Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konstantinos_00

Active Member
Επειδή έχω πάρει όλες τις δόσεις της φίνας, για προστάτη, για μαλλιά και τώρα είμαι στην ντούτα εχω να σου πω μόνο αυτό. Καμία σχέση η ντούτα με οτι άλλο έχω βάλει στο κεφάλι και έχω ρέτρο και ντούπα που ενεργοποιήθηκε στα 45φεύγα. Μου πήρε 6 μήνες η ντούτα για να δώ οτι το έργο είναι τελείως άλλο και τώρα το κεφάλι μου είναι γεμάτο χωρίς ιχνος αραίωσης (προυπήρξε βέβαια η φίνα που βοήθησε). Μέχρι και κρόταφοι έκλεισαν στα 54! Θέλει προσοχή όμως, δεν είναι φίνα, άμα δεν κάνεις προφόρτωση 1 μήνα και δεν συνεχίσεις με τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα τότε παιδεύεσαι τσάμπα γιατί δεν μπορεί να φτάσει steady state με την καμία. Τα τοπικά είναι σαν να μην τα βάζεις για την περίπτωση και την ηλικία σου, τσάμπα λεφτά. Avodart.-
Δηλαδή, οι 80 ημέρες κάθε μέρα 0.5mg χάπι, δεν ήταν αρκετές να φτάσει κάποιο steady state; Εδώ μετά από 1 μήνα φτάνει 65%. Και πήγα και έκανα τις εξετάσεις και βλέπω μετά αυτά…Με την ντουτα δεν είδα καμία αλλαγή, έστω στην ποιότητα της τρίχας. Με την φινα, τοπικά τότε το 2019, μέσα σε 1 μισή μήνα τα μαλλιά μου ήταν πιο υγιή, σε πολύ καλύτερη κατάσταση, για παράδειγμα.
 

Konstantinos_00

Active Member
Ο
@Sasuke10 παιχταρα μου βλεποντας παντως τις φωτογραφιες σου στο νημα του 17, 6 χρονια πριν δηλαδη, δεν μπορω να πω οτι χειροτερεψες... ισως να εισαι και καλυτερα.
Βλεπω κατι λαθος;
εννοω αυτο https://www.hairlossgr.com/forum/threads/Τριχοπτωση-ετων-17.11475/
Όχι! Προφανώς και είναι καλύτερα από τότε..Το είχα πει άλλωστε, χωρίς την φινα και την μινοξ ήμουν τελειωμένος μια και καλή. Και το τώρα όμως, δεν είναι τίποτα με το ΘΑΥΜΑ που είδα στα πικ τους…Αλλά έτσι όπως πάω μου φαίνεται να φτάνω εκεί στις φωτογραφίες του 17… Για παράδειγμα, είναι προφανές το πως ακολουθώ, το αδιανόητο πατερν της ηλικίας μου τότε, ειδικά στους κροτάφους….Και επίσης με τέτοια ποιότητα τρίχας, λεπτή σαν κλωστή, γίνεται x100 φορές χειρότερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Δηλαδή, οι 80 ημέρες κάθε μέρα 0.5mg χάπι, δεν ήταν αρκετές να φτάσει κάποιο steady state; Εδώ μετά από 1 μήνα φτάνει 65%. Και πήγα και έκανα τις εξετάσεις και βλέπω μετά αυτά…Με την ντουτα δεν είδα καμία αλλαγή, έστω στην ποιότητα της τρίχας. Με την φινα, τοπικά τότε το 2019, μέσα σε 1 μισή μήνα τα μαλλιά μου ήταν πιο υγιή, σε πολύ καλύτερη κατάσταση, για παράδειγμα.
80 μέρες τι να πρωτοκάνουν, αστειεύεσαι φαντάζομαι η έχεις πανικό. Ελάχιστο 6 μήνες μην πω 1 χρόνο. Απλά δεν είναι πάντα καλύτερο το περισσότερο, και φίνα και ντούτα και τοπικό και μινοξ. Δεν είναι καλό σε 2μιση μήνες να λες δεν μου κάνει οπότε αλλάζω θεραπεία. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις πάω πάσο.
 

