Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

3 εβδομαδα εισαι οριακα για shedding

μινοξιδιλη και νουτα βαζω και εγω

βασικα οταν αλλαξα την θεραπεια μου και εφυγα απο revivogen

και προσθεσα μεγαλες ποσοτητες νουταστεριδης και αντιαδρογονον μου εμφανιστηκε για πρωτη φορα shedding
κατι το οποιο εγινε για πρωτη φορα οταν ξεκινησα με revivogen δεν ειχα κατι τετοιο

μου κρατησε περιπου 15 μερες

επειτα τα αποτελεσματα ηταν πολυ καλα για μενα βασικα ειναι σαν να επεσα μια κλιμακα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

NGL

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ποσο καιρο κανεις χρηση ντουτα-μινοξ παναγιωτη?χρηση σκετης μινοξ δεν κανεις φανταζομαι!το να πεσεις μια κλιμακα χρειαζεται λιγο!!επισης νοιωθω τα λεπτα πιο μαλακα,οχι ομως πιο λεπτα που θα ηταν προβημα κι εχω μια μικρη φαγουρα,που σχεδον σιγουρα δεν ειναι απο την χρηση μινοξ οπως ανεφερα και σε προηγουμενο post!
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

εμένα κράτησε παραπάνω το shed με ντουτα,αλλά τότε είχα κόψει το proscar και παράλληλα άρχισα revivogen... ::)

τώρα είμαι στο 3+ μήνα τοπικά ντουτα-όλα καλά και κάποια στιγμή στο 6μηνο θα ποστάρω να συγκρίνουμε αποτελέσματα

η φαγούρα πάντως ήταν πάντα αποκλειστικότητα της μινοξ.,ή υπερβολή στην χρήση fungoral=>ξηροδερμία... :-\
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

για την φαγουρα δεν νομιζω να φταει η νουταστεριδη κατι αλλο ευθυνεται

χρηση κανω πανω απο 3μηνες κοντα στους 4
αλλα δεν βαζω μονο στην μινοξιδιλη νουτα αλλα και αλλου

και κλιμακα δεν επεσα σε λιγους μηνες ολο το διαστημα που κανω θεραπεις βοηθησε

απλα τελευταια του δωσα και καταλαβε που λενε
 

NGL

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Παναγιωτης είπε:
για την φαγουρα δεν νομιζω να φταει η νουταστεριδη κατι αλλο ευθυνεται

χρηση κανω πανω απο 3μηνες κοντα στους 4
αλλα δεν βαζω μονο στην μινοξιδιλη νουτα αλλα και αλλου

και κλιμακα δεν επεσα σε λιγους μηνες ολο το διαστημα που κανω θεραπεις βοηθησε

απλα τελευταια του δωσα και καταλαβε που λενε

ντουτα freak δλδ? ;)
αντε να δουμε γιατι φαινεται εκρηκτικο κοκταιλ!
ευχαριστω ρε πανο,μακαρι να πανε ολα καλα!θα ενημερων συνεχεια κι εγω οσο μπορω!
 

NGL

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σπύρος είπε:
εμένα κράτησε παραπάνω το shed με ντουτα,αλλά τότε είχα κόψει το proscar και παράλληλα άρχισα revivogen... ::)

τώρα είμαι στο 3+ μήνα τοπικά ντουτα-όλα καλά και κάποια στιγμή στο 6μηνο θα ποστάρω να συγκρίνουμε αποτελέσματα

η φαγούρα πάντως ήταν πάντα αποκλειστικότητα της μινοξ.,ή υπερβολή στην χρήση fungoral=>ξηροδερμία... :-\

ισως να φταιει και και η χρηση fungoral σπυρο,ισως οχι!
keep growing 8) 8) 8) ;) ;)
 

yugi_greece

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Παιδια, εγώ κάνω την γνωστή θεραπεία με το 1/5 προσκαρ και rogain και fungoral.. Σκεφτομαι να προχωρήσω σε avordat. δεν εχω μεγάλο πρόβλημα. Μόνο στους κροτάφους ::) τι λετε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

πόσο καιρό παίρνεις φινα;
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

yugi_greece είπε:
Παιδια, εγώ κάνω την γνωστή θεραπεία με το 1/5 προσκαρ και rogain και fungoral.. Σκεφτομαι να προχωρήσω σε avordat. δεν εχω μεγάλο πρόβλημα. Μόνο στους κροτάφους ::) τι λετε?

Μην το κάνεις.... Δε θα δεις σοβαρές διαφορές. Δεν αξίζει και τα ρίσκα είναι μεγάλα

χαμηλότερη libido, αδυναμία να κρατήσεις τη στύση, σμίκρυνση του προστάτη με ότι συνεπάγεται αυτό...

Don't do it ...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

tropheus,το παλικάρι νομίζω ότι θέλει να βάλει τοπικά duta ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yugi_greece

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Fina pairno edo kai 6 mines.. Eida allagi sta malia mou.. Ektos apo tous krotafous. :-\ Kai i trixoptosi stamatise.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

κοίτα,
- η φινα ακόμα δεν σου έδωσε επανέκφυση στο 6μηνο,οπότε μην κρίνεις
- και τα 2 μαζί είναι υπερβολή και σίγουρα sides
- να κόψεις εντελώς φινά και να αρχίσεις τοπικά ντουτα θα σε πάει 3-4 μήνες πίσω και αρχικά το shedding είναι πάρα πολύ έντονο-από την μία χάνεις λόγω στοπ της φινα,και από την άλλη λόγω αντίδρασης της ντουτα

αν διακόψεις φινα και αρχίσεις double A,πρέπει να σκεφτείς και δ/μα σπιρο ή κάτι παρόμοιο για κάλυψη τοπικά ανά 12-16 ώρες
 

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Σχετικά με την τοπική ντούτα, έχω την εντύπωση ότι σε τοπική χρήση προκαλεί τριχόπτωση.
Από τότε που άρχισα τοπική spiro-duta, έχω τριχόπτωση και δεν ξέρω τι την προκαλεί, η ντούτα ή η Spiro? :-\
 

lalakos

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

yugi_greece είπε:
Fina pairno edo kai 6 mines.. Eida allagi sta malia mou.. Ektos apo tous krotafous. :-\ Kai i trixoptosi stamatise.

