωτό ίσως προσθέσω μόνο 1 χάπι κάθε Κυριακή avodart για το κάτι παραπάνω.. :-\
 

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

elinikas73 "τρελό" shed παρατήρησα και εγώ με τοπική ντουτα. Όχι ότι με λήψη από το στόμα δεν θα δει κανείς, αλλά με τοπική που χρησιμοποίησα έπεφταν οι τρίχες "βροχή".
 

panosm

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Άκη έχεις ακόμη duta μεσα στη spiro ή την έχεις σταματήσει ;
 

primax

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Γεια σας παιδιά.
Τελικά δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε duta τοπικά; Έχει διαβάσει κανείς απόψεις από άλλα forum; Προσωπικά για 5 μήνες προσθέτω στη μινοξιδίλη και duta.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

primax είπε:
Γεια σας παιδιά.
Τελικά δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε duta τοπικά; Έχει διαβάσει κανείς απόψεις από άλλα forum; Προσωπικά για 5 μήνες προσθέτω στη μινοξιδίλη και duta.
αυτό που διαπιστώσαμε οι περισσότεροι είναι ότι η ντουτα μέσα σε μινοξ. ή σπιρο ή άλλο δ/μα δίνει έντονο shed,το οποίο συνεχίζει και τον 2ο-3ο μήνα

είναι προτιμότερο δλδ σαν double A και ξεχωριστά τα υπόλοιπα

στα forum της Αμέρικα δεν υπάρχει ανάλογη αναφορά
 

primax

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Double A ειναι η ντουτα διαλυμμένη σε gel αλόης; (και σε ποια αναλογία;) Σίγουρα έχει απαντηθεί αλλά χάθηκα μέσα στα posts και δεν το βρίσκω.
 

vayero

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Κρίμα ρε παιδιά, πίστευα ότι η προσθήκη ντούτα στην μινοξιδίλη θα με βοηθούσε. Οπότε είναι προτιμότερο να την αποφύγουμε ή να την χρησιμοποιήσουμε με emu oil μέσα;
 
Μπλουζα