bobby

Well-Known Member
Επειδή έχω πάρει όλες τις δόσεις της φίνας, για προστάτη, για μαλλιά και τώρα είμαι στην ντούτα εχω να σου πω μόνο αυτό. Καμία σχέση η ντούτα με οτι άλλο έχω βάλει στο κεφάλι και έχω ρέτρο και ντούπα που ενεργοποιήθηκε στα 45φεύγα. Μου πήρε 6 μήνες η ντούτα για να δώ οτι το έργο είναι τελείως άλλο και τώρα το κεφάλι μου είναι γεμάτο χωρίς ιχνος αραίωσης (προυπήρξε βέβαια η φίνα που βοήθησε). Μέχρι και κρόταφοι έκλεισαν στα 54! Θέλει προσοχή όμως, δεν είναι φίνα, άμα δεν κάνεις προφόρτωση 1 μήνα και δεν συνεχίσεις με τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα τότε παιδεύεσαι τσάμπα γιατί δεν μπορεί να φτάσει steady state με την καμία. Τα τοπικά είναι σαν να μην τα βάζεις για την περίπτωση και την ηλικία σου, τσάμπα λεφτά. Avodart.-
Συμφωνώ και εγώ! Φαίνεται σημαντική βελτίωση από τις φωτογραφίες αυτές μέχρι τις πρόσφατες.

Νομίζω ότι είναι θέμα προσδοκιών….. Αν από την κατάσταση των αρχικών φωτογραφιών περιμένει κάποιος να πάει σε μαλλί που είχε 15 χρόνων αυτό είναι ουτοπία….

Συνήθως όταν διαπιστώνουμε το πρόβλημα και ξεκινάμε αγωγή έχουμε χάσει 50% και πλέον της πυκνότητας. Καμμία αγωγή δεν μπορεί να επαναφέρει όλα όσα χάσαμε μέχρι τότε….
 

Konstantinos_00

Active Member
Το γνωρίζω ότι είναι πολύ νωρίς, αλλά βλέποντας αυτές τις εξετάσειςβλέποντας και τις τρίχες ακόμα να πεθαίνουν, τι προσδοκίες να έχω;…Τώρα, έχω σταματήσει εδώ και μια εβδομάδα. Δεν ξέρω τι να κάνω.. Να μείνω ίσως 3/εβδομάδα; Δεν καταλαβαίνω τίποτα και τα 2 που τα έπαιρνα μαζί, πρωί βράδυ, σαν να έπαιρνα καραμέλες….
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantinos_00

Active Member
Συμφωνώ και εγώ! Φαίνεται σημαντική βελτίωση από τις φωτογραφίες αυτές μέχρι τις πρόσφατες.

Νομίζω ότι είναι θέμα προσδοκιών….. Αν από την κατάσταση των αρχικών φωτογραφιών περιμένει κάποιος να πάει σε μαλλί που είχε 15 χρόνων αυτό είναι ουτοπία….

Συνήθως όταν διαπιστώνουμε το πρόβλημα και ξεκινάμε αγωγή έχουμε χάσει 50% και πλέον της πυκνότητας. Καμμία αγωγή δεν μπορεί να επαναφέρει όλα όσα χάσαμε μέχρι τότε….
Και δεν είδατε το πικ μου… Και νόμιζα σαν ηλίθιος ότι θα κέρδιζα περισσότερο χρόνο και είμαι ακόμα 22… Εγώ, στο θάνατο/έκτρωμα των 17 δεν ξανά γυρνάω, ο κόσμος να χαλάσει. Το έχω πει εδώ και χρόνια. Ό,τι περνάει από το χέρι μου θα κάνω να κρατήσω ό,τι μου έδωσαν…
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Και δεν είδατε το πικ μου… Και νόμιζα σαν ηλίθιος ότι θα κέρδιζα περισσότερο χρόνο και είμαι ακόμα 22… Εγώ, στο θάνατο/έκτρωμα των 17 δεν ξανά γυρνάω, ο κόσμος να χαλάσει. Το έχω πει εδώ και χρόνια. Ό,τι περνάει από το χέρι μου θα κάνω να κρατήσω ό,τι μου έδωσαν…
Σταματα να το σκέφτεσαι. Κάνε την αγωγή σου φίνα ή ντουτα (ένα από τα δυο όχι συνδυασμό) μαζί με μινοξ και κέτο και μετά το εξάμηνο δες που είσαι.