χμμμ yugi_greece και εγώ στον 6 μήνα φιναστερίδης είμαι. Στην ουσία πλέον το ουσιαστικό πρόβλημά μου είναι οι ελαφρός αραιωμένοι κρόταφοί μου. Αυτοί οι άτιμοι οι κρόταφοι τελικά είναι το πιο ζώρικο σημείο. Ενώ υπάρχει βελτίωση αρκετή, το τελευταίο διάστημα φαίνεται να έχει κολλίσει εκεί. Βέβαια στηριζόμενος στα λεγόμενα του Σπύρου ίσως το 6μηνο να μην είναι αρκετό διάστημα για να δεις την διαφορά σε αυτό το ζώρικο σημείο. Πάμε για το 12μηνο τώρα με όπλα μας την minox και την φίνα. Διαβάζω πολλά για την ντουτα αλλά λέω να παραμείνω στην φίνα.

Πλάκα πλάκα Σπύρο εσύ πως πας πλέον με την τοπική χρήση. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να πάει μήνας και βάλε που σταμάτησες το χάπι εεε. Πως βλέπεις την κατάσταση ώς τώρα.
 

Άκης

Administrator
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Μέχρι να σου απαντήσει ο Σπύρος την εμπειρία του, ας σου πω την δική μου. Πάνω κάτω τα ίδια με τον Σπύρο έκανα.
Γνώμη μου; Αν παίρνεται το Big3 για πάνω από 6μήνες ΜΗΝ το σταματήσετε...
Ή για να είμαι ακριβής, μην σταματήσετε το proscar ή την μινοξιδίλη.
Αν πρόκειται να ξεκινήσετε θεραπεία, βάλτε το καλά στο μυαλό σας ότι αν ξεκινήσετε, ΔΕΝ σταματάτε πλέον...
 

lalakos

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Άκης είπε:
Αν πρόκειται να ξεκινήσετε θεραπεία, βάλτε το καλά στο μυαλό σας ότι αν ξεκινήσετε, ΔΕΝ σταματάτε πλέον...

Ε ναι για αυτά το λέμε συνέχεια. Δεν υπάρχει πλεόν πισωγύρισμα...

Χμμμ οπότε να φανταστώ πως δεν έμεινες απόλυτα ικανοποιημένος με την τοπική χρήση εεεε... Αν και σε κάποια φάση κάπου στα μέσα Φεβρουαρίου αν θυμάμαι καλά είχαμε αρκετά ελπιδοφόρά νέα για την τοπική χρήση φίνας ή ντουτα και φυσικά για την αποτελεσματικότητά τους μέσα από λοσιόν. Στην χρήση λοσιόν για DHT block βέβαια έχω κάτι απορίες αλλά θα τις πω σε άλλη φάση, αν ξεκινήσω ποτέ παράλληλα και κάτι τοπικό.


Αααα και κατι τελευταίο... Ρε συ άκη το 1/6 προσκαρ πως το κόβεις... Εδώ το 1/5 και μας βγάζει τη ψυχή :mad: :p
Η ιδέα μου να λιώνεις προσκαρ και να παίρνει με dropper την ποσότητα που θες ακόμα με ψήνει αλλά από τα λεγόμενα του τιτανοΠαναγιώτη κάτι σας να μην είναι σωστό σε αυτή την ιδέα. Το παν είναι να φτιάξεις ενα ομοιογενές διάλυμα. Πάντως το ψάχνω το όλο θέμα και πιστεύω να έχω απαντήσεις να ποστάρω...
 

dim74

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

εγω στους δεκα μηνες προσκαρ δεν εχω δει κατι κατι και αρχισα revivogen kai crinagen(+ minoxidil panta).το προσκαρ σκεφτομαι να το κοψω...γιατι συμφωνα με οσα λες ακη κατι τετοιο θα ταν λαθος?η ιδια η εταιρεια δεν λεει αν δεν δεις κατι στον χρονο δεν θα δεις ποτε?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

lalakos είπε:
Πλάκα πλάκα Σπύρο εσύ πως πας πλέον με την τοπική χρήση. Αν θυμάμαι καλά πρέπει να πάει μήνας και βάλε που σταμάτησες το χάπι εεε. Πως βλέπεις την κατάσταση ώς τώρα.
ικανοποιημένος είμαι,γιατί επιτέλους άρχισε να περιορίζεται η τριχόπτωση και να ξαναγεμίζει επάνω
ποσταρα μερικές φωτο στο θέμα μου,αλλά περιμένω τέλη Ιούνη για να κρίνω πιο σωστά
 

yugi_greece

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Έγινε ρε παιδιά. Ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες συμβουλές σας... Θα πάω για το 12μηνο τότε και βλεπουμε!
 
Μπλουζα