Εγώ με φίνα ορατή διαφορά είδα στον χρονο και τώρα στα 2 χρόνια και ένα μήνα ακόμα βλέπω βελτίωση (7x1,25 mg) και είμαι 50 εσυ που είσαι μικρός και δεν χάνεις μαλλιά για χρόνια έχεις καλύτερες πιθανότητες ανάκαμψης.

Καταλαβαίνω λόγω ηλικίας έχεις φάει μεγάλη κόμπλα αλλά πρέπει να το ξεπεράσεις και να συνεχίσεις την αγωγή χωρίς πισωγυρίσματα και πειραματισμους. Στο τέλος (πιστεύω) θα έχεις καλό αποτέλεσμα (ήδη έχεις σε σχέση με τις αρχικές φωτο που τα μαλλια σου ήταν άρρωστα - τώρα δεν φαίνονται άρρωστα φαίνονται σε καλή κατάσταση όχι με φουλ πυκνότητα όπως θα είχε ένας 22χρονος αλλά decent)
 

thatcher

Active Member
Και δεν είδατε το πικ μου… Και νόμιζα σαν ηλίθιος ότι θα κέρδιζα περισσότερο χρόνο και είμαι ακόμα 22… Εγώ, στο θάνατο/έκτρωμα των 17 δεν ξανά γυρνάω, ο κόσμος να χαλάσει. Το έχω πει εδώ και χρόνια. Ό,τι περνάει από το χέρι μου θα κάνω να κρατήσω ό,τι μου έδωσαν…
Την μεγαλύτερη αισθητή αλλαγή σε: πάχος τρίχας, ποιότητα, ( regrowth ) να τη νιώθεις σε όλο το κεφάλι (δότρια, hairline, πλάγια) πότε ήταν ? [ τι λάμβανες τότε ως θεραπεία ]

- έχεις λιπαρό τριχωτό ? αν ναι παρατήρησες ελάττωση του και πότε ήταν αυτή ?

- λαμβάνεις μήπως στεροειδή κλπ σκεβάσματα για bodybuilding τέτοιου τύπου?
 

Konstantinos_00

Active Member
Σταματα να το σκέφτεσαι. Κάνε την αγωγή σου φίνα ή ντουτα (ένα από τα δυο όχι συνδυασμό) μαζί με μινοξ και κέτο και μετά το εξάμηνο δες που είσαι.

Εγώ με φίνα ορατή διαφορά είδα στον χρονο και τώρα στα 2 χρόνια και ένα μήνα ακόμα βλέπω βελτίωση (7x1,25 mg) και είμαι 50 εσυ που είσαι μικρός και δεν χάνεις μαλλιά για χρόνια έχεις καλύτερες πιθανότητες ανάκαμψης.

Καταλαβαίνω λόγω ηλικίας έχεις φάει μεγάλη κόμπλα αλλά πρέπει να το ξεπεράσεις και να συνεχίσεις την αγωγή χωρίς πισωγυρίσματα και πειραματισμους. Στο τέλος (πιστεύω) θα έχεις καλό αποτέλεσμα (ήδη έχεις σε σχέση με τις αρχικές φωτο που τα μαλλια σου ήταν άρρωστα - τώρα δεν φαίνονται άρρωστα φαίνονται σε καλή κατάσταση όχι με φουλ πυκνότητα όπως θα είχε ένας 22χρονος αλλά decent)
Ε πως να μην το σκέφτεται κάποιος, όταν βλέπω να πηγαίνω προς τα πίσω…; Εσείς είστε 50, εγώ ακόμα 22 με τόσο επιθετική τριχόπτωση…Μου έκλεψαν 20+ χρόνια από τη ζωή μου, μόλις στα 17! Να καραφλιάζω σαν 40χρονος από τα 17… Τι έγινε; Δεν είναι, ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ, η ηλικία που ξεκινάς και θα ζήσεις μια από τις καλύτερες περιόδους της ζωής σου; Φοιτητική ζωή, κλπ; Γελάνε και οι πέτρες… Και προφανώς θα είναι «κόμπλα» ή όπως θέλετε πείτε το αν ξαναπάς στο 0… Μη μιλήσω για τη ψυχική υγεία…
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantinos_00

Active Member
Την μεγαλύτερη αισθητή αλλαγή σε: πάχος τρίχας, ποιότητα, ( regrowth ) να τη νιώθεις σε όλο το κεφάλι (δότρια, hairline, πλάγια) πότε ήταν ? [ τι λάμβανες τότε ως θεραπεία ]

- έχεις λιπαρό τριχωτό ? αν ναι παρατήρησες ελάττωση του και πότε ήταν αυτή ?

- λαμβάνεις μήπως στεροειδή κλπ σκεβάσματα για bodybuilding τέτοιου τύπου?
Απρίλιο-Μάιο-Ιούνιο 2020 με μόνο 3!!! θεραπείες τότε, σε σχέση με τώρα…: Οραλ φινα 1mg από Ιανουάριο 2020, Τοπική μινοξ 1 φορά το βράδυ (από Αύγουστο 2018) και τοπική φίνα με μινοξ 4 φορές την εβδομάδα (από Αύγουστο 2019)!
Από τον Ιανουάριο του 2021 άρχισα και έχανα έδαφος αρκετά γρήγορα.., Πυκνότητα, ποιότητα τρίχας, κλπ..Πάντοτε σε σχέση με το πικ…

Μόλις έβαλα τοπική φινα, όποια λιπαρότητα και όποιο «dht itching», κόπηκαν μαχαίρι μέσα σε μιάμιση βδομάδα!

Προφανώς και όχι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Konstantinos_00

Active Member
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! ΔΕΝ το πιστεύω! 80 ημέρες Ντούτα και φίνα μαζί (πρωί-βράδυ) και έγινε upregulation?!?!? Πριν τη σταματήσω, στις 10 του μήνα, έκανα εξετάσεις!!!! Όταν τα λέω, νεράκι! Η DHT και η 3adiolG, ανέβηκαν αντί να μειωθούν!!! Έλαβα σήμερα τα αποτελέσματα (ίδιο εργαστήριο με την προηγούμενη εξέταση). Μην μιλήσω συν pyrilutamide, κλπ. Ήμαρτον! Μόνο ζημιά για μένα η ντουτα…..
Για να γίνω και ποιο συγκεκριμένος:

DHT και 3adiolG προ Ντούτας σε φίνα χάπι, τοπική φίνα αυξημένη συγκέντρωση, τοπική μινοξ:
DHT: 35.5 ng/dl
3adiolG: 461 ng/dl
(Μάρτιος 2022)


DHT και 3adiolG 80 μέρες μετά Ντούτα 0.5mg κάθε πρωί, φίνα χάπι βράδυ, τοπική φίνα, pyrilutamide, μινόξ, κλπ..:
DHT: 56.3 ng/dl
3adiolG: 1055 ng/dl
(10 Ιανουαρίου 2023)

Πείτε ότι γίνονται διακυμάνσεις όντως στις τιμές, αλλά δεν μπορώ να βλέπω την DHT ανεβασμένη, αντί να κατεβεί ή να μείνει έστω στα ίδια επίπεδα...Μιλάμε για Duta ή όχι;..
 

leas

Well-Known Member
Αγορινα καλησπερα ,απο τα λιγα που ξερω οι τιμες που μετρας δεν λενε και κατι(dht κλπ).Απο τις φωτο που ειδα και εγω νομιζω εισαι καλυτερα απο παλια.Και εμενα πιτσιρικα μου τα εσκασε η αγα και ειμαστε αρκετοι στο ιδιο καζανι.Το κολπο γκροσο ειναι να μεινεις σχετικα σταθερος και να φτιαξεις πλανο για μμ.Ακολουθα μια αγωγη σταθερα μην κανεις υπερβολες ,εχεις μπει σε θεραπεια και σε κραταει οποτε ολα δουλευουν.Συμβουλεψου και εναν σοβαρο γιατρο ωστε σε λιγα χρονια να φτιαξεις και την μοστρα που θα σε καιει και κανε το κομματι σου.
 

obi one

Active Member
Επειδή έχω πάρει όλες τις δόσεις της φίνας, για προστάτη, για μαλλιά και τώρα είμαι στην ντούτα εχω να σου πω μόνο αυτό. Καμία σχέση η ντούτα με οτι άλλο έχω βάλει στο κεφάλι και έχω ρέτρο και ντούπα που ενεργοποιήθηκε στα 45φεύγα. Μου πήρε 6 μήνες η ντούτα για να δώ οτι το έργο είναι τελείως άλλο και τώρα το κεφάλι μου είναι γεμάτο χωρίς ιχνος αραίωσης (προυπήρξε βέβαια η φίνα που βοήθησε). Μέχρι και κρόταφοι έκλεισαν στα 54! Θέλει προσοχή όμως, δεν είναι φίνα, άμα δεν κάνεις προφόρτωση 1 μήνα και δεν συνεχίσεις με τουλάχιστον 3 φορές την εβδομάδα τότε παιδεύεσαι τσάμπα γιατί δεν μπορεί να φτάσει steady state με την καμία. Τα τοπικά είναι σαν να μην τα βάζεις για την περίπτωση και την ηλικία σου, τσάμπα λεφτά. Avodart.-
Γειά σου Λάζαρε, εγώ ( 47 χρ.) έπαιρνα φίνα για περίπου 8μήνες, με ενα διάλειμμα ενός μήνα. Είδα μια μικρή εμφάνιση χνουδιου στο crown όπου στις 3 πρώτες μμ δεν πειραξαμε καθόλου. Τώρα στην 4μμ που έκανα πριν 20 μέρες βάλαμε κ εκεί κάποια grafts. Εδώ κ μήνα σταμάτησα φίνα κ μπήκα δυνατά με avodart 1 χάπι/μέρα + axelan. Θέλω να σε ρωτήσω σε πόσο διάστημα πιστεύεις ότι θα δω την επίδραση της ντουτα κ αν γνωρίζεις τι επίδραση έχει αν έχει, η ντουτα στις αθλητικές δραστηριότητες . Τρέχω σχεδόν κάθε μέρα 10 χλμ με μια υποψία μείωσης της απόδοσης μου κ σκέφτηκα μήπως οφείλεται στην ντουτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..
 

dlazaros

Well-Known Member
Γειά σου Λάζαρε, εγώ ( 47 χρ.) έπαιρνα φίνα για περίπου 8μήνες, με ενα διάλειμμα ενός μήνα. Είδα μια μικρή εμφάνιση χνουδιου στο crown όπου στις 3 πρώτες μμ δεν πειραξαμε καθόλου. Τώρα στην 4μμ που έκανα πριν 20 μέρες βάλαμε κ εκεί κάποια grafts. Εδώ κ μήνα σταμάτησα φίνα κ μπήκα δυνατά με avodart 1 χάπι/μέρα + axelan. Θέλω να σε ρωτήσω σε πόσο διάστημα πιστεύεις ότι θα δω την επίδραση της ντουτα κ αν γνωρίζεις τι επίδραση έχει αν έχει, η ντουτα στις αθλητικές δραστηριότητες . Τρέχω σχεδόν κάθε μέρα 10 χλμ με μια υποψία μείωσης της απόδοσης μου κ σκέφτηκα μήπως οφείλεται στην ντουτα. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..
Γεια σου φίλε μου. Είδα βελτίωση στο πάχος της τρίχας τον 4ο μήνα και συνολική βελτίωση τον 6ο. Ντούτα μόνο τον πρώτο μήνα πήρα κάθε μέρα, από εκεί και πέρα παίρνω 3 φορές την εβδομάδα και έχει διαφορά αρκετή από την καθημερινή δόση στην συνολική αίσθηση στο σώμα. Σαν να ήμουν πιο βαρύς ένα πράγμα και η λίμπιντο στο μηδέν. Με την 3χ δόση είναι σαν να μην το παίρνω και η λίμπιντο είναι ένα κλικ παραπάνω από το όταν δεν έκανα καμία θεραπεία. Όταν δε δοκίμασα για 3 εβδομάδες να πάρω 2χ την εβδομάδα η ποσότητα και η ρευστότητα του σπέρματος επέστρεψε στο φυσιολογικό. Το σκέφτηκα όμως και είπα να συνεχίσω με 3χ καθώς μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα και δεν ήθελα να το ρισκάρω.
Αθλητικά με κάθε μέρα δεν έκανα καν κέφι να πάω γυμναστήριο, με 3χ μια χαρά 3 φορές την εβδομάδα και με 2χ έκανα κέφι κάθε μέρα. Σε απόδοση δεν είδα κάποια διαφορά στα βάρη αλλά στα αερόβια είχα μια ατονία με το κάθε μέρα. Επίσης παρατήρησα αύξηση του βάρους μου το οποίο οφείλεται στο γεγονός ότι η ντούτα αυξάνει τα τριγλυκερίδια μετά την χορήγηση για μερικές ώρες και εγώ το έπαιρνα το μεσημέρι με το φαγητό. Τώρα το παίρνω το βράδυ πριν τον ύπνο και επέστρεψα στα φυσιολογικά επίπεδα.
 

obi one

Active Member
Γεια σου φίλε μου. Είδα βελτίωση στο πάχος της τρίχας τον 4ο μήνα και συνολική βελτίωση τον 6ο. Ντούτα μόνο τον πρώτο μήνα πήρα κάθε μέρα, από εκεί και πέρα παίρνω 3 φορές την εβδομάδα και έχει διαφορά αρκετή από την καθημερινή δόση στην συνολική αίσθηση στο σώμα. Σαν να ήμουν πιο βαρύς ένα πράγμα και η λίμπιντο στο μηδέν. Με την 3χ δόση είναι σαν να μην το παίρνω και η λίμπιντο είναι ένα κλικ παραπάνω από το όταν δεν έκανα καμία θεραπεία. Όταν δε δοκίμασα για 3 εβδομάδες να πάρω 2χ την εβδομάδα η ποσότητα και η ρευστότητα του σπέρματος επέστρεψε στο φυσιολογικό. Το σκέφτηκα όμως και είπα να συνεχίσω με 3χ καθώς μου αρέσει πολύ το αποτέλεσμα και δεν ήθελα να το ρισκάρω.
Αθλητικά με κάθε μέρα δεν έκανα καν κέφι να πάω γυμναστήριο, με 3χ μια χαρά 3 φορές την εβδομάδα και με 2χ έκανα κέφι κάθε μέρα. Σε απόδοση δεν είδα κάποια διαφορά στα βάρη αλλά στα αερόβια είχα μια ατονία με το κάθε μέρα. Επίσης παρατήρησα αύξηση του βάρους μου το οποίο οφείλεται στο γεγονός ότι η ντούτα αυξάνει τα τριγλυκερίδια μετά την χορήγηση για μερικές ώρες και εγώ το έπαιρνα το μεσημέρι με το φαγητό. Τώρα το παίρνω το βράδυ πριν τον ύπνο και επέστρεψα στα φυσιολογικά επίπεδα.
Ευχαριστώ πολύ Λαζαρε,,, εξαιρετικά χρήσιμες οι πληροφορίες σου....
 

thatcher

Active Member
@Sasuke10 - Ουσιαστικά νιώθεις και βλέπεις ότι έχεις χάσει σε ποιότητα και πάχος τρίχας και έχει συνεχίσει η αραίωση;
- Όταν ήσουν στο peak στην καλύτερη δυνατή εικόνα με τις τότε θεραπείες, έπειτα, όταν παρατήρησες μια κατηφορική πορεία και τα πράγματα πήγαν χειρότερα, εντόπισες να έχει επηρεαστεί εξίσου μήπως: α) η δότρια, β) τα φρύδια, γ) οι φαβορίτες, δ) τα γένια σου, ε) τρίχες στο υπόλοιπο σώμα ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantinos_00

Active Member
@Sasuke10 - Ουσιαστικά νιώθεις και βλέπεις ότι έχεις χάσει σε ποιότητα και πάχος τρίχας και έχει συνεχίσει η αραίωση;
- Όταν ήσουν στο peak στην καλύτερη δυνατή εικόνα με τις τότε θεραπείες, έπειτα, όταν παρατήρησες μια κατηφορική πορεία και τα πράγματα πήγαν χειρότερα, εντόπισες να έχει επηρεαστεί εξίσου μήπως: α) η δότρια, β) τα φρύδια, γ) οι φαβουρίτες, δ) τα γένια σου, ε) τρίχες στο υπόλοιπο σώμα ;
Ακριβώς! Επίσης, πλέον δεν μακραίνουν ούτε οι τρίχες. Έχουν μείνει στάσιμα. Αργούν πάρα πολύ. Εννοώ το πάνω μέρος.. Οι κύκλοι της τρίχας έχουν διαταραχθεί πάλι και δεν ειναι ότι χάνω και πολλές τρίχες.. Όλα ειναι σαν και τότε το 2017, ούτε τότε έβλεπα να πέφτουν, αλλά το miniaturization είναι που καταστρέφει τα πάντα και ούτε που το κατάλαβα πως είχα χάσει και άλλο έδαφος τότε.. Στο πικ, μαδούσα περισσότερες τρίχες, όμως, όλες έρχονταν πίσω πιο υγιείς και δυνατές. Τώρα, είναι άρρωστες, λεπτές από πάνω μέχρι κάτω και χάνω και vellus.

Επηρεάστηκε μόνο η δότρια, καθώς χτύπησε πάλι η ΑΓΑ σε όλο το κεφάλι όπως ήμουν και το 2017. Ίδιο πατερν. Στο πικ, ακόμα και οι τρίχες της δότριας ήταν πολύ καλύτερες, όχι τόσο στο λαιμό, αλλά στο mid μέρος και προς τα πάνω, ήταν καλύτερα τα πράγματα. Προφανώς και δεν μου διόρθωσε την DUPA η φινα, απλά καλυτέρεψε την ποιότητα των τριχών στη δότρια.
 

dim d

Well-Known Member
Στο ίδιο συμπέρασμα πάνω κάτω έχω καταλήξει και εγώ. Γενικά οι όποιες προσδοκίες από διάφορες αγωγές εναντίον της τριχόπτωσης πρέπει να είναι χαμηλές για να μην υπάρχει απογοήτευση. Με την ευκαιρία ενδιαφέρον θα είχε να δούμε πως πήγε ο γιός του @CVIAL που ευτυχώς το έπιασε στην αρχή το πρόβλημα.
Αν το πιασεις πριν φανει μπορει να την σκαπουλαρεις. Απαξ κι αδειασει μια περιοχη παει.
 

obi one

Active Member
Αν το πιασεις πριν φανει μπορει να την σκαπουλαρεις. Απαξ κι αδειασει μια περιοχη παει.
Φίλε Δημήτρη, εγώ με 8μηνη φίνα + axelan είδα φύτρωση σε τελείως γυμνό crown , μην φανταστείς τρίχα χοντρή κ πλούσια, αλλά χνουδι αρκετουτσικο..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα